כיצד שומרים על חורף חם ובטוח לתינוק?

תינוקות עלולים להיפגע קשות ממכות קור. על מנת לשמור על חום גופו של התינוק מומלץ לשמור על תנאי חימום אופטימליים המותאמים לצרכיו. כיצד נדאג לחורף חמים לתינוק? בכתבה שלפניכם
כתבה פרסומית כתבת חסות


תינוקות עלולים להיפגע קשות ממכות קור. על מנת לשמור על חום גופו של התינוק מומלץ לשמור על תנאי חימום אופטימליים המותאמים לצרכיו. כיצד נדאג לחורף חמים לתינוק? בכתבה שלפניכם


תינוקות רכים רגישים יותר לטמפרטורות נמוכות מאשר מבוגרים, וחום גופם עלול לרדת בקלות רבה יותר. הטמפרטורה המומלצת בסביבתו של תינוק רך היא 22 מעלות צלזיוס. כיצד תשמרו על חום גופו של התינוק בחורף? ארגון "בטרם" ממליץ להקפיד על ההנחיות הבאות, כדי למזער את החשיפה של התינוק לקור: 


-  חימום החדר ואוורורו - דואגים לחימום נאות של חדר התינוק  באמצעות תנור, בהתאם להמלצות שניתנו לגבי תנורי חימום, תוך הקפדה על כללי בטיחות ומניעת התלקחות. הטמפרטורה בחדר צריכה לעמוד כאמור על כ-22 מעלות צלסיוס. יש לדאוג ללחות בחדר,  אך גם לאוורור.


-  ביגוד - מלבישים את התינוק בכמה שכבות קלות של בגדים המחממים יותר מבגד עבה אחד המגביל את תנועותיו. חשוב לזכור כי תינוקות אינם יודעים להתכסות, ולכן יש להלבישם כאילו אינם מכוסים.


-  שמיכה - מומלץ לכסות את התינוק בשמיכה חמה, אך קלה. בלילה אל תסתפקו בשמיכה, וגם אז הלבישו את התינוק בכמה שכבות. בגדים עוטפים את גופו מכל הכיוונים ושומרים על חומו טוב יותר. בנוסף, את השמיכה הוא עלול להסיר ממנו ולא יהיה ביכולתו להתכסות מחדש.

- קודם כל יש לעיין בהוראות היצרן של המוצר- לעתים נרשמות הגבלות גיל בשימוש במוצר ויש להשתמש במוצר בהתאם לכך.


-  עד גיל שנה עדיף שלא להשתמש בשמיכות כבדות או רכות מאד.


- עדיף להלביש את הילד במספר שכבות של בגדים או לחמם את החדר באמצעות מכשירי חימום בטוחים ולכסותו בשמיכה קלה יותר, מאשר לכסות את הילד בשמיכות כבדות או רכות מאד.


- מומלץ לא לכסות את הילד עד הסוף, אלא עד קו החזה ולהשאיר את הידיים שלו מחוץ לשמיכה.


- אפשר להדק את השמיכה מתחת למזרון התינוק.


- אין לשים דברים מחממים במיטת התינוק (כגון: סדין חשמלי, כרית חימום).


- אין לשים במיטת התינוק מוצרים רכים בעת שינה (כגון צעצועים רכים).


-  מיקום מיטת התינוק - יש להימנע מלהציב את מיטת התינוק בצמוד לקיר חיצוני, מכיוון שהוא קר ביחס לקירות הפנימיים.


-  טיול בעגלה - כאשר אתם יוצאים עם התינוק וקריר בחוץ, יש לחבוש לראשו  כובע צמר.גם אם כל גופו עטוף ומכוסה, הוא עלול להצטנן אם ראשו יהיה חשוף.

כמו כן, חשוב לשים לב שהילד חגור בעגלה, לכיסוי העגלה מהגשם, אין להשתמש בשום פנים ואופן בשקיות ניילון רופפות ולא ייעודיות לעגלת ילדים, אלא בכיסוי שבא עם העגלה, יש לשים לב שהכיסוי אינו צמוד אל הילד אלא צמוד לעגלה עצמה – לא קרוב לפניו של הילד. וכמו תמיד, אסור שהתינוק יהיה לבדו בעגלה, למקרה שהניילון באיזשהי צורה נצמד לתינוק.
רגישים יותר לקור מאשר מבוגרים. תינוקות בחורף


פורומים שפעת והצטננות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ההבדל בין אוגמנטין לאמוקסיקלב עוז 11/10/2015 15:29
  • שלום, הרופא המטפל רשם לי אוגמנטין אולם בבית המרקחת קיבלתי אמוקסיקלב, מדובר על כדורים של 875 מ"ג פעמיים ביום. האם יש הבדל ביניהם מבחינת הטיפול? ואם כן האם ניתן לעבור לאוגמנטין אחרי שהתחלתי את הטיפול באמוקסיקלב?. כמו כן המליצו לי על כדורים פרוביוטיים לקחת גם בזמן הטיפול האנטיביוטי. האם נכון?. עד כה לקחתי כדור אחד ויש קצת סחרחורות. תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
אנטיביוטיקה ד"ר ראובן שטיינברג 17/10/2015 03:16
  • אוגמנטין זאת התרופה המקורית ואילו אמוקסיקלאב זה גנריקה.למעשה אין הבדל משמעותי בין שתי התרופות למרות שיש כאלו שטוענים שהמקורי יותר יכיל. ממליץ על נטילת פרוביוטיקה להגנה על הקיבה בעת נטילת אנטיביוטיקה בברכה

  • + הוסף תגובה
אמוקסילקב רגישות אור 23/08/2020 10:30
  • אם אחד הבנים במשפחה הגיב תגובה חריפה לאוגמטין יכול להיות שאחיו יהיה רגיש גם כן?

  • + הוסף תגובה
התקררות או אלרגיה איריס 02/04/2020 09:52
  • אני יותר משבוע בבית עם כאבי ראש, גודש בגרון ועייפות נוראיאית לוקחת תרופות נגד אלרגיה אבל זה לא רוצה לעבור. אני עדיין לא מרגישה טוב. לא מרגישה הטבה.

  • + הוסף תגובה
קורנה גרטי אריה 14/03/2020 08:48
  • אני בן 80+ רוצה לדעת מימה אפשר להיזהר + מה מצבי כאשר אני סובל מסכרת לחץ דם

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!