טרנד חדש: אימון כולל ב-4 דקות בלבד

יותר אין תירוצים: טרנד חדש שהגיע לאחרונה לישראל מציע אימון כולל ב-4 דקות בלבד. השיטה החדשה, שנקראת טבטה, עובדת על אימון בעצימות גבוהה מאוד - בלי צורך במכשירים

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 19/03/2015

יותר אין תירוצים: טרנד חדש שהגיע לאחרונה לישראל מציע אימון כולל ב-4 דקות בלבד. השיטה החדשה, שנקראת טבטה, עובדת על אימון בעצימות גבוהה מאוד - בלי צורך במכשירים


רוצים לעשות כושר אבל מרגישים שאין לכם זמן? יש לנו חדשות טובות בשבילכם: הכירו את אימוני הטבטה (Tabata), סוג חדש של אימון אינטרוולים שלוקח ארבע דקות בלבד – כולו בעצימות גבוהה. באימון ניתן לשלב, למשל, ריצת ספרינט של 20 שניות, ואחריה הליכה של 10 שניות, ולחזור על כך שמונה פעמים.


את אימוני הטבטה ניתן לעשות עם סוגים שונים של תרגילים. הרעיון העיקרי הוא לשלב תרגילים שבסופו של דבר מפעילים את כל הגוף, או לפחות קבוצות שרירים גדולות. אפשר לבצע אותו עם מכשירים שונים, אבל בהחלט אפשר לעשות אותו בבית או אפילו במשרד – בלי עזרים מיוחדים.
 השיטה פותחה על ידי חוקר יפני בשם ד"ר איזומי טבטה, שפעל במסגרת המכון הלאומי לבריאות ותזונה ביפן. הוא גילה  כי מתאמנים שביצעו את אימוני הטבטה באופן שגרתי חמישה ימים בשבוע למשך שישה שבועות שיפרו את צריכת החמצן המירבית שלהם (VO2max) ב-14%. בנוסף, חל שיפור מרשים של 28% ביכולת האנאירובית של אותה הקבוצה. התוצאה הייתה שיפור ביכולת שלהם לבצע אימון אנאירובי עצים (כמו ספרינטים) למשך זמן ממושך יותר.


אם אתם רוצים להגדיל את מסת השריר, ולא רק לעבוד על שריפת קלוריות, פשוט בחרו ארבעה אימונים עם משקולות ידיים שאתם יכולים בקלות להחליף ביניהם. בצעו את האימון הראשון כמה שיותר פעמים למשך 20 שניות, נוחו 10 שניות, ואז בצעו את התרגיל השני כמה שיותר פעמים במשך 20 שניות. נוחו שוב למשך 10 שניות, ואז המשיכו באותו תהליך עם התרגילים הבאים. פורומים, תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הפרעות שינה חמורות אצל גבר צעיר אורלי 12/10/2019 07:47
  • שלום רב, בני בן 32 סובלמהפרעות שינה חמורות לא על רקע רגשי. יש תקופות שגם כדור שינה שלם שלוקח קבוע, לא משפיע.הבנתי שחסרים במינרלים וויטמינים מסוימים יכולים להשפיע ולגרום להפרעות שינה,רציתי לברר מה הם.תודה מראש.

  • + הוסף תגובה
טיפים וייעוץ בנוגע לאימון ותוספי תזונה ??? מתייעץ 07/10/2019 11:47
  • 1. בביצוע של סט תרגילים (דוגמה זה של 7 הדקות https://tinyurl.com/y49h45l9) כדי לשפר את היעלות והתועלת האם כדאי א. זמן ההפסקה בין תרגיל לתרגיל יהיה קצר יותר? ב. זמן התרגיל יהיה גדול יותר? ג. לבצע יותר סטים? ד. שילוב של הדברים למעלה? השאלה שלי היא למה לתת עדיפות לשיפור היעילות? 2. האם כדאי לצרוך תוספי תזונה כגון אבקת חלבון, חומצת אמינו ואחרים? אם כן אשמח לפירוט מתי צריך לצרוך והאופן וגם המלצה לסוגי תוספים מומלצים וחברות? 3. אם יש טיפים ועצות נוספים בנוגע לכושר, אימון ותזונה אשמח לקבל..

  • + הוסף תגובה
חומצה אלפא ליפואית שלומיתי 04/10/2019 16:59
  • אין לי סכרת הרופא המליץ לקחת תוסף זה האם זה יכול להזיק? בת 72 לוקחת פלוויקס.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!