חולמים על עור צעיר ורענן? הכל על מתיחת פנים

הקמטים, העור הנפול, הסנטר הכפול והצוואר הרפוי, כל אלה גורמים לרבים לחוש חסרי ביטחון בנוגע למראה שלהם, המשתנה עם הגיל. כיצד מתבצעת מתיחת פנים, למי זה מתאים ואיך נמנעים ממראה "מנותח"? מומחה מסביר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 25/09/2016
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם ד"ר אלדד מור
מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית
הצג טלפון מספר מקשר
i

תהליך ההזדקנות הטבעי לצד כח המשיכה והחשיפה לשמש משפיעים על מראה הפנים באופן ניכר. הופעת קמטים לצד צניחת עור הפנים וריפיון הצוואר עשויים להקנות מראה עייף ומבוגר, הגורם לתחושת חוסר ביטחון ואי נוחות בקרב אנשים רבים. מתיחת פנים היא הליך שנותן מענה לתחושה זו ובאמצעותו ניתן להצעיר את מראה הפנים. 


קראו עוד: עור צעיר: 8 טיפים מפתיעים שיעזרו לכם למנוע קמטים


מהי מתיחת פנים?

מתיחת פנים היא הצערה של מראה הפנים, הצוואר והעפעפיים, שמטרתה ליצור מראה הרמוני, אסתטי ורענן יותר של הפנים. מתיחת פנים מפחיתה רבים מסימני הגיל, כגון ריפיון של עור הפנים, JOWLS (צניחת ה"בולדוג" בסנטר) וקמטים עמוקים, ובניגוד לסטיגמה, המראה שמתקבל הוא טבעי וסימטרי, בתנאי שהניתוח נעשה בידי רופא מנוסה ומיומן כמובן. 


כיצד מתבצעת מתיחת פנים? 

מתיחת פנים מבוצעת על ידי חתכים חבויים בתוך השיער ובקווים לא רציפים. עור הפנים מורם בעדינות מעל הרקמות שמתחתיו, ועל ידי כך מתאפשרת גישה למעטפת שרירי הפנים. המתיחה באזור הפנים נעשית ב-3 כיוונים, משום שמתיחה בכיוון אחד יוצרת מראה שאינו הרמוני ואף מוזר. 


כדי לשמר את התוצאה לאורך זמן, יש להרים ולתפור את מעטפת השרירים לפוזיציה חדשה, כך שנוצרת תמיכה לרקמה הצנוחה. לאחר מכן מורם העור כלפי מעלה בכיוונים הטבעיים של הפנים, כך שמוחלקים הקמטים העמוקים והאזורים הצנוחים של הפנים. באופן זה מתקבל מראה צעיר, עודף העור מוסר והחתכים נתפרים בעדינות על מנת למזער את ההצטלקות וכדי לקבל מראה הרמוני.


האם נהוג לבצע ניתוחים נוספים במקביל למתיחת הפנים? 

כל מקרה נידון לגופו ובהתאם לצורך נעשה שילוב הטכניקות כאשר הרעיון הוא לשמר ולהדגיש את מה שיפה, ואת מה שלא – לשפר. על פי רוב, ניתוחים להרמת פנים משולבים עם ניתוחי הצוואר. הצוואר הוא אחד האזורים הגורמים לפנים להיראות מבוגרות יותר בשל אובדן הקו המפריד בין הפנים לצוואר (קו הלסת). לרוב הבעייתיות ניכרת בעודפי שומן באזור התת-לסתי ("סנטר כפול") וברפיון שרירים שטחיים בצוואר (שרירי הפלטיסמה) בחלקו הקדמי של הצוואר. שרירים אלה מושכים את עור הצוואר עד לקבלת קפלים. 


ניתוח הצוואר מתבצע מבעד לחתך בעור התת-לסתי, בצורה מוסוות ודרכו מופרד עור הצוואר, מוסרים עודפי השומן שיוצרים את הסנטר הכפול, נתפרים שרירי הפלטיסמה ועודפי העור של הצוואר מורמים אל מאחורי האוזניים.הליכים נוספים שניתן לשלב לפי המצב הם קיצור של המרחק בין האף לשפה (אשר מתארך עם הגיל), הזרקת שומן לסנטר ולקו הלסת, ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים והרמה של כלל המצח. כמו כן, כדי למנוע מראה מלאכותי רצוי לבצע שימור של נפח הפנים, אשר נעשה על ידי הרמה של הרקמה עצמה ועל ידי הזרקה של שומן עצמי (אותו שואבים דרך הטבור מהבטן – כך שאין צלקת).  


נשים צעירות, בסביבות גיל ה-40, יכולות לבצע "מיני ניתוח" למתיחת הפנים, או בשמו המקצועי - "Weekend Mini Face", במהלכו מתבצעת הרמה קלה של מעטפת השרירים, ועודפי העור מוסרים על ידי חתך קטן סביב התנוך. זהו למעשה ניתוח "קטן" להצערה, הנעשה בהרדמה מקומית וההחלמה ממנו מהירה. 


מהן הטכניקות החדשות שמסייעות לשמור על מראה טבעי?

כיום מומלץ לעשות שימוש בטכניקה לשימור נפח הפנים, ולא להרזות את הפנים - דבר שנותן מראה פחות טבעי. כמו כן, רצוי להדגיש באופן ברור את ההפרדה בין קו הלסת לקו הצוואר מאחר וזה יוצר מראה רענן וצעיר יותר. 


