2 דקות של פעילות גופנית יכולות להציל את חייכם

מחקר חדש מצא כי הליכה קלה למשך 2 דקות בכל שעה מפחיתה את הסיכון למחלות לב, סוכרת ומוות מוקדם, שנגרם בשל ישיבה ממושכת. החוקרים: אפילו לכמות קטנה של פעילות גופנית יש השפעה גדולה על הבריאות שלנו

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 05/05/2015

מחקר חדש מצא כי הליכה קלה למשך 2 דקות בכל שעה מפחיתה את הסיכון למחלות לב, סוכרת ומוות מוקדם, שנגרם בשל ישיבה ממושכת. החוקרים: אפילו לכמות קטנה של פעילות גופנית יש השפעה גדולה על הבריאות שלנו 


מבלים שעות מול המחשב בעבודה וחוששים מההשפעה שיש לכך על הבריאות שלכם? יש לכם סיבה טובה. אורח חיים יושבני מוביל למחלות לב, סוכרת ומוות מוקדם. ההמלצה היא לבצע פעילות גופנית מתונה למשך שעתיים וחצי לפחות מדי שבוע, אך מרבית האנשים אינם עומדים בכך.


קראו עוד: טרנד חדש: אימון כולל ב-4 דקות בלבד


מחקר חדש מצא כי ישנה דרך להתגבר על כך. המחקר, שנערך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת יוטה ופורסם ב- Clinical Journal of the American Society of Nephrology, מצא כי הליכה של שתי דקות בלבד בכל שעה יכולה לסייע לכם למנוע את האפקט השלילי שיש לישיבה הארוכה. 


"פעילות גופנית היא מצוינת, אך המציאות היא שמרבית האנשים לא מצליחים להגיע למספר השעות המומלץ כדי להשיג בריאות טובה", אומר ראש צוות המחקר, תום גרין. "המחקר שלנו מצא כי אפילו לכמות קטנה של פעילות גופנית יש השפעה גדולה על הבריאות שלנו".  


הליכה. מבטלת את השפעות הישיבה הארוכה

הליכה. 2 דקות בכל שעה - ואתם מורידים את הסיכון למוות מוקדם


המחקר עשה שימוש במידע שכלל 3,200 איש אשר השתתפו בסקר בריאות ותזונה שנערך בארצות הברית. המשתתפים קיבלו מכשירים שבדקו את הכמות והאיכות של הפעילות הגופנית אותה ביצעו. החוקרים השוו את התועלות של שלל פעילויות גופניות בעצימות שונה (למשל עמידה לעומת הליכה). הם עקבו אחר המשתתפים לאורך שלוש שנים, שבמהלכן 137 איש נפטרו. 


קראו עוד: 7 הרגלי כושר שהגיע הזמן לזנוח


המחקר מצא כי עמידה לזמן ארוך יותר במהלך היום אינה מספיקה כדי למנוע את הנזקים של אורח החיים היושבני, אך פעילות גופנית בעצימות נמוכה למשך זמן קצר, כמו הליכה, ניקיון או אפילו גינון, יכולה לעשות זאת. החוקרים מצאו גם כי הליכה במשך שתי דקות בכל שעה, במקום ישיבה בזמן זה, הורידה את הסיכון למוות מוקדם ב-33%. 


"זה היה מרתק לראות את התוצאות, כיוון שכיום ההמלצות מתמקדות בפעילות גופנית בעצימות בינונית עד גבוהה", הוסיפו החוקרים. "העובדה שפעילות בעצימות נמוכה מקושרת להורדת הסיכון למוות בגיל מוקדם מאוד מעניינת".פורומים, הפרעות קצב לב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פרפור פרוסדורים שלא טופל, מלבד דרלין פרולול סופי 04/12/2019 00:11
 • ו-פלאביקס (בין היתר כתרופות קבועות). האם הזנחה שכזו, אי איתור בזמן, יכול להחמיר את הבעיה, להחליש את שריר הלב?? או שמא מדובר רק בחיים עם סיכון. כ"כ ברגע של אי סדירות הקצב, האם דרלין (פרופרנאלול), בא בנוסף לקרדיולוק (ביסו-פרולול)? יש טיפול של גם וגם? או שמא בוחרים באחת. (X 2 ביום). (או 4 ביום אם זה שניהם). כדוגמא. יש דבר כזה?

 • + הוסף תגובה
תגובה דר' גיא רוזן 04/12/2019 23:10
 • סופי שלום, חסרים לי הרבה מאוד פרטים כדי לענות לך על השאלות. לגבי הסיפא, בדרך כלל מטפלים באחת התרופות (קרדילוק או דרלין)... יש כאלה שנותנים את הדרלין (קצר טווח) כטיפול אקוטי בזמן דופק מהיר, נוסף על קרדילוק כטיפול קבוע. בכל מקרה תרופות אלו לא מונעות ארועי פרפור חוזרים! פלויקס אינה תרופה מספקת לדילול הדם ומניעת ארועים מוחיים במטופלים בסיכון מוגבר לארועים מוחיים בעקבות פרפור. באופן כללי, פרפור פרוזדורים הינה הפרעת קצב שמצריכה בירור וטיפול לפי הרקע והתסמינים של המטופל. את מוזמנת לפנות אלי או למומחה אחר בתחום להתייעצות מסודרת.

 • + הוסף תגובה
לחץ דם גבוה נירה 11/11/2019 22:50
 • מדדתי עכשיו לחץ דם ויש לי 220/90. אני מאוזנת על יד כדור לוסרדקס 12.5 מ"ג. מה כדאי לי לעשות?

 • + הוסף תגובה
תגובה דר' גיא רוזן 02/12/2019 23:22
 • נירה שלום, עניתי כבר לפני מספר שבועות אך כעת אני רואה שכנראה תשובתי לא נקלטה. אני מניח שנבדקת מאז ע״י רופא מטפל. לא מכיר אנשים עם יתר לחץ דם אמיתי ש״מאוזנים״ ע״י 12.5 מ״ג לוסרדקס. את צריכה טיפול נאות ללחץ דם במינונים אדקווטיים. ממליץ להיבדק ע״י מומחה לעניין.

 • + הוסף תגובה
לחץ דם נירה 03/12/2019 07:44
כאב ונשימה לא יציבה רונן 08/11/2019 14:23
 • היי אני חולה לב עברתי מעקפים לפני15 שנים ועברתי אבלציה לפני שנה וחצי מזה חודש ויותר אני מתעורר משינה מתנשף עם כאב בטן חד ברום הבטן.זה בא בגלים. הדרדר לזה שכל מאמץ הכי קטן יש לחץ בבטן ואני מתעייף במה גבוהה. זה קורה בלילה בשכיבה. זה מעיר אותי. עשיתי בדיקת נשיפה וu.sבטן והכל תקין. אולי בגלל הכאב החד בבטן שנמשך 10 שניות וחוזר אחרי 2 דק שוב קשור כל הענין לאי ספיקת לב ממנה אני סובל?ושוב יש שעות רבות שהכאב הזה גם בשיבה אני לא ישן כבר שבועות. מה ההמלצה?

 • + הוסף תגובה
תגובה דר' גיא רוזן 02/12/2019 23:25
 • רונן שלום, במטופל לאחר ניתוח מעקפים, הדבר הראשון שצריך לחשוב עליו ההקשר של כל מיחושים בחזה או רום הבטן הוא היצרויות בגלי הדם שמספקים את הלב. מומלץ להיבדק ע״י קרדיולוג ולעבור מספר בדיקות לפי המלצותיו

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!