מחקר ענק נוסף מצא: אין קשר בין חיסונים לאוטיזם

המחקר, שבדק 95 אלף ילדים, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש לאוטיזם. החוקרים: החיסון לא מעלה את הסיכון גם כאשר כבר יש במשפחה ילד הסובל מאוטיזם
כתבה פרסומית כתבת חסות


המחקר, שבדק 95 אלף ילדים, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש לאוטיזם. החוקרים: החיסון לא מעלה את הסיכון גם כאשר כבר יש במשפחה ילד הסובל מאוטיזם


12 שנה עברו מאז פורסם מאמר שקרי הקושר בין אוטיזם לבין חיסונים, ולמרות זאת עד היום מתנגדי החיסונים ממשיכים לעשות שימוש בנתון. אך אולי מחקר חדש ישנה את דעתם באופן סופי. המחקר, שכלל 95 אלף ילדים ובני נוער, מצא כי אין כל קשר בין החיסון המשולש (אדמת, חצבת, חזרת) לאוטיזם. הוא פורסם בכתב העת היוקרתי לרפואה JAMA.


קראו עוד: המדריך המלא: כל החיסונים שילדים צריכים


החוקרים בדקו אך ורק ילדים ובני נוער שלהם אחים גדולים, כאשר חלק מהאחים סבלו מאוטיזם. כיוון שאוטיזם היא תסמונת שבדרך כלל לוקים בה מספר אחים מאותה משפחה, הם החליטו לבדוק גם האם במקרים שכאלו חיסונים מעלים את הסיכון. החוקרים, ובראשם ד"ר ג'יין אנג'לי, מצאו כי לחיסונים אין שום השפעה על הסיכון לאוטיזם, גם כאשר ישנו במשפחה אח שסובל מהתסמונת.


חיסונים. אין קשר לאוטיזם

חיסונים. לא מעלים הסיכון לאוטיזם


"הנתונים שמצאו מתאימים למחקרים שנעשו בעבר על אוכלוסיות שונות", קובעת אנג'לי. "מצאנו כי אין כל קשר בין החיסון המשולש וסיכון מוגבר לאוטיזם. בנוסף, מצאנו כי אין כל עדות לכך שקבלה של מנה או שתיים של החיסון אינה מעלה את הסיכון לאוטיזם גם בקרב ילדים שיש להם אחים הסובלים מאוטיזם".


המחקר השקרי ומתנגדי החיסונים

"בהלת החיסונים" החלה בשנת 1998, כאשר רופא בשם ד"ר אנדרו וויקפילד פרסם מאמר בכתב העת הרפואי היוקרתי לנצ'ט בו קבע כי מצא קשר בין החיסון המשולש לבין אוטיזם. בעקבות דבריו החלה תנועה גדולה של הורים ואנשי מקצוע ברחבי העולם המתנגדת לחיסונים, תנועה שפועל עד היום.


בשנים שלאחר הפרסום עולם הרפואה סער, ואינספור מאמרים הפריכו את טענותיו של וויקפילד, כמו גם תחקיר עיתונאי שפורסם בעיתון ה"סאנדיי טיימס" שבו נקבע כי וויקפילד היה נגוע באינטרסים וכי המחקר לא בוצע כהלכה. 


בעקבות הפרסומים הללו פתחה ב-2004 המועצה הרפואית הלאומית בבריטניה (GMC) בחקירה, במטרה לברר את ההאשמות החמורות. היא אף ערכה שימוע לוויקפילד וב-2010 קבעה באופן רשמי כי שלו רצוף בהטעיות.


בעקבות החלטת הועדה עשה הירחון לנצ'ט צעד חריג ביותר, ומחק מהארכיון שלו את המחקר המדובר. המגזין אף ציין כי מדובר במחקר מטעה ומוליך שולל.פורומים נוירולוגיה ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רעד בסנטר של תינוק בן חצי שנה גלעד 03/03/2020 15:37
  • שלום לתינוקת שלנו יש רטט בסנטר שהלך והנחלש מהלידה אך עדיין קיים, התינוקת עוד מעט בת 7 חודשים והיא תאומה ונולדה קצת פחות מהמשקל הרגיל 2550 גרם לערך האם זה דורש בדיקה נוירולוגית ? האם זה ניתן לטיפול? אודה להתייחסתכתם

  • + הוסף תגובה
מטופלים בקרינה סטריוסטאטית במנינגיומה ליד ארובת העין רחלי 24/02/2020 17:31
  • לבעלי מצאו מנינגיומה שפירה ליד ארובת העין. אני מחפשת מטופלים שעברו את הקרינה לפני שנחליט על הטיפול. כיצד ניתן להגיע למטופלים כאלה?

  • + הוסף תגובה
תחושות תזוזה מהירה אלכס 27/02/2013 21:05
  • הבן שלי מתלונן לעיתים שהכל זז לו מהר במוח שדברים זזים מהר והם לא זזים באמת ( למשל לפני השינה במיטה ) ושהוא מדבר בכל רם ( כאשר הוא מדבר בטון רגיל) אני זוכרת מעצמי את התחושות האלו בתור ילדה שפתאום איבר בגוף מרגיש גדול או שאני עושה משהו ( קורה גם היום) כמו נניח לתלות כביסה בשלווה אבל בתחושה שאני עושה את זה מאוד מהר. תחושות מוזרות שקשה להסביר. אשמח לקבל הסבר לנושא..

  • + הוסף תגובה
זה קרה גם לי בילדות אנונימיתת 22/01/2020 03:58
  • היי אלכס. התופעה הזו קרתה לי גם בילדות וכיום בזה כבר עבר. האם קיבלת תשובה כלשהי.? האם מצרת סיבה למה זה קורה.?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!