כל מה שצריך לדעת על הקטנת חזה

מה כולל הניתוח, האם ישארו צלקות, למי הוא מתאים, מהם הסיבוכים האפשריים והאם זה ימנע את הצניחה העתידית של השדיים? כל מה שאתן צריכות לדעת על ניתוח להקטנת חזה, שזוכה לפופולאריות רבה בעשור האחרון
כתבה פרסומית כתבת חסות


מה כולל הניתוח, האם ישארו צלקות, למי הוא מתאים, מהם הסיבוכים האפשריים והאם זה ימנע את הצניחה העתידית של השדיים? כל מה שאתן צריכות לדעת על ניתוח להקטנת חזה, שזוכה לפופולאריות רבה בעשור האחרוןבשנים האחרונות הופך יותר ויותר ניתוח להקטנת חזה לשכיח מאוד בקרב נשים המעוניינות בחזה קטן ומעוצב יותר, הן מסיבות אסתטיות והן תפקודיות. בעוד שבהיבט האסתטי, מתלוננות נשים בעלות חזה גדול על הקושי בהתאמת הבגד הנכון או על חזה בעל מראה נפול, הרי שבהיבט התפקודי הן סובלות לרוב מכאבי גב וצוואר, עקמת של עמוד השדרה וסימפטומים נוספים. לא אחת, נשים שעברו ניתוח להגדלת חזה בעבר, ובחרו בשתלים גדולים מדי, מתחרטות לאחר זמן מה ופונות למנתח פלסטי על מנת לעצב מחדש את השד במראה קטן יותר.


מה גורם לשינוי בגודל החזה ובצניחתו? 


השד מכיל שני סוגים של  רקמות – רקמת שומן ורקמה בלוטית. הרקמה הבלוטית מושפעת לרוב משינויים הורמונאליים כהיריון, וסת ולידה, ואילו הרקמה שומנית מושפעת מעלייה במשקל. 


עלייה במשקל או הריון, לדוגמה, יגררו אחריהן גידול בנפח השד ומתיחת העור. לעומת זאת, במהלך ירידה במשקל או בתקופה שלאחר ההנקה יקטן נפח השד. 


מה כולל ניתוח להקטנת חזה?


כל ניתוח הקטנת חזה הינו גם ניתוח הרמת חזה וכולל שינוי מיקום הפטמה והעטרה למיקום גבוה יותר. ראוי להדגיש כי בניתוח זה חשוב לעצב את השד, לשמור על סימטריה ולמקם נכון את הפטמות, בכדי להעניק מראה טבעי ויפה לשדיים. לפיכך, שלב ההכנה לניתוח הינו בעל חשיבות גבוהה מאוד. במהלכו הרופא המנתח מסמן על הגוף את קווי המתאר הדרושים, מתכנן את גודל הרקמה שתוסר ומודד את מיקום הגובה הרצוי, על לבצע את הניתוח כהלכה. 


הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ואורכו בין שעתיים לשלוש. בדרך כלל ניתוח מן הסוג הזה יחייב אשפוז ללילה אחד ולפניו מומלץ להיפגש עם הרופא המרדים על מנת לשוחח עמו על נושא ההרדמה.  


הניתוח עצמו כולל הקטנת מעטפת ורקמת השד ועיצובו מחדש. בנוסף, מכניס המנתח מכניס נקזים (צינוריות סיליקון קטנות) אל תוך השד, על מנת לנקז הפרשות שעלולות להפריע בהחלמה או להזדהם. בתום הניתוח יש ללבוש חזיית ספורט מיוחדת, המותאמת אישית למנותחת ואת הנקזים מוציאים לאחר מספר ימים, במהלך הבדיקה השגרתית. 


קיימות שלוש שיטות לניתוח הקטנת חזה


השיטה הוורטיקלית: מטרתה של שיטה זו היא לבצע את הקטנת החזה במינימום קווי חתכים. קו התפרים שנותר בסוף הניתוח דומה לסוכריה על מקל – מסביב לעטרה וממנה בקו כלפי מטה עד לקפל השד. שיטה זו מתאימה במקרים שבה השדיים מעט גדולים, מידת הצניחה בינונית והעור אינו רפוי בצורה קיצונית.


קו תפר בצורת האות J:  מבוצעת במקרים בהם ישנו עודף רקמה גדול יותר, שנותר בקו התפרים וקו התפרים מדמה את האות הלועזית J. במקרה שבו עודפי העור והרקמה גדולים, יש צורך לפעמים להמשיך את קו החתך החוצה והצידה גם לאורך קפל השד.


