לא רק לקמטים: השימושים שלא הכרתם בבוטוקס ברפואה

כשאומרים את המילה "בוטוקס" הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא הטיפול בקמטים. אך מתברר כי ברפואה נעשה בו שימוש נרחב לשלל הליכים רפואיים. כל הפרטים
כתבה פרסומית כתבת חסות


כשאומרים את המילה "בוטוקס" הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא הטיפול בקמטים. אך מתברר כי ברפואה נעשה בו שימוש נרחב לשלל הליכים רפואיים. כל הפרטים


בוטוקס, או בשמו הרפואי בוטולינום טוקסין, הוא רעלן שאפילו כמויות מזעריות שלו עלולות לשתק אדם ואף לגרום למותו. הוא מוכר לכולנו בשל השימוש הנרחב שנעשה בו ברפואה האסתטית, אך בשנים האחרונות הפך נפוץ מאוד לטיפול בשלל בעיות רפואיות בעלות השפעה שלילית קשה על איכות חייו של אדם - ויש לו יעילות גבוהה ביותר.


1. הזעת יתר

הזעת יתר היא מצב שבו הפרשת הזיעה חורגת מכמות תקינה, ולא תואמת לטמפרטורה הסביבתית או הזעה שמלווה מצבים נפשיים מסוימים, כמו ריגוש, מבוכה או מתח. טיפול חדשני בבעיה נעשה על ידי שימוש בבוטוקס, אשר בין השפעותיו, כאשר הוא ניתן במינון נמוך ביותר, ישנה גם חסימת האותות שהמוח משגר לבלוטות הזיעה, ובדרך זו מושגת הפחתה משמעותית של כמות הזיעה.


קראו עוד: כיצד בוטוקס משפיע על העור

במהלך הטיפול מזריקים בוטוקס לאזור הבעייתי (הפנים, בתי שחי, כפות הידיים או הרגליים). הטיפול עצמו נעשה על ידי מתן 12 עד 20 זריקות והוא נמשך בין 30 ל- 45 דקות.


 הטיפול בבוטוקס יעיל לתקופה של חודשיים עד שמונה חודשים, שלאחריה יש לחזור עליו שוב.  


בוטוקס. לטיפול בבריחת שתן

בוטוקס. לא רק למילוי קמטים


2. בריחת שתן

בריחת שתן היא מצב בו במהלך צחוק או שיעול השתן "בורח" ללא כל שליטה. מצב זה מתרחש במקרים של "שלפוחית רגיזה", בהם שריר שלפוחית השתן מתכווץ ללא שליטה, וכתוצאה גורם לבריחת השתן.  


השימוש בבוטוקס נעשה על ידי הזרקה ישירה אל השלפוחית, מה שגורם להרפיית שריר השלפוחית ומונע את בריחת השתן. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו כי הטיפול בבוטוקס במקרים של בריחת שתן יעיל כמו טיפול תרופתי. 


קראו עוד: כל מה שחשוב שתדעו על בוטוקס


הזרקת הבוטוקס לשלפוחית השתן מבוצעת במרפאתו של הרופא והיא אינה כואבת. מרבית הנשים כלל אינן חשוב בזריקה, ואן ישנה רגישות גבוהה לכאב נעשה שימוש במשתק כאבים. ההזרקה עצמה נעשית באמצעות ציסטוסקופיה, הליך המאפשר לרופא לראות את החלק הפנימי של השלפוחית ולהזריק את החומר בצורה מדוייקת.


3. בעיות עצביות

ישנו מגוון רחב של חולים הסובלים ממחלות עצביות או בעיות עצביות שלא ניתן לתקן את האזור הלקוי שלהן במוח. אותן בעיות גורמות לתנועות בלתי רצוניות או גורמות לכאב רב, שלא ניתן להקל עליו. בין התופעות הללו נמצא רעד בלתי נשלט, עיוות בלתי נשלט של הראש והצוואר, הטיה בלתי רצונית של הגב ועוד.


הטיפול בבוטוקס במקרים אלו נעשה על ידי הזרקה סלקטיבית ומבוקרת שלו לשרירים מסוימים. לעתים נעשית ההזרקה על ידי שימוש במכשיר EMG, במטרה ליצור הכוונה מדויקת לתוך השריר. התוצאה מורגשת בתוך יומיים עד שבוע והיא טובה לתקופה של שלושה חודשים, ומשפרת דרמטית את איכות חיי החולים. פורומים בוטוקס ומילוי קמטים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פצעונים בשפתיים מורי 28/05/2020 14:22
  • דוקטור אם יש לי פצעונים על השפתיים כבר כמה חודשים זה יכול להיות מסוכן? הם אדומים כאלו זה תוצאה מהמילוי? הם לא כאלו עוברים ויש תקופה שהם באים וחוזרים שוב

  • + הוסף תגובה
רדיאס או רניו? לאורה 27/05/2020 01:32
  • שלום לך ד"ר מוני פרידמן, הייתי רוצה לדעת מה הבדל בין חומר מילוי ועיצוב סנטר "רדיאס" ו"רניו"? איזה חברה מייצרת את "רניו"? תודה מראש

  • + הוסף תגובה
אחרי חומצה בשפתיים מאיה 24/05/2020 23:17
  • היי, עשיתי היום חומצה הילארונית בשפתיים, ועברו כבר 7 שעות והשפתיים נמוכות וממש כואב לי, אני לא מצליחה להזיז את השפתיים. זה דבר נורמלי אחרי הזרקה? ויש משהו שאתה ממליץ שאפשר לעשות על מנת להקל על זמן ההחלמה ועל הנפיחות?

  • + הוסף תגובה
מילוי שפתיים ד"ר מוני פרידמן 25/05/2020 00:04
  • אם הזריקו כמות. גדולה או חומר מאוד סמיך זה יכול לגרום לתחושת שאת מתארת. צריך לשים לב שהשפתים לא כחולות או לבנות. כמובן להתקשר לרופא בהקדם. אני ממליץ למטופלים שלי לגלגל קצת את השפה העליונה למעלה והתחתונה למטה. משחת לחות או וזלין מקומי . עיסוי עדין יכול לעזור כל זה בתנאי שהשפתיים בצבע תקין אין כאבים עזים מדי ואת מסוגלת להזיז אותם.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!