//

השתלת שיניים ביום אחד – חיוך מושלם ללא חתכים

כיום ניתן לבצע שיקום פה בשיטה משוכללת החוסכת את הניתוחים, את ההחלמה הארוכה - וגם את העלויות הגבוהות. כל מה שאתם צריכים לדעת השתלת שיניים ביום אחד בשיטת All on 4 ו-All on 6
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 19/06/2016


שיטת שתלים באלכסון, המוכרת גם בשם All on 4 או All on 6, נחשבת לאחת מהשיטות המתקדמות ביותר בתחום השתלות השיניים, וכן כמתקדמת ביותר מבחינת הטכניקה בה נעשה שימוש. השיטה נועדה לטיפול במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי של הלסת התחתונה או העליונה ונדרש שיקום. בשיטה המסורתית, במקרים בהם חסרה עצם באזורים אחוריים בפה, יש צורך לבצע הרמת סינוס בלסת העליונה או בניית עצם מורכבת בלסת התחתונה - הליך מורכב, ארוך ויקר יותר. בשיטת All on 4 או All on 6, בה נעשים שתלים ביום אחד, ניתן להתקין בין ארבעה לשישה שתלים בלבד, אשר חלקם בהטיה - דבר המאפשר תמיכה אחורית ושיקום של לסת שלמה. בזכות טכנולוגיה זו ניתן תוך מספר שעות בלבד לבצע עקירות שיניים, השתלת שתלים וגשר, ולצאת עם פה מלא שיניים קבועות. מה כולל תהליך השתלת השיניים?

ראשית, על המטופל להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים ובמידה והוא מועמד להשתלות הוא ישלח על ידי הרופא לביצוע הדמיית CT של הלסת - בעזרתה ניתן לבדוק את עצם הלסת באזורים המיועדים להשתלה. במקרים בהם ישנה כמות מספקת של עצם, ניתן לבצע השתלה רגילה. במקרים בהם חסרה עצם באזור האחורי ניתן לבצע השתלה בשיטת השתלים המוטים - All on 4 או All on 6 - השתלת שיניים ביום אחד.ניתן לפשט ולייעל את הטיפול על ידי שימוש בהשתלה ממוחשבת. בטכניקה זו ניתן לתכנן את מיקום השתלים העתידיים במודל וירטואלי של הלסת, וכך מתקבלת תבנית אשר דרכה ניתן להשתיל את השתלים ללא צורך בחיתוכים ותפירה. שיטה זו מאפשרת להתקין שתלים בצורה מדוייקת ולמקסם את התוצאות - וכן הטיפול הופך למהיר וקל יותר ועם כמות קטנה בהרבה של תופעות לוואי. 


ההליך עצמו כולל השתלת שתלים בצורה אלכסונית באזור האחורי, כאשר למעשה גוף השתל כולו נמצא בתוך עצם קיימת, הראש החיצוני מספק תמיכה אחורית ואילו החלק שנמצא בתוך הלסת נמצא בעמדה קדמית יותר. באופן זה השתלים מספקים תמיכה אחורית ללא צורך בבניית עצם בלסת התחתונה, וללא צורך לערב את הסינוס בלסת העליונה.  מהם היתרונות בשיטת All on 4 או All on 6?

היתרון משמעותי בהשתלת שיניים בשיטת All on 4 או All on 6 (השתלת שיניים ביום אחד) הוא שהיא מתאימה גם במקרים בהם אין די מסת עצם לביצוע השתלה רגילה ומאפשרת קבלת גשר קבוע גם במקרים בהם חסרה עצם באזור אחורי. מאחר ואין צורך בבניה, ההחלמה פשוטה ומהירה, ובדרך כלל ללא כאבים.


כמו כן, טיפול בשיטת שתלים ביום אחד חוסך ניתוחים מקדימים, כגון השתלת עצם, עיבוי עצם או הרמת סינוס. כפועל יוצא גם העלויות נמוכות יותר והתהליך מתקצר באופן משמעותי (בהרמת סינוס, למשל, יש להמתין כתשעה חודשים עד לאפשרות של ביצוע השיקום).


