סובלים מאלרגיה לאבק? הכירו את הפתרון החדשני שיעזור

התעטשויות, נזלת, נפיחות בעפעפיים ועיניים דומעות: כל אלו מוכרים היטב למי שסובלים מאלרגיה לקרדית האבק. מה ניתן לעשות כדי להקל עליה? הכירו את הפתרון החדשני שיעזור לכם להיפטר מהתופעות הללו
כתבה פרסומית כתבת חסות


(כתבה אינפורמטיבית)

אם יש מטלת בית אחת סיזיפית ומעצבנת במיוחד היא ניקיון אבק. גם אחרי שניקינו בעזרת מטלית ותכשירים שונים את האבק הנראה לעין על המזנון ועל הספות, או החלפנו מצעים בחדר השינה - רוב הסיכויים שנשארנו עם  קרדית האבק. קרדית האבק הינה חרק זעיר, מיקרוסקופי, אותן ניתן לראות רק בעין מזוינת והיא נמצאת בכל מקום בבית: במזרנים, במצעים, בכריות, בשטיחים, בכל ריהוט מרופד, בבגדים ובכל פריט אחר שמכוסה בבד. בכל בית יש מיליוני קרדית האבק - הניזונים מקשקשי העור שבני אדם ובעלי חיים משירים מדי יום. הם מתרבים בחום ובמקומות לחים.


מרביתנו חיים בשלום עם קרדית האבק, אבל יותר ויותר אנשים (כ-20% מהאנשים ו-85% מחולי האסתמה האלרגית) מתגלים כסובלים מאלרגיה לגללי קרדית האבק, שעשויה להיות חריפה מאוד ולעתים אף לעורר אסתמה אצל מבוגרים וילדים, כאשר אותם גללים באים במגע עם האף ועם מערכת הנשימה. חשיפה לקרדית האבק יכולה אף לגרום לאסתמה בקרב ילדים שלא הציגו בעבר תסמינים של המחלה. האלרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי בהתעטשויות, בנזלת, בנפיחות בעפעפיים, בדמעות ועוד.


אלרגיה לאבק. כ-20% מהאנשים סובלים ממנה


הבעיה הגדולה עם אלרגיה לקרדית האבק נובעת מכך שגם ניקיון יסודי של הבית אינו משמיד אותה לחלוטין. אך החדשות הטובות הן שניתן בהחלט להפחית את מספרם של היצורים הללו (שתחת מיקרוסקופ נראים מאוד מפחידים) באופן משמעותי – ובכך להפחית, ולעתים להעלים לחלוטין, את התסמינים הנגרמים בשל האלרגיה אליהם.נלחם בקרדית האבק

אחת מהפעולות המשמעותיות ביותר למניעת התסמינים של אלרגיה לקרדית האבק היא שאיבה יסודית של הבית – במיוחד של חדר השינה. סביבת השינה שלנו - המיטה, המזרן ובין השמיכות והמצעים - היא חממה נוחה עבור קרדית האבק וסכנה עבור מי שסובלים מאלרגיה, מכיוון שגללי קרדית האבק הנישאים באוויר עלולים לחדור למערכת הנשימה בעת השינה.


אם אתם כבר שואבים את הבית - ההמלצה היא להשתמש בשואב אבק שלא מאפשר לאלרגנים לחזור שוב לאוויר. בשואבים רגילים, המצוידים בשקית או במיכל ציקלון, נפלטות כמויות גדולות של חלקיקי אבק לאוויר בעת השאיבה או בעת ריקון המיכל. לעומת זאת, שואב האבק THOMAS תוצרת גרמניה הוא שואב אבק מקצועי המשלב שאיבה, שטיפה וניגוב בפעולה אחת, המונעת את בריחת האלרגנים חזרה לאוויר בבית, בזכות מערכת סינון מים (Aqua Filtere) ומיכל מים (Aqua Box) בטכנולוגיית +AQUA , המחסלת את קרדית האבק.כיצד הוא עושה זאת? השואב מצויד במיכל מים, שהוא גם מסנן מים הבנוי ממספר פילטרים היגייניים. לפני פעולת השאיבה ממלאים במיכל מעט מים והפילטר שבתוכו סופח לתוכו את האבק יחד עם הלכלוך – מבלי שהם מתפזרים באוויר. מסנן המים בשואב של  THOMASלוכד את האבק ומונע את פיזורו לאוויר. כשמסיימים לשאוב פשוט מרוקנים את מיכל המים המלוכלכים לאסלה - והאוויר בבית נשאר נקי מאבק כמו אחרי גשם.


