לא רק לשפעת: כל החיסונים שכדאי לעשות

רבים חושבים שאם הם עברו גיל 18 ולא נוסעים למקומות אקזוטיים בחו"ל הם לא צפויים לפגוש שוב את האחות עם המזרק. אך לחיסונים יש מקום נכבד בתחום הרפואה המונעת גם בגיל המבוגר, כדי שנהיה על הצד הבטוח

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 14/07/2016

רבים חושבים שאם הם עברו גיל 18 ולא נוסעים למקומות אקזוטיים בחו"ל הם לא צפויים לפגוש שוב את האחות עם המזרק. אך לחיסונים יש מקום נכבד בתחום הרפואה המונעת גם בגיל המבוגר, כדי שנהיה על הצד הבטוח


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד שפעת


רשויות הבריאות ממליצות על חיסון נגד שפעת מדי שנה לכלל האוכלוסייה החל מחודשי הסתיו על מנת להקטין את התחלואה ואת הסיבוכים הקשים שגורמת השפעת. ההתחסנות חשובה במיוחד עבור:


·  אנשים הלוקים במחלות כרוניות או מחלות הקשורות לדיכוי מערכת החיסון, מחשש להדבקה מהירה ונטייה מוגברת לסיבוכים מסכני חיים, ובני ביתם.

·  אנשים שנמצאים בסביבה שמעודדת הפצה מהירה של נגיף השפעת כמו בתי אבות, מעונות סטודנטים, בסיסים צבאיים.

·  נשים הרות בכל שלבי ההיריון או לאחר לידה.

·  אנשים שבאים במגע עם ציבור ובעיקר עובדי מערכת הבריאות.


קראו עוד:   

חיסון נגד שפעת: האם באמת כדאי להתחסן?


 חיסונים למבוגרים - חיסון נגד זיהומי פנאומוקוקי


חיסון חד-פעמי מומלץ לכלל המבוגרים מעל גיל 65, בעיקר כדי למנוע דלקת ריאות שחיידקי פנאומוקוקי גורמים. החיסון ניתן גם בגילאים צעירים יותר לאלו שחולים במחלות כרוניות כגון: סוכרת, מחלות לב וכלי דם, מחלות ריאה, שחמת הכבד. במקרה של סיכון גבוה במיוחד, כדוגמת הפרעות בטחול, מחלות או טיפולים הפוגעים במערכת החיסון, יינתנו שני חיסונים בהפרש של חמש שנים.


גם במקרה שבו אדם קיבל חיסון לפני גיל 65, עליו להתחסן שוב חמש שנים לאחר קבלת המנה הראשונה.


חיסונים למבוגרים - חיסון דיפתריה – טטנוס (אסכרה-פלצת)


חיסון ראשוני יינתן בשלוש מנות: שתי המנות הראשונות יינתנו בהפרש של שישה-שמונה שבועות ומנת הדחף האחרונה –חצי שנה-שנה לאחר הזריקה השנייה.


חשוב שכל אדם מבוגר יקבל מנת דחף של החיסון נגד דיפתריה וטטנוס מדי עשור לאחר קבלת החיסון הראשוני.


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד שעלת


מומלץ שכל אדם מבוגר יקבל גם חיסון או מנת דחף חד-פעמיים נגד שעלת. לעומת זאת, נשים בהריון צריכות לקבל חיסון נגד שעלת בכל הריון בטרימסטר השלישי, רצוי בין השבועות ה-27 ל-36.


חיסונים. לא רק לפני טיולים


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת


לאנשים שנולדו לאחר 1957 ולא קיבלו את החיסון קודם לכן, מומלץ לקבל שתי מנות חיסון ברווח של 4 שבועות. החיסון נגד אדמת חשוב במיוחד לנשים בגיל הפריון, כי הידבקות באדמת עלולה לגרום למומים אצל העובר.


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד אבעבועות רוח


החיסון מומלץ למי שלא חלה בעבר באבעבועות רוח או בשלבקת חוגרת, לא קיבל שתי מנות חיסון או שבדיקות הדם שלו מצביעות על היעדר חיסוניות. החיסון נגד אבעבועות רוח יינתן בשתי מנות בהפרש של ארבע שבועות ביניהן.


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר)


חיסון חד פעמי נגד שלבקת חוגרת (הרפס זוסטר) מומלץ לכל אדם שעבר את גיל 60 על מנת למנוע התפרצות המחלה ואת הכאבים העצביים שהיא עלולה לגרום במשך חודשים לאחר מכן.


