ארה"ב: השפעת ממשיכה להתפשט; באילינוי נסגר בי"ס

מגיפת השפעת ממשיכה לתת את אותותיה: בעוד שהמרכז האמריקני למחלות מדבקות מדווח כי החיסון התגלה כפחות יעל מכפי שסברו תחילה, נסגר ליומיים בית ספר באילינוי, שבו מעל 25% מהתלמידים חלו בשפעת. עם זאת, ממשיכים ברשויות הבריאות בקריאה לציבור להתחסן
כתבה פרסומית כתבת חסות


מגיפת השפעת ממשיכה לתת את אותותיה: בעוד שהמרכז האמריקני למחלות מדבקות מדווח כי החיסון התגלה כפחות יעל מכפי שסברו תחילה, נסגר ליומיים בית ספר באילינוי שבו מעל 25% מהתלמידים חלו בשפעת. עם זאת, ממשיכים ברשויות הבריאות בקריאה לציבור להתחסן


התחזיות לפיהן מגיפת השפעת העונה תהיה נרחבת הרבה יותר מאשתקד, מתחילות להתממש. על רקע הודעת המרכז האמריקני למניעת מחלות מדבקות כי יעילותו של החיסון נגד השפעת בחורף הקרוב פחתה משמעותית בשל מוטציה שפיתח הנגיף הגורם למחלה, הודיעו הרשויות במדינת אילינוי, כי בית ספר ייסגר לחיטוי עקב התפרצות המגפה.


לדברי הרשויות, מעל רבע מכלל התלמידים בבית הספר חלו בשפעת, וסגירת בית הספר נראית כ"צעד הנכון לעשותו", על מנת להגן על שאר התלמידים מהנגיף. 


מנהל המרכז האמריקני למניעת מחלות מדבקות, ד"ר תומס פריידן, אמר כי שלב זה של העונה נחשב מאוחר מדי ליצירת חיסון חדש, שיספק הגנה טובה יותר מפני הזנים החדשים של השפעת. 


בהודעה שפרסם המרכז, נאמר כי מחצית מ-82 דגימות מהנגיף, שנאספו במדגם מייצג שנערך מתחילת חודש אוקטובר האחרון, כלל לא נכללים בחיסון המופץ השנה, עקב מוטציות שונות שעבר הנגיף.


זן נגיף השפעת שנחשב עד כה לנפוץ ביותר השנה, הינו מסוג H3N2, שמקושר לשיעור גבוה של סיבוכים של המחלה, אשפוז ומקרי מוות, בעיקר בחולים ובעלי נטייה לרגישות של המערכת החיסונית כדוגמת חולים כרוניים. בפברואר האחרון, הרכיב פאנל של מומחים בארה"ב את החיסון המומלץ כנגד שלושה זנים של הווירוס שצפויים לחולל את מגפת השפעת בשנה הקרובה, בהם הזן הנפוץ. וזאת, בהתבסס על נתונים של הזנים השכיחים מסביב לגלובס, אולם כעת נראה כי אינו יעיל כפי הצפוי לאור המוטציות שנתגלו בנגיף.


יעילות החיסון נגד שפעת פחתה


"לאור הנתונים החדשים", כך נאמר בהודעה שפורסמה, "במקרים בהם קיים סיכוי גבוה לסיבוכים עקב שפעת, רצוי לערוך טיפול משלים לחיסון בעזרת תכשירים אנטי ויראליים, מיד עם הופעת תסמינים ראשוניים".


90% מהילדים שמתו – לא חוסנו


ברשת החדשות האמריקנית CNN מדווחים כי במהלך השנים 2012 ו-2013, אושפזו בארצות הברית לבדה מעל 12 אלף איש, לאחר שלקו בשפעת ובמחלות הקשורות לשפעת. מתוך 149 הילדים שמתו משפעת וסיבוכיה, 90% מהם לא חוסנו נגד הנגיף.


חרף כל הנאמר, מדגישים במרכז האמריקני למחלות מדבקות כי ההיענות הגבוהה עד כה להתחסנות נגד השפעת הביאה לירידה בהיקף המגיפה בארה"ב, ביחס לשנים הקודמות.


בישראל: מומלץ להתחסן מעל גיל חצי שנה


בישראל ממליץ משרד הבריאות על חיסוני שפעת לכל האנשים מעל גיל 6 חודשים. עם זאת, האוכלוסיות שבמיוחד צריכות להקפיד להתחסן הן אוכלוסיות אשר נוטות לפתח סיבוכים, הכוללות:


נשים בהריון - הסיכון לפתח את סיבוכי השפעת במהלך ההיריון גדול מאוד, וסיבוכים קשים אף יכולים להשפיע על בריאות העובר או לגרום להפלה, ולכן משרד הבריאות ממליץ לכל הנשים בהריון להתחסן כנגד המחלה. חיסון כנגד שפעת הוכח כבטוח במהלך ההיריון וכמפחית סיכון להפלה וללידת פגים. בנוסף, אישה בהריון אשר מתחסנת מספקת גם הגנה לתינוק, ומפחיתה בצורה משמעותית את הסיכון שיחלה בשפעת בחצי השנה הראשונה לחייו.


