בריטניה: צילום הפעוט גילה כי הוא סובל מסרטן העין

אמו של טיילר, פעוט בן שנתיים מבריטניה, צילמה אותו עבור סוכנות דוגמנות, אולם דודתו הבחינה ב"זוהר" משונה המשתקף בתמונה באחת מעיניו. ערנותה הובילה לגילוי של סרטן נדיר וחייו ניצלו

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 23/02/2015

אמו של טיילר, פעוט בן שנתיים מבריטניה, צילמה אותו עבור סוכנות דוגמנות, אולם דודתו הבחינה ב"זוהר" משונה המשתקף בתמונה באחת מעיניו. ערנותה הובילה לגילוי של סרטן נדיר וחייו ניצלו


טינה טרדוול, אמו של טיילור, פעוט בן שנתיים מבריטניה, החליטה לפנות לסוכנות דוגמנות ולהציע את בנה כדוגמן.  אך כשאחותה של טינה ראתה את התמונות היא שמה לב למעין "זוהר" בעיניו, המהווה סימן לרטינובלסטומה, סרטן העין. טינה אמרה כי ראתה בעבר את הזוהר הזה, אך חשבה שמדובר בהשתקפות הפלאש של המצלמה.


הרופאים אישרו כי אכן לטיילר היו שלושה גידולים קטנים בעינו השמאלית וגידול גדול בעינו הימנית. הגידול הגדול קרע את הרשתית שלו וגרם לו להיות עיוור בעינו הימנית. הוא נאלץ לעבור טיפולים כימותרפיים במשך ארבעה חודשים כדי להקטין את הגידולים. 


"הוא איבד הרבה ממשקלו והפך אדיש לסביבתו אך הטיפולים הצליחו" אומרת אמו. "שנאתי לראות אותו כל כך מסכן, אך הגידול בעינו הימנית הצטמק והגידולים בעינו השמאלית הפכו לרדומים. זה אומר שהסרטן יכול לחזור ושהוא זקוק לבדיקות תקופתיות, אבל בינתיים הוא בסדר".


לאחר ששוחרר מבית החולים פנתה "הקרן לסרטן העין בילדים" אל המשפחה וביקשה שטיילר יופיע במסע פרסום, המראה כיצד ניתן לזהות את המחלה על ידי שימוש פשוט במצלמת הטלפון הסלולארי.


הפוסטרים שפורסמו ברחבי בריטניה מראים תצלום תקריב של עינו של טיילר, שהודפסה בעזרת דיו מחזיר אור, כדי להראות שכאשר מצלמים במצלמה תוך שימוש בפלאש ניתן לזהות באישונים את ה"זוהר" הסרטני.


"קשה להאמין שהתמונה ההיא הצילה את חייו של טיילור", אמרה טרדוול בראיון ל"מירור" הבריטי, "הרופאים אומרים שדם כעת זורם לרשתית של טיילור, כך שאנו מקווים שאולי היא תתאחה יום אחד. אם זה יקרה, טיילור עשוי לראות שוב באופן חלקי בעינו. מה שלא יהיה את עיניי הוא תמיד יאיר".


זוהר משונה בעינו. מתוך הקמפיין למודעות סרטן העין

זוהר משונה בעינו. מתוך הקמפיין


מקרה בודד על כל 18 אלף לידות


רטינובלסטומה הוא סרטן תוך עיני ממאיר נדיר המופיע בקרב ילדים על כל 18 אלף לידות. הוא מתפתח במהירות, אך גילוי מוקדם עשוי להציל את חיי הילד ולמנוע הסרה של העין.


זוהי מחלה הנוצרת כבר בשלב ההתפתחות העוברית, אם כי בדרך כלל היא אינה מאובחנת בעת הלידה אלא רק בילדות המוקדמת, על פי רוב עד גיל ארבע. 


הרקע למחלה אצל כ-40% מהחולים הוא תורשתי (בכל המקרים הדו-צדדיים ובכ-10% מהמקרים החד-צדדיים) או ממוטציות בתאי הרשתית. 


כמו בסוגי סרטן אחרים, גם ברטינובלסטומה הפרוגנוזה משתפרת והולכת ככל שהאבחון מוקדם יותר. במשפחות עם סיכון לרטינובלסטומה ניתן לבצע אבחון טרום לידתי, שיכולה להביא לאבחון ולטיפול מוקדמים או אף להחלטה על הפלה במקרה הצורך.פורומים, סרטן העין

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
נקודת חן בעין חן 05/12/2019 11:21
  • האם לנקודת חן בעין יש סיכון רב יותר להפוך לסרטנית?

  • + הוסף תגובה
בת 26 יש לי שאלה לוברבום 22/10/2019 18:33
  • הרופא כתב שבאותו עין שעשו לי טיפול לייזר לרשתית יש קצת חורים ולאחרונה נהיה טיפ טיפה משיכה של הזגוגית האם בכזה מצב כבר חייבים לבדוק על ניתוח רשתית או שאפשר עוד ככה להסתובב בבית וברחוב

  • + הוסף תגובה
זה אינו הפורום המתאים דר' אהוד רייך 23/10/2019 09:33
בת 26 לוברבום 05/10/2019 22:24

הצטרפו לאינדקס הרופאים!