לא רק בגלל פלטפוס: מדוע כולם צריכים להשתמש במדרסים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שימוש במדרסים לא נועד רק עבור אלו הסובלים מבעיות בכפות הרגליים. מדרס ייחודי שפותח על ידי פיזיותרפיסט ישראלי מסייע למנוע ולהקל על כאבי גב, ברכיים וכאבים נוספים. כיצד מתבצע האבחון, למי המדרס מתאים ובמה הוא שונה ממדרסים אחרים? הכתבה שתשנה את הרגלי הדריכה שלכם

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 13/09/2016


מי לא סובל מכאבי גב או חש עייפות ואי נוחות יומיומית? מסתבר שכמעט כולנו. ברוב המקרים, הסיבה לכך היא שאנו עושים שימוש ב-30% משטח כף הרגל בלבד, ובכך יוצרים עומס קבוע על חלק מהשרירים, יוצאים מאיזון ופוגעים בבריאותנו ובאורח חיינו.


"הבעיות העיקריות מהן סובלים אנשים, בייחוד לאחר גיל 60, הן כאבי גב וברכיים. הכאבים הללו פוגעים ביכולת התנועה, מגבילים בהליכה וביתר הפעולות היומיומיות, גורמים להשמנה וכתוצאה מכך נוצר מעגל סגור שקשה לצאת ממנו", מסביר הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם. 


לדבריו, מרבית כאבי הגב לא נובעים ממחלות קשות, אלא מחוסר איזון בשרירי הגב. "השרירים חזקים יותר בצד אחד של הגב ובמצבים כגון מאמץ, התקררות, מתח נפשי ועוד, יש התכווצויות שרירים ש"מושכות" את עמוד השדרה והגידים שמחזיקים את החוליות. השריר "מושך" איפה שהוא חזק יותר – וכך נוצר חוסר איזון שגורם לכאבים".


אם כך, כדי לשבור את המעגל הסגור אותו ציין אמסלם, נדרש לאזן את הגוף. כיצד עושים זאת? לדבריו הפתרון פשוט: מתחילים להשתמש במדרסים. "לכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף, ולכן מדרסים יכולים לדאוג לאיזון ולחלוקה נכונה של העומס על פני כף הרגל, המפרקים ועמוד השדרה ובכך למנוע או להקל על בעיות גב וברכיים וזאת משום שאיזון הגוף מתחיל במגע כף הרגל עם הרצפה".


קראו עוד: סובלים מדורבן בעקב? הכירו את שיטת הטיפול החדשה והיעילהלכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף"ניתן לאבחן את מקור הכאב על פי אופן הדריכה בלבד"

הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם מטפל באנשים קרוב ל-50 שנה. במשך הזמן הבחין כי בעיות רבות החוזרות בקרב מטופליו מקורן בבסיס הגוף, קרי, בדריכת כפות הרגליים, המשמשות כבסיס לאיזון השלד. הבחנה זו הובילה אותו למחקר של חמש שנים בנושא, במהלכו בחן כיצד מנח דומה – מוביל לבעיות רפואיות זהות בקרב אנשים שונים. בעקבות זאת, אמסלם פיתח את שיטת האבחון המזהה את הלחצים השונים בדריכה וגילה כי ישנם סוגי כאבים הניתנים לאבחון על פי אופן הדריכה בלבד. בהמשך ישיר לתגלית זו, פנה למציאת הפתרון אשר יסייע לתיקון הבעיות אותן זיהה.


כך פותחו מדרסי NewStep, מדרסים ייחודיים שנעשים בהתאמה אישית לכף הרגל ולבעיות מהן סובל המטופל, ומהווים פתרון לשורש הבעיה ולא לסימפטומים הנוצרים בעקבותיה. "באמצעות בדיקת פדומטר, כלי אבחון דיגיטלי, ניתן לזהות את חוסר האיזון בגוף תוך 10 דקות בלבד, ובאמצעותו לייצר מדרסים בהתאמה אישית. תפקיד המדרסים הוא לאזן את הגב על ידי המגע של כף הרגל עם הרצפה ולחלק את המשקל באופן שווה בכל השטח של כף הרגל. הבאת הגוף למנח הנכון באופן הטבעי - במקום לקבע מצב של חוסר איזון - מפחיתה עייפות, תורמת לבריאותנו ומשיבה לנו את תחושת החיוניות, הרעננות והקלילות", מציין אמסלם. 


