שיטת אייפק: מטפלים באלרגיות ולא רק בסימפטומים

חלב, אבק, אגוזים או בעלי חיים - רובנו סובלים בשלב מסוים בחיינו מרגישות או אלרגיה לגורם מסוים. בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול בסימפטומים בלבד, שיטת אייפק מבטיחה לטפל גם באלרגיה עצמה

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 29/10/2014

חלב, אבק, אגוזים או בעלי חיים - רובנו סובלים בשלב מסוים בחיינו מרגישות או אלרגיה לגורם מסוים. בעוד שהרפואה הקונבנציונלית מציעה טיפול בסימפטומים בלבד, שיטת אייפק מבטיחה לטפל גם באלרגיה עצמה 


כמעט שלא קיימים אנשים שאינם בעלי אלרגיה או רגישות כלשהי,  גבוהה או נמוכה. לרוב האנשים, בגילאים שונים, ישנם תסמינים כלשהם שקשורים באלרגיה – מצב בו הגוף מפעיל את המערכת החיסונית שלו ותוקף גורמים שאינם בהכרח מסוכנים לו. בעוד שמרבית הטיפולים מופנים להקטנת התסמינים, מאפשרת שיטת אייפק (IPEC) לטפל גם בגורם לאלרגיה.


סוגי אלרגיות וסוגי רגישויות


כל חומר, מצב או תדר בעולם עשוי להוות אלרגן עבור אדם כלשהו בפרק זמן מסוים בחייו. אנשים שונים עשויים להיות אלרגיים לגורמים שונים. קיימות רגישויות לחומרים שהגוף עצמו מייצר כמו הורמונים, ליחה, זיעה, אנזימים, חומצת קיבה וכדומה. קיימות רגישויות למזונות שונים כגון מוצרי חלב, אגוזים וזרעים, שמרים, גלוטן, ביצים, פירות ים ועוד, לרכיבי מזון טבעיים כמו סוכרים, מלחים, שומנים וחלבונים וכן לרכיבי מזון מלאכותיים כמו צבעי מאכל, ממתיקים מלאכותיים, חומרים משמרים ועוד.


הסביבה החיצונית גם היא מלאה בחומרים מעוררי אלרגיות כמו אבק, גורמי מזג אוויר, עשן סיגריות, בעלי חיים וחרקים שונים, ריחות, חומרי ניקוי, תרופות, חיסונים, בני אדם ואפילו מצבים כמו עייפות, מאמץ, לחץ, עומס, טיסה ועוד.


תסמיני אלרגיה


אלרגיה מתבטאת בצורות שונות של תסמינים ואף מחלות. לעיתים לא עולה על דעתם של האנשים שהמחלה ממנה הם סובלים היא למעשה אלרגיה, והם מנסים לטפל במחלה עצמה, ללא תוצאות, במקום לטפל באלרגיה.


ניתן להבחין באופן כללי בשלושה סוגי אלרגיה:


אלרגיה – מצב בו הגוף מייצר נוגדני Ig אימונוגלובולינים.רגישות יתר – מצב בו יש תגובה כמו אלרגית, ללא יצור של נוגדנים.אי סבילות – מצב בו אנזימים מסוימים בגוף אינם עובדים כמו באי סבילות ללקטוז.


הטיפול באלרגיה


הרפואה המערבית מציעה בעיקר טיפולים בסימפטומים ולא בגורמים לאלרגיה. הטיפולים המוצעים כוללים אנטיהיסטמינים וסטרואידים, שעלולים לגרום נזקים לגוף ומייצרים תלות. ומניסיוני, גם הרפואה המשלימה לא נותנת פתרונות יסודיים לתופעה.


שייטת אייפק יכולה להציע פתרון מערכתי כולל, ללא קשר לסימפטומים המופיעים בקרב המטופלים. שיטה זו מזהה את הגורמים לאלרגיה ומבטלת את האלרגיה על ידי "תכנות מחדש" של המוח. המוח מפסיק לראות את החומר או המצב שגרם לאלרגיה כמסוכן, ומפסיק להורות לגוף לתקוף את החומר.אייפק. פתרון מערכתי כולל לאלרגיות? 


בעזרת "מבחן שרירים" (הלקוח מתחום הקינסיולוגיה) ניתן לאבחן ולזהות את האלרגן דרך מידע המגיע מתת המודע של המטופל, וכן להבין כיצד ניתן לבטל את האלרגיה או הרגישות ולוודא שהשינוי נקלט בגוף.


