//

המדריך המלא: כל מה שצריך לדעת על מתיחת בטן

ירידה דרסטית במשקל וכמובן הריון עלולים להוביל למראה עור מדולדל ולסימני מתיחה, אותם ניתן להעלים על ידי ניתוח מתיחת בטן. מהן השיטות השונות לביצוע הניתוח וכמה זמן נמשכת ההחלמה?
כתבה פרסומית כתבת חסות


במקרים של ירידה דרסטית במשקל עלול להיווצר מצב בו אנו מגיעים למשקל היעד אך נותרים עם עודפי עור רבים, מראה עור מדולדל וסימני מתיחה. עודפי העור גורמים לנו לחוש חוסר ביטחון ודימוי גוף בעייתי, זאת חרף תהליך ההרזיה המוצלח שעברנו. אך לא צריך להשלים עם המצב הקיים. למרבה המזל, כיום ניתן להיפטר מעודפי עור אלו באמצעות מתיחת בטן. 


קראו עוד: ההריון "הרס לך את הגוף"? הכל על ניתוחים פלסטיים אחרי לידה


מהי מתיחת בטן?

עודפי עור נוצרים כאשר ישנו תהליך של מתיחה של העור ולאחריו ירידה של הנפח, שלא מביא איתו צמצום של כמות העור, כפי שהיה רצוי. כדי להסיר עודפי אלו מבצעים מתיחת בטן - ניתוח פלסטי אשר מבוצע לצורך הסרת עודפי עור מהבטן התחתונה. לרוב הניתוח נעשה בשתי התוויות עיקריות: לאחר ירידה במשקל אצל גברים או נשים, או בעקבות לידות.מה חשוב לבדוק לפני הניתוח?

בבדיקה לפני הניתוח חשוב לאמוד את כמות עודפי העור, את חוזקה של דופן הבטן, ולהעריך האם ישנם בקעים בדופן הבטן. כמו כן, יש לבדוק האם ישנם עודפי עור בגב ובירכיים החיצוניות והפנימיות ולהעריך את כמות עודפי השומן שישנם. אומדנים אלו ישפיעו על ההחלטה לגבי סוג הניתוח והיקפו. מתי כדאי לבצע את הניתוח?

מומלץ לבצע ניתוח מתיחת בטן לאחר סיום פרק הרחבת המשפחה, או כחצי שנה לאחר התייצבות המשקל בתהליך ההרזיה. בכל מקרה יש לדעת כי הניתוח אינו מהווה תחליף לספורט או לירידה במשקל. אילו סוגי ניתוחים קיימים כיום?

מיני מתיחת בטן 

הניתוח מבוצע לצורך חיזוק דופן הבטן והסרת מעט עודפי עור, אם ישנם. החתך הניתוחי מעט רחב יותר מצלקת של ניתוח קיסרי, אולם קצר לרוב מצלקת סטנדרטית של מתיחת בטן. לעתים קרובות אין צורך בצלקת סביב הטבור. מתיחת בטן פורמלית 

דרך חתך בבטן התחתונה מבוצעים הסרת עודפי העור, הידוק דופן הבטן וכן שינוי מיקום הטבור. ניתן לשלב בניתוח זה שאיבת שומן לאזורי המותן, הירכיים וכן הבטן העליונה המרכזית. אורך הצלקת שתישאר תלויה בכמות עודפי העור שישנם. מתיחת בטן היקפית 

ניתוח זה נועד להסיר עודפי עור הנמצאים באזורי הבטן התחתונה, המותניים ומהגב. ניתן לבצע במהלך ניתוח זה גם מתיחת ירכיים חיצוניות. הניתוח נועד ברוב המקרים לאנשים לאחר ירידה משמעותית במשקל. ניתוח בטן עם צלקת מרכזית 

ניתוח זה נועד לטפל בעודפי עור הנמצאים בשני מישורים: במישור האנכי, כמו ברוב ניתוחי הבטן, וכן במישור האופקי. בסוף הניתוח, בנוסף לצלקת האופקית בבטן התחתונה, נשארת צלקת אנכית לכל אורך הבטן, מעל ומתחת לטבור. הניתוח מתאים למטופלים עם צלקת קודמת אנכית בבטן או למטופלים עם עודפי עור משמעותיים במרכז הבטן, בנוסף לעודפי העור של הבטן התחתונה. מה צפוי לאחר הניתוח?

