אולי בשנה הבאה, לא ישקו יותר את האוכל שלכם במי ביוב

אתמול (27.8.14) פרסם משרד הבריאות פסק דין תקדימי העוסק בענישה של זוג חקלאים אשר השקו את שדותיהם במי קולחין, בניגוד לחוק. על הסיבות הבריאותיות מאחורי המאבק בתופעה
כתבה פרסומית כתבת חסות


שימוש חוזר במי ביוב לא נשמע כמו משהו שאתם רוצים שיהיה במציאות, אבל כשאין מספיק גשם ומים הם מצרך נדיר, גם מי ביוב הופכים למשאב כלכלי. אתמול (27.8.14) פרסם משרד הבריאות פסק דין תקדימי העוסק בענישה של זוג חקלאים אשר השקו את שדותיהם במי קולחין, בניגוד לחוק. על הסיבות הבריאותיות מאחורי המאבק בתופעה


מי קולחין: מי ביוב ממוחזרים


מי קולחין הם מי שפכים (מי ביוב) שעוברים 'מיחזור'. למה? כי בנוסף לעובדה שבאופן טבעי, למי ביוב מראה וריח לא נעימים, הם גם עשירים בחיידקים ווירוסים רבים כמו: צהבת, פוליו, כולרה ועוד. כדי שנוכל להשתמש במים פעם נוספת, הם חייבים לעבור תהליך של ניקוי וסינון. בסופו של התהליך, המראה של המים משתפר, עוצמת הריח יורדת, ובעיקר מצליחים להקטין באופן משמעותי את כמות המזהמים השונים שעלולים לגרום למחלות קשות.


החקלאים: ניסו לחסוך ע"י השקיית ירקות במי קולחין


שנת 2008 (תשס"ח) היתה שנת שמיטה, שנה המתאפיינת בעלייה במחירי הירקות והפירות בישראל, שכן על פי ההלכה היהודית, אסור לחקלאים יהודים לעבד את שדותיהם הנמצאים בתוך ארץ ישראל. בשנה זו, זוג חקלאים ישראליים החליטו להשתמש במי קולחין להשקייה של 700 דונם, בהם שדות של ירקות הנאכלים חיים. ההחלטה להשקות את הירקות התקבלה ללא אישור של משרד הבריאות ובניגוד לחוק, כאשר השיקול היה כמובן כלכלי.  


שנת שמיטה מגיעה אחת לשבע שנים, כך ששנה הבאה, 2015 (תשע"ה) היא שוב שנת שמיטה. על כן, משרד הבריאות מפרסם את פסק הדין עם עונשם החמור של אותם חקלאיים במטרה להתרות בחקלאים ולהגביר את האכיפה בתחום השימוש במי קולחין.מתי ולמה חוקי להשתמש במי קולחין?


מי קולחין עלולים להכיל מזהמים מסוכנים. לכן, על פי חוק, השקייה במי קולחין ללא קבלת היתר מטעם משרד הבריאות היא עבירה פלילית. רוב השימוש במי קולחין נעשה להשקיית מספוא וגידולי שדה שלא נאכלים חיים על ידי בני אדם. עם זאת, כדאי לדעת שבתנאים מסוימים, כמו תהליך ניקוי מחמיר של המים ובאישור משרד הבריאות, נעשה שימוש במי קולחין גם להשקייה של פירות וירקות.


לשימוש במי קולחין יתרון כלכלי עצום. מים הם מצרך יקר בארצנו, והשימוש במי קולחין הוא דרך טובה לחסוך ולחזק את ענף החקלאות. מדינת ישראל, המתמודדת עם שנים יבשות ומיעוט גשם, נמצאת בחזית בכל הקשור למתקנים העוסקים בטיהור מי שופכין ושימוש במי קולחין בחקלאות.


הסכנות הבריאותיות של מי קולחין


מי קולחין הם בסופו של דבר מים מזוהמים, שעדיין מכילים המון חיידקים ווירוסים. למרות תהליך הניקוי, עדיין נותרים בהם מזהמים והם עלולים להעביר מחלות לכל מי שבא במגע עם המים, כולל גידולים שהושקו במי קולחין. סכנה נוספת היא זיהום מי התהום - מי קולחין עלולים לחלחל אל תוך האדמה ולזהם את מי התהום. חשש נוסף הוא זיהום מקורות השתייה בעקבות תקלות אפשריות בצנרת.


פורומים אלרגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אלרגיה לבוטנים טיפול ישראל 20/02/2020 13:45
  • הילד שלי בן 17 אלרגי לבוטנים והורד לו פרופיל ל -64. מעוניין בטיפול באלרגיה והעלאת הפרופיל. מה הפרוצדורה משך הזמן, עלויות טיפול וסיכויי הצלחה.

  • + הוסף תגובה
בדיקת IGE גבוהה שי ג. 20/02/2020 13:37
  • שלום אני בן 43. בשנה שנתיים האחרונות קצת חולשה. כמו כן אוכל פחות כי יש כל מיני תופעות של חוסר תאבון רפלוקס וכאבי בטן לא מוסברים. בדיקות דם מקיפות והדמיה תקינות. בבדיקת הדם בשנה האחרונה יש קצת עליה באיונופילים לכ 7-9 אחוז וה ABS קצת מעל הנורמה לפעמים. בוצעה השבוע בדיקת IGE משום מה התוצאה מאוד גבוהה 617 IU/ML הנורמה 0-100 אציין שאני לא מנוזל. אין פריחות. לא מתעטש. יש לי רק קצת אלרגיה בעיניים כבר שנים לפעמים ושם טיפות נגד יובש בגלל זה, זה מקל עלי. האם רמות IGE של 617 יכולות להיות בגלל קצת אלרגיה בעיניים? ולפעמים פה ושם בבוקר לחצי דקה קצת נזלת ומקנח אותה וכל היום אין? או שזה אומר שיש משהו אלרגי נרחב יותר בגוף ואולי זה מה שמסביר את העייפות ותופעות לא מוסברות במערכת העיכול שבינתייים קראו להם IBS? מה דעתך? ואיזה עוד בירור נדרש אם נדרש? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
אלרגיה למוקסיפן- ילדה חני 17/02/2020 14:10
  • צהריים טובים, בתי בת 3.4 קיבלה מוקסיפן למשך שבוע לטיפול בדלקת ריאות. יום / יומיים לאחר סיום הטיפול, הופיעה פריחה בכל הגוף כולל בפנים. הפריחה עברה לאחר יום (קיבלה טיפות פניסטיל). רופא הילדים חשד שמדובר באלרגיה למוקסיפן. האם סביר שתתפתח תגובה אלרגית למוקסיפן יום יומיים לאחר סיום הטיפול? האם כדאי לעשות בדיקות נוספות או שאופי הופעת הפריחה מעיד במקסימום על רגישות קלה שאפשר להתעלם ממנה?

  • + הוסף תגובה
פריחה ד"ר קובי שדה 19/02/2020 11:17
  • יש לפנות לבדיקת / בירור אלרגיה ולא לתת עוד מוקסיפן אלא באישור רופא אלרגיה פרטים על המרפאה שלנו : www.allergynet.co.il

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!