לא רק בגלל פלטפוס: מדוע כולם צריכים להשתמש במדרסים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שימוש במדרסים לא נועד רק עבור אלו הסובלים מבעיות בכפות הרגליים. מדרס ייחודי שפותח על ידי פיזיותרפיסט ישראלי מסייע למנוע ולהקל על כאבי גב, ברכיים וכאבים נוספים. כיצד מתבצע האבחון, למי המדרס מתאים ובמה הוא שונה ממדרסים אחרים? הכתבה שתשנה את הרגלי הדריכה שלכם

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 13/09/2016
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם לוסיאן אמסלם
פיזיותרפיסט מומחה
הצג טלפון
i


מי לא סובל מכאבי גב או חש עייפות ואי נוחות יומיומית? מסתבר שכמעט כולנו. ברוב המקרים, הסיבה לכך היא שאנו עושים שימוש ב-30% משטח כף הרגל בלבד, ובכך יוצרים עומס קבוע על חלק מהשרירים, יוצאים מאיזון ופוגעים בבריאותנו ובאורח חיינו.


"הבעיות העיקריות מהן סובלים אנשים, בייחוד לאחר גיל 60, הן כאבי גב וברכיים. הכאבים הללו פוגעים ביכולת התנועה, מגבילים בהליכה וביתר הפעולות היומיומיות, גורמים להשמנה וכתוצאה מכך נוצר מעגל סגור שקשה לצאת ממנו", מסביר הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם. 


לדבריו, מרבית כאבי הגב לא נובעים ממחלות קשות, אלא מחוסר איזון בשרירי הגב. "השרירים חזקים יותר בצד אחד של הגב ובמצבים כגון מאמץ, התקררות, מתח נפשי ועוד, יש התכווצויות שרירים ש"מושכות" את עמוד השדרה והגידים שמחזיקים את החוליות. השריר "מושך" איפה שהוא חזק יותר – וכך נוצר חוסר איזון שגורם לכאבים".


אם כך, כדי לשבור את המעגל הסגור אותו ציין אמסלם, נדרש לאזן את הגוף. כיצד עושים זאת? לדבריו הפתרון פשוט: מתחילים להשתמש במדרסים. "לכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף, ולכן מדרסים יכולים לדאוג לאיזון ולחלוקה נכונה של העומס על פני כף הרגל, המפרקים ועמוד השדרה ובכך למנוע או להקל על בעיות גב וברכיים וזאת משום שאיזון הגוף מתחיל במגע כף הרגל עם הרצפה".


קראו עוד: סובלים מדורבן בעקב? הכירו את שיטת הטיפול החדשה והיעילהלכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף"ניתן לאבחן את מקור הכאב על פי אופן הדריכה בלבד"

הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם מטפל באנשים קרוב ל-50 שנה. במשך הזמן הבחין כי בעיות רבות החוזרות בקרב מטופליו מקורן בבסיס הגוף, קרי, בדריכת כפות הרגליים, המשמשות כבסיס לאיזון השלד. הבחנה זו הובילה אותו למחקר של חמש שנים בנושא, במהלכו בחן כיצד מנח דומה – מוביל לבעיות רפואיות זהות בקרב אנשים שונים. בעקבות זאת, אמסלם פיתח את שיטת האבחון המזהה את הלחצים השונים בדריכה וגילה כי ישנם סוגי כאבים הניתנים לאבחון על פי אופן הדריכה בלבד. בהמשך ישיר לתגלית זו, פנה למציאת הפתרון אשר יסייע לתיקון הבעיות אותן זיהה.


כך פותחו מדרסי NewStep, מדרסים ייחודיים שנעשים בהתאמה אישית לכף הרגל ולבעיות מהן סובל המטופל, ומהווים פתרון לשורש הבעיה ולא לסימפטומים הנוצרים בעקבותיה. "באמצעות בדיקת פדומטר, כלי אבחון דיגיטלי, ניתן לזהות את חוסר האיזון בגוף תוך 10 דקות בלבד, ובאמצעותו לייצר מדרסים בהתאמה אישית. תפקיד המדרסים הוא לאזן את הגב על ידי המגע של כף הרגל עם הרצפה ולחלק את המשקל באופן שווה בכל השטח של כף הרגל. הבאת הגוף למנח הנכון באופן הטבעי - במקום לקבע מצב של חוסר איזון - מפחיתה עייפות, תורמת לבריאותנו ומשיבה לנו את תחושת החיוניות, הרעננות והקלילות", מציין אמסלם. 