מכאן ניתן להבין כי השתלות שיניים ביום אחד בשיטת  All on 4או All on 6, מעניקה למטופל פתרון מהיר, חסכוני ומוצלח להשתלה של פה מלא – ללא סיבוכים, ביקורים חוזרים ותותבות נשלפות ומציקות. האם כל רופא יכול לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

ביצוע השתלת שיניים בשיטת  All on 4אוAll on 6  חייבת להיעשות על ידי רופא מיומן, בעל ניסיון ומיומנות בשיטה. רצוי שהרופא שמבצע את ההשתלה בפועל יהיה גם הרופא המשקם (הרופא שמבצע את הגשר), כיוון שקיימת חשיבות רבה למיקום השתלים על מנת לקבל תוצאה שיקומית מיטבית. השילוב של היכולת הכירורגית והראייה השיקומית קריטיים להצלחה.ד"ר ניצן שלזינגר הוא מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסטתיקה במרכז יהלום

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר ניצן שלזינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים השתלות שיניים ביום אחד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבים עזים תשעה ימים לאחר השתלה דניאל 07/08/2020 15:16
 • שלום רב בת 48 מעולם לא עברתי השתלת שן או משהו דומה עד עכשיו. לפני תשעה ימים עברתי עקירה והשתלה למטה ליד שן הבינה בצד שמאל (שני שתלים). מאז אני בכאבים וייסורים. בימים הראשונים כאב לי אזור העקירה והלסת. עם נפיחות וכאב באזור העקירה. הרופא אמר שזה תקין לאחר שישה ימים הלכתי אליו כדי שיבדוק למה עדיין כואב לי הוא חשב שזה בגלל שהאזור לא מדמם אז המקום חשוף וכשיוריד את התפרים זה ישתפר. לפני יומיים הוריד את התפרים טיפה דימם אבל עדיין אני בכאבים חזקים הן באזור העקירה והן באוזן שמאל (שגם מגרדת לעיתים) והן בצד השמאלי של הגרון אבל בחלק הפנימי-אחורי. כל הצד השמאלי שלי ממש כואב. קשה לי גם לדבר כי זה באזור של הגרון היכן שכואב. מה אני אמורה לעשות? הרופא שיניים אומר שעד שלושה שבועות ייתכן שיכאב. ממה שאני שומעת מסביב זה ממש לא אמור לכאוב ככה ככ הרבה זמן ולהקרין לגרון ולאוזן עד כדי אי שפיות. בלי משככים אני לא יכולה לתפקד. מה עלי לעשות?? תודה

 • + הוסף תגובה
כאבים עזים 9 ימים לאחר ההשתלה ד"ר ניצן שלזינגר 09/08/2020 07:09
 • שלום דניאל, בד"כ אין כאבים עזים לאחר השתלה אולם יש לזכור כי עברת גם עקירה . לאחר עקירה יכול להיות כאב ( עוצמתו ומשכו משתנים מאדם לאדם) , ההקרנה לגרון נובעת מן המיקום של השתלוזה נורמלי. ממליץ למרוח קורסודיל גל ואולי יש לקחת אנטיביוטיקה אולם יש להתייעץ עם הרופא המטפל. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
השתלות בזאליות דניאל 06/08/2020 10:42
 • שלום ד"ר שלזינגר, אני אמורה לבצע בשבוע הבא עקירות והשתלות בזאליות ביום אחת על הלסת העליונה. אני במצב של אובדן עצם וכן זקוקה להרמת סינוס, הגעתי לרופא שביצע כבר הרבה שיקומים כאלו והוא מבטיח לי שאפשר לדלג על כל ההליכים הללו כיום באמצעות ההשתלה הבזאלית. השאלה שלי היא, במידה והכל נעשה בצורה תקינה והשתלים מצליחים. מה תוחלת החיים שלהם? והאם בעוד עשור או יותר אצטרך להחליף את השתלים תהיה לי אפשרות לשיקום קבוע או ששמא לאחר השתלות כאלו השלב הבא הוא תותבות? אשמח לתשובה בהקדם... לא נרדמת בלילה מהחרדה. רב תודות!!!

