שתלים בשיניים: שיטת הטיפול שחוסכת לכם כסף

עברתם עקירה או חבלה בשן ואתם זקוקים לשתלים? הכירו את שיטת הטיפול החדשנית, שיכולה לחסוך לכם זמן - וכסף
כתבה פרסומית כתבת חסות


חבלה, עקירה ואפילו מחלת חניכיים - כולן עלולות לגרום למחסור של שיניים בפה. כדי להשלים את מקומה של השן החסרה ניתן לעשות שימוש בשתי שיטות: שחזור שן המודבק לשיניים, שאינו ניתן להוצאה (Fixed prosthesis), או שחזור נשלף, כלומר שן אחת או יותר הניתנות להוצאה מהפה על ידי המטופל (Removable prosthesis), כמו שיניים תותבות, המוכרות לנו משימוש נרחב באוכלוסיית הקשישים. 


קראו עוד: המדריך המלא: איזה סוג של שתלים יתאימו לכם


בנוסף לשתי השיטות הללו ישנה שיטה חדשה, שיכולה לחסוך לכם זמן - וכסף רב: גשר מחוזק סיבים.


מהו גשר מחוזק סיבים?

גשר מחוזק סיבים (FIBER REINFORCED COMPOSITE BRIDGE) הינו פתרון מהיר ואמין להשלמת שן חסרה ללא פגיעה כלל או עם פגיעה מינימלית בשיניים הסמוכות, המחזיקות את הגשר (minimal invasive treatment). הטיפול ברוב המקרים מיידי ומבוצע במפגש אחד במרפאת השיניים. ההליך הינו הפיך היות והוא אינו פוגע בשיניים הסמוכות, כך שתמיד ניתן לפרק את הגשר ולהחליפו בכל טיפול אחר שיבחר. הגשר ניתן לתיקון בקלות במרפאה, במקרה שמופיעים בו שברים או סדקים.


ממה עשוי הגשר?

הגשר עשוי מקבוצות סיבים דקים של חומר הדומה לזכוכית (glass fiber) המוקף בפולימר של שרף. יחד הם יוצרים קבוצות סיבים חזקות מאוד, הדומות לחוזקה של מתכת, ויכולות לעמוד בפני כוחות הלעיסה המופעלים בלסת. 


שתלים בשיניים. מגוון של שיטות


 מתי ייעשה שימוש בטכניקה זו? 

השימוש בגשר מחוזק סיבים ייעשה במטופלים אשר מצבם הבריאותי אינו מאפשר ביצוע של השתלה או במקרים בהם ביצוע ההשתלה כרוך בפרוצדורה מסובכת מאוד ולא וודאית. בנוסף מהווה הגשר פתרון זמני בתקופת ההמתנה לקליטתו של שתל על ידי הגוף או לאחר עקירת שן, עם או בלי השתלת עצם במקום העקירה. הגשר מהווה גם פתרון איכותי למטופלים המבקשים שחזור שן חסרה בעלות נמוכה ומשמש גם בתיקוני פגמים של חוסר שן מולד. הסיבים משמשים גם כקיבוע לשיניים ניידות עקב בעיות פריודונטיות, תוך יכולת לשלב גם השלמת שן חסרה.


כיצד מקובע הגשר בפה? 

הגשר מודבק לשיניים השכנות באמצעות דבק מיוחד, ללא צורך בהשחזתן. ישנם מקרים שבהם אנו משתמשים בחללים של סתימות קיימות על מנת להדביק את קצות הגשר, וכך מתקבלת עבודת שחזור חזקה במיוחד.


כיצד חוסכת השיטה כסף למטופל?

הטיפול ניתן לביצוע ישירות במרפאת השיניים על ידי הרופא, ללא מעורבות של מעבדה, וכך נחסכות עלויות רבות, ביניהן עלות יצור הגשר ועלות חומרי המידה. בנוסף, הטיפול מסתיים בפגישה אחת, כך שזמן העבודה לייצור הגשר קצר יחסית ותורם לתמחור נוח יותר של עבודה זו. 


מהם החסרונות בשיטה?

השן המושלמת עלולה לעבור הכתמה עם הזמן כתוצאה ממזון, קפה או סיגריות. בעיה זו ניתנת לפתרון מהיר על ידי שיוף קל של הכתם או חידוש פני השטח בחומר חדש. בנוסף, ביצוע הטיפול אמנם מבוצע במפגש אחד במרפאה, אולם לעיתים המפגש ארוך (כשעה וחצי עד כשלוש שעות).


האם הטכניקה מוכרת בעולם?

