איך עוגת שוקולד על הבוקר תגרום לכם לרדת במשקל?

נמאס לכם לשמוע על דיאטות חדשות? בטוחים שכבר ניסיתם הכל? מחקר חדש מביא תקווה לאוהבי המתוקים. קבוצת חוקרים מאנגליה מצאו שכל מה שצריך כדי לרדת במשקל היא ארוחת בוקר עשירה ולקינוח... עוגת שוקולד! איך האויב הגדול של הדיאטה הופך לחלק בלתי נפרד ממנה?

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 07/09/2014

נמאס לכם לשמוע על דיאטות חדשות? בטוחים שכבר ניסיתם הכל? מחקר חדש מביא תקווה לאוהבי המתוקים. קבוצת חוקרים מאנגליה מצאו שכל מה שצריך כדי לרדת במשקל היא ארוחת בוקר עשירה ולקינוח... עוגת שוקולד! איך האויב הגדול של הדיאטה הופך לחלק בלתי נפרד ממנה?


קינוח שערורייתי והרזיה: איך זה הולך יחד?


שעות הבוקר הן השעות ה"נכונות" ביותר לצריכה של קלוריות. בבוקר, קצב חילוף החומרים שלנו הוא המהיר ביותר, זמן בו הגוף שלנו מצליח לשרוף הרבה יותר קלוריות מאשר כל שעה אחרת ביום. בנוסף, כשאנו אוכלים ארוחת בוקר עשירה, הכוללת פחמימה, חלבון וקינוח מתוק, נרגיש אחר כך שבעים ומלאים יותר במשך כל היום.


לא לוותר על עוגת שוקולד!


החוקרים הבריטיים גייסו קבוצה של 193 מטופלים הסובלים מהשמנה, ללא סוכרת, וחילקו אותם לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה קיבלה ארוחת בוקר דלה שכללה 300 קלוריות לכל היותר, בעוד שהקבוצה השנייה נהנתה מארוחת בוקר עשירה עם עוגת שוקולד לקינוח של לא פחות מ- 600 קלוריות!


בשבועות הראשונים למחקר, הנבדקים משתי הקבוצות ירדו במשקל ממוצע של 14 ק"ג לנבדק, אך בהמשך נראו מגמות שונות בין הקבוצות. בעוד שחברי הקבוצה הראשונה, שאכלו ארוחת בוקר דלה, עלו בחזרה 9 מהקילוגרמים, חברי הקבוצה השנייה שנהנו מארוחת בוקר עשירה כולל עוגת שוקולד ירדו 6 ק"ג נוספים!


בסוף המחקר, התוצאות היו ברורות - כל אחד מהנבדקים שאכלו 600 קלוריות לארוחת בוקר ירדו במשקל 18 ק"ג בממוצע.ממובילות המחקר מסבירה את תוצאותיו


פרופ' דניאלה יעקובוביץ', ממובילות המחקר, מסבירה כי למרות ששתי הקבוצות צרכו בסופו של דבר את אותה כמות הקלוריות במהלך היום - 1600 קלוריות לגבר ו- 1400 קלוריות לאישה, החלוקה של הקלוריות היתה שונה בין שתי הקבוצות.


חברי הקבוצה הראשונה שאכלו ארוחת בוקר דלה נהנו פחות מהרזיה משמעותית לאורך זמן, בגלל שהיו פחות שבעים ומלאים. הם התחילו את הבוקר עם ארוחה קטנה, חשו תחושת רעב מתמדת כל היום, וכתוצאה מכך לא הצליחו להתגבר על החשק למאכלים מתוקים. בסופו של דבר הם 'נשברו' ולא הקפידו על כללי הדיאטה. לעומתם, הנבדקים שאכלו ארוחת בוקר עשירה, התחילו את היום בתחושת שובע, וכמעט לא דיווחו על חשק לאכול מתוקים נוספים במהלך היום.


"כשאומרים למישהו, אל תיגע במתוקים! זה רק מחזק אצלו את החשק לאכול משהו מתוק. אם אתה מכניס לו לתפריט עוגת שוקולד, גם מבחינה פסיכולוגית המטופל רגוע יותר", מוסיפה פרופסור יעקובוביץ'.


לאכול בבוקר כמו מלך: זה משתלם


ארוחת בוקר עשירה היא מקור אנרגיה מצוין למשימות שממתינות לנו במהלך היום. היא משפרת את תפקוד המוח וממריצה את קצב חילוף החומרים של הגוף.


בנוסף, במחקר שתואר, מצאו החוקרים גם הסבר הורמונלי לתוצאות. ההורמון גרלין, האחראי על תחושת הרעב שלנו, עולה בדרך כלל לקראת זמני הארוחות שלנו, אך בזמן ארוחת הבוקר הוא דווקא יורד, לכן אנחנו מרגישים פחות רעבים.


מעבר לכך, יש לזכור כי דיאטות הרעב למיניהן יכולות להיראות אולי כפתרון לטווח הקצר, אך בדרך כלל הן לא מחזיקות מעמד בטווח הרחוק, ועושות הרבה פעמים יותר נזק מתועלת, להרזיה הבאה ולבריאות הכללית שלנו. 


פורום צמחי מרפא

ד"ר אורנה לוין

ד"ר אורנה לוין רופאת משפחה, מומחית בצמחי מרפא, ותזונה.
ד"ר אורנה לוין היא מחלוצי הרופאים המטפלים ברפואה משלימה בישראל - החל מ-1984. היא מפתחת תכשירים מצמחי מרפא, ועובדת עם חברות תרופות בינלאומיות.היא יועצת לחברות עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • שרביטן מצוי
 • רחל א
 • 20/05/2019 19:54
 • מאקה ושיח אברהם
 • נוי
 • 14/05/2019 02:50
 • היי יקרה! יש לי שחלות פוליסיצטיות ואני ברב המקרים מקבלת מחזור אבל לא סדיר, אני ובעלי מנסים להיכנס להריון כבר 3 שנים ורציתי לשאול אותך - האם ניתן לצרוך במקביל גם שיח אברהם וגם מאקה? מה המלצתך בנושא?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • תוסף אשוונגה
 • נופר
 • 13/05/2019 19:02
רופאים בתחום
ד"ר אורנה לוין ד"ר אורנה לוין
רופאת משפחה, מומחית בצמחי מרפא, ותזונה. קרא עוד
גב' ליטל פרידנהיין גב' ליטל פרידנהיין
דיאטנית קלינית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