//

מי צריכה את זה? האם זה כואב? הכל על עיצוב שפתי הפות

נשים רבות בוחרות בשנים האחרונות לעבור ניתוח לעיצוב שפתי הפות, בין אם בשל שיקולים אסתטיים או שיקולי נוחות. כיצד מתבצע הניתוח, כמה זמן אורכת ההחלמה והאם הוא פוגע בהנאה מיחסי מין? המדריך המלא
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 19/06/2016


על ניתוחים פלסטיים לשיפור מראה הגוף או הפנים ודאי כבר שמעתם, אך הטרנד החם של עולם הכירורגיה האסתטית, שתופס תאוצה בשנים האחרונות, הוא כירורגיה אסתטית באזורים האינטימיים כולל ניתוח לעיצוב שפתי הפות, או בשמו המקצועי לביופלסטיקה (labioplasty). בניתוח, שהפך נפוץ גם בישראל, מעצבים מחדש את צורת השפתיים הפנימיות או החיצוניות של הפות.


קרא עוד: הכירי: הטיפול היעיל שמרפא נגעים באברי המין החיצוניים בנשים


מה הסיבה לביצוע ניתוח להקטנת שפתיים בפות?

מה שהחל כצורך בתיקון של שפתיים לא סימטריות או בעיות תפקודיות, המשיך כניתוח אסתטי לכל דבר. אמנם לא קיים מדד אחיד הקובע מהי צורה נורמלית של מבנה הפות, ולכל אישה יש צורת שפתיים שונה, אך כיום יותר ויותר נשים בוחרות לעבור את הניתוח מטעמי נוחות ויופי. הסיבות לכך כוללות שינוי נורמות וערכים תרבותיים וחברתיים המשפיעים על תפיסת ההופעה החיצונית ועל אידיאל היופי של בגירים ושל קטינים גם יחד. רבים רואים בהופעה החיצונית גורם מרכזי, אם לא בלעדי, להצלחה בחיים, ולכן יש לה השפעה רבה על ההערכה והביטחון העצמי. צעירות רבות נחשפת לתוכן פרסומי ושיווקי המשליט אידיאל יופי שליט אחיד למדי ומושפעות ממנו. הנורמה של הסרת שיער התפשטה גם לאזורים האינטימיים ועל כן נגרמת חשיפה של אזורים שלא היו נראים בברור קודם לכן. תת משקל יחסי בבנות הצעירות גורם לירידה בגודל שפתי הפות החיצוניות ובליטה יחסית של הפנימיות.


כך, למשל, ישנן נשים ונערות שהשפתיים הפנימיות של הפות אצלן בולטות מאוד כלפי חוץ, עד כדי אי-נוחות במהלך קיום יחסי מין או פעילות ספורטיבית, לחץ בזמן הליכה ומבוכה בלבישת בגד ים. אחרות חשות שלא בנוח עם מראה של חלק זה בגופן, ולעתים אף חשות מגבלה בתפקוד או מצוקה נפשית בשל כך. 


נשים אלו ואחרות בוחרות לעבור ניתוח קוסמטי כדי לעצב את צורת השפתיים, לשפר את המראה של איבר המין שלהן ואיתו גם את התדמית העצמית. מבחינה זו, הניתוח דומה לכל ניתוח קוסמטי אחר, כמו הגדלת חזה, ניתוח אף או מתיחת פנים. לאחרונה מספר הולך וגדל של נערות מעוניינות לעבור ניתוח להקטנת השפתיים הפנימיות, במטרה להרגיש נוח עם  בגדים צמודים באזור המפשעה.


נשים רבות מתביישות במראה איבר המין שלהן וחשות חסרות ביטחון במיטה


כיצד מתבצע ניתוח להקטנת שפתיים בפות?

בדרך כלל, הניתוח להקטנת שפתיים בפות נמשך בין חצי שעה לשעה והאישה יכולה להשתחרר לביתה כבר כמה שעות אחרי הניתוח, בהתאם לקצב ההתאוששות מהניתוח עצמו ומההרדמה. הניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית, לפי העדפת המטופלת, אם כי רבות מעדיפות הרדמה כללית, על מנת לחסוך את אי הנוחות והמבוכה שכרוכה בניתוח של האזור האינטימי. 


האם מדובר בניתוח כואב?

כיום ישנן טכניקות ניתוחיות המאפשרות לצמצם בצורה משמעותית את הצלקות בשולי השפתיים ולהפחית כאב. חלק מהרופאים מזריקים חומרי אלחוש מקומיים לאחר הניתוח כדי להקל עוד יותר על הכאבים. בנוסף, ניתן ליטול תרופות לשיכוך כאבים, שנמכרות ללא צורך במרשם רופא.


האם ישנן תופעות לוואי לניתוח?

אחד החששות הכבדים אצל נשים המעוניינות בביצוע הניתוח הוא הסיכון לפגיעה בהנאה מיחסי מין. הניסיון מלמד שלמעט מקרים נדירים ביותר, בהם עלולה להתרחש פגיעה בעצבים באזור הדגדגן או בסביבתו המובילה להפרעה ברגישות, הניתוח דווקא תורם לשיפור בתחום זה. מתברר שאחרי הניתוח הנשים מרוצות יותר ממראה השפתיים והפות, חשות בטוחות יותר בעצמן וסקסיות – וכל אלו יכולים רק להגביר את ההנאה המינית.


עם זאת, עדיין קיים סיכון קטן, שנובע מעצם הפעולה הניתוחית, להתפתחות של זיהום מקומי באזורי החתך או לדימום. במקרה שהניתוח נעשה בהרדמה כללית, ייתכנו גם סיבוכים  בעקבותיה, אך למרבה השמחה מדובר על מקרים נדירים מאוד.


כמה זמן אורכת ההחלמה מהניתוח?

בדרך כלל ההתאוששות מניתוח זה מהירה יחסית, אך עשויים לעבור שבועיים עד שישה שבועות עד שהנפיחות תרד והאזור יחלים לחלוטין, בהתאם להיקף הניתוח. במהלך תקופה זו יש להימנע מקיום יחסי מין או שימוש בטמפון, אלא אם הרופא הורה אחרת.


קראו עוד: מהו אמצעי המניעה שהכי מתאים לצעירות?


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר רות גייסט השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מחלות שד וכירורגיה של השד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
למפקטומי או מסטקטומי שירה 26/07/2020 15:29
  • מה עדיף בטריפל פוזיטיב. סרטן פעם שניה באותו שד . גודל עכשיוי 1.2 סמ

  • + הוסף תגובה
כאב בשד זהבה 23/07/2020 09:30
  • מרגישה כמו דקירות בשד ימין זה התחיל יום לאחר אולטרסאונד שד שהיה תקין גם הממגורפיה הייתה תקינה . מה פירוש הדקירות האלה חייבת לציין כי אני במעקב עקב היסטוריה משפחית של השד אם וסבתא

  • + הוסף תגובה
האם הפורום פעיל?? איריס 21/07/2020 01:20

הצטרפו לאינדקס הרופאים!