מחקר בבריטניה: כל אדם שני יחלה בסרטן

אחד מתוך שני אנשים יחלו בסרטן בשלב כלשהו בחייהם, כך עולה מנתונים המפרסמת האגודה הבריטית לחקר הסרטן בעקבות מחקר מקיף, שנערך בשיתוף אוניברסיטת "קווין מרי" בלונדון. הסיבות: עלייה בתוחלת החיים, ירידה במקרי המוות כתוצאה ממחלות לב וזיהומים ושינוי לרעה באורח החיים

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 22/02/2015

אחד מתוך שני אנשים יחלו בסרטן בשלב כלשהו בחייהם, כך עולה מנתונים המפרסמת האגודה הבריטית לחקר הסרטן בעקבות מחקר מקיף, שנערך בשיתוף אוניברסיטת "קווין מרי" בלונדון. הסיבות: עלייה בתוחלת החיים, ירידה במקרי המוות כתוצאה ממחלות לב וזיהומים ושינוי לרעה באורח החיים


מחקר חדש של האגודה לחקר הסרטן בבריטניה קובע כי אחד מתוך שני אנשים יפתחו סרטן במהלך חייהם. על פי המחקר כ-54% מהגברים ו-48% מהנשים יאובחנו במחלה. הערכה חדשה זו מחליפה את קודמתה שחזתה שאחד מתוך שלושה אנשים יאובחנו בשלב כלשהו בחייהם כחולים בסרטן. 


הסיבה העיקרית לכך היא העלייה בתוחלת החיים שמתרחשת בעקבות התקדמות הרפואה והירידה באחוז מקרי המוות כתוצאה ממחלות לב וזיהומים. יותר ויותר אנשים מגיעים לגיל שיבה – הגיל בו סרטן הינו שכיח יותר.


מוביל המחקר, פיטר ססיאני מאוניברסיטת "קווין מרי" בלונדון, אומר כי נכון לעכשיו סרטן הוא המחלה העיקרית של גיל הזקנה. לדבריו, יותר מ-60% ממקרי הסרטן מאובחנים בקרב אנשים בגיל 65 ומעלה.  נתונים חדשים בעלי משמעות רבה גם מחוץ לממלכה המאוחדת, מאחר שאלה מצביעים על מגמה בתחלואת ההסרטן בכל מדינות העולם המערבי. 


האגודה הבריטית לחקר הסרטן אומרת כי ההערכה החדשה "נגזרת משיטות מחקר מדויקות יותר לחישוב הסיכויים לחלות בסרטן". ההערכה הקודמת היתה מבוססת על ילודה קבועה באוכלוסייה ואילו האומדן החדש מתייחס לשינויים עתידיים באוכלוסייה.


אמנם השינוי העיקרי הוא עלייה בתוחלת החיים, אך שינויים באורח החיים כמו שתיית אלכוהול, עישון ותזונה משפיעים גם הם על הסיכוי לחלות בסרטן. על פי החישוב החדש, אנשים שנולדו אחרי שנת 1960 הינם בעלי סיכויים גבוהים יותר לחלות בסרטן מאשר אלה שנולדו לפני, משום שאלה בעלי סיכויים טובים יותר לחיות שנים רבות יותר.


הדמייה של תאים סרטניים. 50% יחלו בסרטן בבריטניה

הדמייה של תאים סרטניים. 50% יחלו בסרטן בבריטניה 


ההערכה החדשה מדגישה את הצורך של מערכת הבריאות הלאומית להתכונן לביקוש הגדול שעומד להתרחש בשירותיה בשל הכמות ההולכת וגדלה של אוכלוסייה מזדקנת.


לדברי נשיא האגודה למחקר הסרטן הבריטית, ד"ר הרפל קומאר "אם מערכת הבריאות הלאומית הבריטית לא תשקיע כרגע בעתידה, היא תאלץ להתמודד עם משבר בעתיד שתוצאותיו תהיינה חזרה לאחור בכל מה שקשור למלחמה בסרטן".


לפעולות מניעה יש תפקיד חשוב גם כן, אומר מוביל המחקר, פיטר ססיאני: "יש הרבה שניתן לעשות כמו להפסיק לעשן, לעשות פעילות גופנית, להפחית בשתיית אלכוהול ולשמור על משקל בריא".


פורומים, סרטן המעי הגס

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
סרטן מעי גס ותורשה מירב 05/12/2019 11:28
  • שלום ד"ר , אבא שלי נפטר מסרטן מעי גס. מה תדירות רצויה שאני אבדק ? מה מידת התורשה בסוג כזה של סרטן? תודה על תשובתך

  • + הוסף תגובה
קולונסקופיה אתי 21/11/2019 22:07
  • אני לאחר השתלת שני מפרקים צריכה לקחת אנטיביוטיקה חצי שעה לפני בדיקת קולונסקופיה. האם אפשר לקחת למרות הצום?

  • + הוסף תגובה
תוצאות בדיקת קולונוסקופיה יניב 12/11/2019 02:00
  • שלום דר,אני בן 33,לפני 3 שבועות היה לי דימום טרי בצואה,עקב זה הופנתי לבדיקת קולונוסקופיה דרך רופא כירוג,בבדיקה מצאו "ברקטו-סיגמה,בעומק 15 סמ מסה פוליפואידית גדולה,נוקשה,מדממת במקום,נלקחו ביופסיות במבחנה.בוצעה סימום פרוקסימלי.שאר מעי הגס תקין. ביופסיות:מסה ברקטו-סיגמה.שאלה אדנוקרצינומה?" כך היו תוצאות הבדיקה, אני עדיין לא יודע אם זה סרטן,ההנחיות היו לבצע CT בטן,ביצוע מרקרים CEA, לפנות לכירוג ואונקולוג,ובירור תשובות ביופסיה. הרופא המבצע הבדיקה לא רצה לדבר בפירוש רק אמר שהתוצאות לא מבשרות טוב וצריך לעשות ניתוח, הוא גם לא רשם את גודל הגידול . אני בחרדות ולא מבין מה יש לי עדיין, האם יש סרטן של המעי בגיל כזה? ומה זה אומר "סימום פרוקסימלי"? אני בקושי מבין במצב הנוכחי, אבל בכללי מה הם סיכויי ההחלמה מסרטן המעי הגס ? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
מאסה בקולון ד"ר רונן ברנר 18/11/2019 01:13
  • שלום יניב. מאפייני המאסה כפי שתוארו חשודים, אולם רק הפתולוגיה תתן תשובה. במחלה מקומית של הרקטוסיגמואיד יש סיכויים גבוהים מאד להחלים לאחר טיפול כירורגי ואונקולוגי. לי יש נסיון רב והצלחות בטיפול בסרטני מערכת העיכול ולאחר קבלת תוצאות הפתולוגיה, אם יהיה צורך, אתה מוזמן לפנות אלי. Ronen.brenner@gmail.com

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!