המשקל ירד? כך תחזירו את הנפח לפנים

רבים מאיתנו מעוניינים להפחית במשקל והשיטות לכך רבות ומגוונות, אך לא פעם מלווה הירידה הדרמטית במשקל בהופעת קמטים עמוקים ובמראה עור פנים נפול. שיטה חדשה מאפשרת להחזיר לפנים את המראה הרענן שאבד להם, מבלי להיכנע לסכין המנתחים

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 23/12/2014

רבים מאיתנו מעוניינים להפחית במשקל והשיטות לכך רבות ומגוונות, אך לא פעם מלווה הירידה הדרמטית במשקל בהופעת קמטים עמוקים ובמראה עור פנים נפול. שיטה חדשה מאפשרת להחזיר לפנים את המראה הרענן שאבד להם, מבלי להיכנע לסכין המנתחים


מזה כארבעה עשורים מכה מגפת השמנת היתר בעולם המערבי. החל מסוכרת ושומנים בדם ועד למחלות לב ושבצי מוח - ידוע לכל כי עודף משקל עלול להביא לנזקים בריאותיים ואף לקצר את תוחלת החיים.  


הפחתה במשקל אינה פשוטה ולמרות הפתרונות המגוונים, הכוללים ניתוח קיצור קיבה או שרוול קיבה, שיטות הרזיה שונות, היפנוזה או דיקור ובשילוב פעילות גופנית – היא דורשת התמדה ושינוי באורח החיים.


אך מי שהפחית באופן משמעותי במשקלו יכול להעיד על תופעת לוואי ידועה, המעיבה רבות על תחושת הסיפוק שבהרזיה: קמטים וירידה בנפח הפנים. 


הפחתה ברקמת השומן ובמקביל עם התהליך הטבעי של ההתבגרות והשפעת כוח הכבידה - מעודדים את אותם שקי שומן התומכים במבנה הפנים ליפול ולצנוח מטה. כך נוצרים הקמטים והחריצים העמוקים המביאים למראה פנים מבוגר ועייף. לעיתים, תופעת לוואי זו כה בולטת, שהיא עשויה לגרום לחלק מהאנשים לתהות האם פנים מלאות עדיפות מפנים ומקומטות.


רבים בוחרים לפתור את הבעיה בעזרת ניתוחים פלסטיים, מתיחות פנים או שאיבות שומן, אך בפועל מדובר בפתרונות יקרים, כואבים וכוללים זמן החלמה ארוך.


הזרקת חומצה היאלרונית. משמשת לשיחזר הנפח שאבד לפנים 


שיטה חדשה, שאינה דורשת ניתוח והרדמה מסובכים, מסייעת להשיג מראה פנים צעיר מתוח ורענן, ובמהלכה עושים שימוש בחוטים והזרקת חומרי מילוי, המסייעים בהחזרת הנפחים, העלמת הקמטים ועיצוב הפנים.


המרכיב העיקרי בחומרי המילוי הינו חומצה היאלרונית, המופיעה ברמות שונות של מוצקות ומותאמת לייעודה: שיחזור נפחים, הרמת לחיים, מיצוק מרקם העור ומילוי קמטים וקמטוטים.


החוטים בהם נעשה שימוש בשיטה זו עשויים מחומר מיוחד ומוחדרים לעור הפנים בעזרת מחטים עדינות (אקופונקטורה). החומר נספג בעור ומסייע לחומרי המילוי למצק את העור, למתוח את הרקמות ולשחזר קווי מתאר שנפלו (כגון גובה הלחיים, קו הלסת התחתונה, הקווים התחתונים בפנים, הצוואר ועוד).


החוטים וחומרי המילוי משלימים זה את זה ויוצרים טיפול שמרני הנמשך מספר דקות עד חצי שעה, ומתבצע ללא צורך בהרדמה (לעיתים נעזרים באילחוש מקומי). התהליך עצמו מהיר ומדויק ואינו דורש זמן החלמה, ובסופו ניתן לחזור לשגרה באופן מידי.


כמו בכל טיפול, גם כאן קיימים סיבוכים אפשריים כגון המטומות, זיהומים, פגיעה בעצב או באספקת הדם, אך יצוין כי מדובר במקרים נדירים מאד.


פורומים, ניתוחים פלסטיים ומתיחת בטן אחרי ירידה במשקל

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לופוס עורי וניתוח הגדלת חזה גל 02/12/2019 09:46
 • שלום רב, לאחר קריאה מרובה בנושא הגדלת חזה הבנתי שנוכחות השתל בגוף עשויה לעורר מחלה אוטואימונית לאו דווקא קרע ודליפה. לפני כשנתיים פרץ אצלי לופוס עורי ...המחלה מופיעה רק בעור למזלי.בדיקות הדם תקינות ונשללה מחלה מערכתית. התיעצתי עם רופאה מומחית ללופוס והיא אמרה שאין מניעה לניתוחים פלסטיים כל זמן שהמחלה יציבה ואיננה מערכתית. אך ציינה שקיים סיכון קטן בחשיפה לסיליקון ובחולים עם רקע אוטואימוני הסיכון מוגבר יותר. השאלה היא אם אני בוחרת שתלים עם מי מלח לצורך העניין אני מקטינה את הסיכון להתלקחות המחלה אצלי? והאם יש שתלים עם מעטפת מחומר אחר ? כנראה לא מספיק שרק התוכן יהיה ממרכיב אחר לדעתי גם למעטפת יש משמעות. מאד רוצה לעבור את הניתוח אך חוששת שמערכת החיסון שלי לא תגיב טוב לסיליקון . אשמח לדעתך

 • + הוסף תגובה
מתיחת בטן וספורט דין 20/11/2019 11:44
 • מתי ניתן לחזור לספורט לאחר מתיחת בטן? שומעת דיעות רבות ושונות..

 • + הוסף תגובה
חזרה לספורט ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 18:39
 • כחודש לאחר מתיחת בטן ניתן לחזור בהדרגה לספורט. כפיפות בטן פילטיס ויוגה רק אחרי חודשיים מהניתוח. חשוב לחזור לפי יכולת של הגוף

 • + הוסף תגובה
חזרה לספורט ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 19:15
 • הי דין, ניתן לחזור לספורט כחודש לאחר מתיחת בטן, וגם זה בהדרגה ולפי יכולת.

 • + הוסף תגובה
הוצאת שתלים מהחזה שולי 08/09/2019 14:02
 • שלום רב מבקשת לדעת האם ניתן להוציא שתלים מהחזה ולהזריק שומן עצמי ? האם את מתמחה בנושא זה? אשמח לתשובה מהירה כי רוצה להגיע אלייך בשבוע הבא יחד עם אחותי שמנותחת אצלך תודה

 • + הוסף תגובה
הזרקת שומן לחזה ד"ר טלי פרידמן 30/11/2019 19:13
 • הי שולי, נלאחר הוצאת שתלים מהחזה לרוב יש צורך לשפר את צורת השד במידה והעור רפוי והשד איבד מצורתו. ההליך האפקטיבי ביותר הנו הרמת חזה. במידה ויש מקור לשומן באזורים אחרים בגוף, ניתן לבצע הזרקות שומן אולם הליך זה לרוב צריך להתבצע במספר שלבים שכן חלק מהשומן נספג, מה שמעלה את העלויות שלו והופך אותו לפחות פופולארי

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!