המכשיר שמזהה את הסיבות לכאבים שלכם תוך 10 דק'. אמסלם והפדומטרבמה מדרסי NewStep שונים ממדרסים אחרים?

אמסלם מסביר כי בניגוד לרוב המדרסים בשוק, מדרסי NewStep אינם מיוצרים בהתאם לתבנית של כף הרגל, אלא בהתאם לצורך אשר עלה באבחון כחוסר איזון בחלוקת הלחצים בכף הרגל, במטרה לגרות שרירים שאינם עובדים, לחזק אותם ולגרום לגוף לאזן את עצמו באופן טבעי. "המדרס מיוצר בהתאם לצורך - ולא בהתאם לרגל, על מנת לספק מענה ולהביא לפתרון הבעיה. מסיבה זו, 20% מהמטופלים לא נזקקים יותר למדרסים לאחר שנה", הוא מציין. 


המדרסים הינם דקים וגמישים ומותאמים לצורך האישי של המטופל על פי פרמטרים הכוללים משקל, גובה, גיל והמקור לכאב. הם עשויים מעור נובוק איכותי (נושם וסופג) ובולם זעזועים המתקדם בעולם, וניתן להתאימם לכל סוגי הנעליים, לרבות נעלי עקב וסנדלים ללא צורך בהוספת מידה, כך שלמעשה הם הופכים כל נעל לאורתופדית. למי מתאים המדרס?

נהוג לחשוב שמדרסים מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות שונות בכף הרגל, כגון פלטפוס או דורבן, בלבד. אולם, לדברי אמסלם, מדרסי NewStep מתאימים לכל אדם שמעוניין לשפר את איכות חייו. "רוב האנשים לא דורכים על הרגל בצורה האופטימלית, ובשל כך מעמיסים עומס רב על כפות הרגליים, הנחשבות לבסיס של גוף האדם. מסיבה זו, מדרסים עשויים להקל על תופעות רבות כגון, עייפות בלתי מוסברת,כאבי גב, צוואר, רגליים, ברכיים ובעיות נוספות הנגרמות מחוסר איזון.


האם זה אומר שמדרסים יכולים לרפא מחלות כמו פריצת דיסק? לדברי אמסלם לא מדובר בתרופת פלא: "לא ניתן להגיד באופן חד משמעי כי שימוש במדרסים מרפא בעיות רפואיות כפריצת דיסק, וכמובן שכל מקרה לגופו, אך ברוב המקרים המדרס משפר את מנח כף הרגל וכתוצאה מכך מקל על הכאב ", הוא מסכם.


קראו עוד: דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?עדיין מתלבטים? להתייעצות עם לוסיאן אמסלם השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מדרסים

