כדאי לבדוק: כך תוכלו לחסוך מאות שקלים בביטוחי הבריאות שלכם

אנחנו עושים הכול כדי להוזיל בכמה שקלים את מחיר התוכנית בנייד או באינטרנט, אבל לא שמים לב למחיר הגבוה שלעתים נגבה מאתנו בפוליסות ביטוחי הבריאות השונות - ומפסידים מאות ואלפי שקלים בשנה. המדריך שיעזור לכם לחסוך כסף

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 31/07/2019

כ-750 שקלים מוציאה מדי חודש משפחה ממוצעת (זוג עם שני ילדים) על ביטוחים מסוגים שונים - סכום לא מבוטל לכל הדעות. אך רבים לא מודעים לכך שעלותם של אותם ביטוחים מתייקרת עם השנים - ומוסיפה לסל ההוצאות המשפחתי מאות שקלים, מבלי שכלל נשים לב.


אך לא מדובר בגזירת גורל. בכמה פעולות פשוטות ניתן להוזיל את עלויות הביטוחים למשפחה - בכל התחומים. כדי לסייע לכם לעשות זאת הכנו עבורכם מדריך מיוחד שיעזור לכם להחליט מהם הביטוחים להם אתם זקוקים - ואיך תוכלו לחסוך בהוצאות.מהם הביטוחים הנדרשים למשפחה?

ישנם שישה סוגי ביטוח מרכזיים להם זקוקה משפחה: ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח ריסק להורים למקרה מוות, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות וביטוח משכנתא. מטרת העל של כלל הביטוחים הללו היא למנוע פגיעה כלכלית במשפחה במקרה של קטסטרופה בריאותית או מקרה מוות של אחד מבני המשפחה. 


כך, למשל, ביטוח הבריאות מכסה במקרים רבים תרופות שאינן בסל הבריאות, שעלותן למשפחה יכולה להגיע גם לעשרות אלפי שקלים מדי חודש; ביטוח ריסק (המוכר גם כביטוח חיים) מבטיח כי אם אחד מההורים ילך לעולמו לא תתרחש ירידה דרסטית בהכנסות המשפחה, מה שעלול לגרום לפגיעה כלכלית קשה ביותר, מעבר לפגיעה הנפשית הכואבת מעצם האובדן. 


ביטוח בריאות

ביטוח. למנוע פגיעה כלכלית במשפחה במקרה של קטסטרופה


כיצד נקבע מחירן של פוליסות הביטוח השונות?

מחיר הפרמיה לביטוח אינו קבוע והוא מותאם לכל אחד. המחיר נקבע על פי אקטואריה, הלוקחת בחשבון את מספר וגובה התביעות של המבוטחים על פי פרמטרים ידועים כגון גיל, מין ומצב בריאותי.מדוע חברות הביטוח מעלות את מחירן של הפוליסות השונות?

מרבית סוגי הביטוח מתייקרים מדי שנה, ככל שגיל המבוטח עולה. זה דבר ידוע ומוכר, אך ניתן לשינוי. כיצד? כמו בכל תחום כלכלי – על ידי משא ומתן נכון.


בדיוק כפי שקורה כאשר אתם מנהלים משא ומתן עם ספקי הטלוויזיה או האינטרנט – גם חברות הביטוח מעוניינות בנו כלקוחות ולכן בדרך כלל מאפשרות למבוטחים הנחות משמעותיות בשנים הראשונות, הנעות בין 10%-50% ממחיר הפוליסה. ההבדל הוא שבעוד שאנחנו מודעים למחיר אותו אנו משלמים לספקיות התקשורת, בתחום הביטוח לרוב אנחנו לא מחליפים חברה בכל שנה, וכך יוצא שפעמים רבות אנחנו פשוט "שוכחים" מה הייתה עלותה של הפרמיה המקורית וממשיכים לשלם את הסכום המלא לאחר שההנחה הסתיימה. ההפרש יכול לנוע בין עשרות למאות שקלים מדי חודש - שיוצאים מכיסנו.כיצד, אם כן, ניתן להמשיך וליהנות ממחירים נמוכים יותר?

