השתלת שיניים ביום אחד – חיוך מושלם ללא חתכים

כיום ניתן לבצע שיקום פה בשיטה משוכללת החוסכת את הניתוחים, את ההחלמה הארוכה - וגם את העלויות הגבוהות. כל מה שאתם צריכים לדעת השתלת שיניים ביום אחד בשיטת All on 4 ו-All on 6

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 19/06/2016

שיטת שתלים באלכסון, המוכרת גם בשם All on 4 או All on 6, נחשבת לאחת מהשיטות המתקדמות ביותר בתחום השתלות השיניים, וכן כמתקדמת ביותר מבחינת הטכניקה בה נעשה שימוש. השיטה נועדה לטיפול במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי של הלסת התחתונה או העליונה ונדרש שיקום. בשיטה המסורתית, במקרים בהם חסרה עצם באזורים אחוריים בפה, יש צורך לבצע הרמת סינוס בלסת העליונה או בניית עצם מורכבת בלסת התחתונה - הליך מורכב, ארוך ויקר יותר. בשיטת All on 4 או All on 6, בה נעשים שתלים ביום אחד, ניתן להתקין בין ארבעה לשישה שתלים בלבד, אשר חלקם בהטיה - דבר המאפשר תמיכה אחורית ושיקום של לסת שלמה. בזכות טכנולוגיה זו ניתן תוך מספר שעות בלבד לבצע עקירות שיניים, השתלת שתלים וגשר, ולצאת עם פה מלא שיניים קבועות. מה כולל תהליך השתלת השיניים?

ראשית, על המטופל להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים ובמידה והוא מועמד להשתלות הוא ישלח על ידי הרופא לביצוע הדמיית CT של הלסת - בעזרתה ניתן לבדוק את עצם הלסת באזורים המיועדים להשתלה. במקרים בהם ישנה כמות מספקת של עצם, ניתן לבצע השתלה רגילה. במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי ניתן לבצע השתלה בשיטת השתלים המוטים - All on 4 או All on 6 - השתלת שיניים ביום אחד.ניתן לפשט ולייעל את הטיפול על ידי שימוש בהשתלה ממוחשבת. בטכניקה זו ניתן לתכנן את מיקום השתלים העתידיים במודל וירטואלי של הלסת, וכך מתקבלת תבנית אשר דרכה ניתן להשתיל את השתלים ללא צורך בחיתוכים ותפירה. שיטה זו מאפשרת להתקין שתלים בצורה מדוייקת ולמקסם את התוצאות - וכן הטיפול הופך למהיר וקל יותר ועם כמות קטנה בהרבה של תופעות לוואי. 


ההליך עצמו כולל השתלת שתלים בצורה אלכסונית באזור האחורי, כאשר למעשה גוף השתל כולו נמצא בתוך עצם קיימת, הראש החיצוני מספק תמיכה אחורית ואילו החלק שנמצא בתוך הלסת נמצא בעמדה קדמית יותר. באופן זה השתלים מספקים תמיכה אחורית ללא צורך בבניית עצם בלסת התחתונה, וללא צורך לערב את הסינוס בלסת העליונה.  מהם היתרונות בשיטת All on 4 או All on 6?

היתרון משמעותי בהשתלת שיניים בשיטת All on 4 או All on 6 (השתלת שיניים ביום אחד) הוא שהיא מתאימה גם במקרים בהם אין די מסת עצם לביצוע השתלה רגילה ומאפשרת קבלת גשר קבוע גם במקרים בהם חסרה עצם באזור אחורי. מאחר ואין צורך בבניה, ההחלמה פשוטה ומהירה, ובדרך כלל ללא כאבים.


כמו כן, טיפול בשיטת שתלים ביום אחד חוסך ניתוחים מקדימים, כגון השתלת עצם, עיבוי עצם או הרמת סינוס. כפועל יוצא גם העלויות נמוכות יותר והתהליך מתקצר באופן משמעותי (בהרמת סינוס, למשל, יש להמתין כתשעה חודשים עד לאפשרות של ביצוע השיקום).


מכאן ניתן להבין כי השתלות שיניים ביום אחד בשיטת  All on 4או All on 6, מעניקה למטופל פתרון מהיר, חסכוני ומוצלח להשתלה של פה מלא – ללא סיבוכים, ביקורים חוזרים ותותבות נשלפות ומציקות. האם כל רופא יכול לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

ביצוע השתלת שיניים בשיטת  All on 4אוAll on 6  חייבת להיעשות על ידי רופא מיומן, בעל ניסיון ומיומנות בשיטה. רצוי שהרופא שמבצע את ההשתלה בפועל יהיה גם הרופא המשקם (הרופא שמבצע את הגשר), כיוון שקיימת חשיבות רבה למיקום השתלים על מנת לקבל תוצאה שיקומית מיטבית. השילוב של היכולת הכירורגית והראייה השיקומית קריטיים להצלחה.ד"ר ניצן שלזינגר הוא מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסטתיקה במרכז יהלום

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר ניצן שלזינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, השתלות שיניים ביום אחד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
השתלת שיניים מלאה הילה 07/07/2019 22:26
  • שלום, אני רוצה לברר על רופא מומלץ לביצוע השלתת שיניים. המצב מורכב י שלי תותבות כבר עשר שנים. איך אפשר לדעת מי רופא אמין ומומלץ לעבור איתו את התהליך? למה צריך לשים לב? ואיך אפשר לברר ולוודא זאת? תודה רבה על המענה

  • + הוסף תגובה
רופא ממולץ לשיקום פה מלא ד"ר ניצן שלזינגר 08/08/2019 15:54
  • הילה שלום, מטבע הדברים אין המצלה בפורום לרופא כזה או אחר. אולם אפשר לתת לך כלים להחליט איזה רופא מתאים לך. האם קיבלת המלצות על הרופא? האם דיברת עם אנשים שבצעו שיקום דומה אצל הרופא? ה כמה נסיון יש לרופא? אם הקליניקה נקיה? האם מתייחסים אלייך בכבוד? האם יש לך תחושה טובה אצל הרופא/ה המטפל/ת? ועוד...... בהצלחה :-)

  • + הוסף תגובה
אשמח לדרכים לחיפוש רופא הילה 22/10/2019 22:36
  • אני לא מכירה אנשים נוספים שביצעו השתלת שיניים (לסת עליונה מלאה) ולא שמעתי על רופאים, רק מה שיכולה למצוא בגוגל. אך איך אדע אם ההמלצות אמיתיות? אשמח לכל הכוונה בנושא.

  • + הוסף תגובה
כמוכן, האם יש תעודות מסוימות שצריכות להיות לרופא העוסק בהשתלות? הילה 22/10/2019 22:47
בת 26 יש לי שאלה לוברבום 22/10/2019 18:22
  • שלום וברכה אני בת 26 בעקבות בעיה שהחריפה בעיניים הרופאים רוצים לנתח יש לי 2 שאלות איך עוברים ניתוח כשאף פעם עוד לא נכנסתי לחדר ניתוח איך אפשר לקבל שיתוף פעולה בין הרופא למטופל כשבקושי בדיקות ראיה אפשר בקושי לעשות מחכה לתשובה

  • + הוסף תגובה
צילום לפני השתלה שמעון 18/10/2019 12:27
  • האם על פי צילום סי.טי מוקדם ניתן לבוע איזה סוג השתלה עדיפה?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!