שיטת WISE PATTERN: קו התפרים המתקבל נראה כאות הלועזית T ובצורת עוגן. בשיטה זו קו התפר הינו מסביב לעטרה, ממנה כלפי מטה ולאורך קפל השד. ביצוע נכון והתאמה של טכניקת ניתוח זו מותירים במרבית המקרים קו תפר עדין שנחבא בחלקו בקווי הגוף הטבעיים.


ניתוח להקטנת חזה. זוכה לפופלאריות גוברת בשנים האחרונות

ניתוח להקטנת חזה. זוכה לפופלאריות גוברת בשנים האחרונות


אילו סיבוכים עלולים להתרחש במהלך ניתוח להקטנת חזה או אחריו?


סיבוכי ניתוח הקטנת חזה הינם נדירים אך עשויים לכלול: 


-דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח.


-זיהום, סבל עורי עד נמק בפטמות ורקמת השד.


-צלקות מעובות או רחבות.


-התקשות שומן בשדיים.


-אסימטריה.


-צורך בניתוח נוסף לשיפור או תיקון.


-אובדן תחושה בשד או בפטמה, זמני או קבוע.


-פגיעה ביכולת הנקה.


האם בעתיד הרחוק השדיים יצנחו למרות הניתוח? 


הקטנת חזה הינו ניתוח מוצלח אשר מחזיק שנים רבות, יחד עם זאת, שינויים בגודל ובצורה של השד ימשיכו להתקיים, אך אלו יתרחשו בהדרגה. על מנת לשמר את מראה החזה יש להקפיד ולשמור על משקל הגוף, תזונה נכונה וחבישת חזיות טובות גם בלילה. 


מאת: ד"ר נועם חי, מנתח פלסטי מומחה וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, בעל התמקצעות בתחום הניתוחים לעיצוב הגוף לאחר היריון לידה והרזיה. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר נועם חי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרמת חזה גל 19/09/2020 10:55
  • שלום ד"ר ... הייתי בשני ייעוצים אצל רופאים בכירים ..האחד המליץ על תיקון אסימטריה (נפילה בשד אחד דרגה 2 ובשני דרגה 3) הכוונה לעשות הרמה בשד אחד ולהניח שתלי סיליקון 280 ובשני 300.הרופא השני המליץ הרמה בשני השדיים כי לדבריו תיקון אסימטריה באחד לא ייתן תוצאה שווה ( טען כך מניסיון של שנים שראה את התוצאה לאחר שנה אצל מנותחות ששני השדיים שונים לגמרי ) ולהניח שתלים לא יותר מ250 כי בהרמה לא רצוי גדול יותר שהחזה לא יצנח והוסיף כי מנתח מקרים של הרמה רק בשיטת העוגן כי זו שיטה שהוכיחה את עצמה ..מה דעתך על עניין האסימטריה ? האם שיטת הרמה "סוכריה " שהיא עם פחות צלקות הוכיחה עצמה ? מתי מנתח בוחר בה ולא בשיטת העוגן ? והאם באמת רצוי לא לחצות את הגודל של 250 בשתלים כשמדובר בהרמה ?

  • + הוסף תגובה
לומינרה בשפתיים מיאל 09/09/2020 03:15
לומינרה בשפתיים פרופ' ליאור הלר 19/09/2020 09:32
  • שלום תמי בין 6-10 חודשים אם כי זה יותר קרוב לששה חודשים. כמובן שזה תלוי גם במיקום ההזרקה ובשפתיים בגלל התנועה שלהם שה יכול להחזיק זמן קצר יותר מאשר במקומות אחרים בפנים. בברכה

  • + הוסף תגובה
חוסר תחושה בשד לאחר ניתוח שושי 16/09/2020 23:06
  • שלום, לפני 4 שנים עשיתי ניתוח הרמת חזה. מאז ועד היום יש אזורים בשד (בעיקר בצד שמאל) שאין לי תחושה. אני מרגישה לפעמים שמגרד לי ואני לא יודעת איפה לגרד כי אין לי תחושה. זה נורא מתסכל. רציתי לדעת האם יש דרך לטפל במצב הזה?האם זה נזק בלתי הפיך? תודה מראש לתשובתך

  • + הוסף תגובה
חוסר תחושה בשד לאחר ניתוח פרופ' ליאור הלר 19/09/2020 09:30
  • שלום שושי אם מדובר בתופעה שקרתה עקב ניתוח שהיה ליפני ארבע שנים סביר להניח שמדובר בנזק בלתי הפיך. בדרך כלל נזק לעצבי תחושה שנגרם מבצקת או מתיחה שלהם על רקע הניתוח מסתדר תוך מספר חודשים. לדעתי לא קיים טיפול רפואי שיכול לשפר את המצב. זאת תופעה יחסית שכיחה בניתוחי שד. בברכה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!