איך לבחור ילקוט ונעליים לבית הספר?

שנת הלימודים החדשה בפתח, ונראה כאילו כל שנה יש עומס גדול יותר על הילדים שלנו, לא משנה באיזו כיתה הם: יותר ספרים, מחברות, חומרים ועזרים, מטלות ופרויקטים. כל זה יכול להיות נפלא אם המשמעות היא שהילדים שלנו מקבלים יותר בבית הספר. אבל אלו עומסים שיש להיערך אליהם פיזית. איך בוחרים ילקוט מתאים לילד, לפי הגיל והמשקל שלו? ואיך בוחרים נעליים מתאימות לבית הספר?
כתבה פרסומית כתבת חסות


שנת הלימודים החדשה בפתח, ונראה כאילו כל שנה יש עומס גדול יותר על הילדים שלנו, לא משנה באיזו כיתה הם: יותר ספרים, מחברות, חומרים ועזרים, מטלות ופרויקטים. כל זה יכול להיות נפלא אם המשמעות היא שהילדים שלנו מקבלים יותר בבית הספר. אבל אלו עומסים שיש להיערך אליהם פיזית. איך בוחרים ילקוט מתאים לילד, לפי הגיל והמשקל שלו? ואיך בוחרים נעליים מתאימות לבית הספר?


איך בוחרים ילקוט ששומר על הגב?


בחירה נכונה של ילקוט לבית הספר והתאמה שלו לממדים של הילד היא קריטית לבריאות הגב של הילד. כאשר אתם באים לבחור ילקוט, אלו הדברים החשובים שעליו לכלול:


רצועות כתף - רצועות כתף מרופדות, רחבות, ניתנות לכוונון על-ידי אבזם

ריפוד גב - הילקוט צריך להיות בעל ריפוד באזור הגב

תאי חלוקה - מספר תאים המאפשרים חלוקה של משקל הספרים, מחברות וחפצים נוספים

אורך רצועות הכתפיים - אורך הרצועות צריך להיות שווה ומאפשר חלוקה שווה של עומס המשקל

מרכז הכובד - עיקר משקל הילקוט צריך להיות מול מרכז הגב ולא מול האגן

מחזירי אור - על גוף הילקוט, לבטיחות בדרכים


איך שומרים על הגב של הילד ביומיום?


הסבירו לילד שעליו לספר לכם אם יש לו כאבי גב או כתפיים כאשר הוא נושא את הילקוט

מומלץ לקחת בכל יום את חומרי הלימוד הנדרשים לאותו היום, כדי להימנע מנשיאת משקל יתר

יש לוודא שמשקל הילקוט המלא של הילד לא עולה על 15% ממשקל גופו

שקלו ילקוט עם גלגלים (טרולי), לפי המסלול שעושה הילד בדרך לבית הספר וחזרה. קחו בחשבון, שילקוט כזה הילד לא נושא על גבו, אבל מצד שני, המשקל שלו גדול יותר, הוא לא נוח לעלייה במדרגות, מצריך מאמץ משמעותי בהרמה שלו וגורר תנועה לא סימטרית בידיים ובגב. מסיבה זו, אם משתמשים בילקוט עם גלגלים, ההמלצה היא למשוך את התיק פעם ביד שמאל ופעם ביד ימין.נעליים: למה חשוב במיוחד לשים לב?


בחירה נכונה של נעליים או סנדלים היא חשובה ביותר לבריאות הילד. בבחירת נעליים חדשות, חשוב לשים לב לדברים הבאים:

רצוי שהנעל תהיה רחבה ומעוגלת בחלק הקדמי שלה

חלק הנעל המקיף את העקב צריך להיותמנוע יציאה של הרגל מהנעל בזמן הליכה

חשוב שהנעל תהיה עשויה מחומרים 'נושמים' וגמישים - נעליים שעשויות מחומרים קשיחים מפריעות לתנועתיות של כף הרגל. 

חשוב להתאים את צורת הנעל למבנה של כף הרגל

יש לקבוע את המידה המתאימה אחרי מדידה של הילד - בעמידה - את נעל ימין ושמאל גם יחד (לרוב, אורך כפות הרגליים שונה ברגל ימין ושמאל)

מומלץ למדוד נעליים בסוף היום, נגלל נטייה של הרגליים להתנפח בסוף היום


עוד לגבי נעליים,


גם הגרביים צריכות להתאים לגודל כפות הרגליים. גרביים קטנות מדי מגבילות את התנועה החיונית של כפות הרגליים, וגרביים גדולות מדי עלולות ליצור קפלים, אי נוחות ולחץ

