שולחים מסרונים סדרתית? אולי אתם פוגעים בגב שלכם

האם אנחנו משלמים את מחיר הקידמה בכאבי צוואר וגב? מחקר חדש מתריע כי שליחת הודעות טקסט מפעילה לחץ הדומה ל-23 קילוגרם על עמוד השדרה ועלולה לגרום לפגיעה בגב

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 23/11/2014

האם אנחנו משלמים את מחיר הקידמה בכאבי צוואר וגב? מחקר חדש מתריע כי שליחת הודעות טקסט מפעילה לחץ הדומה ל-23 קילוגרם על עמוד השדרה ועלולה לגרום לפגיעה בגב 


מחקר המתפרסם בגיליון החדש של כת העת הרפואי Surgical Technology International מצביע כי שליחת מסרונים בתדירות גבוהה עשויה לגרום לפגיעה בגב, עקב לחץ המופעל על עמוד השדרה המתלווה לתנוחה השכיחה בפעולה זו. 


לדברי מחבר המחקר, ד"ר קנת' הנסרז, אורתופד ומנתח המתמחה בעמוד שדרה, "אובדן העקומה הטבעית של עמוד השדרה הצווארי מוביל ללחץ העולה באופן הדרגתי באזור זה". 


בעוד שעמוד השדרה נמצא במצבו הטוב ביותר כאשר האוזניים נמצאות באותו המישור כמו הכתפיים והשכמות שלכם משוכות אחורה ולמטה, בעת שליחת מסרון מתכופף הראש קדימה ויוצר עקמומיות בעמוד השדרה.


במהלך המחקר חישב הנסרז כמה לחץ יפעילו דרגות שונות של עקמומיות על עמוד השדרה. כאשר הראש אינו מורכן כלל, הלחץ המופעל על עמוד השדרה שווה למשקל ראשו של האדם, כלומר בין 4.5 ל-5.5 קילוגרם. עבור כל 15 מעלות נוספות של הרכנת ראש הלחץ גדל. בזווית של 15 מעלות לחץ של 12 קילוגרם מופעל על עמוד השדרה ובזווית של 60 מעלות מופעל לחץ של כ-27 קילוגרם על עמוד השדרה.


על פי המחקר אנשים משתמשים במכשירים הסלולריים שלהם בממוצע של שעתיים עד ארבע שעות ביום, כלומר הצוואר שלנו כפוף במהלך 700 עד 1,400 שעות בשנה. "בקרב תלמידי בית ספר המצב אף גרוע יותר, משום שאצלם מדובר בכ-5,000 שעות של הרכנת ראש לפני שהם מסיימים את בית הספר" מוסיף הנסרז'.


לחץ של 23 ק"ג. שליחת מסרונים


"היות וכמעט לא ניתן להתחמק מהמכשירים הדיגיטליים, ניתן בהחלט לחנך ולהרגיל אנשים להשתמש בטלפונים שלהם בצורה שונה, כאשר עמוד השדרה שלהם יהיה במצב הנייטרלי שלו ולהימנע מלרכון קדימה כדי להשתמש בטלפונים הניידים", מציע הנסרז'. 


ולנו נשאר להציע לכם לבדוק את עצמכם, כיצד אתם מחזיקים את הטלפון שלכם כשאתם מסתכלים על המסך?פורומים, עקמת

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תחילת טיפול מיכל 11/12/2019 11:05
  • רציתי לדעת אם בשביל לטפל בעקמת חייב לקבוע תור במרפאה עם רופא אורטופד או שאפשר ללכת לרכוש חגורה לגב עליון בלעדיו?

  • + הוסף תגובה
ניתוח לתיקון עקמת עדן 17/11/2019 00:52
  • לבתי בת 11 יש עקמת מעל 60 מעלות ואנו ממתינים לניתוח דרך בית חולים איכילוב. מה הסיכוי לבצע ניתוח חוזר כעבור כמה שנים ? האם הקיבוע של עמוד השדרה לא יפריע לגדילת העצמות בעתיד ? יש טכנולוגיה מועדפת לניתוח זה ?

  • + הוסף תגובה
קיפוזיס שלומי 13/11/2019 21:36
  • בעקבות נפילה מלפני 11 חודשים ושבר וקרעים בכתף ולחץ על החזה מאז הנפילה התחילתי להרגיש שהראש שלי הולך קדימה וקוצר נשימה מזה 3 חודשים אחרונים מרגיש שהכתפיים מעוגלות האם התסמינים האלה יכולים לנבוע מחוזר פעילות שנמשכו במשך זמן ממושך?

  • + הוסף תגובה
ביקורת אצל הרופא אורתוטיסט שמואל להב 14/11/2019 04:31
  • שלומי, גש לרופא שטיפל בך או לרופא אחר שיבדקו לעומק ויעזרו לך. בריאות שלמה

  • + הוסף תגובה
קיפוזיס שלומי 14/11/2019 05:48
  • איזה רופא מומחה לקיפוזיס? ואם יש לך רופא שאתה ממליץ עליו?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!