להיפטר לתמיד מציפורן חודרנית: טיפול בלייזר

אלפי ישראלים סובלים מציפורן חודרנית. לעתים, הסבל כה רב, שהוא גוזל ימי חופש מהעבודה ומבטל פעילויות פנאי שונות. למה ציפורן חודרנית לא תמיד מטופלת באופן מיידי? הסיבות השכיחות הן שאנשים רבים לא יודעים כי קיים טיפול קבוע לצמיתות וחשש מהכאב. הפרדוקס הוא, שטיפול ביתי הרבה יותר כואב מטיפול רפואי
כתבה פרסומית כתבת חסות


אלפי ישראלים סובלים מציפורן חודרנית. לעתים, הסבל כה רב, שהוא גוזל ימי חופש מהעבודה ומבטל פעילויות פנאי שונות. למה ציפורן חודרנית לא תמיד מטופלת באופן מיידי? הסיבות השכיחות הן שאנשים רבים לא יודעים כי קיים טיפול קבוע לצמיתות וחשש מהכאב. הפרדוקס הוא, שטיפול ביתי הרבה יותר כואב מטיפול רפואי


הסכנות לטיפול עצמי בציפורן חודרנית


אם יש לכם ציפורן חודרנית שחוזרת כל פעם, אתם ודאי מזהים את סימני הכאב שלה. כשהבוהן כואבת נורא, אתם מנסים למזער את הכאב על ידי קיצוץ שולי הציפורן בעזרת קוצץ ציפורניים. לרוב, רמת הכאב אינה מושפעת מכך. הסיבה היא, שהציפורן חודרת לכל אורך הבוהן, ולא רק בקצה הנראה לעין.


חשוב מאוד לדעת, שבנוסף לכך שטיפול ביתי לא מרפא או מקטין את הכאב, הוא עלול להיות מסוכן ולא בטיחותי. הנה כמה מהסיכונים שיש לקחת בחשבון כאשר מבצעים טיפול ביתי לציפורן חודרנית:

- זיהום המחייב טיפול נרחב ואנטיביוטיקה

- ייתכנו סיבוכים מורכבים אצל אנשים שסובלים מסוכרת או מבעיות שונות במחזוריות הדם

- הכאב עלול להתגבר ולגרום לנכויות נוספות, כגון קושי בהליכה


הגורמים האמיתיים לציפורן חודרנית


רבים חושבים שטיפול וקיצוץ ציפורניים באופן שגוי הוא הגורם העיקרי להיווצרות ציפורן חודרנית, אך זהו מיתוס. הגורמים לציפורן חודרנית הם:

- תורשה

- נעילת נעליים לוחצות מדי, המגבירות את הלחץ על הגבולות הצדדיים של הציפורן ודוחסות אותה לבוהן

- חבלה בציפורן

- פטריות באזור הציפורן, המשפיעות על אופן צמיחתהאיך אפשר למנוע ציפורן חודרנית?


- קצצו את הציפורן בקו מאוזן וישר

- חטאו מראש את הכלים לקיצוץ הציפורניים

- נעלו נעליים נוחות המותאמות לרגל

- שמרו על היגיינת הרגליים

- רחצו ויבשו את הרגליים היטב על בסיס יומיומי


היתרונות של טיפול בלייזר


- חזרה מהירה לשגרה יומיומית

- במרבית המקרים, הטיפול מרפא מהבעיה לצמיתות


מה כולל הטיפול בלייזר?


לאחר ריסוס בתרסיס קרח מהיר על גבי העור לאלחוש האזור, הבוהן מורדמת מקומית. לאחר מכן, מוציאים את חלקה של הציפורן שחדרה לתוך הבוהן. מטרת הלייזר היא לחטא את שורש הציפורן. תהליך זה כרוך באי-נוחות מינימלית, או ללא אי-נוחות כלל, ונמשך 15-20 דקות בלבד.


לאחר הטיפול בלייזר, יש לשטוף את הבוהן פעם ביום בזמן המקלחת, ולאחר מכן לחבוש אותה עם אנטיביוטיקה, ולהמשיך כך למשך 2-3 שבועות. במהלך תקופה זו, אין צורך לנעול נעליים מיוחדות, אלא על פי בחירתכם.


פורומים פתרונות אורטופדים, בעיות הליכה, כף רגל וקרסול

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רגל גביר 05/12/2014 15:11
  • שלום רציתי לדעת כני עודה ניתוח לתיקון כפות הרגלים שטוחות האם עושים 2 הרגלים. ביחד

שבר בעצם המסרק החמישית בכף רגל ימין א. 07/10/2014 13:04
  • שלום רב , לפני 7 שבועות שברתי את עצם המסרק ה5 . נאמר לי לחבוש ולדרוך רק על העקב . כעת השבר עדיין ללא חיבור ונאמר לי ללכת רגיל וללא חבישה . הרגל התנפחה מאוד וקשה לי עדיין ללכת . רציתי לדעת מה לעשות כדי להוריד את הנפיחות והאם מותר לי לטוס ?

נקע מדרגה 3 עם חשד לקרע בגיד אורן 16/09/2014 22:15
  • שלום. במהלך העבודה נקעתי קרסול וMRI הראה:קרע שלם ברצועה הטלופיבולרית,קרע שלם ברצועה הקלקנאופיבולרית,חשד לקרע בגיד הפרונאוס, ו2 עצבים פגועים. האם זה מחייב ניתוח ומי הרופא המומלץ? לציין שאני ספורטאי כבן 41


הצטרפו לאינדקס הרופאים!