עומסים קשים בביה"ח; משרד הבריאות יתגבר את המחלקות

תפוסה מדווחת בשיעור 300% במחלקות המיון ו-195% במחלקות הפנימיות בבתי החולים. במשרד הבריאות מתגברים ברופאים ואחיות ומודים כי "נדרשת תוספת משאבים, בעיקר בחדרי המיון"

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 03/02/2015

תפוסה מדווחת בשיעור 300% במחלקות המיון ו-195% במחלקות הפנימיות בבתי החולים. במשרד הבריאות מתגברים ברופאים ואחיות ומודים כי "נדרשת תוספת משאבים, בעיקר בחדרי המיון"


אמנם החורף אינו מורגש כל כך במזג האוויר, אך בא היטב לידי ביטוי בבתי החולים ברחבי הארץ. במחלקות לרפואה דחופה מדווחים על תפוסה גבוהה במאות אחוזים, ומגיעה בחלק מבתי החולים גם ל-300%. עומס רב ותפוסה של יותר מכפול מיכולת האשפוז המתכוננת  נרשמת גם בחלק מהמחלקות הפנימיות בבתי החולים, בהם חולים רבים המאושפזים במסדרונות. 


בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים נרשמה אתמול תפוסה בשיעור 195% במחלקות הפנימיות של בתי החולים. שיעור גבוה נרשם גם בהדסה הד הצופים בעיר שבו מאושפזים חולים בשיעור 185% מהתפוסה, וב"הלל יפה" בחדרה תפוסה של 150%. 


במשרד הבריאות מודים הבוקר כי "קיים עומס אדיר על מערכת האשפוז" ומדגישים כי "נדרשת תוספת משאבים, במיוחד בחדרי המיון", וזאת למרות ההערכות העונתית לקראת החורף שמבצע המשרד. 


את העומס החריג במחלקות לרפואה דחופה, מייחסים לפניות רבות של חולים קשישים, המהווים כמחצית מכלל הפונים לחדרי המיון.  כשני שליש מהם מועברים לאשפוז במחלקות השונות בבתי החולים.


במשרד הבריאות יחלו בימים הקרובים בעידוד מתן טיפול אנטיביוטי ונוזלים תוך ורידיים במוסדות בקהילה, לרבות בבתי אבות בעלי הגדרת מוסד רפואי סיעודי וכן בהטמעת מערכת ממוחשבת שאמורה לספק תמונת מצב עדכנית על המיטות פנויות במרכזים הגריאטריים אליהם ניתן להעביר מטופלים מבתי החולים הכלליים, ובכך להקל את העומס במחלקות.


במקביל הורו במשרד על הקצאת כ-31 תקנים נוספים לרופאים במחלקות המיון ומשמרות נוספות לאחיות ועל מענק בסך 10 מיליון שקל להצטיידות במכשור רפואי, חלקו כבר הועבר לבתי החולים ויתרתו תועבר בחודשים הקרובים. 


בטווח הרחוק יותר, מתכננים לתגמל רופאים אשר בוחרים להתמחות ברפואה דחופה, תחום שבו נרשם מחסור בכוח אדם,  הקצאת תקנים נוספים לאחיות ורופאים, פתיחת מוקדי רפואה דחופה במרכזי קהילה ועוד. חלק מתוכניות אלה יובאו תחילה לאישור הממשלה, בטרם יוכל המשרד ליישמן בפועל. 


פורומים, שפעת והצטננות

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הצללה בrml לימור 03/07/2019 14:29
  • ביצעתי היום צילום ריאות. התשובה שקיבלתי: הודגמה הצללה בRML אין עדות לתפליט פלוירלי . אין עדות להרחבת המדיאסטינום והשערים . צל הלב בגדר הנורמה . הסרעפת בעמדה תקינה זו דלקת ריאות? הופניתי בגלל יום גבוה ושיעול

  • + הוסף תגובה
חולה פעם שלישית בתוך חודש רוחה 20/06/2019 13:45
  • שלום כבר 3 פעמים שאני חולה ברצף תוך חודש. חום נמוך עייפות גדולה,תחושה כללית של חולי הפעם הראשונה קרתה בהמשך להתקף ורטיגו ובחילות חזק שארך כ 6 שעות ,שקרה לפי הרופאה המטפלת בעקבות כאב גב שהשפיע על הצוואר. נשארתי במיטה יומיים עם חום נמוך ותשישות. פעם שנייה רק חום ותשישות. והפעם עשיתי תנועה לא נכונה , כאב חזק פילח את גבי,עברתי לילה ללא שינה עם בחילות,נאלצתי לתפקד בבוקר, והפכתי שוב חולה כבר יומיים של חום ותשישות.האם יכול להיות שזו מחלת הנשיקה או סתם עייפות של מערכת החיסון. לא מזמן ערכתי בדיקות דם והכל בסדר.

  • + הוסף תגובה
CMV ואלכוהול מיכל 16/05/2019 08:40
  • היי,באוקטובר אובחנתי כחולה במחלת הנשיקה, ומאז לא הכרתי שום תסמינים ואני מרגישה בסדר. באוקטובר ערך הigm היה 1.07 וכעת הוא 1.37. ערך הigg גם נשאר דומה, 185 באוקטובר וגם היום. ערך הCRP היה 32 וכעת הוא 6.20 (קבוע מזה 3 חודשים). האם מותר לי כעת לשתות אלכוהול? מאז אוקטובר נמנעתי מכך.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!