עולם רפואת השיניים קיים שנים רבות, אך שיטה זו עדיין נחשבת חדשנית. עם זאת, היא מבוצעת מזה שנים במרפאות איכותיות בארצות רבות באירופה ובארצות הברית, וגם בישראל.ד"ר יובל בר, רופא שיניים, מתמחה בשיקום שיניים

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יובל בר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים שתלים דנטליים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שתל החליק לתוך החך יוסי 13/03/2020 12:33
 • שלום רב, אימי ביצעה שתל,ותוך כדי עבודה השתל החליק לתוך הלסת ,הרופא לא הצליח להוציא אותו וצריכים לגשת לבית חולים לעשות ניתוח ,מה יעשו בבית חולים? מה התהליך שיעשו? תודה רבה מראש

 • + הוסף תגובה
כניסת שתל דנטלי לתוך הסינוס ד"ר ניצן שלזינגר 18/03/2020 16:53
 • יוסי שלום, אני מניח שהכוונה היא לשתל בלסת העליונה באזור אחורי - כך שהכוונה לשתל ש"נפל" לתוך הסינוס - במקרה ששתל נכנס לתוך הסינוס - מבצעים פתיחה של הסינוס על ידי כמו חלון בדופן של הסינוס ( בדומה להרמת סינוס פתוחה רק שבמקרה זה פותחים פתח גם ברירית של הסינוס על מנת להגיע לתוך חלל הסינוס ) ונכנסים לתוך הסינוס על מנת להוציא את השתל ש"נפל" לתוכו.. לאחר הוצאת השתל ניתן לשקול ביצוע של הרמת סינוס - כלומר במידה וניתן וצריך - לבצע מילוי של עצם או רק לסגור את ה" חלון" בדופן הסינוס - ולאפשר למקום לעבור ריפוי ובשלב מאוחר יותר לבצע שתל . בד"כ הטיפול מלווה במתן אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. בד"כ לא משאירים שתל בתוך הסינוס כי עלול להתפתח זיהום בתוך הסינוס . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
שתל דנטלי נפל נוי 21/02/2020 11:46
 • שלום ד"ר, היום נפל לי שתל בזמן שאכלתי, לא הרגשתי כאב לפני, אחרי וגם לא תוך כדי. בעצם רק השן נפלה(לא הבורג), מכיוון שזה יום שישי אין כרגע מענה וזמינות לרופא שיניים. מה מומלץ לעשות? האם המצב יכול להחמיר? ואיך כדי לאחסן את השתל עצמו? תודה מראש

 • + הוסף תגובה
מה לעשות כאשר כתר על שתל מתנתק? ד"ר ניצן שלזינגר 22/02/2020 19:27
 • נוי שלום, אני שמח שעשיתי את האבחנה בין השתל לבין הכתר המותקן עליו - שתל הינו חלופה של השורש - מעין "דיבל" טיטניוםאשר מותקן בוך העצם ואליו מחברים את הכתר ("השן"). במקרים של כתר מודבק - מבריגים מבנה אל השתל ( מעין עמוד) ואליו מדביקים את הכתר - בד"כ כתר על גבי שתל מודבק באופן זמני ולא מדביקים אותו באופן קבוע ( על מנת לאפשר גישה אל המבנים - לעיתים המבנה עלול להשתחרר וכן יש לאפשר הגעה אליו ) . כאשר מרגישים תזוזה או כאשר הכתר ממש מתנתק - יש לשמור את הכתר ורצוי להגיע למרפאת השיניים ושם ידביקו את הכתר מחדש ( עם דבק זמני ) . רצוי להגיע בהקדם ( כאשר הכתר נופל) על מנת שהחניכיים לא יסגרו את המקום שהכתר תפס בחניכיים. במידה והחניכיים הספיקו לסגור הרי שבהחזרת הכתר למקום לעיתים תהיה תחושה של לחץ או אפילו כאב . עד להגעה למרפאת השיניים רצוי לשטוף את הכתר ולשים בתוך שקית או קופסא קטנה . ( טיפ - לא לשים בנייר טישו- כי אתם עלולים לזרוק את הטישו שנראה טישו משומש) . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
המשך לשאלתי לגבי הדבקת הגשר נופית 27/01/2020 15:06
 • בתשובה לשאלתי אמרת שגשר מודבק בדבק זמני.אך לפי מה שהבנתי מהרופא שטיפל בי הדבק הוא קבוע ואם אכן ניתן להוציא את הגשר מבלי שהשתלים יפגעו.זה לא גשר מוברק. נצא מנקודת הנחה שזה הדבק החזק ביותר. אודה לתשובתך פשוט לא יכולה לסבול את הגשר.

 • + הוסף תגובה
הסרת גשר על גבי שתלים ד"ר ניצן שלזינגר 01/02/2020 23:38
 • נופית שלום, כפי שציינתי בד"כ גשר על גבי שתלים מודבק עם דבק זמני על מנת יהיה אשפר להורידו במידה והברגת המבנים משתחררת. בכל מקרה במידה והגשר מודבק קבוע ולא ניתן להסירו הרי שתמיד ניתן לחתוך את הגשר ולהסירו ( ובכך להשמיד אותו) מבלי לפגוע במבנים ובשתלים אבל יהיה צורך לבצע גשר חדש ובכל מקרה להתקין גשר זמני שכן לא ניתן יהיה להשתמש בגשר שהוסר. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!