אין אונות: שתיית קפה מפחיתה בעיות בזקפה

מחקר מצא כי שתייה של שתי כוסות קפה ביום הפחיתה בכ-40% בעיות זקפה שונות בגברים. החוקרים: מספיקות שתי כוסות קפה ביום כדי לעשות שינוי עצום

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 27/05/2015

צריכת קפה יכולה לסייע להפחית מקרים של בעיות זקפה, כך מצא מחקר חדש. החוקרים מציינים כי אפילו צריכה מועטה של שתי כוסות קפה בלבד הובילה להפחתה של 40% בשכיחות של בעיות זיקפה.


החוקרים בדקו 3,724 גברים בגילאי 20 ומעלה. הם נשאלו לגבי הרגלי צריכת הקפה שלהם ולגבי בעיות זיקפה שחוו. צריכת הקפאין שנבדקה הייתה מכלל המקורות, כלומר קפה, תה ומשקאות קלים המכילים קפאין.


קראו עוד: 10 סוגי ספורט שישפרו את יחסי המין שלכם


צריכת קפאין של 85 עד 170 מ"ג ביום (כמות השווה בערך לכוס קפה) נמצאה כמפחיתה מקרים של אין אונות ב-42%. ההשוואה נעשתה מול גברים שכמעט ולא צרכו קפאין מדי יום (פחות משבעה מ"ג). החוקרים ציינו כי כמות של כוס קפה שחור, למשל, מכילה בערך 140 מ"ג קפאין, בעוד כוס של קפה נמס מכילה כ-100 מ"ג קפאין.  


בעיות זיקפה עלולות להיגרם בשל מספר גורמים, ביניהם סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה. החוקרים ציינו כי לא כל המקרים של אין אונות שהיו קשורים לבעיות אלו ירדו בשל צריכת הקפה.


אין אונות

אין אונות. עשויה להיגרם בשל סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנה


"למרות שראינו ירידה בשכיחות של בעיות זיקפה בגברים ששתו קפה וסבלו מבעיות של השמנה, זה לא היה המקרה אצל גברים שסבלו מסוכרת", ציין ראש צוות החוקרים, פרופ' דויד ס. לופז מאוניברסיטת טקסס שבארצות הברית. "זה לא מפתיע, כיוון שסוכרת היא גורם הסיכון החזק ביותר לבעיות זיקפה".


קראו עוד: 12 הרגלים שיגבירו את הליבידו שלכם


החוקרים מציינים כי הסיבה שקפאין משפיע ככל הנראה על בעיות אין אונות נובעת מכך שהוא מרפה ומרחיב את השריר החלק שבדפנות כלי הדם באיבר המין הגברי, וגורם לכך שתהיה זרימת דם רבה יותר אליו (בדומה לתרופות לטיפול באין אונות). בפין ישנה רקמה ייחודית בעלת יכולת התקשחות (erectile tissue) בעלת חללים ספוגיים. כאשר הרקמה הספוגית גדושה בדם מופיעה הזיקפה. מצב זה מתרחש כאשר יש עליה בזרימת הדם העורקית אל הפין וירידה בניקוז הורידי של הפין.


אין אונות נגרמת בשל סיבות נפשיות או פיזיות, והשפעתה גם היא באה לידי ביטוי בשני המישורים. ההגדרה הרפואית לאין אונות היא מצב בו גברים אינם יכולים להגיע לזקפה או לשמור על הזקפה לצורך קיום יחסי מין. היא פוגעת בדימוי העצמי, גורמת למתחים בזוגיות ולמרות ההמלצה לטפל בה ללא דיחוי, גברים רבים חשים בושה לפנות לרופא.פורומים, בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
אומפרדקס ובעיות זיקפה גרי 30/11/2019 21:18
  • שלום רב האם זה מכון ששימוש ממושך באומפרדקס עלול להביא להפרעות בזיקפה? האם מדובר בנזק הפיך? האם ירידה בכמות ו/או הפסקת נטילת התרופה מביאים לשינוי? אם כן, תוך כמה זמן? תודה

  • + הוסף תגובה
מיקרו פי אבי 28/11/2019 19:01
  • שלום, יש לי מיקרו פין ואני צריך ללכת לאורולוג בגלל דם סמוי בשתן. פרט לכך שאני ממש מתבייש. האם אפשר לבצע את הבדיקות אצלי כמו כולם/ האם אני צריך להגיד מראש? אני ממש פוחד מהרגע שאצטרך להתפשט

  • + הוסף תגובה
פין נפול כלפי מטה בזיקפה אור 24/11/2019 11:30
  • שלום רב,הפין שלי נוטה למטה 90 מעלות בזיקפה אבל כן אני יכול ליישר אותו עם היד מרגיש כאילו הוא מנותק מהבסיס שלו יש לציין שיש זיקפה בינונית שנעלמת מהר ,רציתי לדעת האם התיאור עונה יותר לשבר הפין או לעקמת ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!