חשוב לקשור את השרוכים ולהדק אותם על הנעל, כדי שלא ייפתחו או ילחצו וכן 


שנת לימודים מהנה ובריאה


פורומים עקמת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מעקב עקמת אתי 19/01/2020 10:21
 • בני בן 19, היה במעקב עקמת. העקמת קלה מאוד ולא דרשה כל טיפול. האם ניתן להפסיק לעקוב כי סיים לצמוח? תודה

 • + הוסף תגובה
מעקב עקמת אורתוטיסט שמואל להב 19/01/2020 14:56
 • היי אתי, קרוב לודאי שכן. מתי נערך הצילום האחרון? מה היה הריסר (כמות סגירת העצמות) בצילום?

 • + הוסף תגובה
ניתוח לתיקון עקמת עדן 17/11/2019 00:52
 • לבתי בת 11 יש עקמת מעל 60 מעלות ואנו ממתינים לניתוח דרך בית חולים איכילוב. מה הסיכוי לבצע ניתוח חוזר כעבור כמה שנים ? האם הקיבוע של עמוד השדרה לא יפריע לגדילת העצמות בעתיד ? יש טכנולוגיה מועדפת לניתוח זה ?

 • + הוסף תגובה
ניתוח לבת 11 אורתוטיסט שמואל להב 26/12/2019 13:33
 • שלום, אלו שאלות לרופא המנתח.. התשובה תלוייה בסוג הפרוצדורה, יש מוטות בעלי אפשרות שינוי אורך, באיכילוב הם מנוסים ומקצוענים, תתיעצו איתם.

 • + הוסף תגובה
גם הבת שלי לאה 15/01/2020 13:43
 • שלום עדן אנחנו באותו מצב, נשמח לדבר איתכם על הנושא 0556622451

 • + הוסף תגובה
מה עושים בזמן ההמתנה לניתוח אורתוטיסט שמואל להב 15/01/2020 18:33
 • באחד מהביקורים שלי אצל ד"ר ריגו בברצלונה, ראיתי מטופלת שלו בעלת 65 מעלות ותור לניתוח - עם מחוך, לשאלתי ענה שמכיוון שהניתוח לא חרום ניתן להמתין לו גם שנה, בינתיים המחוך שומר שלא תחמיר את מצבה ומתקן את הפיתול (התופעה בה בכיפוף הגב רואים הבדלי גובה בין השכמות). לידיעתכם. בהצלחה בניתוח, שמוליק

 • + הוסף תגובה
עקמת חן 06/01/2020 22:59
 • יש לי עקמת קלה קמורה ימינה ופלטפוס חמור בכף רגל שמאל בימין הרבה פחות הליכה לא מאוזנת נוטה לימין סובלת מכאבי גב כבר שנים משנות התיכון (בת 26) ( בעבר שחיתי וחיזק מאוד את השרירים והפחית בצורה משמעותית מהכאב) ממה שקראתי עקמת לא אמורה לכאוב...או שלא בהכרח או שתלוי בחוזק השרירים או שמא הכאבים מהפלאטפוס.....??? מה מקור הכאב? אגב הלכתי לפיזיותרפיה שלא הועילה ופילאטיס שביכלל החמיר לי את הכאב בצורה מבהילה לא להאמין ששילמתי על כל שיעור 150 שקלים לשעה שגרמה לי להרס!! לא לכל אחד זה מועיל...יש פתרון אחר חוץ משחייה? ולגבי הנאמר לעיל זה גם מוזר לי לקרוא בפורום על עקומות חמורות שהבעיה אסטטית בלבד?!?!?! שלי אפסית וגורמת לכאבים) ותודה

 • + הוסף תגובה
כאבים לא מוסברים בגב אורתוטיסט שמואל להב 07/01/2020 10:20
 • היי חן, יהיה מאד לא רציני לייעץ כך מבלי לראותך. אם תרצי להגיע אלי הייעוץ לא יעלה לך! רק לתאם 036121070 לשמוליק, מקור הכאב יכול להיות עמוד השדרה אם העקמת הקלה שלך נוגעת בעצב. הכאב יכול להיות כתוצאה מהבדלי מתח בין השרירים בגב, יכול להיות כתוצאה של קור, כאב יכול להגיע מכיין הרגליים, יש לך הבדל אורך בין רגל אחת לרעותה גם זה יכול להיות מקור כאב, מחלה.. בקיצור אם תרצי את עזרתי בואי עם צילום הרנטגן האחרון, סיכום ביקור , מדרסים אם ישנם ונעלי היום יום שלך. בהצלחה ובריאות. שמוליק

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!