אימפוטנציה: כל מה שאתם חייבים לדעת על בעיות בזקפה

כ-20% מהגברים יסבלו, בשלב זה או אחר, מבעיות בזקפה (אימפוטנציה) - הגורמות לירידה במצב הרוח ואפילו לדיכאון. מה הגורמים לבעיות בזקפה וכיצד אפשר לטפל בתופעה?
כתבה פרסומית כתבת חסות


הזקפה היא חלק בלתי נפרד מחייו של כל גבר בוגר. היא מופיעה לעתים כבר בשעות הבוקר המוקדמות (זקפת הבוקר הידועה), ממשיכה בשלה גם בלילה ואפילו בזמן השינה, ומגיעה לשיאה כמובן ברגע המענג מכל - בעת קיום יחסי מין. אך לא תמיד זה כך - ישנם גברים הנוטים לאבד לעתים את היכולת להגיע לזקפה (אימפוטנציה) או לשמור עליה למשך פרק הזמן הרצוי, והסיבות לכך רבות ומגוונות. לרוב, גבר שסובל מבעיות זקפה יחווה ירידה במצב הרוח עד כדי דיכאון, דבר שעלול להיות הרסני להמשך חייו ולפגוע בקריירה שלו ובקשריו הזוגיים. 


קראו עוד: 10 סיבות שבגללן כדאי לכם לעשות יותר סקס


גברים רבים שואלים את עצמם מדוע זה קרה דווקא להם אך חשוב שידעו שהם לא לבד. ההפרעה הזו קיימת אצל 20% מהגברים בממוצע והסיבות לכך הן, כאמור, רבות ומגוונות.


המערכת הפיזיולוגית ה"מייצרת" את הזקפה "מסובכת" במיוחד, וכוללת מורכבות של גירויים עצביים, פעילויות הורמונאליות ותפקוד תקין של כלי הדם בבטן תחתונה. כל בעיה בהם עשויה לחבל ביכולתו של הגבר להגיע לזקפה ולשמור עליה למשך פרק זמן סביר. הסיבות לאין אונות יכולות להיות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות ואף שילוב של השניים.הבעיה: מהן הסיבות לאין אונות?

אימפוטנציה על רקע פיסיולוגי עשויה להיגרם בעקבות סוכרת, בעיות בערמונית, ניתוחים בבטן תחתונה, בעיות עצביות, מחלות ניווניות, פגיעה בחוט השדרה, בעיות הורמונליות, שימוש בסמים ובאלכוהול ועוד. אין אונות עלולה להיגרם גם כתוצאה מתופעת לוואי של תרופות להורדת לחץ דם או לטיפול במחלות נפש.


אימפוטנציה

אימפוטנציה. הסיבות יכולות להיות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות


בנוסף, אין אונות פסיכולוגית עלולה להיגרם עקב דיכאון, אורח חיים לחוץ, בעיות בזוגיות, טראומות נפשיות מן העבר, חרדת ביצוע ועוד. סוג נוסף של אין אונות פסיכולוגית היא כזו המופיעה בסיטואציות מסוימות - למשל גברים שמסוגלים להגיע לזקפה מלאה כאשר הם מאוננים או כאשר הם חווים סקס עם אישה אחרת שאינה בת הזוג שלהם. במקרים כאלה ברור כי לגבר אין בעיה גופנית כלשהי אלא בעיה נפשית, הזקוקה לאפיון ולטיפול. במקרים מסוימים גם כישלון חד פעמי בעת קיום יחסי מין עלול להיות טראומטי ולעורר חששות ותסכולים שעלולים למנוע את הופעת הזקפה המיידית גם בניסיונות הבאים.


קראו עוד: 12 הרגלים שיגבירו את הליבידו שלכם


היום ברור שהגוף והנפש קשורים זה בזה ולכן לפעמים קשה להצביע על המקור להופעת האין אונות ועל הסיבות להחמרת המצב. יחד עם זאת, יש הסכמה על התבנית הבאה: התפתחות בעיה רפואית הגורמת לקשיי זקפה. קשיים אלה גורמים להתפתחות חרדה והפרעות נפשיות. המצב מחמיר - וחוזר חלילה.הטיפול: איך מתמודדים עם זה?

אבחון מקדים מסייע במציאת הגורם לבעיות זקפה ובהתאמת הטיפול לצורכי המטופל, לחומרת המצב ולמידת המורכבות שלו. כל גבר שסובל מקשיים בזקפה יכול לקבל את הטיפול שאיתו הוא יחוש הכי בנוח ושיהיה לשביעות רצונו. עבור כל גבר אפשר להתאים יותר מטיפול אחד. אפשרויות הטיפול בבעיות בזקפה הן מגוונות, בהתאם לגורמים ולמצב המטופל: 


טיפול תרופתי: אפשר לטפל בקשיי זקפה ובאימפוטנציה על ידי תרופות שונות - תרופות לנטילה דרך הפה, תכשירים להזרקה לפין, תכשירים  הורמונליים למריחה מקומית וטיפולים הורמונליים בהזרקות תקופתיות.


