כדאי שתכירו: הניתוח החדשני להסרת משקפיים בלייזר

הוא אורך דקות בודדות, נעשה ללא מגע יד אדם ואת השיפור בראייה מרגישים מיד: ניתוח חדשני להסרת משקפיים בלייזר משנה את חייהם של הסובלים מבעיות ראיה. למי כדאי לעבור אותו?

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 20/10/2015

הוא קל, חסר סיבוכים ואחד הניתוחים המהירים ביותר שיש: ניתוח הסרת משקפיים בלייזר משנה את איכות החיים מקצה לקצה. מדובר בניתוח שנותן "גט" לעדשות המגע ולמשקפיים, ומקל בעיקר על חייהם של בעלי משקפי מולטיפוקל.


גם בצד הכלכלי מדובר בניתוח בעל מספר רב של יתרונות - וחיסכון של אלפי שקלים: נחסך הצורך בקנייה תכופה של משקפיים, משקפי שמש אופטיות, עדשות מגע וכל חומרי הניקוי שלהן. לעומת זאת, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא הוצאה חד פעמית שלאחריה השיפור בראיה הוא משמעותי ואף מיידי.למי מתאים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר?

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתאים למי שסובל מרוחק ראיה, קוצר ראיה וכן למי שסובל מאסטיגמציה (צילינדר), וניתן לעבור אותו החל מגיל 18 ועד גיל 60. לפני הניתוח מתבקשים המועמדים לעבור במרפאה בדיקה יסודית, שתקבע האם הם אכן מתאימים לעבור ניתוח שכזה.


"יש כמה תנאים שיכולים להגביל את מרכיבי המשקפיים מלעבור ניתוח בלייזר", מסביר ד"ר איתן לבני, רופא עיניים בכיר ומנתח במרפאות "אסותא אופטיק". "התנאי הראשון הוא שהמטופל ידווח על יציבות במספר של המשקפיים או עדשות המגע במהלך השנה האחרונה.


ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. השיפור בראייה מיידי


"הגבלות יכולות לחול גם על מי שסובל ממחלות עיניים אחרות או שעובי הקרנית שלו דק מדי. בכל מקרה, על המטופלים לדעת שבדיקה כזו לפני ניתוח חובה שתבוצע על ידי רופא מומחה, אשר נעזר במכשור מתקדם ומתאים. בדיקה זו הינה הכרחית לצורך קביעת שיטת הטיפול המתאימה".מהו הניתוח החדשני להסרת משקפיים בלייזר?

ההליך המתקדם ביותר בתחום הניתוחים להסרת משקפיים בלייזר נקרא Z-LASIK, והיתרון הגדול שלו הוא שהפעולה הכירורגית בניתוח נעשית בעזרת קרן לייזר מדויקת ביותר וללא מגע יד אדם. הרופא המנתח משתמש במכשיר בשם 6-Ziemer FEMTO LDV על מנת לפתוח "חלון טיפולי" בקרנית העין. מכיוון שההליך כולו נעשה בעזרת קרני לייזר, נחסך השימוש בלהב של סכין, שיטה שהייתה מקובלת בעבר, בעיקר בניתוח בשם לאסיק.


לפרוצדורה החדשה יש מספר יתרונות על פני הקודמת: היא מתקדמת יותר מבחינת טכנולוגית והיא יושמה כבר במאות אלפי ניתוחים ברחבי העולם. בשיטה זו זמן ההתאוששות הוא קצר מאוד וכבר לאחר כמה שעות מושגת ראיה אופטימלית. בנוסף, את השיפור בראיה אפשר לחוש כבר בדקות הראשונות שאחרי הניתוח. יתרון משמעותי נוסף: הסיכון לסיבוכים או לתופעות לוואי משמעותיות הוא כמעט אפסי והתיקון שמתבצע בקרנית הוא ברמת דיוק של מאית המילימטר.כמה זמן נמשך הליך הסרת המשקפיים בלייזר?

כל ההליך נמשך כ-10 דקות בלבד לשתי העיניים. אם נהיה מדויקים יותר, הזמן הנדרש לצורך התיקון עצמו, בו קרן הלייזר נוגעת בקרנית העין, הוא שניות בודדות בלבד.היכן ניתן לעבור את הניתוח החדשני?

במרפאות "אסותא אופטיק" מתמחים בניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, בעזרת טכנולוגיית No Touch System, שנחשבת לאחת המתקדמות ביותר ברפואה. כל הניתוחים מבוצעים בידי מנתחי עיניים בכירים, שלזכותם שנים רבות של ניסיון ואלפים רבים של מנותחים.בשיתוף רשת מרפאות "אסותא אופטיק"
פורומים, הסרת משקפיים בלייזר

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
ניתוח תיקון נוסף לצילינר ניתוח תיקון חוזר לצילנידר 07/12/2019 18:08
  • עשיתי לפני 6 שנים ליזר והיום חזר רק צלינדר בעניים עין ימין.00 1 ועין שמאל 1.50 האם אפשר לתקן ולא לחזור שוב האם ממולץ לעבור ניתוח תיקון ואם עברתי ניתוח זה יהיה 6:6

  • + הוסף תגובה
צילינדר שלושה חודשים אחרי PRK יוסי 04/12/2019 01:25
  • שלום ד"ר, כיום אני שלושה חודשים לאחר ניתוח PRK ויש לי צילינדר של 1.5 בכל עין. הרופא המליץ לי על טיפול בטיפות קומביגן על מנת להאיץ את ההחלמה. רציתי לשאול האם עוד קיים סיכוי שהצילינדר ירד בשלב הזה של ההחלמה (3 חודשים אחרי). תודה רבה.

  • + הוסף תגובה
הסרת משקפיים בלייזר עבור פלוסים רוית 03/12/2019 16:21
  • אני בת 27, עם פלוסים (3ו-4), מאוד רוצה להסיר משקפיים. אפשרי בפלוסים?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!