איך הם עושים את זה? 15 סודות של זוגות מאושרים

הם זוכרים להתפייס, אוהבים לבלות ביחד, אבל גם יודעים לתת ספייס אחד לשנייה: 15 סודות של זוגות מאושרים - שכדאי לכל אחד מאתנו לאמץ
כתבה פרסומית כתבת חסות


זוגיות בת זמננו דורשת עבודה מתמדת על מנת שתהיה איכותית ומשביעת רצון לאורך כל מעגל החיים. השילוב בין תוחלת החיים שהתארכה משמעותית, יחד עם ציפיות גבוהות להגשמה עצמית (שלא אפיינו דורות קודמים, אשר הסתפקו פעמים רבות בלהתקיים בכבוד), בעידן בו קיימים מסרים בלתי פוסקים להעדפת שדרוג על פני תיקון, מעמיד זוגיות משביעת רצון וארוכת טווח במבחנים לא פשוטים. אז איך בכל זאת הם עושים את זה, הזוגות המאושרים? 


קראו עוד: 10 סיבות שבגללן כדאי לכם לעשות יותר סקס


הם מקפידים על 15 דברים בסיסיים אלה:


1. הם בוחרים את המלחמות שלהם 

בניגוד למיתוסים, גם לזוגות מאושרים יש ריבים. גם אם הם מתעצבנים על שטויות כמו כולם, הם מהר מאוד מעבירים את זה הלאה ולא הופכים כל דבר קטן לריב. הם רבים באמת רק על הדברים הגדולים והעקרוניים שהם מבחינתם "ייהרג ובל יעבור". 


2. הם זוכרים להתפייס 

מערכת היחסים חשובה להם יותר מהאגו האישי. לכן הם לא "יתקעו" הרבה זמן במצב של ריב, רק בגלל שיחכו שבן/בת הזוג יתנצלו ראשונים. הם ישאפו ללבן את הנושא הלא פתור כמה שיותר מהר ולהפיק לקחים ומסקנות לעתיד. הם יודעים לסלוח ולהרפות מכעסים.


3. הם אלופים בניהול משא ומתן 

אצל זוגות מאושרים הכול פתוח למשא ומתן, פרט לעובדה שהכול פתוח למשא ומתן. למה הכוונה? שאין וטו. כל החלטה מתקבלת בשיתוף פעולה ומתוך כבוד הדדי, במטרה להגיע למצב של win-win (ניצחון-ניצחון). המפתח העיקרי לניהול מוצלח של משא ומתן מוצלח הוא חשיבה יצירתי הממוקדת בפתרון בעיות. 


סודות של זוגות מאושרים

זוגות מאושרים. אלופים בניהול משא ומתן


4. כבוד הדדי 

הם יקפידו לכבד את בן/בת הזוג, גם כאשר הם כועסים. הם לא יקללו או ידברו בזלזול. הם יתמקדו בלגייס את הצד השני להבין את הרגשות שלהם, על פני ביטול רגשות האחר.


5. הם יודעים להקשיב מצויין 

הם מתעניינים באופן אמיתי וכנה בבן/בת הזוג. הם מבינים את הערך שבהקשבה אמפתית ומכילה, ולא מרגישים צורך מיידי לומר לצד השני מה עליו לעשות או צורך לפתור לו את כל הבעיות מבלי שיתבקשו לכך. הם יציעו את עצתם כאופציה, רק לאחר שסיימו להקשיב ולהכיל. 


6. הם החברים הכי טובים אחד של השנייה 

הם יכולים לספר אחד לשנייה הכול ויש ביניהם אמון מוחלט. יש להם את היכולת להתערטל רגשית אחד מול השנייה, מבלי להרגיש נבוכים או מאויימים. 


קראו עוד: 12 הרגלים שיגבירו את הליבידו שלכם


7. הם אוהבים לבלות יחד 

והם עושים מאמצים רבים לפנות זמן לבילוי משותף איכותי, הן בשגרת היום יום בתוך הבית והן בבילויים מחוץ לבית. הם יפתחו תחומי עניין משותפים שיעשירו את הקשר שלהם. 


8. הם נותנים מרחב אישי 

הם מסוגלים להיות בקשר, אך נבדלים מבן/בת הזוג. הם מסוגלים להסכים שלא להסכים מבלי שזה יערער את יסודות הקשר שלהם. כלומר, הם אינם דורשים הסכמה גורפת על הכול, אלא רק על מה שבאמת חשוב ועקרוני שתהיה בו אחידות. הם מתפתחים כל אחד באופן אישי במקביל לקשר הזוגי ובכך מעשירים אותו ללא הרף מבחוץ. 


9. הם מפרגנים אחד לשנייה 

הם נהנים להעניק לבן/בת הזוג ושמחים לראות אותו נהנה. הם עושים זאת ממקום בטוח, שיקבלו את השקעתם חזרה, גם אם לא באופן מיידי.


סודות של זוגות מאושרים

זוגות מאושרים. הולכים לישון ביחד


10. הם יודעים להעריך את הדברים הכי קטנים 

הם לא לוקחים שום דבר כמובן מאליו. כל מחווה הכי קטנה זוכה להערכה והוקרה, מתוך ההבנה הבסיסית שכל מה שבן/בת הזוג שלי עשה - נחסך ממני.      


11. הם גמישים 

הם מנהלים את חלוקת התפקידים באופן הוגן ולאו דווקא שוויוני. הם יודעים להתאים את חלוקת התפקידים באופן גמיש, הן כל יום ביומו והן לאורך התקופות המשתנות במעגל החיים. אין להם בעיה להחליף תפקידים במידת הצורך. שניהם מוכנים ללמוד הכול.