התפתחות נוספת שיש בתחום היא שימוש בתפרים קבועים שמחזיקים את התוצאה ליותר שנים. החוטים והחתכים מוסתרים לחלוטין בתוך האוזן כך שקשה לראותם. כמו כן, ניתן לשלב כחלק מהתהליך של מתיחת הפנים הזרקות שומן, פילינג בינוני אשר מרענן את מרקם העור באזור העפעפיים ומשפר את המראה של הקמטוטים, ודרמבריג'ן, שיוף מכני שבו מסירים שכבות של העור מעל השפה ובאזור הסנטר (מתאים למעשנים או לבעלי נטייה גנטית לקמטים מעל השפתיים). 


למי מתאים ניתוח למתיחת פנים?

כל אחד שמעוניין לבצע הצערה של הפנים יכול לבצע את הניתוח, פרט לאלה שיש להם מחלות רקע שלא מאפשרות לבצע טשטוש או הרדמה כללית. כמו כן, אנשים שלוקחים מדללי דם (כגון אספירין) נדרשים להפסיק ליטול אותם כשבועיים-שלושה לפני הניתוח. לעתים אנשים מעוניינים לבצע ניתוח למרות שאין כל צורך. במקרים אלו המומחה ימליץ להם להמתין עוד קצת.  


מה משך ההחלמה?

לאחר ניתוח מתיחת פנים מלא המטופל מאושפז ללילה אחד ונוטל אנטיביוטיקה כדי למנוע התפתחות של זיהומים. משך ההחלמה הוא כשבועיים, במהלכם עשויים להופיע שטפי דם בעפעפיים, בצקת ונפיחות. במידה ומופיעים דימומים יש לגשת לקבל טיפול בקליניקה. חום גבוה הינו סימפטום חריג ובמקרה זה יש לגשת לקבלת טיפול רפואי באופן מיידי.  


האם יש צורך לבצע מתיחה חוזרת?

ההצלחה של מתיחת הפנים מותנית בגיל הבסיסי, במבנה הפנים ובדרגת האלסטיות של העור. לרוב, התוצאה של מתיחת פנים מחזיקה בין 5-10 שנים, אך היא תלוייה בגורמים נוספים מלבד ההצלחה של הניתוח, כגון עלייה וירידה במשקל, עישון, חשיפה לשמש, ספורט מוגזם, מחלות רקע שמשפיעות על המראה ועוד. 
ד"ר אלדד מור הוא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית

עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר אלדד מור השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מתיחת פנים

ד"ר אסף אולשינקה

ד"ר אסף אולשינקה
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית מטעם משרד הבריאות. חבר בהסתדרות הרפואית ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בוגר בית הספר לרפואה ״הדסה״, באוניברסיטה העברית בירושלים ובעל רישיון לרפואה מטעם משרד עוד...

 בת שבע בייטש

בת שבע בייטש
בת שבע בייטש מנהלת תחומים ב CARE LASERמנהלת תחום פלסטיקה, השתלות שיער ותחום עיצוב הגוף,במסגרת תפקידי הנני נותנת מענה וליווי למנהלות הסניפים ולצוות הרפואי עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • מתיחת פנים
 • אירינה
 • 18/05/2019 15:49
 • מתיחת פנים מיני
 • זוהר
 • 13/05/2019 07:46
 • שלום לכם- לפני חודשיים וחצי עברתי מיניפייס ליפט. אין תוצאות וכל מה שהבטיחו לא קרה. הלסת הנפולה נשארה נפולה. ועוד התווספו 2 גושי שומן בסנטר.. פניתי לקליניקה והם הציעו 1-שאיבת שומן בלסת.. - האם באמת זה מה שצריך לעשות?למה לא למתוח מעט ממש שוב את כל העור ללא הפרדה הפעם? 2- את הגושים תחת הסנטר הם תירצו כנוזל לימפאטי ועברתי עיסויים לימפטיים שלא עזרו בדבר. 3- לבסוף דרשתי את הכסף בחזרה והם שוקלים. 4-האם יהיה רופא אחר שיסכים לתקן מה שמישהו אחר עשה או לא עשה..?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • חוסר סימטריה
 • דוד
 • 10/05/2019 21:13
 • יש לי חוסר סימטריה בגבות אחת יותר גבוה משניה אני מבין ששום דבר בגוף שלנו לא סימטרי אבל אבל האיסמטריה הזאת בולטת וזה מפריע לי יש אפשרות להרים רק גבה אחת עם בוטוקס או חומצה האילורנית? כשאני מרים את הגבה טיפה עם האצבע הם שוות ובאותו הגובה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום רב, אכן חוסר סימטריה (אסימטריה) היא דבר טבעי, אבל במידה ויש הבדל בולט לעיתים יש מקום להתערב. במצב של אסימטריה קלה במיקום הגבות אפשר לטפל גם שמרנית ע"י הרמה (או הורדה) של גבה באמצעות בוטוקס ו/או חומצה היאלורונית. ממליץ לפנות למומחה בתחום כדי שיסביר מה האפשרויות הנכונות ויבצע באופן בטוח. בהצלחה, ד"ר אולשינקה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר רוית ינקו ד"ר רוית ינקו
מומחית בכירורגיה פלסטית ורופאה בכירה במרכז... קרא עוד
בדיקות קשורות
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