המכשיר שמזהה את הסיבות לכאבים שלכם תוך 10 דק'. אמסלם והפדומטרבמה מדרסי NewStep שונים ממדרסים אחרים?

אמסלם מסביר כי בניגוד לרוב המדרסים בשוק, מדרסי NewStep אינם מיוצרים בהתאם לתבנית של כף הרגל, אלא בהתאם לצורך אשר עלה באבחון כחוסר איזון בחלוקת הלחצים בכף הרגל, במטרה לגרות שרירים שאינם עובדים, לחזק אותם ולגרום לגוף לאזן את עצמו באופן טבעי. "המדרס מיוצר בהתאם לצורך - ולא בהתאם לרגל, על מנת לספק מענה ולהביא לפתרון הבעיה. מסיבה זו, 20% מהמטופלים לא נזקקים יותר למדרסים לאחר שנה", הוא מציין. 


המדרסים הינם דקים וגמישים ומותאמים לצורך האישי של המטופל על פי פרמטרים הכוללים משקל, גובה, גיל והמקור לכאב. הם עשויים מעור נובוק איכותי (נושם וסופג) ובולם זעזועים המתקדם בעולם, וניתן להתאימם לכל סוגי הנעליים, לרבות נעלי עקב וסנדלים ללא צורך בהוספת מידה, כך שלמעשה הם הופכים כל נעל לאורתופדית. למי מתאים המדרס?

נהוג לחשוב שמדרסים מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות שונות בכף הרגל, כגון פלטפוס או דורבן, בלבד. אולם, לדברי אמסלם, מדרסי NewStep מתאימים לכל אדם שמעוניין לשפר את איכות חייו. "רוב האנשים לא דורכים על הרגל בצורה האופטימלית, ובשל כך מעמיסים עומס רב על כפות הרגליים, הנחשבות לבסיס של גוף האדם. מסיבה זו, מדרסים עשויים להקל על תופעות רבות כגון, עייפות בלתי מוסברת,כאבי גב, צוואר, רגליים, ברכיים ובעיות נוספות הנגרמות מחוסר איזון.


האם זה אומר שמדרסים יכולים לרפא מחלות כמו פריצת דיסק? לדברי אמסלם לא מדובר בתרופת פלא: "לא ניתן להגיד באופן חד משמעי כי שימוש במדרסים מרפא בעיות רפואיות כפריצת דיסק, וכמובן שכל מקרה לגופו, אך ברוב המקרים המדרס משפר את מנח כף הרגל וכתוצאה מכך מקל על הכאב ", הוא מסכם.


קראו עוד: דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?עדיין מתלבטים? להתייעצות עם לוסיאן אמסלם השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מדרסים קרן 05/11/2019 10:46
 • קניתי באורטודוק רמת גן מדרסים ההנחיות הליכה שעה כל יום. התחילו כאבים ברגליים והרדמות של כפות רכליים. שלוש פעמים הייתי לתיקון/שינוי מדרב. הכאבים התגברו. לא הסכמתי להמשיך ללכת איתם. לא פיצעו אותי. אך אני יכולה לפתור את הבעיה בביטחון מלא ובאימון ובאחריות ולתרן את המסק שנגרמו לרגליים שלי?

 • + הוסף תגובה
מדרסים אורתוטיסט שמואל להב 05/11/2019 13:15
 • שלום קרן, הבנתי שכבר דיברת עם אוהד. אני משיב גם למען אחרים שנתקלים בבעיה דומה. כשמקבלים מדרסים חדשים אכן צריך להתרגל אליהם עד כשלושה שבועות. כאבים עלולים לצוץ במהלך חמשת הימים הראשונים ולאחר מכן לדעוך, זו הסיבה שאנחנו מבקשים להגיע לביקורת לאחר קבלת המדרסים רק אחרי כשבועיים שלושה . כתבתי כאן בעבר, על אף כאלה שמתריסים על כך, צריך לחפש תעודת מקצוע, מסמך בשם "הכרת מעמד" שניתן ממשרד הבריאות מעיד על כך שהאדם שמולך מבין בעיסוקו וניתן לסמוך עליו. כדי שנוכל לעזור לך בואי עם המדרס שקיבלת מהם, מכאן נבין מה לא מתאים לך.. בהצלחה, שמוליק

