דו"ח בבריטניה: ניתן למנוע כ-40% ממקרי הסרטן

ארבעה מכל 10 מקרי סרטן היו יכולים להימנע באמצעות שמירה על אורח חיים בריא הכולל צריכת פירות וירקות מוגברת, הפסקת עישון ומשקל תקין

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 28/12/2014

ארבעה מכל 10 מקרי סרטן במדינה היו יכולים להימנע באמצעות שמירה על אורח חיים בריא הכוללת צריכת פירות וירקות מוגברת, הפסקת עישון ומשקל תקין  


דו"ח חדש המפרסם המכון הבריטי לחקר הסרטן טוען כי 600 אלף ממקרי הסרטן שנתגלו בחמש השנים האחרונות בבריטניה, המהווים ארבעה מקרים מתוך 10, יכולים היו להימנע לחלוטין לו החולים היו מקפידים על אורח חיים בריא. 


מהדו"ח עולה כי 145 אלף מקרי סרטן שנתגלו בשנה האחרונה לבדה היו יכולים להימנע כליל אילו היו החולים המאובחנים שומרים על תזונה מאוזנת, מפחיתים צריכת בשר אדום ומלח ומגבירים את צריכת הירקות, הפירות והסיבים התזונתיים ונמנעים מעישון סיגריות, שנמצא כאחראי ליותר מ-314 אלף מקרי סרטן בבריטניה ב-5 השנים האחרונות. 


פרופסור מקס פרקינג, מאוניברסיטת "קווין מרי" בלונדון, החתום על המחקר, טוען כי "אין צל של ספק" שאורח חיים בריא יכול למנוע בעיות בריאות שכיחות, בהן גם חלק מסוגי הסרטן, שנחשב כיום לאחד מגורמי המוות השכיחים בבריטניה.


בעולם מפנים כיום מאמץ לרפואה מונעת וחינוך לאורח חיים בריא, על מנת להקטין את שיעורי המחלות הכרוניות בעולם המערבי כסוכרת מסוג 2, מחלות לב וסרטן. כיום ידוע כי אורח חיים בריא הינו אחד הגורמים שעשויים להקטין את הסיכוי לחלות בסרטן, כצריכת פירות, ירקות וחיטה מלאה, צמצום אכילת שומנים, בעיקר שומן רווי, הפחתת צריכת משקאות אלכוהוליים, הפסקת עישון ושמירה על משקל גוף תקין.


לזאת יש להוסיף התנהגות חכמה בשמש, הימנעות מחשיפה לעישון כפוי ולגורמים מסרטנים אחרים, ביצוע חיסונים ובדיקות לחיידקים וזיהומים העלולים לגרום לסרטן ועריכת בדיקות לגילוי מוקדם לסרטן השד וסרטן המעי הגס.


ואילו בישראל מהווה מחלת הסרטן  את סיבת המוות המובילה בקרב נשים בגילאי 14-74 ובגברים מעל גיל 25. כלל מקרי המוות בקרב גברים ונשים שנגרמים מסוגים שונים של סרטן מהווים כרבע מכלל מקרי המוות בישראל.  

פורומים, טיפול תומך בחולי סרטן

זמנית לא ניתן לשאול שאלות בפורום זה.
הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סבב שלישי בטיפול כימי? נהורה 06/05/2016 11:22
  • אחותי עברה לפני חצי שנה הקרנות ובהמשך 2 מחזורים של טיפולים כימיים בתרופת טמודאל ( כדורים) והמחלה התפשטה !!!( סרטן המוח, גליומה צרברי),ועכשיו,אחרי חצי שנה, האונקולוג המליץ על עוד 2 מחזורים נוספים של טיפולים בכדורי טמודאל ( בלי הקרנות). לדבריו, לפעמים הכימותרפיה משפיעה רק לאחר סדרה נוספת של טיפולים=רק אחרי הטיפול הרביעי. אנחנו פוחדים,כי המחלה התפשטה בתוך המוח,למרות הטיפולים,שכללו הקרנות וכימותרפיה. האם ידועים לכם מקרים ,שבהם המחלה נעצרה רק לאחר 3-4 מחזורים של טיפולים כימיים?? ההחלטה קשה, מה עושים??!!תודה רבה!!!

היכן ניתן להשיג גלולות אסקדור לטיפול תומך בחולת סרטן משה לוי 21/04/2016 20:06
  • שלום, היכן ניתן להשיג גלולות אסקדור 1 מיליגרם מס׳ 2 m וכמה זה עולה???

פריפרית והיפודנטי ממצאים בכבד קובי 20/03/2016 23:49
  • שלום בבדיקה PET השבוע התגלה קליטה פתלוגית GA DOTATATE בכבד פריפרית בסגמנט 8/7 ללא ממצא ברור ב CT ׁ ,ללא הזרקת חומר ניגודי. ב CT ב 2008 בשתי בדיקות אוגוסט ונובמבר עם חומר ניגודי הממצא היה כבד במימד ומרקם תקין מלבד למוקד היפודנטי זעיר באונה ימנית או בבדיקה השניה מספר מוקדים היפודנטיים זעירים בשתי האונות. מה המשמעויות -פריפרית לאומת היפודנטי האם נדרשת בדיקה MRI או CT נוספת תודה גדולה להבהרה קובי

קליטה פתולוגית ד"ר יוסף ברנר 05/04/2016 22:59
  • הקליטה הפתולוגית בכבד בבדיקת ה PET, למרות שאין ממצא ב CT, מחשידה בבעיה מוקדית בכבד. קרוב לוודאי קשור לגידול נאורו אנדוקריני. ממליץ על מעקב או על ביופסיה מידית ד"ר יוסף ברנר


הצטרפו לאינדקס הרופאים!