שתלים בשיניים: שיטת הטיפול שחוסכת לכם כסף

עברתם עקירה או חבלה בשן ואתם זקוקים לשתלים? הכירו את שיטת הטיפול החדשנית, שיכולה לחסוך לכם זמן - וכסף
כתבה פרסומית כתבת חסות


חבלה, עקירה ואפילו מחלת חניכיים - כולן עלולות לגרום למחסור של שיניים בפה. כדי להשלים את מקומה של השן החסרה ניתן לעשות שימוש בשתי שיטות: שחזור שן המודבק לשיניים, שאינו ניתן להוצאה (Fixed prosthesis), או שחזור נשלף, כלומר שן אחת או יותר הניתנות להוצאה מהפה על ידי המטופל (Removable prosthesis), כמו שיניים תותבות, המוכרות לנו משימוש נרחב באוכלוסיית הקשישים. 


קראו עוד: המדריך המלא: איזה סוג של שתלים יתאימו לכם


בנוסף לשתי השיטות הללו ישנה שיטה חדשה, שיכולה לחסוך לכם זמן - וכסף רב: גשר מחוזק סיבים.


מהו גשר מחוזק סיבים?

גשר מחוזק סיבים (FIBER REINFORCED COMPOSITE BRIDGE) הינו פתרון מהיר ואמין להשלמת שן חסרה ללא פגיעה כלל או עם פגיעה מינימלית בשיניים הסמוכות, המחזיקות את הגשר (minimal invasive treatment). הטיפול ברוב המקרים מיידי ומבוצע במפגש אחד במרפאת השיניים. ההליך הינו הפיך היות והוא אינו פוגע בשיניים הסמוכות, כך שתמיד ניתן לפרק את הגשר ולהחליפו בכל טיפול אחר שיבחר. הגשר ניתן לתיקון בקלות במרפאה, במקרה שמופיעים בו שברים או סדקים.


ממה עשוי הגשר?

הגשר עשוי מקבוצות סיבים דקים של חומר הדומה לזכוכית (glass fiber) המוקף בפולימר של שרף. יחד הם יוצרים קבוצות סיבים חזקות מאוד, הדומות לחוזקה של מתכת, ויכולות לעמוד בפני כוחות הלעיסה המופעלים בלסת. 


שתלים בשיניים. מגוון של שיטות


 מתי ייעשה שימוש בטכניקה זו? 

השימוש בגשר מחוזק סיבים ייעשה במטופלים אשר מצבם הבריאותי אינו מאפשר ביצוע של השתלה או במקרים בהם ביצוע ההשתלה כרוך בפרוצדורה מסובכת מאוד ולא וודאית. בנוסף מהווה הגשר פתרון זמני בתקופת ההמתנה לקליטתו של שתל על ידי הגוף או לאחר עקירת שן, עם או בלי השתלת עצם במקום העקירה. הגשר מהווה גם פתרון איכותי למטופלים המבקשים שחזור שן חסרה בעלות נמוכה ומשמש גם בתיקוני פגמים של חוסר שן מולד. הסיבים משמשים גם כקיבוע לשיניים ניידות עקב בעיות פריודונטיות, תוך יכולת לשלב גם השלמת שן חסרה.


כיצד מקובע הגשר בפה? 

הגשר מודבק לשיניים השכנות באמצעות דבק מיוחד, ללא צורך בהשחזתן. ישנם מקרים שבהם אנו משתמשים בחללים של סתימות קיימות על מנת להדביק את קצות הגשר, וכך מתקבלת עבודת שחזור חזקה במיוחד.


כיצד חוסכת השיטה כסף למטופל?

הטיפול ניתן לביצוע ישירות במרפאת השיניים על ידי הרופא, ללא מעורבות של מעבדה, וכך נחסכות עלויות רבות, ביניהן עלות יצור הגשר ועלות חומרי המידה. בנוסף, הטיפול מסתיים בפגישה אחת, כך שזמן העבודה לייצור הגשר קצר יחסית ותורם לתמחור נוח יותר של עבודה זו. 


מהם החסרונות בשיטה?

השן המושלמת עלולה לעבור הכתמה עם הזמן כתוצאה ממזון, קפה או סיגריות. בעיה זו ניתנת לפתרון מהיר על ידי שיוף קל של הכתם או חידוש פני השטח בחומר חדש. בנוסף, ביצוע הטיפול אמנם מבוצע במפגש אחד במרפאה, אולם לעיתים המפגש ארוך (כשעה וחצי עד כשלוש שעות).


האם הטכניקה מוכרת בעולם?

עולם רפואת השיניים קיים שנים רבות, אך שיטה זו עדיין נחשבת חדשנית. עם זאת, היא מבוצעת מזה שנים במרפאות איכותיות בארצות רבות באירופה ובארצות הברית, וגם בישראל.ד"ר יובל בר, רופא שיניים, מתמחה בשיקום שיניים

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יובל בר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים שתלים דנטליים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הרמת סינוס אדווה 24/10/2020 17:24
  • אני מחפשת את המקסימום במינימום התערבות ויצא לי לקרוא על הרמת סינוס בשיטת זעיר פולשנית. עד כמה היא בטיחותית, יעילה וטובה? האם היא מתאימה לכל אחד ? ואם לא - למי היא מתאימה ? האם היא גם יותר זולה מבחינה כספית ?

  • + הוסף תגובה
עששת שחר 23/10/2020 14:01
  • האם יש אנשים שיש להם נטייה לפתח עששת יותר מאחרים ? מדוע ? מה ניתן לעשות כדי להימנע מקטסטרופות ?

  • + הוסף תגובה
ש ת ל י ם רונה 23/10/2020 11:34
  • כמה זמן יש להמתין מרגע שהושתלה עצם BIOSS ועד להכנסת השתלים ? איזה צילום מומלץ לעשות לפני כן כדי לראות שאכן התקבלה עצם הראויה לביצוע שתלים ? ומה עושים אם לא ? האם מקובל ונכון להשתיל שוב עצם, אולי מסוג אחר? על איזה עצם תמליץ ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!