אין אונות: שתיית קפה מפחיתה בעיות בזקפה

מחקר מצא כי שתייה של שתי כוסות קפה ביום הפחיתה בכ-40% בעיות זקפה שונות בגברים. החוקרים: מספיקות שתי כוסות קפה ביום כדי לעשות שינוי עצום
כתבה פרסומית כתבת חסות


צריכת קפה יכולה לסייע להפחית מקרים של בעיות זקפה, כך מצא מחקר חדש. החוקרים מציינים כי אפילו צריכה מועטה של שתי כוסות קפה בלבד הובילה להפחתה של 40% בשכיחות של בעיות זיקפה.


החוקרים בדקו 3,724 גברים בגילאי 20 ומעלה. הם נשאלו לגבי הרגלי צריכת הקפה שלהם ולגבי בעיות זיקפה שחוו. צריכת הקפאין שנבדקה הייתה מכלל המקורות, כלומר קפה, תה ומשקאות קלים המכילים קפאין.


קראו עוד: 10 סוגי ספורט שישפרו את יחסי המין שלכם


צריכת קפאין של 85 עד 170 מ"ג ביום (כמות השווה בערך לכוס קפה) נמצאה כמפחיתה מקרים של אין אונות ב-42%. ההשוואה נעשתה מול גברים שכמעט ולא צרכו קפאין מדי יום (פחות משבעה מ"ג). החוקרים ציינו כי כמות של כוס קפה שחור, למשל, מכילה בערך 140 מ"ג קפאין, בעוד כוס של קפה נמס מכילה כ-100 מ"ג קפאין.  


בעיות זיקפה עלולות להיגרם בשל מספר גורמים, ביניהם סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה. החוקרים ציינו כי לא כל המקרים של אין אונות שהיו קשורים לבעיות אלו ירדו בשל צריכת הקפה.


אין אונות

אין אונות. עשויה להיגרם בשל סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה


"למרות שראינו ירידה בשכיחות של בעיות זיקפה בגברים ששתו קפה וסבלו מבעיות של השמנה, זה לא היה המקרה אצל גברים שסבלו מסוכרת", ציין ראש צוות החוקרים, פרופ' דויד ס. לופז מאוניברסיטת טקסס שבארצות הברית. "זה לא מפתיע, כיוון שסוכרת היא גורם הסיכון החזק ביותר לבעיות זיקפה".


קראו עוד: 12 הרגלים שיגבירו את הליבידו שלכם


החוקרים מציינים כי הסיבה שקפאין משפיע ככל הנראה על בעיות אין אונות נובעת מכך שהוא מרפה ומרחיב את השריר החלק שבדפנות כלי הדם באיבר המין הגברי, וגורם לכך שתהיה זרימת דם רבה יותר אליו (בדומה לתרופות לטיפול באין אונות). בפין ישנה רקמה ייחודית בעלת יכולת התקשחות (erectile tissue) בעלת חללים ספוגיים. כאשר הרקמה הספוגית גדושה בדם מופיעה הזיקפה. מצב זה מתרחש כאשר יש עליה בזרימת הדם העורקית אל הפין וירידה בניקוז הורידי של הפין.


אין אונות נגרמת בשל סיבות נפשיות או פיזיות, והשפעתה גם היא באה לידי ביטוי בשני המישורים. ההגדרה הרפואית לאין אונות היא מצב בו גברים אינם יכולים להגיע לזקפה או לשמור על הזקפה לצורך קיום יחסי מין. היא פוגעת בדימוי העצמי, גורמת למתחים בזוגיות ולמרות ההמלצה לטפל בה ללא דיחוי, גברים רבים חשים בושה לפנות לרופא.פורומים בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פין אליאור 25/09/2020 00:04
 • מאתמול אני מרגיש כאבים באיזור הפין לאחר אוננות, חושב שיש לי שבר בפין אבל לא יודע. לא שמעתי קול(קרע).מרגיש שהפין שלי חלש מה עושים

 • + הוסף תגובה
כאבים בפין ד"ר נחום זילבר 25/09/2020 17:47
 • אם יש כאבים חזקים פנה לחדר מיון. אם אין כעת כאבים פנה לאורולוג במסגרת קופת חולים

 • + הוסף תגובה
השפעה תרופתית על זקפה ושק אשכים ולד 12/09/2020 23:04
 • לפני כשבוע סיימתי טיפול בנקסיום (שבוע לאור העובדה שפגע לי במערכת עיכול) , שמתי לב שהתחושה באיבר מין השתנתה ,יש מאין אין אונות וחוסר חשק מיני ( בעיה שלא הייתה קודם) . מה שמטריד ששק האשכים נראה גדול יותר עם יותר עור עודף ,דבר שלא היה לפני הטיפול התרופתי. ביצעתי בדיקת אולטראסאונד אשכים ומפשעות, התגלה בקע קטן בצד ימין (7ממ) ובבדיקת אשכים הכל יצא תקין. ממה הדבר יכול לנבוע? הבנתי שיש קשר בין התרופה לאין אונות אולם מה הקשר לשק האשכים שהתרחב לו ?

 • + הוסף תגובה
בהמשך לתיאור ולד 12/09/2020 23:06
 • חשוב לציין שכל האיזור מרגיש מאוד רפוי שלא כמו מקודם.

 • + הוסף תגובה
נקסיום וזקפה ד"ר נחום זילבר 13/09/2020 13:32
 • ידוע על קשר כלשהו בין התרופה הזו וירידת חשק אולם לזמן מוגבל בלבד. כל יתר התלונות לא מוכרות לי בתור תגובה לתרופה.

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת ולד 14/09/2020 18:26
 • ועצם העובדה שהפין מאוד רפוי לאחרונה ובר שבוע ימים לא הייתה לי זקפת בוקר עלול להעיד על משהו ? אני כן יכול להגיע לזקפה במגע עצמי אולם היא לא יציבה , אציין גם שבשבוע האחרון אני לא ישן טוב בכלל.

 • + הוסף תגובה
כיסוי / סבסוד של ביטוח רפואי פרטי לטיפול בבעיות בזיקפה באמצעות הזרקה. שלום 08/09/2020 11:41
 • שלום רב, ברצוני לשאול לגבי האם מרפאת און עובדת עם ביטוח רפואי פרטי כלשהו שמסבסד את הטיפול באמצעות הזרקות לפין? אם כן, איזו חברה?

 • + הוסף תגובה
כיסוי טיפול מרפאות "און" ע"י ביטוח פרטי ד"ר נחום זילבר 08/09/2020 19:11
 • רופאי רשת מרפאות "און" קשורים בהסכמי ביטוח עם כל חברות הביטוח בתחום הרפואי הפרטי. וכן עם ביטוחים משלימים אחרים

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!