//

כדאי לבדוק: כך תוכלו לחסוך מאות שקלים בביטוחי הבריאות שלכם

אנחנו עושים הכול כדי להוזיל בכמה שקלים את מחיר התוכנית בנייד או באינטרנט, אבל לא שמים לב למחיר הגבוה שלעתים נגבה מאתנו בפוליסות ביטוחי הבריאות השונות - ומפסידים מאות ואלפי שקלים בשנה. המדריך שיעזור לכם לחסוך כסף
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 31/07/2019


כ-750 שקלים מוציאה מדי חודש משפחה ממוצעת (זוג עם שני ילדים) על ביטוחים מסוגים שונים - סכום לא מבוטל לכל הדעות. אך רבים לא מודעים לכך שעלותם של אותם ביטוחים מתייקרת עם השנים - ומוסיפה לסל ההוצאות המשפחתי מאות שקלים, מבלי שכלל נשים לב.


אך לא מדובר בגזירת גורל. בכמה פעולות פשוטות ניתן להוזיל את עלויות הביטוחים למשפחה - בכל התחומים. כדי לסייע לכם לעשות זאת הכנו עבורכם מדריך מיוחד שיעזור לכם להחליט מהם הביטוחים להם אתם זקוקים - ואיך תוכלו לחסוך בהוצאות.מהם הביטוחים הנדרשים למשפחה?

ישנם שישה סוגי ביטוח מרכזיים להם זקוקה משפחה: ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח ריסק להורים למקרה מוות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות וביטוח משכנתא. מטרת העל של כלל הביטוחים הללו היא למנוע פגיעה כלכלית במשפחה במקרה של קטסטרופה בריאותית או מקרה מוות של אחד מבני המשפחה. 


כך, למשל, ביטוח הבריאות מכסה במקרים רבים תרופות שאינן בסל הבריאות, שעלותן למשפחה יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים מדי חודש; ביטוח ריסק (המוכר גם כביטוח חיים) מבטיח כי אם אחד מההורים ילך לעולמו לא תתרחש ירידה דרסטית בהכנסות המשפחה, מה שעלול לגרום לפגיעה כלכלית קשה ביותר, מעבר לפגיעה הנפשית הכואבת מעצם האובדן. 


ביטוח בריאות

ביטוח. למנוע פגיעה כלכלית במשפחה במקרה של קטסטרופה


כיצד נקבע מחירן של פוליסות הביטוח השונות?

מחיר הפרמיה לביטוח אינו קבוע והוא מותאם לכל אחד. המחיר נקבע על פי אקטואריה, הלוקחת בחשבון את מספר וגובה התביעות של המבוטחים על פי פרמטרים ידועים כגון גיל, מין ומצב בריאותי.מדוע חברות הביטוח מעלות את מחירן של הפוליסות השונות?

מרבית סוגי הביטוח מתייקרים מדי שנה, ככל שגיל המבוטח עולה. זה דבר ידוע ומוכר, אך ניתן לשינוי. כיצד? כמו בכל תחום כלכלי – על ידי משא ומתן נכון.


בדיוק כפי שקורה כאשר אתם מנהלים משא ומתן עם ספקי הטלוויזיה או האינטרנט – גם חברות הביטוח מעוניינות בנו כלקוחות ולכן בדרך כלל מאפשרות למבוטחים הנחות משמעותיות בשנים הראשונות, הנעות בין 10%-50% ממחיר הפוליסה. ההבדל הוא שבעוד שאנחנו מודעים למחיר אותו אנו משלמים לספקיות התקשורת, בתחום הביטוח לרוב אנחנו לא מחליפים חברה בכל שנה, וכך יוצא שפעמים רבות אנחנו פשוט "שוכחים" מה הייתה עלותה של הפרמיה המקורית וממשיכים לשלם את הסכום המלא לאחר שההנחה הסתיימה. ההפרש יכול לנוע בין עשרות למאות שקלים מדי חודש - שיוצאים מכיסנו.כיצד, אם כן, ניתן להמשיך וליהנות ממחירים נמוכים יותר?

אחת השיטות הפשוטות ביותר להוזיל את מחירי הביטוח היא לבצע המרה, כלומר להעביר את הפוליסה מחברת ביטוח אחת לאחרת ובכך ליהנות מההנחות, בדיוק כפי שאנחנו נוהגים כיום לעשות בתחום האינטרנט או הטלפונים הניידים. אפשרות נוספת היא לבקש, באמצעות חברות המתמחות בכך, מחברת הביטוח הנחה נוספת (ביצוע שימור לקוח). 


חשוב להדגיש כי לא תמיד ניתן לבצע המרה. ההליך מתבצע אך ורק כאשר מצבו הבריאותי של המבוטח תקין ורק במידה והכיסוי אינו נחות מזה שהיה ללקוח. בנוסף, ישנם סוגי ביטוח משנים מסוימות שבהם אסור לבצע המרה כיוון שהיא גורמת להפסד ללקוח.


סוכנות "פרומיס" מציעה לבצע עבורכם, ללא עלות, בדיקה מול חברות הביטוח. הסוכנות תבדוק עבורכם את האפשרות להוזלה בעלות הביטוחים ותמליץ לכם אלו סוגי ביטוח רלוונטיים עבורכם, לאור השינויים שחלו בשנים האחרונות. את הבדיקה ניתן לבצע תוך מספר דקות וללא עלות - ובכך לחסוך מאות שקלים. 


