השתלת שיניים ביום אחד – חיוך מושלם ללא חתכים

כיום ניתן לבצע שיקום פה בשיטה משוכללת החוסכת את הניתוחים, את ההחלמה הארוכה - וגם את העלויות הגבוהות. כל מה שאתם צריכים לדעת השתלת שיניים ביום אחד בשיטת All on 4 ו-All on 6
כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 19/06/2016

שיטת שתלים באלכסון, המוכרת גם בשם All on 4 או All on 6, נחשבת לאחת מהשיטות המתקדמות ביותר בתחום השתלות השיניים, וכן כמתקדמת ביותר מבחינת הטכניקה בה נעשה שימוש. השיטה נועדה לטיפול במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי של הלסת התחתונה או העליונה ונדרש שיקום. בשיטה המסורתית, במקרים בהם חסרה עצם באזורים אחוריים בפה, יש צורך לבצע הרמת סינוס בלסת העליונה או בניית עצם מורכבת בלסת התחתונה - הליך מורכב, ארוך ויקר יותר. בשיטת All on 4 או All on 6, בה נעשים שתלים ביום אחד, ניתן להתקין בין ארבעה לשישה שתלים בלבד, אשר חלקם בהטיה - דבר המאפשר תמיכה אחורית ושיקום של לסת שלמה. בזכות טכנולוגיה זו ניתן תוך מספר שעות בלבד לבצע עקירות שיניים, השתלת שתלים וגשר, ולצאת עם פה מלא שיניים קבועות. מה כולל תהליך השתלת השיניים?

ראשית, על המטופל להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים ובמידה והוא מועמד להשתלות הוא ישלח על ידי הרופא לביצוע הדמיית CT של הלסת - בעזרתה ניתן לבדוק את עצם הלסת באזורים המיועדים להשתלה. במקרים בהם ישנה כמות מספקת של עצם, ניתן לבצע השתלה רגילה. במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי ניתן לבצע השתלה בשיטת השתלים המוטים - All on 4 או All on 6 - השתלת שיניים ביום אחד.ניתן לפשט ולייעל את הטיפול על ידי שימוש בהשתלה ממוחשבת. בטכניקה זו ניתן לתכנן את מיקום השתלים העתידיים במודל וירטואלי של הלסת, וכך מתקבלת תבנית אשר דרכה ניתן להשתיל את השתלים ללא צורך בחיתוכים ותפירה. שיטה זו מאפשרת להתקין שתלים בצורה מדוייקת ולמקסם את התוצאות - וכן הטיפול הופך למהיר וקל יותר ועם כמות קטנה בהרבה של תופעות לוואי. 


ההליך עצמו כולל השתלת שתלים בצורה אלכסונית באזור האחורי, כאשר למעשה גוף השתל כולו נמצא בתוך עצם קיימת, הראש החיצוני מספק תמיכה אחורית ואילו החלק שנמצא בתוך הלסת נמצא בעמדה קדמית יותר. באופן זה השתלים מספקים תמיכה אחורית ללא צורך בבניית עצם בלסת התחתונה, וללא צורך לערב את הסינוס בלסת העליונה.  מהם היתרונות בשיטת All on 4 או All on 6?

היתרון משמעותי בהשתלת שיניים בשיטת All on 4 או All on 6 (השתלת שיניים ביום אחד) הוא שהיא מתאימה גם במקרים בהם אין די מסת עצם לביצוע השתלה רגילה ומאפשרת קבלת גשר קבוע גם במקרים בהם חסרה עצם באזור אחורי. מאחר ואין צורך בבניה, ההחלמה פשוטה ומהירה, ובדרך כלל ללא כאבים.


כמו כן, טיפול בשיטת שתלים ביום אחד חוסך ניתוחים מקדימים, כגון השתלת עצם, עיבוי עצם או הרמת סינוס. כפועל יוצא גם העלויות נמוכות יותר והתהליך מתקצר באופן משמעותי (בהרמת סינוס, למשל, יש להמתין כתשעה חודשים עד לאפשרות של ביצוע השיקום).


מכאן ניתן להבין כי השתלות שיניים ביום אחד בשיטת  All on 4או All on 6, מעניקה למטופל פתרון מהיר, חסכוני ומוצלח להשתלה של פה מלא – ללא סיבוכים, ביקורים חוזרים ותותבות נשלפות ומציקות. האם כל רופא יכול לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

ביצוע השתלת שיניים בשיטת  All on 4אוAll on 6  חייבת להיעשות על ידי רופא מיומן, בעל ניסיון ומיומנות בשיטה. רצוי שהרופא שמבצע את ההשתלה בפועל יהיה גם הרופא המשקם (הרופא שמבצע את הגשר), כיוון שקיימת חשיבות רבה למיקום השתלים על מנת לקבל תוצאה שיקומית מיטבית. השילוב של היכולת הכירורגית והראייה השיקומית קריטיים להצלחה.ד"ר ניצן שלזינגר הוא מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסטתיקה במרכז יהלום

