זהירות: אבקות קריאטין מעלות הסיכון לסרטן האשכים

מחקר אמריקאי מצא כי גברים צעירים שעשו שימוש בתוספי תזונה לספורטאים היו בסיכון הגבוה ב-20% לסבול מסרטן האשכים. החוקרים: הסיכון גבוה עוד יותר אצל בני 25 ומטה
כתבה פרסומית כתבת חסות


מחקר אמריקאי מצא כי גברים צעירים שעשו שימוש בתוספי תזונה לספורטאים היו בסיכון הגבוה ב-20% לסבול מסרטן האשכים. החוקרים: הסיכון גבוה עוד יותר אצל בני 25 ומטה


גברים שעושים שימוש בתוספי תזונה לספורטאים המכילים את החומר קריאטין וסטרואידים עשויים להיות בסיכון גבוה לסרטן האשכים. כך עולה ממחקר שפורסם ב- British Journal of Cancer.


קראו עוד: 7 הרגלי כושר שהגיע הזמן לזנוח


הסיכון עלול להיות אף גבוה יותר בקרב גברים שמתחילים לעשות את השימוש בתוספים הללו לפני גיל 25, כאלו שעושים שימוש בסוגים שונים שלהם וכאלו שמשתמשים בהם לאורך זמן. 


תוספי תזונה לספורטאים. מעלים הסיכון לסרטן האשכים


השימוש בתוספים הללו נפוץ במיוחד בקרב צעירים, ומספר המשתמשים בהם עולה בהתמדה. "לא ברור מה מספר הצעירים שעושים שימוש בתוספים עללו כיום, אך ניתן לקבל מושג מכך שמדובר בתעשייה שמגלגלת בליונים של דולרים", אומר החוקר, טונגזאג זנג מאוניברסיטת ייל.


קראו עוד: טרנד חדש: אימון כולל ב-4 דקות בלבד


המחקר כלל 356 גברים שאובחנו כחולים בסרטן האשכים בין השנים 2006 ל-2010. המשתתפים היו בגילאי 18 עד 55. הם נשאלו האם יש להם גורמי סיכון לסרטן האשכים, כגון עישון, שתיית אלכוהול, היסטוריה משפחתית ועוד. בנוסף הם נשאלו איזה תוספי תזונה הם צורכים, כולל שימוש ב-30 סוגים שונים של תוספי תזונה לספורטאים, באבקות ובכדורים. החוקרים בדקו מה מכילים אותם תוספי תזונה, והתייחסו במיוחד למרכיבים כמו קריאטין, חלבון וסטרואידים. 


הממצאים הראו כי 20% מהמשתתפים שהיו חולים בסרטן האשכים עשו שימוש בתוספי תזונה שכאלה. המספרים היו גבוהים ביותר גם כאשר החוקרים לקחו בחשבון גורמי סיכון אחרים. החוקרים מציינים כי לא ברור איזה חומר באותם תוספי תזונה אחראי על העלייה בשכיחות הסרטן, אך כיום ידוע כי חלק מהחומרים הללו גורמים נזק לתפקוד האשכים.פורומים פוריות הגבר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מורפולוגיה 2% יערה 21/05/2020 10:38
  • שלום רב,אני ובעלי מנסים להרות שנה ללא הצלחה,בדיקת הזרע אלה התוצאות- VOLUME 2.7 CONCENTRATION 20 TOTAL CONCENTRATION 54 PERCENT OF MOTILE SPERM 30 RAPID + MODERATE ++ SLOW++ TOTAL MOTILE SPERM 16.2 MORHOLOGY 2 ABNORMAL FORMS 98 HEAD DEFECT86 MID PIECE DEFECT 6 TAIL DEFECT 6 LMMATURE FORMS 2-3 LEUCOCYTES 1-2 סיכום-TERATOZOOSPERMIA-ABNORMAL. השאלה היא האם נוכל להיכנס להיריון באופן טבעי או שצריך הזרעות או ivf?

  • + הוסף תגובה
בדיקת זרע ברוך 20/05/2020 20:18
  • שלום רציתי לשאול האם התוצאות של הבדיקה תקינה או שיש חשש כי אני ואשתי מנסים כבר מעל שנה להכנס להריון ועברנו שני הפלות טבעיות עשיתי בדיקת זרע כדי לבדוק אם יש בעיה כלשהי וזה מה שקיבלתי: התזנלות וצמיגות תקינה , ph-7.6,נפח - 4.2, ריכוז תאי זרע-65, ריכוז תאי זרע בזרימה- 273,אחוז תנועה כללית 35% מהירה -5%, בינונית 20%, איטית-10%,סך הכל תאי זרע בתנועה 95.55 ml מורפולוגיה- צורות תקינות 5% צורות פתולוגיות 95% תאים עגולים 3% לאוקוציטים 1% סיכום: ריכוז תאי זרע-תקין תנועתיות זרע - לא תקין מורפולוגיה- בינוני

  • + הוסף תגובה
פריון הגבר הממתין 15/05/2020 10:40
  • אנו עומדים לפני הפריה שיתכן ואולי נצטרך גם לניתוח הפקת זרע השאל היא לפי מה לבחור מנתח? והאם לעשות את כל הטיפול אצל א' שגם מנתח או שעדיף מומחה לאי וי אף ואם נצטרך ניתוח נקח בנוסף מנתח מומחה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!