לגמור מהצלחת: מיתוסים על אוכל שגדלנו עליהם

האם גם לכם אמרו שמגיע לכם קינוח כפרס על התנהגות טובה או שחטיפים יהרסו לכם את התיאבון? החלטנו לנפץ לכם כמה מהמיתוסים עליהם גדלתם וככל הנראה השפיעו על הרגלי האכילה שלכם גם היום
כתבה פרסומית כתבת חסות


האם גם לכם אמרו שמגיע לכם קינוח כפרס על התנהגות טובה, או שחטיפים יהרסו לכם את התיאבון? האם גם אתכם הכריחו לסיים הכול מהצלחת כשהייתם קטנים? הרגלי אכילה עוברים מדור לדור ומשפיעים על דרך החיים שלנו ועל הילדים שלנו. החלטנו לנפץ לכם כמה מהמיתוסים עליהם גדלתם וככל הנראה השפיעו על הרגלי האכילה שלכם גם היוםהמיתוסאסור לאכול חטיפים בין הארוחות, הם יהרסו לך את התיאבון


האמת – למעשה, חטיפים יכולים להיות בריאים כל עוד בוחרים אותם בצורה חכמה. חטיפים בעלי ערך תזונתי טוב ישמרו על רמת סוכר יציבה בדם וימנעו מכם להפוך לרעבים מידי בין הארוחות וכך לא "להתנפל" על האוכל בזמן הארוחה ולאכול בצורה חכמה ומדודה יותר.


ההמלצות – תזונאים ממליצים לאכול כל 4 שעות, בין אם זו ארוחה או חטיף. נסו להוריד מעט מכמות האוכל בזמן הארוחה ולאכול 1-2 חטיפים ביום, שכל אחד מהם בעל ערך קלורי של בין 100 ל- 200 קלוריות.


המיתוסחובה לסיים את כל האוכל מהצלחת


האמת – זה בסדר להשאיר מעט אוכל בצלחת. כך תוכלו לדעת מתי שבעתם ומהי כמות האוכל הנכונה עבורכם.


ההמלצות – בזמן שאתם אוכלים שימו לב להרגשתכם. האם אתם מלאים? האם אתם אוכלים משום שאתם רעבים או משום שיש אוכל על הצלחת מולכם? שימו לב במיוחד לכמויות כשאתם אוכלים במסעדה. לעיתים קרובות המנות המוגשות גדולות, האוכל מאוד מושך ויכול להיות שאתם אוכלים פשוט בגלל ששילמתם על המנה. תמיד אפשר לבקש לארוז הביתה חצי מהמנה שהוגשה לכם, כך שתוכלו לאכול כמות הגיונית וליהנות מהאוכל גם מחר.


המיתוסאסור לאכול לפני פעילות גופנית מכיוון שהבטן תכאב


האמת – אמנם לא תרצו לצאת לריצה מייד אחרי ארוחה כבדה, אך אכילה במידה מועטה 30-60 דקות לפני האימון תיתן לכם תמריץ אנרגטי ועשויה לשפר את הביצועים ולמקסם את יכולותיכם בזמן האימון.


ההמלצה – בחרו חטיף או נשנוש עתיר פחמימות, דל שומן, דל סיבים ובעל כמות חלבונים מדודה, שהינו בעל 100 עד 300 קלוריות. דוגמאות לחטיף כזה יכולות להיות כוס שוקו, טוסט עם חמאת בוטנים או חטיף גרנולה. גם פרי יכול להיות מתאים כחטיף, אם כי כדי להוסיף את החלבונים הדרושים מומלץ לאכול חופן אגוזים בנוסף.


המיתוס חשוב לגמור את האוכל מהר מהצלחת


האמת – אם הוריכם לחצו עליכם לסיים את האוכל מהר מהצלחת כשהייתם קטנים, סביר להניח שאתם עדיין אוכלים מהר וייתכן שאתם מפספסים את סימני השובע שהגוף שלכם שולח לכם.


למוח לוקח כ- 20 דקות לקבל סימן של שובע מהגוף. אם אתם אוכלים מהר, אתם מכניסים לגוף המון אוכל במהלך 20 הדקות האלה, ואז אתם מרגישים "מפוצצים".


ההמלצה – איכלו לאט. קחו הפסקות קטנות באמצע האכילה, הניחו את הסכום ליד הצלחת ולעסו את האוכל בנחת.


המיתוס מגיע לך קינוח


האמת – האם נתנו לכם פרס בצורת קינוח משום שהתנהגתם יפה? השימוש באוכל כפרס שולח את המסר הלא נכון. דבר זה גורם לכך שהאכילה נעשית מתוך פיצוי עצמי ולא מתוך רעב אמיתי.


ההמלצה – תנו לעצמכם פרסים, אך לא בדמות אוכל. צאו לסרט, לכו לספא או העבירו ערב נעים עם חברים. מהר מאוד תגלו שאתם לא חייבים לאכול רק משום שמגיע לכם משהו.
פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זרעי ציה - אסטרוגן פנינה 19/01/2020 14:52
  • שלום מבקשת לדעת האם צריכת זרעי ציה מעלים את רמת האסטרוגן בגוף ? האם שימוש בזרעי ציה מגדיל את הסיכון לסרטן השד וסרטן הרחם

  • + הוסף תגובה
איך האומגה הזאת של RAY AND TERRY? אבג 06/12/2019 16:07
  • https://transcend.me/products/epa-dha-enteric-mega?_pos=4&_sid=9a6f5a6b0&_ss=r מכירים?

  • + הוסף תגובה
נשירת שיער טלי 04/12/2019 18:38
  • שלום, בני בן ה25 מקריח למעלה באיזור הראש(לאט לאט השיער נסוג בקרקפת ) האם יש דרך לעצור את התהליך בעזרת תזונה מתאימה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!