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר ניצן שלזינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלות שיניים ביום אחד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
גיל 14 חוסר שן גיל מינימלי להשתלת שן Igal 24/02/2020 00:17
 • ברצוני לשאול בסיום טיפול ארטודנטי יישור שיניים לילדה בת 14 בעקבות שן חסרה שלא גדלה ולא תגדל הרופאה הציעה לעשות מרילנד לשן החסרה שאלתי כמה רופאים וכולם התנגדו לעשות לה מרילנד חלק מהרופאים הציעו לעשות השתלת שן ברצוני לשאול האם בגיל 14 אפשר לעשות שתל? וכן מה האופציות שיש ?? מכיוון שאחרי שיורידו את הפלטה והמקום יהיה ריק תהיה תזוזה של השיניים בחזרה. אני ממש אובד עצות מאחר שכול רופא נותן הצעה אחרת.. אודה אם תוכל לענות לי תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
היש אמת בפרסומים? מתעניינת 08/02/2020 17:54
 • מרוב פרסומים אודות השתלות שיניים מסוגים שונים ומשונים לכאורה גם במצב של חוסר עצם קיצון, לא פחות גם פרסומים אודות בניית עצם בשיטות כאלו ואחרות...., כתוצאה איבדתי כוון. בקצור, סברתי שמצבי המורכב מצדיק פניה להיבדק על ידי מומחי פה ולסת וכך הגעתי לאחד מבתי החולים בארץ (מאלה שנותנים את השירות הפרטי למי שלכאורה יכולים לשלם את העלויות) זאת מן הסיבה הפשוטה שלטעמי הסיכון לא משתלם לי, גם בהנחה שככול שיש מציאות בקידמה המתפרסמת, לא יתכן שכירורגים בבתי החולים לא מעודכנים או מתברר אפילו מסתייגים, כפי שאמרו לי "זה רק פרסומים, אין לנו ניסיון עם השיטות האלה, אין עדיין מספיק ניסיון ואנחנו לא יודעים כמה זמן השיקום בשיטה הבזאלית שאנחנו לא יודעים מה זה (שכן זו הייתה בקשתי מהם) צפוי להחזיק. ויעצו לי ואמרו שאפשר לשקם באמצעות הרמת סינוס או שתלים זיגומטיים אם ארצה, על אלה יש לרפואה ניסיון. שאלתי אל ד"ר ניצן, האם יש אמת בפרסומים, או שכולנו, ציבור הנזקקים לשיקום פה בתנאים מורכבים, שפני ניסיון לצורך התנסות? מה אמת ומה לא?!

 • + הוסף תגובה
השתלת שיניים באזלית- היש אמת בפרסום? ד"ר ניצן שלזינגר 22/02/2020 18:56
 • למתעניינת שלום, איני יודע איזה פרסומים ראית ומה הוצע בהם. בכל מקרה ישנן טכניקות שונות להשתלות שיניים. אני מניח ששאלתך מתייחסת להשתלות באזליות- באותם מקרים של חוסר עצם קיצוני , ניתן לבצע השתלה של שתלים באזליים- הכוונה להשתלה בעצם הבסיסית , לצורך כך משתמשים בשתלים שונים מן השתלים הרגילים - יש שימוש בשתלי דיסק ובשתלים הנתמכים על פני העצם. אין מחקר מסודר לגבי ההצלחה אבל בהחלט ישנם מקרים בהם הטכניקה הזו נתנה מענה ללא צורך בבנית עצם נוספת. מאחר ורפואה אינה מתמטיקה - אין תשובה אחת שתהיה נכונה עבור כולם - יש לבחון כל מקרה לגופו. - ניתן תמיד לשקול ביצוע שתלים באזליים או שיקום אחר הדורש בנית עצם או שתלים זיגומטיים. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
תודה לד"ר ניצן שליזנגר על המענה מתעניינת 22/02/2020 19:09
 • האם תסכים לגלות לציבור המתעניינים, ( הנה כי כן, אני נימנית על המחפשים מזור למצוקתם....) מה זה בניית עצם בשיטת SONIC מתי ולמי השיטה מתאימה, ומה העלות כאשר מדובר באיבוד מסיבי של עצם הלסת העליונה. בתודה מראש