מבוגרים מעל גיל 65 - חיסון לשפעת למבוגרים מעל גיל 65 הוכח כיעיל במניעת סיבוכים ואשפוזים. באוכלוסייה המבוגרת, הסיכון לפתח סיבוכים ולהתאשפז כתוצאה מהמחלה עולה, ומחלת השפעת אף יכולה לגרום למוות. הוכח כי חיסון לשפעת מפחית את הסיכון להתאשפז ב-27%, ומפחית את סיכויי התמותה מהמחלה ב-48%, ולכן מומלץ לכל המבוגרים.


ילדים - חיסון לשפעת מומלץ החל מגיל חצי שנה, והחל מגיל שנתיים ניתן לבצע אותו בתרסיס לאף.פורומים אף אוזן גרון

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ברחש ניכנס לאף killbill 11/05/2017 13:35
 • בנסיעה ברכבת היו כמה ברחשים - קטנים מאד ונשמתי אחד בטעות. זה כמעט ודאי. ניסיתי מיד לקנח את האף בכל הדרכים האינסטיקטיביות וכלום לא יצא שיכולתי לראות. הברחשים היו קטנטנים. יום למחרת יש לי כאב ראש עמום באותו צד. שמזכיר כאב סינוסים. תור לרופא אאג רק ביום שני. מפחדת מסיפורים יוצאים מהכלל על סינוסים וקירבה למוח. יש כאלו. הנחיר עצמו סתום לפעמים אבל עכשיו דווקא פתוח לגמרי. זה מטריד אותי כי אני לא לוקחת משככי כאבים ככה שאין לי כאבי ראש בכלל. ועכשיו יש קצת מעל האף. מה לעשות? כמה דחוף? מיון?

 • + הוסף תגובה
ברחש חדר לאף ד"ר אמנון שמושקוביץ 14/05/2017 18:42
 • שלום רב ראשית כדאי לצאת מהלחץ. גם אם הברחש חדר לסינוס, הוא לא חודר למוח , יש מערכת הגנה של קופסת הגולגולת , קרומי המוח, נוזל המוח וכ'ו. בד"כ כאשר חודר גוף זר חי למערכת הנשימה לגוף יש נטייה להשמידו באמצעי ההגנה של הגוף, אנזימים וכדומה. יש בהחלט מקום לפנות לבדיקת רופא אך אל תהיי בלחץ .יכול להיות שהחרק גם ניפלט החוצה מבלי ששמת לב.

 • + הוסף תגובה
נכנס לי חרק רונן 29/09/2020 07:34
 • שלום ניכנס לי חרק קטן לאף האם זה מסוכן כי ישקשר בין האף למוח ואני מרגיש דקירות בבקשה דחוף אני מאוד מודאג

 • + הוסף תגובה
כשנה לאחר ירידת שמיעה פתאומית וטנטון - איסור על טיסה? נופר 31/10/2017 12:45
 • ד"ר אמנון שמושקוביץ שלום, אני בת 22 ולפני כשנה התעוררתי בבוקר לאוניברסיטה וחשתי תחושת אטימות באוזן שמאל וכשקמתי מהמיטה היו לי סחרחורות כ-2 דקות ולאחר מכן הן נעלמו אך תחושת האטימות והצלצול (התברר לי לאחר מכן שהצלצול המדובר נקרא טנטון) נשארו באוזן שמאל. לאחר ביקורת יום למחרת אצל רופא אאג נשלחתי לבדיקת שמיעה שבישרה רעות - יש לי ירידת שמיעה פתאומית על רקע עצבי בינוני עד חמור. אושפזתי בבית החולים שיבא תל השומר לקבלת סטרואידים ככדורים ולאחר בדיקת שמיעה נוספת אין שום הטבה החליטו לזמן אותי לסדרת הזרקות של סטרואידים לאוזן התיכונה, כ-7 הזרקות במספר. בבדיקת שמיעה שעשיתי כחודשיים לאחר סיום הטיפולים נראה שיפור מזערי ביותר אבל המצב נשאר כפי שהיה קודם. חשוב לי לציין כי איני בעלת מכשיר שמיעה אלא מתרגלת אט אט למצב, סחרחורות אין אך הטנטון מלווה אותי 24 שעות. אני עומדת להתחתן ומתכננת את ירח הדבש וחוששת במיוחד מהטיסות שיגרמו לי ללחץ באזניים או שמא גם לנזק במצב הקיים והאם בכלל יש איסור כלשהו לטוס? האם זה לקחת סיכון ממשי לנזק שייגרם? בנוסף, האם ישנו איסור כלשהו על עלייה למתקנים בפארקי שעשועים? תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
כשנה לאחר ירידת שמיעה פתאומית וטינטון ד"ר אמנון שמושקוביץ 02/11/2017 20:30
 • שלום רב לצערי איני יכול לייעץ ולו כהוא זה על אף לא אחת מהשאלות ששאלת מבלי שבדקתי אותך , ראיתי את תוצאות בדיקות השמיעה השונות וכ'ו. אין מנוס מבדיקת רופא מומחה בתחום אאג . המדור כשלעצמו קיים לצורך מתן הכוונה כללית ולא ספציפית על בעיות מרוכבות פרטאניות בתחום אאג. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
ירידת שמיעה גלי 08/08/2020 16:37
 • שלום, גם אני סובלת כרגע מאותה בעיה של ירידת שמיעה, אוכל להתקשר אלייך? תודה גלי