אורתוטיסט שמואל להב

אורתוטיסט שמואל להב
שמואל להב, אורתוטיסט ומנהל את מכון אורתופדי ברזילי-להב. בעבר: יושב ראש איגוד המכונים האורתופדיים. החל משנת 1971 החל לעבוד במכון אורתופדי ברזילי, קיבל תואר מוסמך והכרת מעמד של משרד הבריאות בשנת עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • כאבים מתמשכים ברגליים
 • אבי
 • 26/05/2019 12:10
 • אהלן! לפני שנה וחצי התחלתי לשים מדרסים עקב קריסה של הרגל (פלטפוס). לאחר כמה שבועות, במהלך ריצה קלה התחלתי להרגיש כאב קטן בקדמת הרגל, מתחת לברך. הפסקתי לרוץ באותו רגע. הלכתי לאורטופד שקבע שיש לי שברי מאמץ ואמר לי לנוח. מאחר שהכאב התמשך גם אחרי שהפסקתי לרוץ לגמרי, והכאב המשיך להופיע גם בישיבה והליכה, הלכתי לאורטופד אחר שאמר שיש לי שריר קצר ועליי לעשות מתיחות. עשיתי את המתיחות שהוא אמר במשך תקופה והכאב עדיין לא עבר. בינתיים הפסקתי להשתמש במדרסים כי חששתי שהכאב נגרם מהם. עשיתי מיפוי עצמות והוא יצא תקין. לאחרונה, אחרי שהכאב עדיין לא נעלם, הלכתי לאורטופד אחר שעשה לי דיקור רפואי (כ5-6 טיפולים). הכאב נחלש, אך לאחר שעשיתי מדרסים חדשים במכון מקצועי הכאב קצת חזר. יש לציין שהכאב מופיע בשתי הרגליים, אך זה אינו כאב חזק מאוד. רציתי לדעת האם הפציעה יכולה להיגרם ממדרסים? ואם כן מה עליי לעשות? תודה רבה!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • עצם ספייר
 • עדינה
 • 01/05/2019 18:00
 • שמואל שלום יש לי שאלה לגבי עצם הנביקולר. הנקראת גם העצם ספייר. יש לי קריסה פנימה בשתי הרגלים. ברגל שמאל הקריסה חמורה יותר ושם גם העצם הזו בולטת מאוד מאוד. ברגל השניה איננה. בשנה האחרונה אני מבחינה כי היא בולטת יותר. שאלתי האם היא מתפתחת עם השנים ומחמירה? תרגילים על קריסה ועבודה על קשת הרגל הקורסת יכולים להקל על זה? האם היא נובעת מהקריסה או שזה פשוט קיים ומולד באותו הגודל. אני רוב היום עם מדרסים וכך היא פחות מורגשת בנעל אך להבנתי כשמפריעה מאד הפתרון הוא ניתוחי בלבד? תודה רבה רבה!

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • נעלים ופד לאצבעות
 • עדינה
 • 29/03/2019 13:34
 • שמואל שלום יש לי פלטפוס וקריסה פנימה כשבשמאל חמורה יותר. כמו כן התפתחות של הלוקס ולגוס (גם גנטי).בעת בדיקת הכנת מדרס לא הראה המחשב לחץ באיזור האצבעות ועדין המדרס שהוכן נעשה בו פד להורדת הלחץ בשל הלוקס ולגוס.לא היתי בעבר עם מדרס שלם וכרית פד כזו אלא עם מדרס חצי. בנוס קניתי נעל ספורט שעליה אני כרגע בלבד מאז המדרסים. והיא נעל שנשחשבת ריצה. ניו באלנס. יש לי לחץ באצבעות. רציתי לברר אם זה יכול להיות כהסתגלות לפד?שינוי של הלחץ ברגל ולכן הרגשה של לחץ? או אולי מהנעלים שהם נעלי ריצה ויש להם עליה קידמית מעט באצבעות? האם פד כזה יכול לעשות נזק באם לא נדרש מבחינת הרגל? ושאלה נוספת אם מותר ללכת עם נעלי ריצה/ספורט שכאלה כל הזמן גם שזה נעל לריצה. המדרס שהוכן לי הוא רך עם תמיכה ספוגית קשיחה (לא פלסטיק קשיח) לחוצה מאוד בת 33 תודה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • עדינה שלום, כשיש HV צריך פד, גבוה או נמוך לפי הצורך. לחץ באצבעות צריך להעלם תוך כשבועיים שלושה. אסור להשתמש בנעל ריצה בזמן אחר (לא בשעת ריצה) מפני שהבולמים בנעל קשוחים ובנויים לתת תמיכה בעומס מוגדל, אם תירצי את יכולה להגיע אלי עם הנעלים והמדרסים לבדיקה/התייעצות בחינם כמי שמגיעה מהפורום הזה. לתיאום 036121070. לנתראות, שמוליק

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
ד"ר גבריאל אגר ד"ר גבריאל אגר
מנהל מחלקת אורתופדיה, בית החולים אסף הרופא. עוסק... קרא עוד
ד"ר אלישע אופירם ד"ר אלישע אופירם
מומחה לכירורגיה אורתופדית ועמוד שדרה קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