משך הטיפול בשיטת אייפק משתנה ממטופל למטופל וכולל גם ניקוי של רבדים רגשיים במידת הצורך, כדי לאפשר למטופל חופש אמיתי לנהל את חייו נקי מפחדים, חרדות, כעסים ושאר רגשות שליליים וכמובן להיות נטול אלרגיות.


קורס חדש להכשרת מטפלים בשיטת אייפק ייפתח במרפאת שיר"מ במרכז הרפואי אסף הרופא ב- 10.12.14 . לפרטים והרשמה: 08-9779931.  (לנרשמים עד ה- 10.11 ולחברי איגודים מקצועיים – הטבה מיוחדת!). 

(לבירור קורסים בצפון: 052-3756373)פורומים, אלרגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אלרגיה אמלגם דני 08/12/2019 11:55
  • שלום.רציתי לדעת האם יתכן שאני אלרגי לסתימות אמלגם? אני מגיל קטן סובל מטיקים וגם מגיל קטן יש לי סתימות אמלגם,אני חושד בזה כי יש לי עוד כמה אחים שיש להם טיקים ויש להם סתימות אמלגם לעומת שני אחים שאין להם את הסתימות הללו ואין להם טיקים.האם יכול להיות סיכוי שהטיקים נובעים מזה? איך ניתן לבדוק זאת? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
לכולם כמעט יש סתימות אמלגם ...אז אין קשר .... ד"ר קובי שדה 08/12/2019 12:28
המשך דני 08/12/2019 12:51
  • תודה על התשובה...הבנתי שחלק קטן מהאוכלוסיה אלרגיים לאמלגם..איך האלרגיה הזאת באה לידי ביטוי? תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
בבעיות בחניכיים וחלל הפה ד"ר קובי שדה 09/12/2019 01:59
בדיקת תגר מטכולין אא 04/12/2019 15:24
  • שלום ד״ר, אני סובלת מקושי בנשימה כבר 8 חודשים. הקושי בנשימה החל במהלך ההריון ונשאר גם לאחר הלידה. עברתי מבחן תגר ויצא חיובי הרופא שלי חשב די בוודאות שהתסמינים הקלינים לא מתאימים לאסטמה - אני מרגישה שחסר לי אוויר בגוף, לעיתים לוקחת נשימה עמוקות תוך השיענות קדימה או מפהקת כדי להכניס אוויר. הקושי לא מתגבר במהלך שיעור פילאטיס (זה הספורט שאני עושה) אני לא מתעוררת בלילה מהתסמינים האלו. האם בדיקת תגר מזהה שיש הייוצרות של דרכי הנשימה העליונות רק בהקשר של אסתמה או שיכולות להיות מחלות אחרות שגורמות לזה? (לדוגמא גידול שפיר או משהו אחר שמקשה על הנשימה) איך יודעים האם הבדיקה מתאימה לאסתמה או בעיה אחרת שעדיין לו זוהתה? אני בן 31 בחיים לא חוויתי קשיי נשימה ולא הייתי מאובחנת כאסמטית. תודה

  • + הוסף תגובה
בדיקה ד"ר קובי שדה 08/12/2019 02:00
  • התגר עם מטכולין מאבחן רק האם יש רגישות יתר של דרכי הנשימה לא אסתמה ולא כל בעיה אחרת. את מוזמנת לבירור במרפאתי

  • + הוסף תגובה
אלרגיה לויטמינים מתעניינת 05/12/2019 14:07
  • היי..בהמלצת מטפלת מומחית מקבלת ויטמינים שונים לטיפול בבעיה כלשהי.. לאחר שבועיים בערך..הלילה הגוף הגיב באלרגיה בצורת פריחה שבאה והולכת על הגוף ומגרדת מאוד וכפות הידיים גרדו עד כאב..ורק קרח הרגיע. כמובן שלא לקחתי שום ויטמין..ויידעתי את המטפלת. האם שתיית מים מרובה וזמן ירגיעו את האלרגיה או שחייבים לקחת משהו נוגד?

  • + הוסף תגובה
לפעמים יש צורך בטיפול תרופתי תלוי בחומרה, סוג ומשך ד"ר קובי שדה 08/12/2019 01:58

הצטרפו לאינדקס הרופאים!