אחת השיטות הפשוטות ביותר להוזיל את מחירי הביטוח היא לבצע המרה, כלומר להעביר את הפוליסה מחברת ביטוח אחת לאחרת ובכך ליהנות מההנחות, בדיוק כפי שאנחנו נוהגים כיום לעשות בתחום האינטרנט או הטלפונים הניידים. אפשרות נוספת היא לבקש, באמצעות חברות המתמחות בכך, מחברת הביטוח הנחה נוספת (ביצוע שימור לקוח). 


חשוב להדגיש כי לא תמיד ניתן לבצע המרה. ההליך מתבצע אך ורק כאשר מצבו הבריאותי של המבוטח תקין ורק במידה והכיסוי אינו נחות מזה שהיה ללקוח. בנוסף, ישנם סוגי ביטוח משנים מסוימות שבהם אסור לבצע המרה כיוון שהיא גורמת להפסד ללקוח.


סוכנות "פרומיס" מציעה לבצע עבורכם, ללא עלות, בדיקה מול חברות הביטוח. הסוכנות תבדוק עבורכם את האפשרות להוזלה בעלות הביטוחים ותמליץ לכם אלו סוגי ביטוח רלוונטיים עבורכם, לאור השינויים שחלו בשנים האחרונות. את הבדיקה ניתן לבצע תוך מספר דקות וללא עלות - ובכך לחסוך מאות שקלים. 


הכתבה בשיתוף מומחי סוכנות "פרומיס"פורומים, כאבים בכתף ובמרפק

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
פריקת כתף אלי 14/12/2019 15:01
 • מה נשמע, אני פרקתי את הכתף בפם הראשונה לפני כמעט שלושה שבועות. בהתחלה לא הייתה תחושה כל כך באיזור אבל היא חזרה בהדרגה וכל יום אני מרגיש יותר טוב אבל מאז שעברתי את התאונה אני מרגיש שהכתף שלי לא שרירית כמו הכתף השנייה כאילו היא בריפיון ואני לא מצליח להרים את היד לצד בעזרת מעל לאיזשהי נקודה, לא כי כואב פשוט אני לא מצליח. בגדול אני מודאג מזה שאולי נפגעו לי עצבים באיזור אני רק רוצה להבין אם זה בגלל הטראומה ושיש עוד זמן לראות אם זה נשק תמידי או אם בכלל יש מה לעשות עם זה. אני בנתיים מחכה לתור לאורתופד. תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
פריקת כתף דר' ירון סלע 15/12/2019 08:46
 • שלום רב אלי, ותודה על פנייתך ! חשוב לדעת מספר פרטים נוספים - 1. מהו גילך - בשכבות גיל שונות יש התייחסות שונה לפריקות כתף. בגילאים שונים, שכיחים נזקים שונים למרכיבי הכתף כתוצאה מהפריקה. 2. מי תאר זאת כ"פריקה" - האם רופא במיון או אתה חשת פריקה שחזרה לבד או על ידי מניפולציה של רופא 3. האם זו היתה פריקה מלאה או תת פריקה ? 4. מה מצבך הרפואי הכללי ? 5. האם ישנה גמישות יתר במפרקי גופך ? 6. איך נגרם הנזק ? האם חבלה באנרגיה גבוהה או, לדוגמה, בשינה (פריקה ספונטאנית). 7. מה הטיפול שבוצע עד כה ? 8. האם ראה אותך מומחה כתף ? חשוב מאד להיבדק ! בדיקת כתף יסודית היא התחלה טובה בעבורך. נא ראה בהקדם מומחה כתף. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
פריקת כתף אלי 15/12/2019 13:41
 • אני בן 24. עברתי תאונת דרכים כשהחלקתי מקטנוע על הכתף. זאת הייתה פריקה מלאה והחזירו לי את הכתף במקום למיון. אין לי גמישות יתר במפרקים בגוף. אני בריא בדכ ואני די פעיל ועושה ספורט. בנתיים אני עם קיבוע לכתף. הכתף הפצועב שלי מרגישה די רפויה ולא קשיחה לעומת הכתף הבריאה. רציתי להבין אם זה נורמלי יחסית לתקופת זמן שאני נמצא בה אחרי הנפילה(שלושה שבועות בערך) או שזה צריך להדליק לי איזשהי נורה אדומה. עברתי אולטרסאונד ואני מתחיל פיזיותרפיה בשבוע הבא ואז אני נפגש עם אורתופד שוב. תודה!