אמנם חיסון זה עדיין לא נכלל בסל הבריאות, אך רוב קופות החולים מעניקות הנחה של 50% לחברים שיש להם ביטוחים משלימים.


חיסונים למבוגרים - חיסון נגד נגיף הפפילומה HPV


החיסון נגד נגיף הפפילומה האנושי ניתן בשלוש מנות, בהפרשי זמן שונים – מנה שנייה ניתנת חודש-חודשיים לאחר הראשונה והמנה השלישית מוזרקת שישה חודשים לאחר החיסון הראשון.


בישראל קיימים שני סוגי חיסון: אחד מאושר לנשים עד גיל 45 ולגברים עד גיל 26 ואילו השני מאושר לבנות ונשים בלבד החל מגיל 9 שנים.


בנוסף, קיימים מספר חיסונים נוספים, כמו חיסונים נגד דלקות כבד מסוג A ו-B, שמומלצים לאנשים הנמצאים בקבוצות סיכון ועלולים להיחשף לווירוסים במסגרת עבודתם, עקב מחלות או טיפולים שונים, נסיעות לאזורים בעלי שיעור גבוה של חולים או אורח חיים מסוים.


פורומים, אטופיק דרמטיטיס מבוגרים וילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אסטמה של העור מממ 01/10/2019 19:26
 • יש לי גרד קשה מאוד באיזור הרגליים לא מוצא טיפול יעיל ניסיתי את כל המשחות עברתי בין כל הפרופסורים האם קיים טיפול למחלה הארורה הזאת האם שמן קנאביס יכול להועיל לנגעים ?

 • + הוסף תגובה
אטופיק ד"ר רמית מעוז-סגל 02/10/2019 14:51
הפתרון לאקזמה איריס 24/11/2019 20:51
 • אחרי שניסיתי הכל הבנתי שלרפואה הקונבנציונלית אין באמת תרופה, אז אני מצאתי אותו ברפואה הטבעית זה פשוט וזה עובד!!! חליטות עלי סרפד כל ערב או בוקר ,מעביר אלרגיות מנקה את הדם תרופת פלא עולה 8 שח בחנויות טבע מומלץ מכל הלב, ולמרוח משחה צמחים על האקזמה, אני קניתי את מזור של קדם משחה מצוינת. זה עבר!!! אפשר גם לשים את העלים של הסרפד על האקזמה שמעתי שגם עוזר אני לא ניסיתי

 • + הוסף תגובה
סרפד ד"ר רמית מעוז-סגל 03/12/2019 09:29
 • יופי, שמחה שמצאת פתרון לצערי עדיין יש כאלו הסובלים מאטופיק דרמטיטיס בדרגת חומרה קשה וזקוקים לטיפול ססטמי- כיון יש טיפולים מצויינים , רק צריך להגיע לרופאים הנכונים שמתמחים בתחום

 • + הוסף תגובה
גרד קשה נועם 12/11/2019 09:10
 • אני סובל מגרד קשה שאיני יכול להתגבר עליו בשל אטופיק דרמטיטיס. יש זיהומים בעור בעקבות הגדר. מה ניתן לעשות כדי להקל על הגרד?

 • + הוסף תגובה
מה הלאה ד"ר רמית מעוז-סגל 12/11/2019 19:03
 • זה תלוי בהרבה מאד גורמים כולל גיל המטופל מחלות רקע נוספות המרכיב הדומיננטי של האקזמה ועוד- יש להגיע להבדק

 • + הוסף תגובה
גרד יעקב 23/08/2019 06:59
 • שלום. אודה על קבל עיצה איך להתמודד עם הגרד שבמחלת האטופיק

 • + הוסף תגובה
גרד דר רמית מעוז סגל 24/08/2019 12:19
 • הי. הגרד הוא רק צד אחד של המחלה. יש מספר דרכים לטפל.

 • + הוסף תגובה
גרד חזק בליחה יוסי 01/11/2019 00:35
 • שלום לביתי בת ה 7 מופיע גרד כל לילה. כיצד ניתן להקל על הגרד

 • + הוסף תגובה
אטופיק דר רמית מעוז סגל 03/11/2019 11:02
 • ממליצה ראשית לוודא שהגרד מופיע כתוצאה ממחלת עור ולא סיבה אחרת (גם זיהום פרזיטרי בילדים כמו תולעים גורם לגרד בעור) ויש לגרד סיבות אפשריות רבות במידה והוא חלק ממחלת העור יש לטפל בעור -הטיפול "נתפר" באופן אינדבדואלי לפי מצב כל מטופל ומאפיני האטופיק שלו- כלומר יש להגיע להערכה במרפאה , אשמח לעזור

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!