אין אונות: שתיית קפה מפחיתה בעיות בזקפה

מחקר מצא כי שתייה של שתי כוסות קפה ביום הפחיתה בכ-40% בעיות זקפה שונות בגברים. החוקרים: מספיקות שתי כוסות קפה ביום כדי לעשות שינוי עצום
כתבה פרסומית כתבת חסות


צריכת קפה יכולה לסייע להפחית מקרים של בעיות זקפה, כך מצא מחקר חדש. החוקרים מציינים כי אפילו צריכה מועטה של שתי כוסות קפה בלבד הובילה להפחתה של 40% בשכיחות של בעיות זיקפה.


החוקרים בדקו 3,724 גברים בגילאי 20 ומעלה. הם נשאלו לגבי הרגלי צריכת הקפה שלהם ולגבי בעיות זיקפה שחוו. צריכת הקפאין שנבדקה הייתה מכלל המקורות, כלומר קפה, תה ומשקאות קלים המכילים קפאין.


קראו עוד: 10 סוגי ספורט שישפרו את יחסי המין שלכם


צריכת קפאין של 85 עד 170 מ"ג ביום (כמות השווה בערך לכוס קפה) נמצאה כמפחיתה מקרים של אין אונות ב-42%. ההשוואה נעשתה מול גברים שכמעט ולא צרכו קפאין מדי יום (פחות משבעה מ"ג). החוקרים ציינו כי כמות של כוס קפה שחור, למשל, מכילה בערך 140 מ"ג קפאין, בעוד כוס של קפה נמס מכילה כ-100 מ"ג קפאין.  


בעיות זיקפה עלולות להיגרם בשל מספר גורמים, ביניהם סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה. החוקרים ציינו כי לא כל המקרים של אין אונות שהיו קשורים לבעיות אלו ירדו בשל צריכת הקפה.


אין אונות

אין אונות. עשויה להיגרם בשל סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה


"למרות שראינו ירידה בשכיחות של בעיות זיקפה בגברים ששתו קפה וסבלו מבעיות של השמנה, זה לא היה המקרה אצל גברים שסבלו מסוכרת", ציין ראש צוות החוקרים, פרופ' דויד ס. לופז מאוניברסיטת טקסס שבארצות הברית. "זה לא מפתיע, כיוון שסוכרת היא גורם הסיכון החזק ביותר לבעיות זיקפה".


קראו עוד: 12 הרגלים שיגבירו את הליבידו שלכם


החוקרים מציינים כי הסיבה שקפאין משפיע ככל הנראה על בעיות אין אונות נובעת מכך שהוא מרפה ומרחיב את השריר החלק שבדפנות כלי הדם באיבר המין הגברי, וגורם לכך שתהיה זרימת דם רבה יותר אליו (בדומה לתרופות לטיפול באין אונות). בפין ישנה רקמה ייחודית בעלת יכולת התקשחות (erectile tissue) בעלת חללים ספוגיים. כאשר הרקמה הספוגית גדושה בדם מופיעה הזיקפה. מצב זה מתרחש כאשר יש עליה בזרימת הדם העורקית אל הפין וירידה בניקוז הורידי של הפין.


אין אונות נגרמת בשל סיבות נפשיות או פיזיות, והשפעתה גם היא באה לידי ביטוי בשני המישורים. ההגדרה הרפואית לאין אונות היא מצב בו גברים אינם יכולים להגיע לזקפה או לשמור על הזקפה לצורך קיום יחסי מין. היא פוגעת בדימוי העצמי, גורמת למתחים בזוגיות ולמרות ההמלצה לטפל בה ללא דיחוי, גברים רבים חשים בושה לפנות לרופא.פורומים בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
זיקפה אביב 17/03/2020 21:55
  • הבן שלי בן 19 קיבל במשך 5 חודשים ראוקוטאן נגד אקנה, במקביל המשיך להתאמן, השבוע הוא שיתף אותי שהוא חווה בעיות זיקפה, האם יש קשר? ואם כן האם זה חולף עם הזמן?

  • + הוסף תגובה
בעיות זיקפה אשר 24/03/2020 01:52
  • אני בן 17 לוקח ריאקוטן וחווה את אותה בעיה אשמח לדעת האם זה נורמלי וקשור לכדורים והאם לאחר שמסיימים לקחת זה מסתדר

  • + הוסף תגובה
יחסי מין שירלי 23/03/2020 13:08
  • אנחנו נשואים כבר 18 שנה האמת שלא התייחסתי כל כך למצב אבל מאוד מפריע לי לפני קיום יחסי מין בעלי מאוד מגורה אבל בזמן החדירה האיבר לא עומד בכלל אני צריכה להתאמץ וזה מאוד מתסכל אותי חשבתי שזה משהו רגיל אבל הבנתי שזה לא אמור להיות ככה האם יש קשר לזה שהוא שותה אלכוהול ?? או למצב נפשי

  • + הוסף תגובה
בעיה בזקיפה ךאיק 22/03/2020 19:19
  • יש לי בעית זקפה מלפני שנה אפשר תרופה שתעזור לזקיפה

  • + הוסף תגובה
זקפה ד"ר נחום זילבר 23/03/2020 06:14

הצטרפו לאינדקס הרופאים!