מה הציפורניים מספרות על הבריאות שלכם?

לא רק ליופי: ציפורניים יכולות להציג רמזים מוקדמים למחלות שונות וכלי עזר באבחון מצבים רפואיים ונפשיים
כתבה פרסומית כתבת חסות


לא רק ליופי: ציפורניים יכולות להציג רמזים מוקדמים למחלות שונות וכלי עזר באבחון מצבים רפואיים ונפשיים


לציפורניים יש הרבה מה לומר על המצב הבריאותי שלנו. הבעיה היא שאנחנו לא נותנים להן את ההזדמנות. רופאי עור ממליצים לעקוב אחר מראה הציפורניים כדי ללמוד דרכן על המצב הבריאותי שלנו. הציפורניים יכולות להראות סימנים או רמזים מוקדמים של מחלות גופניות ונפשיות שלא כדאי לפספס. טיפוח הציפורניים הוא דבר חשוב, אך לפעמים כדאי לשקול הצצה מעבר לשכבות הלק ולהכיר את הציפורן במערומיה


מה זו בעצם ציפורן?


ציפורניים נחשבות לחלק מהעור, שניהם בנויים משכבות של חלבון בשם קרטין. באופן תקין הציפורן צריכה להיות צמודה ל"מיטת הציפורן" (שזהו האזור בסוף האצבע שמיועד לה). בשונה מהעור האטום, הציפורן שקופה ולכן היא יכולה להיות החלון שלנו לזיהוי של מצבים בריאותיים שונים. רופאי עור מצאו כי מעקב תקופתי אחר מרקם, צבע, מראה ומיקום הציפורן יכול להיות כלי עזר יעיל באבחון ומעקב אחר מצבים רפואיים שונים.


הציפורן פותחת תריס


הפרעות בפעילותה של בלוטת התריס הן תופעה נפוצה הכוללת תסמינים גופניים רבים. היפרתירודיזם היא הפרשת יתר של הורמוני בלוטת התריס, מחלה זו תתבטא בהפרדות של ציפורן אחת או כמה ציפורניים ממיטתן .היפותירודיזם היא המצב ההפוך, בו יש חוסר בהפרשת הורמוני בלוטת התריס והוא יתבטא בציפורניים שקועות אל תוך מיטת הציפורן.


צוהר אל הלב


הקשר בין מראה הציפורן לבין קיומן של מחלות לבביות ידוע ומבוסס. קיומם של כתמים אדומים או חומים מתחת לציפורניים יכול לרמז על זיהום במסתמי הלב או על דלקת בכלי הדם ויש עוד הרבה סימנים. לדוגמא האם הציפורן הופכת להיות רכה ונפרדת מעט ממיטת הציפורן אז היא יכולה להיות סימן חשוב בהתפתחות של אי ספיקת לב.


גם לנפש יש מה להגיד


כסיסת ציפורניים היא הרגל שכיח מאד בקרב ילדים ומבוגרים. פסיכולוגים טוענים כי הכסיסה היא סמן ללחץ ומצוקה נפשית ולכן מומלץ לעקוב אחר תדירות הכסיסה, לנסות להירגע בעזרת תרגילי חשיבה, טכניקות הרפיה וקיום של אורח חיים רגוע יותר.


כשציפורן מחליפה צבעים


ציפורן יכולה להחליף צבעים בגלל לק חדש אבל לפעמים זה קורה מסיבות אחרות. אם הציפורן מקבלת גוון צהוב אז יתכן  שזהו רמז להתפתחותה של מחלת הסוכרת. לעומת זאת אם הציפורן מכחילה אז מדובר בסימן רע לתפקוד מערכת הנשימה ולרמות נמוכות של חמצן בגוף.


ברזל, ויטמינים ושאר ירקות


אם הציפורן החווירה או הפכה להיות שבירה מאד אז כדאי שתבדקו שוב את התפריט שלכם. מחסור בברזל או בוויטמינים אחרים יכולים להתבטא בציפורן לבנה שנוטה להישבר בקלות. בכל מקרה, כדאי לבצע בדיקות דם כדי לברר מהו החסר התזונתי ולדאוג לטפל בו בהקדם.


מה עוד חשוב לדעת?


מראה הציפורן היא דרך מעניינת ללמוד על הבריאות, אך יש לזכור שהעובדות הן לא חד משמעיות. בכל מקרה של חשד לבעיה כלשהי צריך לפנות אל רופא המשפחה ולבצע בדיקות על מנת לאשש או להפריך את ההשערות שלנו.
פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זרעי ציה - אסטרוגן פנינה 19/01/2020 14:52
  • שלום מבקשת לדעת האם צריכת זרעי ציה מעלים את רמת האסטרוגן בגוף ? האם שימוש בזרעי ציה מגדיל את הסיכון לסרטן השד וסרטן הרחם

  • + הוסף תגובה
איך האומגה הזאת של RAY AND TERRY? אבג 06/12/2019 16:07
  • https://transcend.me/products/epa-dha-enteric-mega?_pos=4&_sid=9a6f5a6b0&_ss=r מכירים?

  • + הוסף תגובה
נשירת שיער טלי 04/12/2019 18:38
  • שלום, בני בן ה25 מקריח למעלה באיזור הראש(לאט לאט השיער נסוג בקרקפת ) האם יש דרך לעצור את התהליך בעזרת תזונה מתאימה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!