 • + הוסף תגובה
השתלות באזליות ד"ר ניצן שלזינגר 09/08/2020 07:04
 • דניאל שלום, על פי הספרות הרפואית, משך החיים של השתלים הדנטליים הינו 10-12 שנים , יש לזכור כי מדובר בממוצע. הדבר מושפע מכמה עצם יש למטופל? , אופן התקנת השתלים, הנטיה של המטופל למחלת חנכיים, רמת התחזוקה של ההגיינה האורלית , האם המטופל מעשן ועוד.. אני מניח כי הדבר נכון גם לשתלים באזליים. אם כי יש לקחת בחשבון כי בד"כ משתמשים בשתל באזלי באותם אזורים בהם חשסרה עצם, כך שנתוני הפתיחה פחות טובים. מה יקרה לאחר שהשתלים הללו יוצאו מן הפה?- תלוי במצב העצם . ברוב הקרים ניתן יהיה להתרקין שתלים דשים עם או בלי בנית עצם. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
כאבים אחרי חשיפת השתלים לאה 25/07/2020 00:35
 • שלום דר׳ לפני 7 חודשים עברתי השתלה ביום אחד בהרדמה כללית : 16 שתלים ונתנו לי 2 תותבות ( לא גשר זמני קבוע ). לפני שבועיים עשו לי חשיפת שתלים עם הרדמה מקומית , לאחר חשיפת השתלים של לסת עליונה הרופא אמר לבוא עוד פעם לחשיפת השתלים של לסת תחתונה . לפני שבוע עברתי חשיפה של השתלים של לסת תחתונה . נאמר לי שהשתלים נקלטו תודה לאל. הבעיה שלי היא שיש לי כאבים בחניכיים ואני קוראת שלא צריכים להיות כאבים.. אני מאוד דואגת לא יכולה ללעוס ולא יכולה לאכול, רוב הזמן בלי התותבות .. האם זהו דבר טיבעי ? אני לא יודעת מה לחשוב. אודה על התייחסותך

 • + הוסף תגובה
כאבם לאחר חשיפת שתלים דנטליים ד"ר ניצן שלזינגר 28/07/2020 23:32
 • לאה שלום, לעיתים לאחר חשיפה של שתלים יהיו כאבים בעיקר אם הפתיחה של החניכיים היתה גדולה או שחלק מן החניכיים הוזזו- בד"כ לאחר מספר ימים הכאבים נעלמים. ממליץ על שטיפה עם כלורהקסידין ( תארודנט, קורסודיל, PD וכו') בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
כאבים לאחר חשיפת שתלים ד"ר ניצן שלזינגר 09/08/2020 06:57
 • לאה שלום, תהליך חשיפת השתלים כרוך בביצוע חתך בחניכייםו התקנת כיפת ריפוי ( שהינה בורג המתחבר לשתל ואילו החלק החיצוני ארוך מן החניכיים ומאפשר לחניכיים לגדול מסביבו. בחשיפה לעיתים מבצעים גם הזזה של החניכיים על מנת ל"הרוויח" רקמת חנכיים צמודים גדולה יותר ואז הריפוי ארוך יותר. במקרים בהם מתקינים תותבת על מקום החשיפה , סביר שיהיה כאב מעצם הלחיצה של התותבת על הפצע של החשיפה - , בד"כ מרפדים את התותבת עם ריפוד רך על מנת שתתאים לחניכיים עם כיפות הריפוי.. ככל שעובר הזמן הריפוי מתקדם והרגישות יורדת. ניתן למרוח על המקום קורסודיל ג'ל בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!