טיפול פסיכולוגי: לעתים מתגלה כי מקור הבעיה הפיזיולוגית נובע מבעיה נפשית חמורה המשפיעה על תפקודו המיני של הגבר. במקרה כזה יש טיפולים פסיכולוגיים דיסקרטיים - טיפול אישי, טיפול סקסולוגי זוגי או טיפול במסגרת קבוצת תמיכה.


טיפול משולב: במקרים שבהם קשה להצביע על מקור הבעיה, אפשר לשלב טיפול תרופתי עם טיפול פסיכולוגי.


טיפול רפואי נלווה: במקרים מסוימים ייתכן כי פתרון של בעיה רפואית אחרת כגון בעיה בערמונית, בעיה עצבית, איזון סוכרת וכדומה - יוכל לסייע גם בשיפור יכולות הזקפה של הגבר.


לסיכום, לא משנה מהי הסיבה לאין אונות, חשוב לדעת שאפשר לטפל בה - ויפה שעה אחת קודם.ד"ר נחום זילבר, אורולוג מומחה לטיפול בהפרעות בתפקוד המיני

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר נחום זילבר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים בעיות בזיקפה, אימפוטנציה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השפעה תרופתית על זקפה ושק אשכים ולד 12/09/2020 23:04
 • לפני כשבוע סיימתי טיפול בנקסיום (שבוע לאור העובדה שפגע לי במערכת עיכול) , שמתי לב שהתחושה באיבר מין השתנתה ,יש מאין אין אונות וחוסר חשק מיני ( בעיה שלא הייתה קודם) . מה שמטריד ששק האשכים נראה גדול יותר עם יותר עור עודף ,דבר שלא היה לפני הטיפול התרופתי. ביצעתי בדיקת אולטראסאונד אשכים ומפשעות, התגלה בקע קטן בצד ימין (7ממ) ובבדיקת אשכים הכל יצא תקין. ממה הדבר יכול לנבוע? הבנתי שיש קשר בין התרופה לאין אונות אולם מה הקשר לשק האשכים שהתרחב לו ?

 • + הוסף תגובה
בהמשך לתיאור ולד 12/09/2020 23:06
 • חשוב לציין שכל האיזור מרגיש מאוד רפוי שלא כמו מקודם.

 • + הוסף תגובה
נקסיום וזקפה ד"ר נחום זילבר 13/09/2020 13:32
 • ידוע על קשר כלשהו בין התרופה הזו וירידת חשק אולם לזמן מוגבל בלבד. כל יתר התלונות לא מוכרות לי בתור תגובה לתרופה.

 • + הוסף תגובה
שאלה נוספת ולד 14/09/2020 18:26
 • ועצם העובדה שהפין מאוד רפוי לאחרונה ובר שבוע ימים לא הייתה לי זקפת בוקר עלול להעיד על משהו ? אני כן יכול להגיע לזקפה במגע עצמי אולם היא לא יציבה , אציין גם שבשבוע האחרון אני לא ישן טוב בכלל.

 • + הוסף תגובה
כיסוי / סבסוד של ביטוח רפואי פרטי לטיפול בבעיות בזיקפה באמצעות הזרקה. שלום 08/09/2020 11:41
 • שלום רב, ברצוני לשאול לגבי האם מרפאת און עובדת עם ביטוח רפואי פרטי כלשהו שמסבסד את הטיפול באמצעות הזרקות לפין? אם כן, איזו חברה?

 • + הוסף תגובה
כיסוי טיפול מרפאות "און" ע"י ביטוח פרטי ד"ר נחום זילבר 08/09/2020 19:11
 • רופאי רשת מרפאות "און" קשורים בהסכמי ביטוח עם כל חברות הביטוח בתחום הרפואי הפרטי. וכן עם ביטוחים משלימים אחרים

 • + הוסף תגובה
איו אונות רוני 02/09/2020 16:26
 • שלום אני בן 67 ספורטאי לפני כחצי שנה עברתי כריתה רובוטית של בלוטת הערמונית.לפני הניתוח תפקודי המיני היה מצוין.כיום הזקפה נעלמה.וכל הכדורים שנסיתי ללא הועיל.לעיתים אני צופה סרטי פורנו וזה גורם להתעוררות קלה.אבל זה לא זה. שאלתי היא האם לפני הפתרטון של הזריקות יש פתרון אמצע נוסף.תודה

 • + הוסף תגובה
אימפוטנציה לאחר כריתת ערמונית ד"ר נחום זילבר 03/09/2020 05:53
 • אין אונות בעקבות כריתת ערמונית על רקע של ממאירות בפרוסטטה היא תופעה שכיחה . האורולוג המנתח משתדל תמיד למנוע נזק זה אבל זה מופיע בכל זאת . כדורים ברוב המקרים לא עוזרים. הטיפול הזריקתי לזקפה ה"נעלמת" יעיל ומועיל מאד - במצבים לאחר כריתת ערמונית בכל גישה כירורגית - ללא סיבוכים ולצערי אין פתרון אמצע נוסף .

 • + הוסף תגובה
טיפול זריקתי ד"ר נחום זילבר 03/09/2020 20:24
 • הטיפול ניתן על ידי אורולוג מומחה ומשמעותו הזרקה עצמית לפין לפני מגע מיני

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!