 • + הוסף תגובה
פריקת כתף דר' ירון סלע 15/12/2019 13:59
 • תודה על העדכון אלי. כעת התמונה ברורה יותר. בהחלט ראוי לראות את ממצאי בדיקת האולטרסאונד ולוודא שאין נזק בריקמה הרכה. יש לראות בצילום ביקורת שאין שברים ושרק היתה פריקה שהוחזרה. לעתים יש נזק בגלנואיד שזה ה"מכתש" של הכתף. המשטח המפרקי יכול להיפגע בפריקה וחשוב לשים דגש על כך בצילום. כמו כן, כמעט תמיד יש נזק בטבעת הסחוסית - זה ה"לברום" המקיף את המשטח המפרקי. פעמים רבות, במידה ואין שיפור בכאב ותפקוד לאורך זמן, מבצעם MRI ארתרו לכתף לבירור מידת הנזק. בשלב הראשוני בו אתה נמצא, תחושותיך שכיחות. יש להיות עם הקיבוע למשך הזמן שהוגדר לך , ולאחר מכן פיזיותרפיה. מאד חשוב להיבדק על ידי מומחה כתף. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה צד שמאל רני 10/12/2019 14:33
 • שלום רב אני בן 67 אדם בריא. מתחתי את צד שמאל של החזה באימון משקולות 4 קג אימון שלא הייתי ממש מורגל לו .יש לי כאב עמום לסירוגין באיזור . בדיקת דם העלתה שאין לי דלקת אבל מדד ה ck הראה 263 שהנורמל עד 170.רופא המשפחה סבור כי המאמץ המסוים הזה כנראה יצר קרע קל בשריר החזה באותו איזור והיתה דליפה של האינזים שהעלה את רמת הck אם כי בערכים לא ממש גבוהים .עברו מאז 10 ימים ללא פעילות יש שיפור קל ןעדין חש את הכאב.שאלתי כמה זמן בהתחשב בגילי אותם קרעים קלים אני מניח יתרפאו

 • + הוסף תגובה
כאב בחזה צד שמאל דר' ירון סלע 15/12/2019 08:59
 • שלום רב רני, ותודה על פנייתך ! מצבך ברור. ובהחלט יש מקום למנוחה. לתת לך עצה ישירה ואמינה (מובן מאליו...) שאינני יכול. לא בדקתי אותך. יש לשקול ביצוע US למקום הכאב ולראות האם אכן יש קרע בגיד או בשריר הפקטורליס מייג'ור. האם הקרע חלקי או בעובי מלא. לרוב, ככלל אצבע- מנוחה של כ 3-4 שבועות היא התחלה טובה ,ולאחר מכן חזרה הדרגתית עם "סרגל מאמצים" מוגדר ומבוקר. אך זו רק אמירה כוללנית ואינני יכול להתחייב שהיא מתאימה למצבך (ללא בדיקתך הישירה). בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
Acj תום 25/02/2019 16:01
 • שלום דר אני היייתי בחופשת סקי ונפלתי כרגע אובחנתי עם acj רמה שלוש. רציתי לדעת מה הטיפול המומלץ ומשך התהליך והאם אני אחזור לתפקוד רגיל?

