כל מה שצריך לדעת על הקטנת חזה

מה כולל הניתוח, האם ישארו צלקות, למי הוא מתאים, מהם הסיבוכים האפשריים והאם זה ימנע את הצניחה העתידית של השדיים? כל מה שאתן צריכות לדעת על ניתוח להקטנת חזה, שזוכה לפופולאריות רבה בעשור האחרון

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת: ד"ר נועם חי


תאריך עדכון: 24/02/2015

מה כולל הניתוח, האם ישארו צלקות, למי הוא מתאים, מהם הסיבוכים האפשריים והאם זה ימנע את הצניחה העתידית של השדיים? כל מה שאתן צריכות לדעת על ניתוח להקטנת חזה, שזוכה לפופולאריות רבה בעשור האחרוןבשנים האחרונות הופך יותר ויותר ניתוח להקטנת חזה לשכיח מאוד בקרב נשים המעוניינות בחזה קטן ומעוצב יותר, הן מסיבות אסתטיות והן תפקודיות. בעוד שבהיבט האסתטי, מתלוננות נשים בעלות חזה גדול על הקושי בהתאמת הבגד הנכון או על חזה בעל מראה נפול, הרי שבהיבט התפקודי הן סובלות לרוב מכאבי גב וצוואר, עקמת של עמוד השדרה וסימפטומים נוספים. לא אחת, נשים שעברו ניתוח להגדלת חזה בעבר, ובחרו בשתלים גדולים מדי, מתחרטות לאחר זמן מה ופונות למנתח פלסטי על מנת לעצב מחדש את השד במראה קטן יותר.


מה גורם לשינוי בגודל החזה ובצניחתו? 


השד מכיל שני סוגים של  רקמות – רקמת שומן ורקמה בלוטית. הרקמה הבלוטית מושפעת לרוב משינויים הורמונאליים כהיריון, וסת ולידה, ואילו הרקמה שומנית מושפעת מעלייה במשקל. 


עלייה במשקל או הריון, לדוגמה, יגררו אחריהן גידול בנפח השד ומתיחת העור. לעומת זאת, במהלך ירידה במשקל או בתקופה שלאחר ההנקה יקטן נפח השד. 


מה כולל ניתוח להקטנת חזה?


כל ניתוח הקטנת חזה הינו גם ניתוח הרמת חזה וכולל שינוי מיקום הפטמה והעטרה למיקום גבוה יותר. ראוי להדגיש כי בניתוח זה חשוב לעצב את השד, לשמור על סימטריה ולמקם נכון את הפטמות, בכדי להעניק מראה טבעי ויפה לשדיים. לפיכך, שלב ההכנה לניתוח הינו בעל חשיבות גבוהה מאוד. במהלכו הרופא המנתח מסמן על הגוף את קווי המתאר הדרושים, מתכנן את גודל הרקמה שתוסר ומודד את מיקום הגובה הרצוי, על לבצע את הניתוח כהלכה. 


הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ואורכו בין שעתיים לשלוש. בדרך כלל ניתוח מן הסוג הזה יחייב אשפוז ללילה אחד ולפניו מומלץ להיפגש עם הרופא המרדים על מנת לשוחח עמו על נושא ההרדמה.  


הניתוח עצמו כולל הקטנת מעטפת ורקמת השד ועיצובו מחדש. בנוסף, מכניס המנתח מכניס נקזים (צינוריות סיליקון קטנות) אל תוך השד, על מנת לנקז הפרשות שעלולות להפריע בהחלמה או להזדהם. בתום הניתוח יש ללבוש חזיית ספורט מיוחדת, המותאמת אישית למנותחת ואת הנקזים מוציאים לאחר מספר ימים, במהלך הבדיקה השגרתית. 


קיימות שלוש שיטות לניתוח הקטנת חזה


השיטה הוורטיקלית: מטרתה של שיטה זו היא לבצע את הקטנת החזה במינימום קווי חתכים. קו התפרים שנותר בסוף הניתוח דומה לסוכריה על מקל – מסביב לעטרה וממנה בקו כלפי מטה עד לקפל השד. שיטה זו מתאימה במקרים שבה השדיים מעט גדולים, מידת הצניחה בינונית והעור אינו רפוי בצורה קיצונית.


קו תפר בצורת האות J:  מבוצעת במקרים בהם ישנו עודף רקמה גדול יותר, שנותר בקו התפרים וקו התפרים מדמה את האות הלועזית J. במקרה שבו עודפי העור והרקמה גדולים, יש צורך לפעמים להמשיך את קו החתך החוצה והצידה גם לאורך קפל השד.


שיטת WISE PATTERN: קו התפרים המתקבל נראה כאות הלועזית T ובצורת עוגן. בשיטה זו קו התפר הינו מסביב לעטרה, ממנה כלפי מטה ולאורך קפל השד. ביצוע נכון והתאמה של טכניקת ניתוח זו מותירים במרבית המקרים קו תפר עדין שנחבא בחלקו בקווי הגוף הטבעיים.


ניתוח להקטנת חזה. זוכה לפופלאריות גוברת בשנים האחרונות

ניתוח להקטנת חזה. זוכה לפופלאריות גוברת בשנים האחרונות


אילו סיבוכים עלולים להתרחש במהלך ניתוח להקטנת חזה או אחריו?


סיבוכי ניתוח הקטנת חזה הינם נדירים אך עשויים לכלול: 


-דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח.