הכתבה בשיתוף מומחי סוכנות "פרומיס"פורומים מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מדרסים ושאר שאלות .......... ס 05/08/2020 09:54
 • שלום בת 45, בריאה רזה ולא מעשנת. עקב כאב באצבע ליד האגודל ברגל שמאל, אורטופד כף רגל שלח אותי לצילום רנטגן בשתי כפות הרגליים עם שלושה מנחים ובנוסף אולטראסאונד לכף הרגל. הוא החליט שיש לי פרייברג ושעליי לקנות מדרסים אצל מישהי ושזה יקנה לי הנחה מקופח ובנוסף ניתן לעשות זריקת קורטיזון. הבנתי מאורטופדים של כף רגל אחרים שהוא היה צריך לשלוח לסיטי. האם הבדיקות שביצעתי לא מתאימות באמת? למה משמשים המדרסים? האם נעלי נייק ללא מדרסים טובים להליכה? הבנתי שמדרסים מיועדים לנעל סגורה ובקיץ אני הולכת עם סנדלים, האם סנדל של טבע נאות טוב לי? מה הקשר לקשת גבוהה ולפרייברג? האם המחלה הזו יכולה להסתבך? מהם הסיבוכים? איזה ספורט מומלץ לעשות בשביל להזרים דם? הליכה יוצרת עומס על האצבע? הבנתי שאין לי הזרמת דם תקינה באצבע תודה

 • + הוסף תגובה
בעיות בכף הרגל ותשובות אורתוטיסט שמואל להב 05/08/2020 15:46
 • היי, חלק מהשאלות שלך לא מיועדות אלי. בגדול הבעיה הרפואית שלך גורמת לכאבים באזור כריות/בסיס האצבעות בכף הרגל, קשת אורכית גבוהה מידי מוסיפה לחץ לאותו אזור כמו גם עומס הליכה יכול ליצור עומס על האצבע. המדרסים מיועדים לתמוך בקשתות כך שהם יורידו לחץ מהאזור הכואב. כל נעל ולו היקרה ביותר מכילה רפידה טובה יותר או פחות אך לא מכילה מדרס שנבנה לפי צורת הקשתות שלך ולפי הצורך שלך ולכן לכל נעל וכפכף את צריכה מדרסים. ישנם מדרסים לפעילויות שונות (עמידה ממושכת, פעילות ספורטיבית, ועוד) וישנם מדרסים המותאמים לסוגי נעליים (אלגנטי, סנדל/כפכף, ספורט) . המחלה יכולה לגרום לסיבוך בפני עצמה וגם בעקיפין, למשל, בגלל כאב את משנה את צורת הדריכה ומעמיסה ביתר על הברך. כשמגיעים אלי בכדי לעשות מדרסים אני נוהג לבדוק במחשב דריכה את יקום ועוצמת הלחצים, לבחון את מהות הכאבים, את מצבי העומס על הרגל ביום יום, בודק את סוגי הנעליים ולפי כל אלו ממליץ/בונה מדרסים. בריאות מלאה

 • + הוסף תגובה
טופס הכרת מעמד והתמחות אושרי 28/06/2020 16:08
 • שלום! רציתי לשאול איך אני יכול לזהות את טופס הכרת מעמד, האם אתה יכול לשלוח העתק שלו? ודבר שני רציתי לשאול באיזה תחום אמור להתעסק האדם שמתמחה לעשות את המדרסים(אורתוטיסט/כירופרקט/אורטופד וכו)

 • + הוסף תגובה
הכרת מעמד אורתוטיסט שמואל להב 28/06/2020 18:06
קישור לתעודה אורתוטיסט שמואל להב 28/06/2020 18:28
מדרס רב שכבתי או חצי קשיח? שלומית 21/06/2020 15:35
 • שלום רב, אורטופד ילדים הפנה אותנו לרכישת מדרס רב שכבתי לפי מידת גבס לרגל אחת עבור ביתנו בת ה12 עקב הפרש גובה בין 2 הרגליים של 1 ס"מ שגורם לבעיות ביציבה. שאלתי היא- כיצד יודעים שהמדרס אכן רב שכבתי ובאיכות טובה (מה לבדוק כדי להיות בטוחה שלא מוכרים לי סתם מדרס)? במכון מסוים גם נאמר לי שאין להם מדרס רב שכבתי אלא רק קשיח למחצה. מה ההבדל בין השניים? תודה מראש

 • + הוסף תגובה
מדרס בגלל קיצור אורך רגל אורתוטיסט שמואל להב 21/06/2020 16:00
 • שלום, מוזר לי. מדרסים זה משהו מסויים והגבהה זה משהו אחר. לקיצור צריך הגבהה ולא מדרס ומחומר קשיח ולא רב שיכבתי. אשמח אם תגיעו אלי למכון ואשמח לעשות את מה שצריך. בהצלחה, שמוליק. מכון אורטופדי ברזילי-להב 036121070

 • + הוסף תגובה
תודה רבה על המענה המהיר ושאלה נוספת שלומית 24/06/2020 13:02
 • היכן אתה מקבל? ולידע כללי- מאיזה חומר רפידת ההגבהה הזו צריכה להיות? קשיח? חצי קשיח? סיליקון? מה הקריטריונים שחשוב לדעת לגבי רפידת הגבהה שתהיה אפקטיבית ולא סתם הגבהה "על הנייר" שלא תעשה כלום ואולי ההיפך.

 • + הוסף תגובה
הגבהה אורתוטיסט שמואל להב 24/06/2020 14:57
 • היי שלומית, הגבהה חייבת להיות מחומר קשיח שאם לא כן תהיה שקיעה ואז אין הגבהה, אם צריך גם מדרסים ניתן לשלב את ההגבהה במדרסים. אנחנו: מכון אורטופדי ברזילי-להב ביאליק 79 רמת גן לתיאום: טלפון 03-6121070 בריאות שלמה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!