מחקר מצא: הפירות והירקות שפוגעים בפוריות הגבר

חוקרים מצאו כי הריסוס שנמצא בפירות וירקות גורם לספירת זרע נמוכה אצל גברים. ההמלצה: לאכול אורגני

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 01/04/2015

חוקרים מצאו כי הריסוס שנמצא בפירות וירקות גורם לספירת זרע נמוכה אצל גברים. ההמלצה: לאכול אורגני


אוהבים תותים, תרד ותפוחים? כדאי שתשטפו אותם היטב לפני האכילה, בעיקר אם אתם גברים שמתכננים להיות אבות. הסיבה: מחקר חדש מצא שחומרי הריסוס שעל הפירות והירקות גורמים לירידה בספירת הזרע.


החוקרים מאוניברסיטת הרווארד בדקו מידע על 155 גברים שהשתתפו במחקר על סביב ובריאות שנערך במרכז לפוריות בבוסטון. המידע כלל 338 דגימות זרע שסופקו בין השנים 2007 ל-2012 ובנוסף על ידי סקר שבדק את הרגלי התזונה של אותם גברים. 


קראו עוד: 3 סיבות לספירת זרע נמוכה - והפתרונות


החוקרים מצאו כי גברים שאכלו כמות גדולה יותר של פירות וירקות עם רמות גבוהות של ריסוס היו בעלי ספירת זרע נמוכה ואחוז נמוך של נוזל זרע נורמלי, לעומת גברים שאכלו ירקות ופירות עם רמות נמוכות של ריסוס. יש לציין כי החוקרים לקחו בחשבון משתנים כמו עישון ומשקל יתר, שני גורמים שידועים כפוגעים בספירת הזרע.


פוריות. תותים מכילים רמות גבוהות של ריסוס

פריון. נפגע מאכילת תותים מרוססים


לדברי החוקרים, הכמות המזיקה של חומרי ההדברה עמדה על 1.5 מנות ביום. כמות זו הובילה לירידה של 49% בספירת הזרע וירידה של 32% בנוזל הזרע הנורמלי. 

 

קראו עוד: בלי טיפולים: לעודד פוריות - בקלות


"זהו המחקר הראשון שמוצא קשר בין צריכה של חומרי הדברה שנמצאים בירקות ופירות, המקור שהם המקור העיקרי לחומרים אלו שחודרים לגופינו, לבין תוצאה גופנית שלילית בבני אדם", מסביר ג'ורס חווארו, פרופ' לתזונה ואפידמיולוגיה ומי שעמד בראש המחקר.


החוקרים מדגישים כי המחקר לא צריך להוביל להמלצה להפחית בצריכת פירות וירקות, אלא להיפך. "אחד הדברים הנוספים שמצאנו במחקר היה שככל שגברים צרכו יותר פירות וירקות ללא חומרי הדברה הם היו בריאים יותר והיו לכך יתרונות הקשורים גם לרמות הפוריות", ציינו. "נסו לצרוך יותר גידולים אורגניים והימנעו מפירות וירקות הידועים ככאלו שיש בהם רמות גבוהות של ריסוס, כמו תותים ותרד, למשל".פורומים, פוריות הגבר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
וריקוצלה חסוי 16/10/2019 23:30
  • לאחר שנה של ניסיונות להרות ולאחר בדיקת זרע שהראתה שכמעט ולא קיים זרע, הובחנתי עם וריקוצלה דרגה 3. אציין שיש לי שני ילדים בני 6 ו4 מהריונות ספונטניים. מהו הטיפול הטוב ביותר לדעתך?

  • + הוסף תגובה
בדיקת זרע ללא זרע מיכאל 03/10/2019 15:01
  • קודם כל אציין שיש לי ילד בן 4 מהריון ספונטני ותקין, לאחרונה זוגתי ואני מנסים להרות ללא הצלחה ועשיתי בדיקת זרע שיצאה ללא כל זרע בבדיקה מה שמדאיג אותנו מאד. העובדה שיש לי ילד לא מספיקה כדי לדעת שהנני מייצר זרע? מה הסיכוי שאני כבר לא מייצר זה או שהאם יש יותר סיכוי שזו חסימה איפשהו? תודה

  • + הוסף תגובה
תשובה פרופ' (PhD) בנימין ברטוב 06/10/2019 11:39
  • שלום מיכאל, כדי לבדוק זאת עליך לעשות בדיקת זרע מעמיקה הכוללת תרבית חיידקים כמו זו הנעשית במרכז ברטוב, כדי לראות מדוע חל שינוי לרעה במצב.

  • + הוסף תגובה
בדיקת זרע אלון 02/10/2019 21:49
  • עברתי תאונה קשה לפני שנה....ניפגעתי בעצבים הגורמים לגירוי ושפיחת זרע...אין ביכולתי להגיע לאורגזמה יותר ולפליטת זרע וגם אין לי יותר יכולת לזיקפה מטז תאונה ב 09/2018...אני עוד אם קטטר...מחכה לניתוח שני בשיחזור צינור שופחה וסביר להניח כבר ראמרו לי שאני העבור השטלת תוטב כדי להגיע לזיקפה אבל רק אחרי שיתקנו את צינור השופחה ואולי אחזור להשתין שוב...אני לאחר ילד ראשון...ואני לא יודע אם ניפגעתי באשכים או לא ואין באפשרותי ליגרום לפליטת זרע ..אז איך בודקים את זה כדי שאוכל לעבור תהליך של הפריה אם אישתי כדאי להביא ילד נוסף....נייד 0548867844

  • + הוסף תגובה
הוצאת זרע פרופ' (PhD) בנימין ברטוב 03/10/2019 07:32
  • שלום אלון, מקווה שאתה מרגיש בטוב. ישנן כמה שיטות להוצאת זרע במצבים כמו שלך. כדאי להתקשר למרכז ברטוב כדי שנוכל לעזור לך על הצד הטוב ביותר. הטלפון שלנו הוא 03-5320770 בהצלחה

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!