-זיהום, סבל עורי עד נמק בפטמות ורקמת השד.


-צלקות מעובות או רחבות.


-התקשות שומן בשדיים.


-אסימטריה.


-צורך בניתוח נוסף לשיפור או תיקון.


-אובדן תחושה בשד או בפטמה, זמני או קבוע.


-פגיעה ביכולת הנקה.


האם בעתיד הרחוק השדיים יצנחו למרות הניתוח? 


הקטנת חזה הינו ניתוח מוצלח אשר מחזיק שנים רבות, יחד עם זאת, שינויים בגודל ובצורה של השד ימשיכו להתקיים, אך אלו יתרחשו בהדרגה. על מנת לשמר את מראה החזה יש להקפיד ולשמור על משקל הגוף, תזונה נכונה וחבישת חזיות טובות גם בלילה. 


מאת: ד"ר נועם חי, מנתח פלסטי מומחה וחבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, בעל התמקצעות בתחום הניתוחים לעיצוב הגוף לאחר היריון לידה והרזיה. 

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר נועם חי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, הגדלת חזה והרמת חזה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גניקומסטיה ומוצרי חלב אריק 23/11/2013 21:52
  • בן 24 מתאמן,אני צורך כל יום קצת מוצרי חלב רזים האם זה בסדר ולא יכול לגרום לגניקומסטיה?יש בכלל קשר?כי הבנתי שבחלב יש הורמון שגורם לגדילה ובכך גם יכול לגרום להתפתחות שדיים אצל גבר?מה עלי לעשות?והאם ניתוח להקטנת שד יכול להעלים את השדיים הבולטים לכל החיים?

  • + הוסף תגובה
אילו מוצרי מזון יכולים לעורר הופעת גניקומסטיה בגברים? דר' נועם חי 25/11/2013 00:04
  • לחלב רגיל אין כל השפעה ממשית על התפתחות גניקומסטיה, דווקא חלב סויה הוא היותר בעייתי ובכלל מוצרי סויה המכילים פיטוסטרולים (Phytosterols) שהם בעלי השפעה הורמונלית דמוית אסטרוגן יכולים לעורר ולהחמיר את תופעת הגניקומסטיה. עישון מריחואנה יכול אף הוא לתרום להופעת גניקומסטיה. הקטנת שדיים בגברים הכוללת שילוב של שאיבת שומן והסרת הרקמה הבלוטית הבולטת הוא ניתוח הבחירה עם תוצאות אסתטיות מצוינות שנשמרות לשנים רבות. לרוב אין צורך בניתוח נוסף במהלך החיים. בהצלחה, ד"ר חי

  • + הוסף תגובה
חלב הוא הבעייתי, לא סויה דניאל(: 15/12/2019 22:15
  • היי, למעשה סויה לא משפיע על גניקומסטיה (איזון הורמונים בגוף שגורם לגניקומסטיה), אלא הוכח שיש לו השפעות הפוכות לגמרי. נכון, יש בצמחים סוג של אסטרוגן שדומה לזה שאצל בני האדם, אך הוא למעשה שונה ויש לו השפעה חיובית. הנה קישור לכתבה של הרווארד שיסביר את זה יותר טוב ממני: https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/soy/ וחלב כן עלול ללא ספק להשפיע על איזון ההורמנים בגוף - כששותים חלב רמת האסטרוגן עולה ורמת הוטסטוסטרון יורדת. בחלב יש הורמונים שמוזרקים לפרה בשביל להגדיל את תנובת החלב שלה. מי שאוכל מוצרי חלב צורך גם הוא את ההורמונים האלה. הנה עוד קישור שמסביר: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323224.php#foods-to-avoid אם אתה רוצה יש סרט מדהים בשם the game changers שמסביר על השפעת תזונה מן החיי על הגוף והבריאות (הסרט עוסק בעיקר בספורטאים) ובהשפעה של תזונה מן הצומח על הגוף והבריאות. מקווה שעזרתי! באמת סרט מדהים ממש ממליצה לראות!

  • + הוסף תגובה
תחושת אי נעימות וכאבים קלים 3 שנים לאחר ניתוח הרמה שרי ל 15/12/2019 11:12
  • עברתי ניתוח הרמה והגדלת חזה לפני כ3 וחצי שנים. התפרים והצלקות נראים מאוד לא טוב, עד היום אני מרגישה לסירוגין את התפרים (מן עיקצוצים) ולאחרונה מתחיל לי כאב קל ותחושה של חוסר נינוחות באיזור החיבור של בין הצלעות אל מתחת לשתלץ פניתי לרופא המנתח אך הוא טען שזה שום דבר, אני לא שלמה עם התשובה שלו ואשמח לשמוע את דעתכם בנושא- מה הייתם ממליצים לבדוק? לתשובתכם אודה

  • + הוסף תגובה
דיאטה והתרוקנות החזה נוי 15/12/2019 02:15
  • שלום רב, אני רוצה לרדת במשקל אך אינני רוצה שהחזה שלי יקטן באופן משמעותי כתוצאה מההרזייה כפי שקרה לי בעבר אחרי ירידה במשקל. האם יש דרך למנוע את התרוקנות החזה במהלך דיאטה? כמו לאכול מאכלים שנחשבים כמנפחים אולי, כדוגמת סויה? או שפשוט עליי לקחת בחשבון שירידה במשקל תוצאתה גם ירידה בנפח החזה? תודה מראש!

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!