11 עצות זהב לקראת מרתון תל אביב

גם אם אנחנו מגיעים בכושר שיא לקו הזינוק, עלולים פרטים קטנים לפגוע באיכות הריצה, בזמן הסיום או בבריאות שלנו. לכן, אספנו עבורכם את הטיפים הכי חשובים שכדאי לדעת, לפני שמתחילים לרוץ

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 25/02/2015

גם אם אנחנו מגיעים בכושר שיא לקו הזינוק, עלולים פרטים קטנים לפגוע באיכות הריצה, בזמן הסיום או בבריאות שלנו. לכן, אספנו עבורכם את הטיפים הכי חשובים שכדאי לדעת, לפני שמתחילים לרוץאל תעשה1.   אל תנסו לדחוס עוד אימונים מיותרים בימים שלפני המרוץ. זה עלול להתיש את הגוף ולהביא אתכם לא במצב אופטימלי לקו הזינוק.2.   כל מרוץ, לא חשוב המרחק, הוא לא המקום לעשות "ניסויים" – בשום פנים ואופן לא לרוץ עם בגדים חדשים שמעולם לא לבשתם ובמיוחד נעליים שמעולם לא רצתם איתם. אתם תצטערו על הרגע שבו החלטתם להשוויץ בנעליים החדשים דווקא במרוץ, בימים שלאחריו.


3.   בהמשך לסעיף הקודם, גם בנושא התזונה, זה לא הזמן לבדוק את החומוסייה החדשה שנפתחה בשכונה או להעמיס ארוחות פסטה במשך כל השבוע, גם אם אתם רשומים למקצה ה-5 ק''מ. לכל מרחק יש את הצרכים והדרישות שלו. התייעצו עם מי שצריך, כדי לא ליפול על הדברים הקטנים. שמרו על המאכלים אותם אתם מכירים ואליהם הגוף רגיל. אם צריך להעמיס פחמימות כי המרחק דורש מאיתנו את זה, שלפחות אלו יהיו פחמימות שגופנו מכיר ויודע לעכל.4.   אל תשאירו דברים לרגע האחרון, אלא הכינו הכול מראש. אין מוקדם מידי בנוגע לסעיף זה. במקרה הצורך, תמיד אפשר להוסיף דברים שעולים לנו בראש לאחר מכן. תכננו ודמיינו את כל מהלך ההתנהלות שלכם בבוקר המרוץ, מהרגע שאתם מתעוררים, עד לארוחת הבוקר לפני שיוצאים מהבית ואפילו עד לרגע הזינוק עצמו.5.   סעיף קטן-גדול: לא חשוב אם זה המרוץ הראשון או ה-20 שלכם, בשום פנים ואופן אל תתעסקו בשעון דופק\פלאפון ברגע חציית קו הסיום. אתם לא רוצים שתמונת הניצחון האישי שלכם תהיה כזו שפניכם טמונים בצג השעון במטרה לראות את הזמן. יהיה מספיק זמן לאחר מכן. חייכו, הניפו ידיים לניצחון והיו גאים במרחק שסיימתם, לא חשוב מהו, כי זה מה שהצבתם לעצמכם וזה מה שהשגתם.
ביום המרתון צאו מהבית מספיק זמן מראש, עדיף להקדים ולהתכונן יותר זמן לקראת נקודת הזינוקעשה1.   הקפידו על שעות שינה – טיפ זה חשוב מאוד תמיד, אך ביתר שאת בימים שלפני המרוץ. הגוף יזדקק לכל האנרגיה הזאת בזמן המאמץ.2.   יש להקפיד על משמעת מים במשך שלושת הימים לפני המרוץ. דבר זה נכון תמיד, אך במיוחד לפני המרתון בשישי הקרוב, עקב הטמפרטורות הגבוהות יחסית לעונה שצפויות להיות.3.   בבוקר המרוץ יש לאכול דברים קלים אך עשירים באנרגיה. פרוסה עם ריבה כשעה לפני הזינוק או חצי בננה/תמר כחצי שעה לפני הזינוק יתנו לכם נקודת פתיחה מספקת. תזונה במהלך המרוץ תלויה במרחק אותו אתם רצים. שוב, גם כאן, אין לנסות דברים חדשים שאתם לא מכירים במהלך המרוץ, אין לדעת כיצד הגוף יגיב למזון חדש כזה או אחר.4.   נסו להתמקד במחשבות חיוביות: שננו לעצמכם "אני אעשה זאת", "אני אסיים את מה שהבטחתי לעצמי", ולא מחשבות שליליות. למילים יש כוח עצום, במיוחד כאשר מי שאומר אותם הוא אדם אמין שניתן לסמוך עליו – אתם!5.   צאו מהבית מספיק זמן מראש, עדיף להקדים ולהתכונן יותר זמן כאשר אתם כבר נמצאים קרוב לנקודת הזינוק, מאשר להיות לחוצים בפקקים ולחשוש האם תגיעו להזנקה בזמן.6.   תיהנו, תיהנו, תיהנו ותשמרו על הבריאות שלכם בכל מחיר – כל שאר הדברים שנכתבו אינם חשובים, אם לא תשמרו על סעיף זה. בהצלחה לכולם ולכולן!


