מחקר מצא: הפירות והירקות שפוגעים בפוריות הגבר

חוקרים מצאו כי הריסוס שנמצא בפירות וירקות גורם לספירת זרע נמוכה אצל גברים. ההמלצה: לאכול אורגני
כתבה פרסומית כתבת חסות


חוקרים מצאו כי הריסוס שנמצא בפירות וירקות גורם לספירת זרע נמוכה אצל גברים. ההמלצה: לאכול אורגני


אוהבים תותים, תרד ותפוחים? כדאי שתשטפו אותם היטב לפני האכילה, בעיקר אם אתם גברים שמתכננים להיות אבות. הסיבה: מחקר חדש מצא שחומרי הריסוס שעל הפירות והירקות גורמים לירידה בספירת הזרע.


החוקרים מאוניברסיטת הרווארד בדקו מידע על 155 גברים שהשתתפו במחקר על סביב ובריאות שנערך במרכז לפוריות בבוסטון. המידע כלל 338 דגימות זרע שסופקו בין השנים 2007 ל-2012 ובנוסף על ידי סקר שבדק את הרגלי התזונה של אותם גברים. 


קראו עוד: 3 סיבות לספירת זרע נמוכה - והפתרונות


החוקרים מצאו כי גברים שאכלו כמות גדולה יותר של פירות וירקות עם רמות גבוהות של ריסוס היו בעלי ספירת זרע נמוכה ואחוז נמוך של נוזל זרע נורמלי, לעומת גברים שאכלו ירקות ופירות עם רמות נמוכות של ריסוס. יש לציין כי החוקרים לקחו בחשבון משתנים כמו עישון ומשקל יתר, שני גורמים שידועים כפוגעים בספירת הזרע.


פוריות. תותים מכילים רמות גבוהות של ריסוס

פריון. נפגע מאכילת תותים מרוססים


לדברי החוקרים, הכמות המזיקה של חומרי ההדברה עמדה על 1.5 מנות ביום. כמות זו הובילה לירידה של 49% בספירת הזרע וירידה של 32% בנוזל הזרע הנורמלי. 

 

קראו עוד: בלי טיפולים: לעודד פוריות - בקלות


"זהו המחקר הראשון שמוצא קשר בין צריכה של חומרי הדברה שנמצאים בירקות ופירות, המקור שהם המקור העיקרי לחומרים אלו שחודרים לגופינו, לבין תוצאה גופנית שלילית בבני אדם", מסביר ג'ורס חווארו, פרופ' לתזונה ואפידמיולוגיה ומי שעמד בראש המחקר.


החוקרים מדגישים כי המחקר לא צריך להוביל להמלצה להפחית בצריכת פירות וירקות, אלא להיפך. "אחד הדברים הנוספים שמצאנו במחקר היה שככל שגברים צרכו יותר פירות וירקות ללא חומרי הדברה הם היו בריאים יותר והיו לכך יתרונות הקשורים גם לרמות הפוריות", ציינו. "נסו לצרוך יותר גידולים אורגניים והימנעו מפירות וירקות הידועים ככאלו שיש בהם רמות גבוהות של ריסוס, כמו תותים ותרד, למשל".פורומים פוריות הגבר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טסטוסטרון מעט גבוה מאור 01/06/2020 13:58
  • שלום, אני בן 62 בריא בד״כ. בבדיקה שעשיתי לאחרונה טסטוסטרון 27.4 כשהגבול העליון הוא 26. האם זה משמעותי? האם צריך לבדוק משהו נוסף? תודה

  • + הוסף תגובה
מורפולוגיה 2% יערה 21/05/2020 10:38
  • שלום רב,אני ובעלי מנסים להרות שנה ללא הצלחה,בדיקת הזרע אלה התוצאות- VOLUME 2.7 CONCENTRATION 20 TOTAL CONCENTRATION 54 PERCENT OF MOTILE SPERM 30 RAPID + MODERATE ++ SLOW++ TOTAL MOTILE SPERM 16.2 MORHOLOGY 2 ABNORMAL FORMS 98 HEAD DEFECT86 MID PIECE DEFECT 6 TAIL DEFECT 6 LMMATURE FORMS 2-3 LEUCOCYTES 1-2 סיכום-TERATOZOOSPERMIA-ABNORMAL. השאלה היא האם נוכל להיכנס להיריון באופן טבעי או שצריך הזרעות או ivf?

  • + הוסף תגובה
בדיקת זרע ברוך 20/05/2020 20:18
  • שלום רציתי לשאול האם התוצאות של הבדיקה תקינה או שיש חשש כי אני ואשתי מנסים כבר מעל שנה להכנס להריון ועברנו שני הפלות טבעיות עשיתי בדיקת זרע כדי לבדוק אם יש בעיה כלשהי וזה מה שקיבלתי: התזנלות וצמיגות תקינה , ph-7.6,נפח - 4.2, ריכוז תאי זרע-65, ריכוז תאי זרע בזרימה- 273,אחוז תנועה כללית 35% מהירה -5%, בינונית 20%, איטית-10%,סך הכל תאי זרע בתנועה 95.55 ml מורפולוגיה- צורות תקינות 5% צורות פתולוגיות 95% תאים עגולים 3% לאוקוציטים 1% סיכום: ריכוז תאי זרע-תקין תנועתיות זרע - לא תקין מורפולוגיה- בינוני

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!