הכירו את הטריק שיפחית ב-50% הקלוריות באורז

חוקרים מצאו דרך קלה ופשוטה שמפחיתה את כמות הקלוריות באורז ב-50%. השיטה, תאמינו או לא, כוללת הוספת שומן לתבשיל
כתבה פרסומית כתבת חסות


חוקרים מצאו דרך קלה ופשוטה שמפחיתה את כמות הקלוריות באורז ב-50%. השיטה, תאמינו או לא, כוללת הוספת שומן לתבשיל


בכוס אורז לבן יש כ-200 קלוריות: כמות לא מבוטלת, כשמבינים שלרוב אנחנו אוכלים בארוחה כמעט כפול. אבל יש דרך פשוטה וטבעית להפחתת הקלוריות באורז - ולא תאמינו, אבל היא כוללת דווקא הוספה של שומן.


אורז מורכב משני סוגי עמילן, כאשר לבני האדם אין את האנזים שמסייע לעיכול אחד מהם, ולכן הוא אינו הופך לסוכרים ואינו נספג בדם. לכן, ככל שמזון מסוים מכיל יותר עמילן מהסוג שאינו נספג - כך הגוף שלנו סופג פחות קלוריות.


קראו עוד: 10 סיבות לכך שאתם לא מצליחים להיפטר מהכרס


מחקר חדש, שהוצג באגודה האמריקאית לכימיקלים, מצא כי שימוש בשמן קוקוס וקירור של האורז יסייעו להפחתת הקלוריות בעד 60%. החוקרים, מהקולג' למדע הכימיקלים בסרי לנקה, ביקשו לבדוק האם הם יכולים להמיר חלק מהעמילן שנספג בדם לעמילן שאינו נספג בדם, וכך להפחית את כמות הקלוריות. הם בדקו 38 סוגים שונים של אורז, וחיקו במעבדה את מה שמתרחש במערכת העיכול האנושית.


אורז לבן. להפחית בחצי את כמות הקלוריות

אורז לבן. מכיל שני סוגי עמילנים


אז איך זה עובד בפעול? לדברי החוקרים, הם הצליחו למצוא את המתכון שמניב את מספר הקלוריות הנמוך ביותר שהגוף סופג מהאורז: פשוט הוסיפו כפית של שמן קוקוס לתוך מים רותחים, ואז הוסיפו חצי כוס של אורז לבן לא מועשר ובשלו אותו במשך 40 דקות. לאחר מכן הכניסו אותו לקירור למשך 12 שעות.


קראו עוד: 10 דרכים שיעזרו לכם להפחית במשקל - ומהר


החוקרים מצאו שאורז שבושל בשיטה זו הכיל לפחות פי 10 מהעמילן העמיד, לעומת בישול רגיל של אורז, והכיל 50% עד 60% פחות קלוריות. הם הסבירו שהסיבה לכך שזה קורה היא שיחידות של גלוקוז באורז מבושל חם הן בעלות מבנה משוחרר, אבל כשהאורז מתקרר המולקולות מתארגנות מחדש למבנה חזק וצמוד, שעמיד יותר במערכת העיכול. החוקרים ציינו כי עובדה זו כבר הייתה ידועה לגבי תפוחי אדמה, אך המחקר החדש מצא כי אם מוסיפים שומן מסוג שמן קוקוס - זה מגביר את ההגנה מפני עיכול העמילן.


אגב, לבישול אורז בשיטה זו, מציינים החוקרים, יש יתרונות נוספים: הוא מאכיל את החיידקים הטובים במעי, ובכך גורם להם להתרבות, ומוסיף לבריאותנו.פורומים תזונה ותוספי תזונה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לילך צרפתי שי 10/07/2016 12:10
  • שלום ד"ר דולב. ברצוני לקנות את התוסף תזונה שעשוי מהצמח לילך צרפתי.קראתי שהוא ניקרא galega officinalis X או goats rue זה טיפול להורדת סוכר בדם.אודה לך אם תעזור לי. הרבה בריאות שי

  • + הוסף תגובה
אינני מכיר את זה. ד"ר דולב גילמור (Ph.D) 11/07/2016 11:02
הורדת סוכר בדם סוכרייה 22/02/2020 17:59
  • שלום לדר דולב. איך ניתן להוריד רמת סוכר בדם למישהו שהוא גבולי.98...? תודה

  • + הוסף תגובה
מכשיר אדים מרפאים קורל ארביב 18/02/2020 12:31
  • העם זה עוזר במקרים של הרעלת מתכות כבדות ויכמיקלים

  • + הוסף תגובה
הרעלת מתכות כבדות קורל ארביב 04/02/2020 12:44
  • הרעלה חריפה כימיקלים וכו' מה התוסף שאני צריכה לקחת והמינון אשמח לקבל פרטים

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!