עכשיו זה רשמי: מיטות שיזוף גורמות לסרטן

משרד הבריאות מעדכן את רשימת המלצותיו וקובע כי החשיפה לקרינה במיטת שיזוף מסרטנת בוודאות. עוד ברשימת המסרטנים: זיהום אוויר, שעשוי להאכף בצורה טובה יותר על ידי שורה של תקנות חדשות
כתבה פרסומית כתבת חסות


משרד הבריאות מעדכן את רשימת המלצותיו וקובע כי החשיפה לקרינה במיטת שיזוף מסרטנת בוודאות. עוד ברשימת המסרטנים מככב גם זיהום אוויר ועשוי בעקבות קביעה זו להאכף בצורה טובה יותר על ידי שורה של תקנות חדשות


משרד הבריאות עדכן את רשימת החומרים המסרטנים, וקבע בין היתר ששימוש במיטות שיזוף אשר פולטות קרינת אולטרא-סגול נחשב למסרטן באופן וודאי. אם עד היום מיטות השיזוף נחשבו למסוכנות, כיום משרד הבריאות מעדכן שמיטות השיזוף נחשבות למסרטנות בוודאות. מלבד זאת, בעדכון החומרים המסוכנים של משרד הבריאות מופיעים גם זיהום האוויר אשר עודכן לקטגוריית "מסרטן וודאי", וחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת בתדרי רדיו, אשר עודכנה לקטגוריית "מסרטן אפשרי".


"שימוש במיטות שיזוף מזיק ומסוכן"


בעבר היה הידוע שמיטות שיזוף אינן בריאות ולא מומלץ להשתמש בהן באופן קבוע. בעזרת מיטות השיזוף ניתן אמנם ליהנות משיזוף אחיד ומהיר, אך החשיפה לעוצמה הרבה של הקרינה האולטרא-סגולה מסוכנת מאוד לעור ויכולה לגרום לסרטן. 


משרד הבריאות פרסם את המלצותיו ועדכן את רשימת החומרים המסוכנים על פי נתונים מהמרכז לחקר הסרטן של ארגון הבריאות העולמי ומנתונים ממחקרים אחרים אשר בוצעו בארץ וברחבי העולם. העדכון של רשימת החומרים המסוכנים קובע ששימוש במיטות שיזוף "עלה" מקבוצה 2A אשר קובעת שהחשיפה קרוב לוודאי מסרטנת לקבוצה 1 אשר קובעת שהחשיפה לקרינה במיטת שיזוף מסרטנת בוודאות. בכך ייתכן מאוד שהשימוש במיטות שיזוף יוגבל וככל הנראה תצא המלצה לאנשים אשר עדיין משתמשים במיטות השיזוף להפסיק לעשות זאת באופן מיידי.


סיכון מוגבר לסרטן העור


כידוע, חשיפה לקרינת השמש מגבירה את הסיכון לסרטן העור, ומדי קיץ מפורסמים קמפיינים שונים של האגודה למלחמה בסרטן אשר קוראים להימנע מהחשיפה לשמש ולהשתמש באמצעי הגנה. קרינת השמש, ובעיקר קרני האור האולטרא-סגולות גורמות לנזק בלתי הפיך לעור ומגבירות את הסיכון להתפתחות סרטן. כל סוגי סרטן העור קשורים לחשיפה מרובה לשמש, אשר יכולה לגרום למחלות חשוכות מרפא וקשות ביותר כמו מלנומה.


בעבר חשבו שמיטות השיזוף בטוחות יחסית לשימוש לעומת חשיפה ישירה לשמש, והן הפכו לפופולאריות מאוד בקרב אנשים רבים. עם זאת, ככל שהשנים חלפו ונחשפו נתונים לגבי הסיכון של השימוש במיטות שיזוף, התגלה שהן מסוכנות כמעט כמו חשיפה לשמש ומגבירות את הסיכון לסרטן. כיום, משרד הבריאות קובע שבדומה לחשיפה לקרינת השמש, חשיפה לקרינה ממיטת שיזוף היא מסרטנת בוודאות, ועל כן כמובן שאינה מומלצת.


עדכון חשוב גם לגבי זיהום אוויר


מלבד מיטות השיזוף, משרד הבריאות עדכן ברשימת החומרים המסוכנים גם את זיהום האוויר. עדכון זה לא מפתיע, מכיוון שידוע שזיהום אוויר מגביר כמובן את הסיכון למחלות שונות ובין היתר למחלות ממאירות, ולכן עודכן על ידי משרד הבריאות כמסרטן.


לעדכון של זיהום אוויר כחומר מסוכן השלכות חשובות מבחינת בריאות הציבור, וייתכן מאוד שכבר בחודשים הקרובים ייאכף נושא זיהום האוויר בצורה טובה יותר. ייתכן שבזכות ההמלצה הזו יותקנו תקנות חדשות לגבי זיהום באזורי תעשייה ובאזורי מגורים, וללא ספק שלעדכון הזה יש פוטנציאל לשפר את החיים ואת הבריאות של כולנו.פורומים מלנומה והסרת שומות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קרטוזה אקטינית ברוקנשטיין יצחק 09/01/2020 19:01
  • שלום פרופסור עזיזי יש לי בלחי ימין קרטוזה אקטינית שלפני כשנה טופלה בחנקן נוזלי והופיעה שוב. רופאת העור רוצה שוב להסירה בחנקן נוזלי. האם ישנה אפשרות להסיר את הנגע בלייזר? והאם את מטפלת בנגעי עור בלייזר? תודה מראש איציק

  • + הוסף תגובה
הסרת נגעי עור בלייזר יורם 11/01/2020 10:30
  • טיפול בלייזר להסרת נגעים קשור יותר לרפואה האסתטית תמצה אתר טוב שנקרא "אתר דוקטור חן" שמרכז לך את כל המרכזיים האסתטיים בפריסה ארצית לטיפולי לייזר להסרת נגעי עור. חשוב לציין שטיפול לייזר מתאים רק לנגעים שפירים ולכן יש לאבחן את נגע העור לפני הטיפול.

  • + הוסף תגובה
שומה כינוי 02/01/2020 12:53
  • יש לי שומה במפשעה רציתי לשאול באילו דרכים אפשר להסיר אותה והאם זה בחינם מטעם קופת חולים [אני במכבי שלי] תודה אה וגם האם זה מסוכן?

  • + הוסף תגובה
תשובות ביופסיה מנגע dd melanotic macule מושיקו 30/12/2019 00:17
  • שלום דוקטור. בטיפול שיניים התגלה נגע פיגמנטוזי בחיך הקשה. נשלחתי לביופסיה. התקבלו תשובות: תיאור מאקרוסקופי: קטע רקמה אדמדמה מצופה מצד אחד ע"י קרום לבן בקוטר של עד 0.5 סמ ועובי 0.2 סמ במרכזו נמצא כתם אדמדם בקוטר 0.1 סמ כ.ח תיאור מיקרוסקופי ואבחנה: פיסת רירית מצופה ע"י אפיתל קשקשי רב שכבתי שטוח עם שכבה היפרקרטוטית. לא נצפה מלנין בבדיקה. מה אומרות התשובות האם הכל תקין?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!