שואב האבק של תומאס מיוצר בגרמניה ומגיע עם שנתיים אחריות והוא גם שואב את האבק, גם מרטיב את המשטח, גם מנגב אותו וגם מייבש אותו - וכל זאת בפעולה אחת - בעוצמה אדירה של 1,700 וואט. בנוסף, הוא קל ופשוט לתפעול, מגיע עם מגוון אביזרים המתאימים למשטחים השונים בבית, כבל באורך שמונה מטרים ופונקציות נוספות, שהופכות אותו לאידיאלי במיוחד לסובלים מאלרגיות.

.

את תומאס הגאון ניתן להשיג בחנות היבואן אלקטרו-גל ברחוב היצירה 4 באור יהודה, בטלפון 3134*, ברשתות ובחנויות המובחרות. לפרטים נוספים ניתן לבקר באתר האינטרנט של החברה בכתובת www.thomas-israel.co.il


פורומים אלרגיה

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
רגישות יתר לעקיצות יתושים רעות 21/09/2020 01:40
  • שלום אני בת 26, ברקע אסטמה מטופלת בטיפול מונע, ובילדותי סבלתי מאסטמה של העור. כרגע אסטמה של העור לא באה לידי ביטוי ביום-יום. כמעט כל עקיצה של יתוש מתנפחת בצורה חריגה, כלומר מעבר למיקום העקיצה נוצר עיגול אדום גדול בקוטר ונפוח, מגרד וכואב נורא וברוב המקרים העקיצה עצמה מפרישה. תגובה חריגה ולא אסטתית ומאוד לא סטנדרטית ביחס לרוב האנשים הנעקצים ע"י יתושים.. רציתי לדעת אם יכול להיות שמדובר באלרגיה ליתושים (קראתי שיש אנשים שרגישים לחלבון היתושים), ואם יש קשר בין התגובה לעקיצות יתושים לבין האסטמה? יש מקום לאבחן את האלרגיה? כיצד ניתן לטפל בעניין? לא טיפול נקודתי לאחר העקיצה, אלא טיפול מונע על מנת שלא כל עקיצת יתוש תגרום לכזו תגובה וחוסר נוחות. האם יש לזה חיסון או משהו בסגנון? תודה!

  • + הוסף תגובה
נטילת זילרג'י בהריון עדי 18/09/2020 13:44
  • שלום ד"ר שדה, אני בת 33, אני אלרגית לקרדית אבק הבית ונוטלת זילרג'י כאשר אני חווה גרד.אני בשבועות ראשונים של הריון, האם מותר ליטול זילרג'י בהריון? ואם לא, מה האלטרנטיבות?

  • + הוסף תגובה
אוטיקריה ועירוי פרינג'קט שירי 18/09/2020 11:06
  • שלום ד"ר, אני עם אסתמה קשה, אלרגיות ואוטיקריה. עליי לעבור לראשונה עירוי פרינג'קט לברזל. במידה ותהיה לי אוטיקריה במהלך העירוי, האם זה אומר שצריך להפסיק באמצע וזה בגלל הטיפול? האוטיקריה אצלי בערך פעם ב 10 ימים, והבעיה היא שאני לא יכולה לדעת אם זה במקרה האוטיקריה הרגילה או עקב תרופות או טיפולים חדשים. למשל קיבלתי אנטיביוטיקה אזניל והיתה לי הרבה אוטיקריה אז הפסקתי, אבל בפועל אני לא יכולה לדעת האם אותה אוטיקריה לא היתה מופיעה לי גם אם לא הייתי לוקחת אזניל באותו יום. הבנתי שיש תרפות שאפשר לעשות להן בדיקות אלרגיה אבל לפרינג'קט אין בדיקות אלרגיה. תודה מראש

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!