המדריך: מה ההבדלים בין סוגי המדרסים השונים

האם באמת יש הבדל בין מדרסים שקונים בחנות לאלו שמכינים בהתאמה אישית? אילו מדרסים מתאימים לבלימת זעזועים? ומהם מדרסים למניעת זיעה? המדריך המלא
כתבה פרסומית כתבת חסות


העובדה שייצור הנעליים הפך להמוני בעשורים האחרונים, ולא כזה המותאם באופן ספציפי לכל כף רגל, הובילה לכך שיותר ויותר אנשים עוברים לשימוש במדרסים. אך בשוק ישנם סוגים שונים של מדרסים, כשכל אחד מהם מיועד למטרה אחרת. מה ההבדלים בין המדרסים השונים, ואיך תדעו איזה מהם מתאים לכם?


קראו עוד: לא רק ציפורן חודרנית: כל הסיבות לכאבים בציפורניים


1. רפידות (מדרסים גנריים)

זהו הסוג הפשוט ביותר, והוא מיוצר באופן המוני. את הרפידות ניתן להשיג ברשתות הפארם השונות ובבתי המרקחת, והן לא מותאמות באופן אישי אלא נרכשות על פי מידת הנעליים. הן מיועדות לשיפור האחיזה של הרגל בנעל או לשפר את יכולת בלימת הזעזועים.


2. מדרסים להגבהה

רפידות המיועדות לאנשים שרוצים להוסיף שניים עד שישה ס"מ לגובהם. את המדרסים מכניסים לנעליים, והם יוצרים אשליה של גובה. המדרסים מתאימים גם לאנשים הסובלים מרגליים לא שוות באורכן, ולא מיועדים לטיפול בבעיות אורתופדיות.


3. מדרסים למניעת הזעה

מדרסים שמטרתם להוריד את הטמפרטורות בנעל, ובכך למנוע הזעה. הם מיועדים לאנשים שסובלים מהזעה מוגברת בכפות הרגליים וכן לחולי סוכרת, שמנגנון ההזעה שלהם נפגע. מדרסים אלו עשויים משעם או מחומרים טבעיים אחרים, המאפשרים לכף הרגל לנשום.


מדרסים

לכל אחד מהמדרסים מטרה שונה


4. מדרסים לבלימת זעזועים

מדרסים המיועדים בעיקר לספורטאים חובבים, וכל מטרתם היא בלימת הזעזועים בכף ברגל, על מנת למנוע כאבי גב ובעיות שונות בכף הרגל. מדרסים אלו מיוצרים מחומרים מיוחדים שלהם יכולת ספיגת זעזועים משופרת. כיוון שהם לא באים לטפל בבעיות אורתופדיות, הם לא תמיד מותאמים לרגליים באופן אישי.


קראו עוד: כאבי מפרקים: כיצד ניתן להקל על הכאב


5. מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים שמטרתם לטפל בבעיות אורתופדיות, ולכן הם מותאמים לכף הרגל באופן אישי. בין היתר מטפלים המדרסים בהתאמה אישית בבעיות כגון דורבן, פלטפוס ובוהן קלובה (הלוקס ולגוס). מטרתם של המדרסים הללו היא לשנות את מנח כף הרגל על משטח הדריכה, במטרה ליצור חלוקה שונה של עומס הגוף המופעל עליה בזמן פעילויות שונות, כגון הליכה, ריצה ואפילו טיפוס במדרגות. 


אם אתם סובלים מבעיות אורתופדיות שונות, המדרסים בהתאמה אישית הם אלו שמומלצים עבורכם. הסיבה לכך היא שלכל אחד מאתנו כף רגל שונה, ולכן כדאי להתאים לה מדרס שיתמוך בה - ולא יגרום לנזק. ההתאמה של המדרסים לכף הרגל צריכה להיות מושלמת על מנת שניתן יהיה ליהנות מהיתרונות שהם מציעים. פורומים מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מטטרסוס אדוקטוס יי 28/04/2020 11:06
 • בני בן שנה וחצי האם יש עוד סיכוי לטיפול יעיל. גילינו את הבעיה רק כשהתחיל ללכת ועד שקלטנו שזו בעיה ממש לקח קצת זמן.

 • + הוסף תגובה
תיקון לבן שנה וחצי אורתוטיסט שמואל להב 28/04/2020 11:21
 • כפות רגליים קעורות צריכות נעל הפוכה מיוחדת. גשו לרופא אורטופד וקבלו אישור לטיפול ורק אחרי זה בואו אלי לייצור הנעליים. עדיין לא מאוחר לטיפול.

 • + הוסף תגובה
מדרסים קופת חולים לאומית דורון 24/04/2020 15:27
מדרסים לאומית דורון 24/04/2020 15:28
 • האם קיימת מציאות שאקבל מדרס ביו מכאני בהתאמת גבס דרך לאומית ב250 שקלים

 • + הוסף תגובה
מדרסים דרך הקופה אורתוטיסט שמואל להב 24/04/2020 15:45
 • היי דורון, כל הקופות מנסות, מטבע הדברים, להוזיל שרותים, גם במדרסים. ישנם כאלה שהמדרס הזה מספיק להם, ישנם כאלה שהמדרס עלול להביא להם נזק בטווח ארוך וישנם כאלה שהמדרס לא מספיק עבורם. אני מבין שאתה רגיל למדרס ביו מכאני או שרופא הנחה אותך שאתה צריך מדרסים ביו מכאניים, בין כך ובין כך אתה מבין שעדיף לקנות אותם באופן פרטי. אני משתדל ללכת לקראת הלקוח שרוצה מדרס טוב. אם תרצה בעזרתי תאם: 0522450955. בהצלחה

 • + הוסף תגובה
מדרסי newfeet חיפאית 06/03/2020 08:27
 • האם מדרסי newfeet בריאים או שזו עבודה בעיניים. אפשר לענות לי בפרטי. תודה רבה

 • + הוסף תגובה
מדרסים ויושרה אורתוטיסט שמואל להב 06/03/2020 09:17
 • שלום לחיפאית, לא יודע להגיד אך השיטה שלהם לא בריאה בעיני, אתה מגיע לקנות מדרס במחיר 99 ₪ כפי שהפרסום שלהם מבטיח אך הם מדברים איתך על מדרסים במחיר סביב 2200, 2700 ₪. אני יודע מנסיון, הגעתי אליהם כלקוח מוסווה .. תחליטי לבד. בהצלחה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!