מחקר ענק נוסף מצא: אין קשר בין חיסונים לאוטיזם

המחקר, שבדק 95 אלף ילדים, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש לאוטיזם. החוקרים: החיסון לא מעלה את הסיכון גם כאשר כבר יש במשפחה ילד הסובל מאוטיזם
כתבה פרסומית כתבת חסות


המחקר, שבדק 95 אלף ילדים, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש לאוטיזם. החוקרים: החיסון לא מעלה את הסיכון גם כאשר כבר יש במשפחה ילד הסובל מאוטיזם


12 שנה עברו מאז פורסם מאמר שקרי הקושר בין אוטיזם לבין חיסונים, ולמרות זאת עד היום מתנגדי החיסונים ממשיכים לעשות שימוש בנתון. אך אולי מחקר חדש ישנה את דעתם באופן סופי. המחקר, שכלל 95 אלף ילדים ובני נוער, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש (אדמת, חצבת, חזרת) לאוטיזם. הוא פורסם בכתב העת היוקרתי לרפואה JAMA.


קראו עוד: המדריך המלא: כל החיסונים שילדים צריכים


החוקרים בדקו אך ורק ילדים ובני נוער שלהם אחים גדולים, כאשר חלק מהאחים סבלו מאוטיזם. כיוון שאוטיזם היא תסמונת שבדרך כלל לוקים בה מספר אחים מאותה משפחה, הם החליטו לבדוק גם האם במקרים שכאלו חיסונים מעלים את הסיכון. החוקרים, ובראשם ד"ר ג'יין אנג'לי, מצאו כי לחיסונים אין שום השפעה על הסיכון לאוטיזם, גם כאשר ישנו במשפחה אח שסובל מהתסמונת.


חיסונים. אין קשר לאוטיזם

חיסונים. לא מעלים הסיכון לאוטיזם


"הנתונים שמצאו מתאימים למחקרים שנעשו בעבר על אוכלוסיות שונות", קובעת אנג'לי. "מצאנו כי אין כל קשר בין החיסון המשולש וסיכון מוגבר לאוטיזם. בנוסף, מצאנו כי אין כל עדות לכך שקבלה של מנה או שתיים של החיסון אינה מעלה את הסיכון לאוטיזם גם בקרב ילדים שיש להם אחים הסובלים מאוטיזם".


המחקר השקרי ומתנגדי החיסונים

"בהלת החיסונים" החלה בשנת 1998, כאשר רופא בשם ד"ר אנדרו וויקפילד פרסם מאמר בכתב העת הרפואי היוקרתי לנצ'ט בו קבע כי מצא קשר בין החיסון המשולש לבין אוטיזם. בעקבות דבריו החלה תנועה גדולה של הורים ואנשי מקצוע ברחבי העולם המתנגדת לחיסונים, תנועה שפועל עד היום.


בשנים שלאחר הפרסום עולם הרפואה סער, ואינספור מאמרים הפריכו את טענותיו של וויקפילד, כמו גם תחקיר עיתונאי שפורסם בעיתון ה"סאנדיי טיימס" שבו נקבע כי וויקפילד היה נגוע באינטרסים וכי המחקר לא בוצע כהלכה. 


בעקבות הפרסומים הללו פתחה ב-2004 המועצה הרפואית הלאומית בבריטניה (GMC) בחקירה, במטרה לברר את ההאשמות החמורות. היא אף ערכה שימוע לוויקפילד וב-2010 קבעה באופן רשמי כי שלו רצוף בהטעיות.


בעקבות החלטת הועדה עשה הירחון לנצ'ט צעד חריג ביותר, ומחק מהארכיון שלו את המחקר המדובר. המגזין אף ציין כי מדובר במחקר מטעה ומוליך שולל.פורומים נוירולוגיה ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
תוצאות אולטראסאונד חדרי מוח לתינוק אורית ד 11/12/2018 19:34
  • בוצעה קפיצה בשל קפיצה בהיקף הראש. תוצאות : הבדיקה בוצעה דרך פונטנלה קדמית. חדרי המח אינם מורחבים. ללא עדות לדמם. קמת המח הפריוונטריקולרית בגדר התקין מבני קו האמצע תקינים. נוזל אקסטרא אקסיאלי בכמות מעט מוגברת. סיכום:ממצאים המתאימים להרחבה שפירה של חללי הנוזל האקסטרא- אקסיאלים מה זה אומר ?? האם הכל תקין ???

  • + הוסף תגובה
תוצאות אולטראסאונד חדרי מוח לתינוק מלי 04/08/2020 14:24
  • גם אניקיבלתי תשובה בדיוק כזאת מה זה אומר? יש למישהו מושג ? תודה רבה

  • + הוסף תגובה
תינוק בן 4 חודשים שון 20/04/2020 14:12
  • כאשר רשום ללא פעילות אפילפטית,יש האטה יחסית בפעילות של צד שמאל מה דעתך?

  • + הוסף תגובה
תוצאות בדיקת eeg של בני בן 9 סיון 31/03/2020 22:26
  • תרשים ערנות, שיתוף פעולה טוב נרשמה פעילות רקע אחורית 9-10 לשניה, סמטרית, מגיבה לפקיחת עיניים. בטא קידמית, סמטרית. נרשמה פעילות של זיז וגל איטי על פני האיזור הפריאטו-אוקסיפיטלי מימין. ללא שינוי בגירוי אור או נישום יתר. לסיכום, תרשים ערנות פעילות אפילפטיפורמית אינטראיקטלית פריאטו-אוקסיפיטלית ימנית. מה אומרות תוצאות אלו? אודה לתשובתך.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!