איזה נזק גורם זיהום אוויר למוחם של ילדים?

מחקר חדש מצא כי זיהום האוויר, שמגיע ממכוניות, מפעלים ועשן סיגריות, גורם לנזק למוחם של ילדים, המוביל לבעיות קוגניטיביות ולהפרעות קשב וריכוז
כתבה פרסומית כתבת חסות


מחקר חדש מצא כי זיהום האוויר, שמגיע ממכוניות, מפעלים ועשן סיגריות, גורם לנזק למוחם של ילדים, המוביל לבעיות קוגניטיביות ולהפרעות קשב וריכוז


זיהום אוויר שנגרם ממכוניות, מפעלים ועשן סיגריות מכווץ את החומר הלבן במוחם של עוברים, ומוביל לבעיות התפתחות במהלך שנות הילדות: כך מצא מחקר חדש, שהתפרסם במגזין JAMA לבריאות הנפש. 


קראו עוד: איך מגיב העובר לעישון של האם בהריון?


המחקר מצא כי חשיפה למזהמים קשורה להפחתת החומר הלבן בצד השמאלי של המוח בתקופת ילדותם המוקדמת. השינויים הללו, לדברי החוקרים, קשורים לעיבוד קוגניטיבי איטי יותר וכן לבעיות קשב וריכוז. 


"אותם ילדים נטו להיות חסרי מנוחה, היפר-אקטיביים ומאוד אימפולסיביים, עד כדי כך שהם 'קפצו לפני שהסתכלו לאן'", תיאר ד"ר בראדלי פיטרסון, מנהל המוסד להתפתחות המוח בילדים בבית החולים בלוס אנג'לס, ומי שעמד בראש צוות החוקרים. 


הפרעות קשב. הופיעו אצל ילדים שנחשפו לזיהום אוויר

זיהום אוויר. שינה את מבנה המוח של הילדים


החוקרים כבר קשרו בעבר בין בעיות התנהגות ובעיות קוגניטיביות לבין שמונה סוגים שכיחים של זיהום אוויר, שהם תוצרי בעירה של חומרים אורגניים. המחקר החדש מצא כי לבעיות אלו יש מקור ביולוגי, בשינויים המבניים שקורים במוח.


המחקר בדק 655 נשים המתגוררות בעיר ניו יורק, כולן ממוצא דומיניקני ואפרו-אמריקאי, שילדו בין השנים 1997 ל-2006. בשלבים המאוחרים של ההריון הנשים נשאו עימן חיישן שמדד את מידת החשיפה שלהן לזיהום אוויר (PAH) במהלך 48 שעות. לאחר שילדו נבדקו ילדיהן מספר פעמים, בבחינות לבדיקת הקוגניציה וההתנהגות.


החוקרים מצאו כי ככל שרמת החשיפה לזיהום אוויר הייתה גדולה יותר - כך הייתה כמות החומר הלבן במוח נמוכה יותר, והילדים סבלו מיותר בעיות התנהגות ובעיות קוגניטיביות שונות. החוקרים ציינו כי לא ברור להם מדוע הצד השמאלי במוח סבל יותר מהפחתה בחומר הלבן בעקבות זיהום האוויר, אך הם מעריכים כי החומרים הכימיים שנמצאים בזיהום האוויר משבשים את ההתפתחות הנכונה של המוח, בזמן שהוא מתחלק לשתי ההימספרות.  פורומים נוירולוגיה ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תוצאות אולטראסאונד חדרי מוח לתינוק אורית ד 11/12/2018 19:34
  • בוצעה קפיצה בשל קפיצה בהיקף הראש. תוצאות : הבדיקה בוצעה דרך פונטנלה קדמית. חדרי המח אינם מורחבים. ללא עדות לדמם. קמת המח הפריוונטריקולרית בגדר התקין מבני קו האמצע תקינים. נוזל אקסטרא אקסיאלי בכמות מעט מוגברת. סיכום:ממצאים המתאימים להרחבה שפירה של חללי הנוזל האקסטרא- אקסיאלים מה זה אומר ?? האם הכל תקין ???

  • + הוסף תגובה
תוצאות אולטראסאונד חדרי מוח לתינוק מלי 04/08/2020 14:24
  • גם אניקיבלתי תשובה בדיוק כזאת מה זה אומר? יש למישהו מושג ? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
תינוק בן 4 חודשים שון 20/04/2020 14:12
  • כאשר רשום ללא פעילות אפילפטית,יש האטה יחסית בפעילות של צד שמאל מה דעתך?

  • + הוסף תגובה
תוצאות בדיקת eeg של בני בן 9 סיון 31/03/2020 22:26
  • תרשים ערנות, שיתוף פעולה טוב נרשמה פעילות רקע אחורית 9-10 לשניה, סמטרית, מגיבה לפקיחת עיניים. בטא קידמית, סמטרית. נרשמה פעילות של זיז וגל איטי על פני האיזור הפריאטו-אוקסיפיטלי מימין. ללא שינוי בגירוי אור או נישום יתר. לסיכום, תרשים ערנות פעילות אפילפטיפורמית אינטראיקטלית פריאטו-אוקסיפיטלית ימנית. מה אומרות תוצאות אלו? אודה לתשובתך.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!