רק 10 דקות ביום: משלבים פעילות גופנית

רוצים לעסוק בפעילות גופנית, אך אין לכם זמן? כך תשלבו ספורט כחלק מחיי היומיום שלכם, אפילו לכמה דקות בלבד ותשפרו את מצבכם הגופני והנפשי
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 31/12/2014

רוצים לעסוק בפעילות גופנית, אך אין לכם זמן? הליכה זוגית בערב, מתיחות במשרד ושימוש במדרגות ולא במעלית - כך תשלבו ספורט כחלק מחיי היומיום שלכם, אפילו לכמה דקות בלבד ותשפרו את מצבכם הגופני והנפשי


רובנו היינו רוצים לעסוק בספורט לו רק היה לנו זמן. היינו רוצים לעסוק בספורט שיהיה חלק מחיי היומיום שלנו, אבל זה פשוט לא יוצא. מחקרים מראים ששילוב של פעילות ספורט, אפילו לכמה דקות ביום, תורמת לשיפור מצב הכושר הגופני שלנו ולמצב נפשי טוב יותר.


כמה פעמים קיבלתם החלטה להתחיל לעשות ספורט, אך פשוט לא היה לכם זמן? כמה פעמים חשבתם לעשות מנוי לחדר כושר או לבריכה, אבל זה פשוט לא יצא? החיים שלנו עמוסים, הם סובבים סביב המון דברים – ילדים, עבודה, סידורים וביניהם בלגן אחד גדול. אז מה עושים?


התשובה טמונה בשילוב ספורט כחלק מחיי היומיום שלכם. מצב שבו אתם מתאמנים כל יום לכמה דקות בלבד, מבלי לעצור את כל העיסוקים שלכם.  הנה כמה הצעות לשילוב:


קחו הפסקה למתיחות במשרד. אם אתם יושבים במשרד שעות ארוכות מול שולחן ומחשב, שווה לעצור מדי פעם ולבצע שורה של מתיחות קצרות. אם אתם לא יודעים אילו מתיחות לבצע וכיצד, קיימים סרטוני וידאו רבים ברשת שיסבירו לכם כיצד לבצע מתיחות בישיבה או בעמידה במשך כמה דקות קצרות. תתפלאו איך זה יגרום לערנות ולהרגשה טובה.


בחרו במדרגות. בין כל הפעילויות היומיומיות יש לכם בחירה. אתם בוחרים מדי יום אם לעלות במעלית או במדרגות. עלייה במדרגות תהפוך פעולה שגרתית יומיומית שלכם לספורטיבית ומועילה.


סעו באופניים לסידורים. בדרך לסידורים או לקניות, קחו את האופניים ורכבו בדרככם לענייני היומיום. תתפלאו כמה קל יהיה לכם למצוא חניה, בעודכם משלבים ספורט זה בחייכם.


תלוו את הילדים לחוגים. הילדים שלכם הולכים לחוגים. למה שלא תצטרפו אליהם? פעילות גופנית יחד עם הילדים תתרום לא רק לפעילות הגופנית שלכם ושלהם, אלא גם לזמן איכות בו תוכלו לבלות יחד איתם ולחנך אותם להרגלי חיים בריאים יותר, כבר מגיל צעיר. במקום לשבת במכונית ולחכות שהחוג ייגמר, קחו יוזמה והצטרפו אליהם.


ריצת ערב קצרה מחליפה את הטלויזיה. אם אתם יכולים למצוא 10 דקות או רבע שעה בערב לצאת לריצה קצרה בתמורה לקיצור זמן הרביצה מול הטלוויזיה, זכיתם. ריצה קצרה 3 פעמים בשבוע תתרום להעלאת הכושר הגופני ותעזור לכם לנקות את הראש מהיום שעבר עליכם ולהגיע הביתה במצב רוח הרבה יותר טוב.


צאו להליכה זוגית.  אם אתם רוצים זמן איכות עם בני הזוג שלכם, הליכת ערב של 10 דקות היא זמן נהדר לדבר, לספר על חוויות היום, להעלות בעיות ולחלוק. אם תהפכו הליכה כזו לשגרה בחיי היומיום שלכם, תגלו שזמן זה הוא יקר לא רק פיזית, אלא גם נפשית.


הטריק הוא להכניס את הפעילות הגופנית לשגרת החיים שלנו. ברגע שנעשה זאת, היא תהפוך למשהו שלא מצריך מאמץ, 10 דקות ביום שיתנו לנו שיפור בכושר ובאיכות החיים. שווה למצוא 10 דקות שיכולות להשפיע על שאר היום שלנו, בקלות.
פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זרעי ציה - אסטרוגן פנינה 19/01/2020 14:52
  • שלום מבקשת לדעת האם צריכת זרעי ציה מעלים את רמת האסטרוגן בגוף ? האם שימוש בזרעי ציה מגדיל את הסיכון לסרטן השד וסרטן הרחם

  • + הוסף תגובה
איך האומגה הזאת של RAY AND TERRY? אבג 06/12/2019 16:07
  • https://transcend.me/products/epa-dha-enteric-mega?_pos=4&_sid=9a6f5a6b0&_ss=r מכירים?

  • + הוסף תגובה
נשירת שיער טלי 04/12/2019 18:38
  • שלום, בני בן ה25 מקריח למעלה באיזור הראש(לאט לאט השיער נסוג בקרקפת ) האם יש דרך לעצור את התהליך בעזרת תזונה מתאימה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!