האם גם אתם סובלים מ"שכרות שינה"?

שכרות שינה היא מצב שבו אדם נוהג בבלבול רב ואף באלימות בעקבות הפסקת שינה מיידית. מחקר אמריקני מגלה מדובר בתופעה הנפוצה ב-1 מכל 7 אנשים ומצביע על הקשר הסטטיסטי שלה להפרעה נפשית

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 10/11/2014

שכרות שינה היא מצב שבו אדם נוהג בבלבול רב, בחוסר יציבות ואף באלימות בעקבות הפסקת שינה מיידית. מחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד מגלה כי מדובר בתופעה נפוצה המופיעה בדרגות שונות בקרב אחד מכל שבעה אנשים בארה"ב ומצביע על הקשר הסטטיסטי של התופעה להפרעה נפשית 


שכרות שינה היא הפרעה הקשורה לבלבול בהתנהגות הנגרם בעקבות הפסקת שינה מיידית. ניתן לראות אותה בבירור, לדוגמה, בצורת מענה מבולבל לטלפון כאשר השעון המעורר מצלצל בבוקר. תחת תופעה זו יתכן שישנן התנהגויות מבולבלות נוספות, שיכולות להיות גם אלימות או לא יציבות לעיתים. האדם שסובל מהפרעה זו יכול אפילו לגרום נזק לעצמו או לאחרים במהלך התקף זה, במקרים חמורים שלה. ההתנהגות מתרחשת לאחר קימה משינה או במהלך הלילה.


מחקר חדש שנערך באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה עקב אחרי 19,136 אמריקנים 'רגילים' בגילאים שונים. ראשית, תשאלו את הנבדקים לגבי הרגלי השינה שלהם והאם הם חווים סימפטומים כלשהם של ההפרעה. בנוסף, הם תושאלו לגבי אבחנה נפשית שקיבלו או נטילת תרופות.


החוקרים מצאו שאחד מתוך שבעה אנשים - 15% מהנבדקים עברו אפיזודה בשנה האחרונה, כאשר מעל חצי מהם חוו אפיזודה אחת בשבוע. רוב הסובלים מההפרעה דיווחו על הפרעה נפשית מאובחנת. בנוסף, מספר מפתיע של אנשים מתוכם לקחו תרופות פסיכיאטריות כמו נוגדי דיכאון.


במחקר נמצא כי רוב הנבדקים השתייכו לאחת משתי קטגוריות – או שהם ישנו פחות משש שעות ביום או שהם ישנו מעל 9 שעות ביום, כלומר – עודף שעות שינה באופן קבוע.


המחקר הצביע על הצורך של אנשים הסובלים מההפרעה לקבל התייחסות מיוחדת, בדומה להליכה מתוך שינה. וכי אנשים המאובחנים כסובלים מבעיה נפשית כלשהי מצויים בסיכון גדול יותר לסבול מהפרעה זו.
פורומים, פסיכיאטריה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
קלונקס גדי 13/12/2019 12:38
  • ב"ה אני לוקח כבר כמה חודשים כדור וחצי קלונקס ( 0.75 מ"ג ) ליום ואני לא מצליח להיגמל מזה (זה עושה לי חרדות כל פעם שאני מוריד את המינון ). למרות שאני לוקח 250 מ"ג לוסטרל ליום. יש לכם רעיון טוב ?

  • + הוסף תגובה
מהי תרופת הרגעה? אילה 13/12/2019 11:23
  • שלום, קיבלתי מפסיכיאטרית לוריוון רסיטל פרפנאן אמרה לי 2 מהם כל יום ו1 בהתקפים. לא זוכרת מה. והיא לא זמינה... האם זה משתנה מאדם לאדם או שלפי התרופה?

  • + הוסף תגובה
สวัสดีท่านผู้หญิงและท่าน maria 13/12/2019 01:14
  • สวัสดีท่านผู้หญิงและท่าน EMAIL/caravellamariepierre@gmail.com ฉันนำเสนอตัวเองให้คุณฉันมาดาม Mariepierre caravella ฉันให้สินเชื่อแก่ทุกคนที่ต้องการความช่วยเหลือทางการเงิน นี่คือสินเชื่อส่วนบุคคลที่มีเงื่อนไขง่าย ๆ ข้อเสนอของฉันอยู่ระหว่าง 2,000.00 €และ 800,000.00 ยูโร อัตราดอกเบี้ยของฉันสำหรับระยะเวลาของเงินกู้นี้คือ 2% และชำระเป็นรายเดือน หากคุณสนใจโปรดติดต่อฉันทางอีเมลต่อไปนี้: caravellamariepierre@gmail.com

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!