קראו עוד: 10 סוגי ספורט שישפרו את יחסי המין שלכם


12. הם מקפידים להתייחס אחד לשנייה 

הם זוכרים להיפרד אחד מהשנייה בנשיקה וברכת יום נעים והם מקפידים להתייחס אחד לשנייה כשהם חוזרים להיפגש בסוף היום. הם מפלרטטים אחד עם השנייה גם מול אחרים ולא מתביישים להביע רגשות או להעניק מחמאות. 


13. הם הולכים לישון יחד 

הם משתדלים להיכנס יחד למיטה, מתוך ההבנה שיש סיכוי גבוה יותר להשקיע באינטימיות המינית כאשר הם מסונכרנים עם הזמנים. הם נמשכים אחד לשנייה וחשוב להם להיות המאהבים אחד של השנייה. הם משקיעים באינטימיות המינית שלהם ודואגים שלא להזניח אותה.


14. הם מצמיחים אחד את השנייה 

המערכת הזוגית היא מקור כוח עבור כל אחד מהם ומצמיחה אותם באופן אישי. הם תומכים אחד בשנייה, מעודדים, מדרבנים, מקדמים ואף מעריצים אחד את השנייה. הם משגשגים יחד וכל אחד לחוד. האהבה שלהם היא מקור כוח עבורם, והם דואגים לטפח אותה. 


15. הם יודעים אהבה מהי 

הם לא נבהלים כאשר את ההתאהבות המסעירה מחליפה אהבה יציבה וארוכת טווח. הם ריאליים לגבי הציפיות שלהם אחד מהשנייה. הם דואגים להכניס ריגושיים לחייהם מעבר לשגרה הבטוחה. הם חולמים ביחד חלומות ועובדים קשה כדי להגשים אותם, מבלי לצפות לניסים וקסמים שיעשו את העבודה עבורם. הם מחוייבים ולא נרתעים מלהשקיע ללא הרף. הם מבינים שבכל מערכת יחסים יש עליות וירידות ולא נבהלים מהירידות, אלא עומלים כדי לעלות חזרה למעלה. הם אוהבים אחד את השנייה ולכן מקפידים על כל 14 הסעיפים הקודמים.  


הכותבת היא מטפלת אישית זוגית ומשפחתית מוסמכתפורומים מיניות וטיפול מיני

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
שטף דם בפין איש לא שקט 21/04/2017 18:36
  • שלום, לפני כשלושה ימים הלכתי לקבל שירותי מין בתשלום. לאחר כ5 דקות של מין אוראלי (היא לי,רוצה לציין שהכאיבה, היה אינטנסיבי) רוצה לציין שכל האקט התבצע עם קונדום, ללא יחסי מין , רק מין אוראלי קצר. לאחר כ5 דקות הסתיים ולא הסתכלתי לאזור. כשהגעתי הביתה הבחנתי בשטף דם סגול על אזור הכיפה, צמוד לחור ההשתנה. ארצה לציין שלא חשתי באף כאב ואני עדיין לא חש בכאב, רק שטף דם. ההשתנה שלי רגילה ללא כל כאב כלשהו ובכלליות אני מרגיש רגיל לגמרי. אני מאוד פוחד שנדבקתי במחלה כלשהי, רציתי לדעת מה הסיכוי שנדבקתי במשהו, אפ לוקחים בחשבון שזה נעשה עם קונדום ולא היו יחסי מין מלאים, רק אוראליים למשך כמה דקות בודדות. זה מאוד מפחיד אותי, תודה.

  • + הוסף תגובה
שטף דם בפין איש 22/01/2020 15:04
  • היי גם לי הדבר הזה קרה רציתי לדעת מה עשית בעניין?

  • + הוסף תגובה
מיניות אצל ילד בן 10 שלי 07/12/2019 21:23
  • מקווה שזה המקום הנכון... בני בן עשר. פתוח איתי מבחינת השיח על המין, מדבר על דברים... וגם אני איתו. לאחרונה התלונן כי ״הבולבול שלו כל הזמן שמח״ אפילו ארבע חמש פעמים ביום ( שאלתי כמה...) וזה מעסיק אותו וגורם לו לפדיחות ( כדבריו) . עוד כפעוט ראיתי ש״עומד לו״ בהרבה הזדמניות. מה המינונים הסבירים?

  • + הוסף תגובה
אבחון קונדילומה יונתן 21/11/2019 10:59
  • אשתי אובחנה עם מצב CIN1 בבדיקה שגרתית. הבדיקה העלתה שהוירוס הוא מזן 16. בעקבות זאת הלכתי להבדק אצל רופא עור ומין כדי שיבחן בליטות שמצאתי על בסיס הפין (אובחנו כשומניות) ו-2 "נקודות חן" שאבחנתי בהן לפני מספר שנים אך לא ייחסתי להן חשיבות. את "נקודות החן" הוא אבחן כקונדילומה. באותה פגישה הרופא צרב לי את האזור הנגוע בחנקן נוזלי לבקשתי. שאלות רבות שהיו לי נותרו ללא מענה מספק. אני מעוניין לדעת על איזה אורח חיים לשמור, איזו שגרת בדיקות עלי לקיים כדי לוודא שהקונדילומה לא חוזרת ושאין התפתחות של סרטן כזה או אחר? איך אני יכול לאבחן את זן הוירוס שגרם לי לקונדילומה? איך אני יכול לוודא אם אין לי זנים אחרים של הוירוס, אם נדבקתי מאשתי או הדבקתי אותה? איך יתכן שיש לי את 2 הנקודות האלה במשך שנים והן לא התפשטו?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!