 • + הוסף תגובה
לא פלא שהשאלה ששאלתי נמחקה מפה הכל אינטרסנטיות מספר על תעודה של משרד הבריאות שהיא בכלל לא על מדרסים 30/10/2019 02:02
 • שמשרד הבריאות לא מעביר לימודים ולא נותן שום תעודה עבור מדרסים אלא פורטזות ולא מלמדים מה לעשות במדרס במצב x או במצב y ואתה עושה מצג שווא בכך שאתה מציג שיש לך תעודה ממשרד הבריאות עליך להדגיש שזה לא למדרסים

 • + הוסף תגובה
פרטים מספר על לימוד - תעודה על בניית מכשירים אורתופדיים, בניית פרוטזות והנעלה רפואית אורתוטיסט שמואל להב 30/10/2019 14:15
 • לענייננו, להזכירך, תעודה זו ניתנה לאחר שעמדתי במבחנים בהצלחה. מספר התעודה שלי הוא: 21042 ורשום עליה: משרד הבריאות, האגף למקצועות רפואיים, מקצועות בשרותי הרפואה הכרת מעמד מנהל האגף למקצועות רפואיים מכיר במר להב שמואל ... כ פרוסטטיקה אורטוטיקה והנעלה רפואית. ( פרוסטטיקה-מורשה בבניית פרוטזות אורטוטיקה - מורשה בבניית מכשירים (כמו לחולי פוליו, סדים לידיים, מחוכים) הנעלה רפואית- נעלים + מדרסים מותאמים אישית לצורך של המטופל ) מכאן אתה מבין שהכותרת וההתייחסות שלך לא מדויקים! בנוסף, בחודשים 7 עד 9 2011 למדתי במסגרת אוניברסיטת תל אביב, בבית החולים Dana Children's Hosputal קורס בשם: From Analysis to Practice ! The Clinical Applicathin of 3D Gait A nalysis - בתרגום: "מניתוח המקרה ליישום מעשי. היישום הקליני של ניתוח ההליכה התלת ממדית" בכבוד רב, שמוליק

 • + הוסף תגובה
שחיקת סוליה בעקב שלומי 25/10/2019 09:59
 • קיימת אצלי שחיקה מוגברת של הסוליה רק בעקב של נעל ימין זה קורה בכל סוגי הנעליים שלי (נעל שמאל שחוקה באופן אחיד). האם זו בעיה שניתן לפתור בעזרת מדרסים או אולי בעזרת פיתרון אחר? תודה מראש.

 • + הוסף תגובה
שחיקת סולייה אורתוטיסט שמואל להב 25/10/2019 11:26
 • היי שלומי, לא אוכל לענות ללא בדיקה. בוא אלי לבדיקה, כמי שמגיע מהפורום ללא תשלום , ונחליט מה אתה צריך. לתיאום: 0522450955, שמוליק

 • + הוסף תגובה
העיקר להגיע תן תשובה שלומי 30/10/2019 02:03
סיבות לבדיקה אורתוטיסט שמואל להב 30/10/2019 12:52
 • היי שלומי, שחיקה מעין זו יכולה לנבוע מכמה סיבות ואף משילובים ביניהם: -קשת אורכית בכף הרגל במנח לא נכון -הבדל אורך בין הרגליים -כאבים בכף רגל/קרסול -הבדל אורך בין הרגליים -עקמת בעמוד השדרה -בעיה בברכים -גיד אכילס מקוצר -כאבי גב -צריך לדעת אם השחיקה בצד הפנימי או החיצוני של העקב(שחיקה בצד חיצוני של העקב היא נורמלית) -שחיקה באופן אחיד בד"כ לא נכונה! -האם אתה שורך היטב את השרוכים? -האם גיד אכילס במנח הנכון? אלו חלק גדול מהסיבות, רק אם יודעים את הסיבה/הסיבות הנכונות ניתן לדעת איזה תיקון צריך. אולי עכשיו יותר ברור לך מדוע צריך להגיע. רק בריאות, שמוליק

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!