נרדמה עם האייפון והתעוררה עם כוויה בשד

הסמארטפון הפך לחפץ שצמוד אלינו כל הזמן, למרות האזהרות השונות בקשר לקרינה ולהתחממות אפשרית של המכשיר. זה מה שקרה לצעירה אנגליה בת 24 שהלכה לישון עם האייפון וקמה לגלות כי נכוותה קשה בשד
כתבה פרסומית כתבת חסות


הטלפון החכם הפך לחפץ בלתי נפרד מאיתנו, צמוד אלינו והולך איתנו לכל מקום: אנחנו עובדים איתו, אוכלים איתו, ולא פעם אפילו ישנים לצידו, למרות האזהרות השונות בקשר לקרינה ולהתחממות אפשרית של המכשיר. זה בדיוק מה שקרה לצעירה אנגליה בת 24 שהלכה לישון עם מכשיר האייפון במיטה וכשקמה, גילתה שהמכשיר התחמם וגרם לה לכוויה קשה בשד. אז ממה חייבים להיזהר? והאם האייפון הוא אכן החבר הכי טוב שלנו?


עיתון הסאן הבריטי דיווח כי דיון קסטנר, צעירה בת 24 אשר הלכה לישון עם האייפון שלה התעוררה לאחר מספר שעות וגילתה כוויה קשה בגודל של 12 ס"מ לאורך השד שלה. הצעירה ציינה כי היא נוהגת לישון בעירום ושהאייפון שהיה צמוד לגופה היה בטעינה כל הלילה ורתח מרוב חום. הצעירה המבוהלת מיהרה לפנות לעזרה רפואית, אך גם אחרי שקיבלה טיפול, התברר לה שתצטרך להתמודד עם צלקת גדולה המערבת גם את הפיטמה. הרופאים הסבירו לה כי מעבר למחיר האסתטי, היא עלולה לסבול בעתיד גם מקושי להניק.


לא המקרה הראשון


זו לא הפעם הראשונה שאנו שומעים על מקרה שכזה. מוקדם יותר השנה, דווח על ילדה שסבלה מכוויות לאחר שמכשיר הסמארטפון, שהיה בכיס המכנסיים שלה, התחמם יתר על המידה.


למה מכשיר הטלפון מתחמם?


התחממות היא תופעת לוואי בלתי נמנעת של כל מכשיר חשמלי. כבר בעת הייצור, היצרן מנסה להתגבר על תופעה זו על ידי התקנה של חלקיקים המיועדים לאפשר לחום להשתחרר מהמכשיר ולא להצטבר, בו כמו פתחי האוורור המותקנים במכשיר.


ישנן שלוש סיבות מרכזיות הגורמות למכשיר להתחמם יתר על המידה: בעיות קליטה, עומס עבודה, או הטענה. מעבר לכך, תקלה במערכת האוורור הפנימית של המכשיר או בחלקים אחרים שלו עלולה לגרום למכשיר לצבור חום ולהתחמם יותר מדי.הסכנה במכשיר חם


כל עוד שמדובר בהתחממות קלה בזמן פעולת המכשיר או הטענה שלו, זוהי תופעה נורמלית. אך כאשר המכשיר מגיע לטמפרטורות גבוהות הוא עלול לסכן את המשתמש בכוויות בדרגות שונות.


בנוסף, התחממות יתר הורסת את המכשיר שלנו. היא עלולה להרוס כל אחד מחלקיקי המכשיר, במיוחד את הסוללה.


האם מכשיר שמתחמם פולט יותר קרינה?


חום נחשב לסוג של קרינה. לכן ניתן לומר כי מכשיר שמתחמם יותר, גם פולט יותר קרינה. עם זאת, קרינה בצורת חום לא נחשבת לקרינה מייננת, כלומר זו לא קרינה מסוכנת עם אנרגיה גבוהה וככל הידוע, כנראה שהיא לא גורמת לשינויים סרטניים.


איך ממשיכים להשתמש במכשיר בלי להסתכן?


יש להקפיד על שימוש במכשירי חשמל בעלי תו תקן בלבד, שאושרו כבטוחים לשימוש. לאחר שיש בידנו מכשיר תקין לשימוש, כדאי לקרוא את חוברת ההוראות לצרכן, לעקוב אחר המלצות הבטיחות, ולזכור כי מכשיר חם מדי הוא מסוכן לנו.


כדי להימנע מנזקים אפשריים, יש לשמור על מרחק ממכשיר בטעינה ולהימנע מהפעלת יתר שלו. בכל מקרה של התחממות, יש להרחיק את המכשיר מגופנו ולפנות למעבדת תיקונים מורשית על מנת לטפל בבעיה.


פורומים כאבים כרונים אחרי ניתוחי בקע וניתוחים בהרדמה מקומית

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבי בטן ממושכים וחשד לסרטן מעי הגס מור 02/02/2020 09:18
  • שלום דר', שאלה דחופה בבקשה. בת 66. לפני שלושה חודשים התחילו לי כאבי בטן נוראיים, למטה, באמצע כבר לא מזהה איפה. עשיתי U.s איברים יצא בסדר, מחכה לפאפ מרופא נשים בדיקה ידנית בסדר. חודש הבא יש לי תור לגסטרו ולעשות קולנוסקופיה שלא עשיתי 25 שנה. כאבי הבטן מעירים אותי כל לילה במיוחד בחלק התחתון וגם בימין ובאמצע. הכאבים יכולים להמשך שעות ופתאם יש הפוגה קצרה ואז חוזרים. יש לי יציאות יותר מהרגיל,. לפעמים שאני עושה פיפי אז גם יש לי יציאה קצת מוזר. האם אלה תסמינים של סרטן המעי הגס? אני ממש חרדה ומפחדת. לא קרה לי מעולם כאלה כאבים בכלל ובטח שלא נמשכים תקופה כזאת ארוכה. תודה על תשובתך הכנה.

  • + הוסף תגובה
מור שלום פרופ' שלמה ללצ'וק 19/02/2020 08:17
  • סביר להניח שהבעיה היא במערכת העיכול, לאו דווקא בעיית סרטן. לדעתי הכתובת שלך היא רופא לא של איבר מסויים אלא רופא שיסתכל על הבעיה באופן שלם.

  • + הוסף תגובה
כאב לאחר הסרת שומה כלנית 12/02/2020 10:33
  • אני מרגישה כאב דופק באזור הסרת השומה. יש מספר תפרים. האם הגיוני להרגיש כך מניתוח כל כך "קטן"? תודה

  • + הוסף תגובה
שלום כלנית פרופ' שלמה ללצ'וק 19/02/2020 08:17
אחרי ניתוח בקע יוסי 19/01/2020 10:25
  • אני 4 חודשים אחרי ניתוח בקע, ועדיין סובל מכאבים, בתנועות מסויימות. האם ניתן להשתמש במשככי כאבים בשלב כזה? אולי התרגלתי אליהם והם לא עוזרים יותר? עייף מהכאב כבר..

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!