 • + הוסף תגובה
היי, כתבי לי את המספר שלך ומחר נשוחח בשמחה נופר 09/08/2020 00:30
תודה רבה גלי 09/08/2020 07:43
ירידה בשמיעה וסחרחורת שלומי 26/08/2020 17:11
 • היי אני סובל מזה חודשיים מתחושת אטימות באזניים בבדיקת דמיעה אובחנה ירידה בשמיעה באוזן שמאל מרגיש לחץ בראש חולשה וצליל חריג באוזן יוצא מדעתי ביצעתי 3 בדיקות שמיעה ממתין לבדיקת mri אשמח לשוחח עם כל אדם שיש לו תובנות על המקרה שלי

 • + הוסף תגובה
ירידה בשמיעה גלי 09/09/2020 07:33
 • הי שלומי, גם אני סובלת מאותן תופעות שציינת תתקשר אליי בבקשה 052-2937496

 • + הוסף תגובה
אובדן שמיעה פתאומי-סובל מאטימות אייל 28/09/2020 18:46
 • שלום סובל כחמישה חודשים מאיבוד שמיעה פתאומי אבל מה שהכי מציק לי עד כדי חוסר תפקוד זה האטימות באוזן. אשמח לדבר עם מישהו שחווה את מה שאני חווה להתיעצות

 • + הוסף תגובה
אטימות באוזן גלי 28/09/2020 18:59
 • הי אייל, אני סובלת מאותה בעיה בדיוק, תתקשר אליי בבקשה 052-2937496

 • + הוסף תגובה
רעש באוזן שמאל עמיר 02/03/2014 10:27
 • שלום רב, כבר מספר ימים שבזמן שקט סביבתי אני שומע רעש פנימי שמרגיש כמו דופק אך בקצב מואץ (לא ניכר שזה באמת הדופק), אני חושש שמדובר בטנטון, 1. האם יש בסיס להשערותיי והאם יש אפשרויות נוספות שבגללן אני שומע רעשים אלו 2. האם קיים טיפול יעיל לטנטון במידה ויתברר שזו התופעה בברכה עמיר

 • + הוסף תגובה
טינטון חנן 02/03/2014 10:59
 • היי לי היו צפצופים מוזרים כאלה באוזן לקחתי פורמולה הומאופתית שהקלה עליי מאוד http://bit.ly/1ivIVJ5

 • + הוסף תגובה
פורמולה לטנטון גלי 28/09/2020 18:54
 • הי חנן, נתקלתי בהמלצה שלך על פורמולה הומאופתית לטנטון אתה זוכר אולי באיזו פורמולה מדובר והיכן ניתן לרכוש?

 • + הוסף תגובה
רעש באוזן שמאל=טינטון ד"ר אמנון שמושקוביץ 03/03/2014 00:00
 • שלום עמיר. טיניטוס מיוונית - צלצול היא תחושה של קולות באוזן או בראש ללא מקור חיצוני הגורם לקולות. טינטון הינו תסמין ולא מחלה. לטינטון סיבות מרובות החל מחשיפה לרעש מזיק כגון רעש רמקולים ( כמעט בלתי ניסבל ) בשמחות למיניהן ששם כמעט אינך יכול לשמוע את עצמך מדבר שלא לדבר על כך שלא ניתן כמעט כלל לנהל שיחה נורמאלית עם שכניך לשולחן ( במקומות מסויימים ) או רעשי ירי או עבודה במקום כרועש במיוחד ללא הגנה נאותה על האוזניים , חשיפה לרעשים מסוג זה עלולים לגרום למצב של טינטון זמני המכונה בשםTEMPORARY THRESHOLD SHIFT t שזה טינטון זמני בדרך כלל אך יכול להישתנות לטינטון קבוע במידה והנזק הוא כזה הגורם להרס תאי השערה בעצב השמע. בנוסף , טינטון יכול להיות על רקע מחלות נווירולוגיות , שימוש בתרופות, סטרס , דלקות אוזניים שמיעת הדופק הפנימי בתוך הראש - כפי שאתה מציין בפנייתך. אז מומלץ לפנות לבדיקת אאג על מנת לבדוק את מצב האוזניים, אם יש או אין דלקת , שעוות אוזניים חוסמת או לא , לעבור בדיקת שמיעה ולהפסיק לדאוג כיוון שסטרס גם הוא יכול להיות בבסיס הטינטון - רפואה שלמה .

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!