הכותב הינו ספורטאי תחרותי בריצות ארוכות ומאמן ריצה בכיר בקבוצת 'רצי100מני'.


פורום ניתוחי מפרק הירך והברך

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • כאבים במפרק באזור מפשעה
 • נלי
 • 26/05/2019 21:30
 • שלום רב אני בת 34, אם ל-2. בימים האחרונים יש לי כאבים במפרק באזור המפשעה, הכאבים מורגשים לאחר מנוחה של ישיבה או שכיבה. לאחר מנוחה אני מתחילה ללכת ואחרי כמה צעדים תוקף אותי כאב שממש מונע ממני ללכת, קשה לי מאוד להניע את המפרק. היו לי בעבר כאבים כאלה שחלפו מעצמם לאחר זמן מה והנה זה חזר שוב. לא קרה לי שומדבר חריג בימים האחרונים. התור לאורתופד רק בעוד חודש... אשמח לחוו״ד ראשונית.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • קרע בלברום
 • נטליה
 • 26/05/2019 12:52
 • שלום! סובלת כ6שנים מקרע בלברום בירך ימין וכנראה בירך שמאל .עשיתי MRI ארטוגרפייה של מפרק ירך ימין .ממצאים בבדיקה -יש חסר סדירות בלבלרום קדמי עם הידקקות שלו וחדירה של חומר ניגוד לתוכו.מתאים לקרע לא גדול .סחוס הפמור בטווח תקין .גיד טרז בטווח תקין .ללא התבלטות דיספלסטית בראש הפמור .מידת כיסוי של ראש הפמורעל ידי האצטבולום בטווח תקין. עשיתי פיזיוטרפייה מאז .כאבים פחתו אבל עדיין קיימים .המליצו לי על טיפול של אורטוקין(ORTOKINE)-שזה זריקות לתוך מפרק .האם זה יכול לעזור לריפוי של קרע בלברום ואם כן מסיכונים ומה הצלחות של טיפול או רק ניתוח יכול לעזר . תודה לעונים

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מפרק ירך
 • לולה
 • 19/05/2019 12:21
רופאים בתחום
ד"ר אילן קיציס ד"ר אילן קיציס
מומחה לאי ספיקת לב, מסתמים, השמנה וגור קרא עוד
ד"ר שמואל יצחק - מרפאת מדטק ד"ר שמואל יצחק - מרפאת מדטק
אורטופד כללי, רפואת ספורט קרא עוד
מחלות קשורות
בדיקות קשורות
טיפולים/ניתוחים קשורים
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