לאור היקף הניתוח ונוכחות התפרים בדופן הבטן, ההחלמה ממתיחת בטן עלולה להיות מעט מאתגרת. צריך לקחת בחשבון כאבים בזמן שינויי תנוחה (מעבר משכיבה לישיבה וכו') בשבוע-שבועיים הראשונים וצורך בחגורת בטן בחודש הראשון לאחר הניתוח. כמו כן, בימים הראשונים לאחר הניתוח נשארים נקזים, שהינם צינורות חלולים, האחראים להוצאת הנוזלים העלולים להצטבר בבטן כתוצאה מהניתוח. 


מומלץ לצאת לחופשה של כשבועיים מהעבודה לצורך ההחלמה הראשונית. גם לאחר תקופה זו עדיין ישנם שינויים: בצקת ושטפי דם ההולכים ונספגים, החלמה של הצלקת (תהליך הנמשך כשנה וחצי מהניתוח) וכן תהליך הרפייה קלה של העור שעבר מתיחה. בחודש הראשון מומלץ להימנע ממאמצים גופניים או פעילות ספורטיבית. פורומים ניתוחי חזה קוסמטיים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
טרנד הסרת שתלים נוי 14/07/2020 09:21
 • יש מין טרנד להסיר שתלים בימים אלה.. האם יש רקע בריאותי לעניין? מתלבטת אם להגדיל, בת 26. תודה

 • + הוסף תגובה
טרנד הסרת שתלים ד"ר שגית משולם-דרזון 14/07/2020 10:43
 • נוי יקרה, אני לא מאמינה בטרנדים😊 כל ניתוח צריך להתאים לאשה, לצרכיה ולמבנה גופה. הגדלת חזה עם שתלי סיליקון היא ניתוח בטוח עם שביעות רצון גבוהה כשנעשית כראוי. אני מציעה לך להגיע ליעוץ כירורג פלסטי ולקבל את כל המידע על ניתוח להגדלת חזה. לפרטים נוספים את מוזמנת להתקשר ל 0737367050 בהצלחה!

 • + הוסף תגובה
צורת השדיים לאחר ניתוח חגית 29/06/2020 10:16
 • שלום ד"ר, עברתי ניתוח הגדלה, ואני לא מרוצה מהתוצאה הנראית. השג לא נראה טבעי, אם כי בגודל שרציתי. האם יש מה לעשות? אודה לתשובתך.

 • + הוסף תגובה
צורת השדיים לאחר הניתוח ד"ר שגית משולם-דרזון 29/06/2020 19:02
 • חגית יקרה, אי שביעות רצון מצורת השדיים לאחר ניתוח יכולה להיות נעוצה בסיבות הקשורות למבנה השד עצמו אותן לא ניתן לשנות או סיבות הקשורות לניתוח שעברת ואותן ניתן לשנות. כדי לתת לך תשובה שמתאימה לך עליך להפגש עם רופא. מציעה שראשית תנהלי שיחה עם הרופא שניתח אותך. את תמיד יכולה לפנות לחוות דעת נוספת. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
שדיים שונים בגודלם- ניתוח? שרי 09/06/2020 08:40
 • היי, שני השדיים שלי מאוד שונים בגודלם, האם זהו ניתוח מקובל, להשוות בינהם? מתלבטת אם לגשת לניתוח, למרות שמרוד מפריע לי העניין. מה דעתך? תודה

 • + הוסף תגובה
שדיים שונים בגודלם ד"ר שגית משולם-דרזון 09/06/2020 12:49
 • שרי יקרה, אסימטריה של השדיים הוא מצב מאד שכיח. יש היום שיטות שונות לטפל באסימטריה של החזה ולהגיע לתוצאות מאד טובות. אם הדבר מפריע לך פני להתייעצות באשר לאפשרויות שמתאימות למקרה האישי שלך. אחרי היעוץ תוכלי להחליט על סמך כל האינפורמציה שקיבלת אם תיקון האסימטריה נכון לך. Www.Dr-SagitMeshulam.com בהצלחה, שגית.

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!