 • + הוסף תגובה
פריקת מפרק ACJ דר' ירון סלע 27/02/2019 10:04
 • שלום רב תום, ותודה על פנייתך ! חשוב להיבדק על ידי מומחה כתף. יש לראות את מצב הכתף, דרגת הדפורמציה והנפיחות. יש לעבור על צילומי הרנטגן ולראות האם אכן מדובר בדרגה 3 (מתוך 6 דרגות חומרה, לפי קלסיפיקצייה רוקווד)." "כלל אצבע" אומר, שלרוב בדרגות 1-2 הטיפול אינו ניתוחי. בדרגות 4-6, לרוב הטיפול ניתוחי. דרגה 3 הינה גבולית ונמצאת "בתחום האפור". לאור זאת חשוב "לתפור" את הטיפול הנכון למטופל המסוים. אינני מכיר אותך, ולא יכול לייעץ לך ישירות. במידה ותחפוץ בעזרה ישירה ואישית יותר, אני זמין לתקשורת בערוצים המקובלים באתר. בברכה,

 • + הוסף תגובה
Acj פתוח דוד 09/12/2019 00:28
 • בדקו אותי באולטסאונד ורשום acj פתוח מה זה אומר?

 • + הוסף תגובה
Acj פתוח דר' ירון סלע 09/12/2019 13:13
 • שלום רב דוד, ותודה על פנייתך ! הבדיקה מציינת שיש הרחבה של המפרק. יש סיבות שונות לכך. חבלתיות או כרוניות לדוגמה. חשוב להיבדק על ידי מומחה כתף. יש לראות את מצב הכתף בבדיקה הגופנית, ולקחת את תשובת האולטרסאונד בקונוטציה הנכונה, לפי ממצאי הבדיקה הגופנית. לרוב, מומלץ גם לבצע בדיקת רנטגן מכוונת לכתף על מנת לראות את המבנה הגרמי (עצם וסחוס מפרקי) בצורה טובה יותר. אינני יודע מה תלונותיך ומה הטיפול שקיבלת עד כה. ולכן, אינני יכול לייעץ לך ישירות ללא בדיקתך. במידה ותחפוץ בעזרה אשמח לעזור. בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה
בנוגע לacj הפתוח. דוד 09/12/2019 13:35
 • דר' סלע שלום רב. בהמשך לשיחתינו ובדיקתך אציין כי נפגעתי ע"י אוטו לפני כשבועיים בתאונת דרכים במהירות גבוהה כהולך רגל. עשיתי צילומי רנגנט וסיטי בתל השומר מיד אחר התאונה. נחבלתי רק בכתף ימין אשר התנפחה קצת וכתוצאה מהנפיחות היא לא תפקדה כראוי עם כאבים כשבוע. הכאב ירד מיום ליום וכיום לאחר שבועיים היא כמעט לא כואבת ויש רוטציה של 360 עדיין עם קצת בעיות כנראה עדיין מחלימה כי יש טיפ טיפה נפיחות עדיין למרות ש90 אחוז ממנה כבר ירד. חשבו שיש לי קרעים ברצועות או בגידים ובבדיקת הסיטי נקבע שאין. אך מה שרשום זה שהacj פתוח. השאלה שלי האם "פתוח" משמעותו "קרע" או שזה באמת סתם נפיחות סתמית שיורדת לבדה גם ככה מידי יום ביומו. ואני שואל אותך כי יש לי mri עוד כחודש ועד אז אני לא יראה אורטופד או מומחה לכתף מה שמפחיד אותי כי נראה לי שפרקתי הכתף. אשמח אם תאיר פניי בנוגע למה זה "acj פתוח, בלתי סדיר עם תפיחות של הרקמה הרכה מעליו עוד נכתב כי "לא נראתה צביטה" ?. תודה ויום טוב.

 • + הוסף תגובה
בנוגע לacj הפתוח דר' ירון סלע 15/12/2019 08:56
 • שלום בשנית דוד, שאלתך מאד ברורה. במידה ואבדוק אותך ואראה הצילום, אוכל לענות לך בצורה ברורה על שאלתך הספציפית. ללא מעבר על הצילום ובדיקתך, אינני יכול להתייחס לגופו של מקרה. נא בצע ה MRI וראה מומחה כתף בהקדם האפשרי. אאחל לך בריאות שלמה !

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!