 • + הוסף תגובה
SONIC WELD- שיטה לבנית עצם דנטלית ד"ר ניצן שלזינגר 22/02/2020 20:45
 • שלום למתעניינת, אני מניח שאת מתכוונת לשיטת SONIC WELD לבנית עצם. ישנן שיטות רבות לבנית עצם. בעיקרון כאשר אין מספיק נפח של עצם יש צורך בתוספת של עצם - ניתן לבצע בנית עצם על ידי בלוק של עצם ואז התוספת של העצם היא על ידי "חלק אחד יציב של עצם אשר מקבעים אותו אל העצם הקיימת. שיטה נוספת לבנית עצם היא על ידי עצם גרגירית- החסרון העיקרי בשימוש בעצם גרגירית - היא חוסר היציבות של הגרגירים והקושי בשמירה יציבה של הנפח , אחת השיטות לשמור על היציבות של גרגירי העצם היא ע"י מילוי של העצם הגרגירית בתוך תבנית קשיחה מיוחדת אשר מקבעים אותה לעצם הקיימת ומחברים את התבנית הזו ע"י טכנולגיה של SONIC WELD (הלחמה ע"י גלי קול ) - לאחר מכן עוטפים את התבנית הזו עם החניכיים ותופרים. לאחר מספר חודשים התבנית נספגת ואילו העצם הגרגירית הופכת לעצם רגילה . עלי לציין כי זוהי שיטה אחת מני רבות ליצוב ושמירה על נפח של העצם הגרגירית: כגון שימוש בממברנות מחוזקות ע"י שלד טיטינום , ברגי תמיכה ליצירת אפקט של אוהל , שימוש בעצם קורטיקלית ליצירת כיסוי ועוד.. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
תודה רבה ל"ר ניצן שליזנגר מתעניינת 22/02/2020 23:54
 • לד"ר ניצן שליזנגר, תודה רבה על ההסבר, מעניין מאוד, אם כך יש תקווה חדשה למחוסרי העצם. לגביי למשל, מתברר שהפתרון היחיד הוא בית חולים, בגלל איבוד עצם מסיבי. אני קצת מודאגת מקווה שיצליח..... כבר הייתי בכמה מרפאות שיניים, ואז הופניתי למומחה, ומומחה שלח אותי לבית חולים...., נבדקתי במרפאת החוץ של בית חולים ואמרו שאפשר לטפל, לכאורה יש סיכוי בטיפול ע"י הרמת סינוס + עיבוי עצם, מכאן שהמצב שלי לא כל כך פשוט....... אמת ליבי היא, שאם הרופא יצליח להתאים לי תותבת, כזאת שלא זזה, שנדבקת לחיך ולא נופלת, אז אשמח בחלקי ולא אתקרב לטיפולים המורכבים האלו. הבעיה שהסיכוי להתאים לי תותבת נוחה שלא צריך דבק או רפידות, הסיכוי כנראה נמוך. אז אאלץ לטפל.... תודה על ההסברים.

 • + הוסף תגובה
השתלות שיניים טל 19/02/2020 13:53
 • האם טיפול ב PPF בזמן השתלת שיניים נהוג היום והם הוא תורם להחלמה?

 • + הוסף תגובה
שימוש ב PRF ד"ר ניצן שלזינגר 22/02/2020 19:15
 • טל שלום, PRF - פלאזמה עשירה בפיברין- מופק מן הדם של המטופל ותורם לריפוי מהיר יותר של הרקמה הרכה ( חניכיים ומוקוזה ) ולפיכך תורם להצלחה בקליטת השתלים. בתהליך של פציעה יש בשלב ראשון זליגה של דם ואז נוצר קריש דם ע"י פיברין אשר יוצר את הרשת הראשונית אשר אוטמת את הפצע ולאחר מכן הגוף מתקן את האזור הפצוע עד ריפוי ( אם ע"י אותה הרקמה או ע"י צלקת) כאשר אנחנו מרכזים את ה PRF אנו עוזרים לתהליך הריפוי . בתוך ה PRF - מצויים פקטורי גדילה , תאי דם לבנים וכן פיברין , מאחר וה PRF מאוד מרוכז הרי שהאפקט של הריפוי גדול ומהיר יותר . ניתן להשתמש ב PRF על מנת לעזור לסגור מהר יותר אזורים שעברו ניתוח או עקירה , PRF בשילוב עצם גרגירית - מאפשר טיפול קל יותר בעצם ( מתקבלת עצם בגוש אחד כמו ג'ל אשר קל יותר להשתמש בה) במקרים של בנית עצם או הרמת סינוס . היום משתמשים ב PRF גם בהזרקות אסטטיות . בנוסף אצל חול יסוכרת אשר סובלים מפצעים שלא נרפאים ניתן לשים על הפצע PRF דבר שעוזר בריפוי וסגירת הפצע. איך מפיקים PRF ? - לוקחים דם ורידי - ( בדומה ללקיחת דם לצורך בדיקת דם) לתוך מבחנת ואקום - שמים בצנטריפוגה אשר מפרידה את מרכיבי הדם וע"י שימוש בפרוטוקולים שונים ניתן לקבל מספר סוגים של PRF בהתאם ללצורך ( יש נוזלי ויש כמו ג'ל) . מקווה שהייתי לעזר :-)

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!