//

לא רק בגלל פלטפוס: מדוע כולם צריכים להשתמש במדרסים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, שימוש במדרסים לא נועד רק עבור אלו הסובלים מבעיות בכפות הרגליים. מדרס ייחודי שפותח על ידי פיזיותרפיסט ישראלי מסייע למנוע ולהקל על כאבי גב, ברכיים וכאבים נוספים. כיצד מתבצע האבחון, למי המדרס מתאים ובמה הוא שונה ממדרסים אחרים? הכתבה שתשנה את הרגלי הדריכה שלכם
כתבה פרסומית כתבת חסותמי לא סובל מכאבי גב או חש עייפות ואי נוחות יומיומית? מסתבר שכמעט כולנו. ברוב המקרים, הסיבה לכך היא שאנו עושים שימוש ב-30% משטח כף הרגל בלבד, ובכך יוצרים עומס קבוע על חלק מהשרירים, יוצאים מאיזון ופוגעים בבריאותנו ובאורח חיינו.


"הבעיות העיקריות מהן סובלים אנשים, בייחוד לאחר גיל 60, הן כאבי גב וברכיים. הכאבים הללו פוגעים ביכולת התנועה, מגבילים בהליכה וביתר הפעולות היומיומיות, גורמים להשמנה וכתוצאה מכך נוצר מעגל סגור שקשה לצאת ממנו", מסביר הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם. 


לדבריו, מרבית כאבי הגב לא נובעים ממחלות קשות, אלא מחוסר איזון בשרירי הגב. "השרירים חזקים יותר בצד אחד של הגב ובמצבים כגון מאמץ, התקררות, מתח נפשי ועוד, יש התכווצויות שרירים ש"מושכות" את עמוד השדרה והגידים שמחזיקים את החוליות. השריר "מושך" איפה שהוא חזק יותר – וכך נוצר חוסר איזון שגורם לכאבים".


אם כך, כדי לשבור את המעגל הסגור אותו ציין אמסלם, נדרש לאזן את הגוף. כיצד עושים זאת? לדבריו הפתרון פשוט: מתחילים להשתמש במדרסים. "לכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף, ולכן מדרסים יכולים לדאוג לאיזון ולחלוקה נכונה של העומס על פני כף הרגל, המפרקים ועמוד השדרה ובכך למנוע או להקל על בעיות גב וברכיים וזאת משום שאיזון הגוף מתחיל במגע כף הרגל עם הרצפה".


קראו עוד: סובלים מדורבן בעקב? הכירו את שיטת הטיפול החדשה והיעילהלכף הרגל יש תפקיד מרכזי בכוח המופעל לאורך מפרקי הגוף"ניתן לאבחן את מקור הכאב על פי אופן הדריכה בלבד"

הפיזיותרפיסט לוסיאן אמסלם מטפל באנשים קרוב ל-50 שנה. במשך הזמן הבחין כי בעיות רבות החוזרות בקרב מטופליו מקורן בבסיס הגוף, קרי, בדריכת כפות הרגליים, המשמשות כבסיס לאיזון השלד. הבחנה זו הובילה אותו למחקר של חמש שנים בנושא, במהלכו בחן כיצד מנח דומה – מוביל לבעיות רפואיות זהות בקרב אנשים שונים. בעקבות זאת, אמסלם פיתח את שיטת האבחון המזהה את הלחצים השונים בדריכה וגילה כי ישנם סוגי כאבים הניתנים לאבחון על פי אופן הדריכה בלבד. בהמשך ישיר לתגלית זו, פנה למציאת הפתרון אשר יסייע לתיקון הבעיות אותן זיהה.


כך פותחו מדרסי NewStep, מדרסים ייחודיים שנעשים בהתאמה אישית לכף הרגל ולבעיות מהן סובל המטופל, ומהווים פתרון לשורש הבעיה ולא לסימפטומים הנוצרים בעקבותיה. "באמצעות בדיקת פדומטר, כלי אבחון דיגיטלי, ניתן לזהות את חוסר האיזון בגוף תוך 10 דקות בלבד, ובאמצעותו לייצר מדרסים בהתאמה אישית. תפקיד המדרסים הוא לאזן את הגב על ידי המגע של כף הרגל עם הרצפה ולחלק את המשקל באופן שווה בכל השטח של כף הרגל. הבאת הגוף למנח הנכון באופן הטבעי - במקום לקבע מצב של חוסר איזון - מפחיתה עייפות, תורמת לבריאותנו ומשיבה לנו את תחושת החיוניות, הרעננות והקלילות", מציין אמסלם. 


המכשיר שמזהה את הסיבות לכאבים שלכם תוך 10 דק'. אמסלם והפדומטרבמה מדרסי NewStep שונים ממדרסים אחרים?

אמסלם מסביר כי בניגוד לרוב המדרסים בשוק, מדרסי NewStep אינם מיוצרים בהתאם לתבנית של כף הרגל, אלא בהתאם לצורך אשר עלה באבחון כחוסר איזון בחלוקת הלחצים בכף הרגל, במטרה לגרות שרירים שאינם עובדים, לחזק אותם ולגרום לגוף לאזן את עצמו באופן טבעי. "המדרס מיוצר בהתאם לצורך - ולא בהתאם לרגל, על מנת לספק מענה ולהביא לפתרון הבעיה. מסיבה זו, 20% מהמטופלים לא נזקקים יותר למדרסים לאחר שנה", הוא מציין. 


המדרסים הינם דקים וגמישים ומותאמים לצורך האישי של המטופל על פי פרמטרים הכוללים משקל, גובה, גיל והמקור לכאב. הם עשויים מעור נובוק איכותי (נושם וסופג) ובולם זעזועים המתקדם בעולם, וניתן להתאימם לכל סוגי הנעליים, לרבות נעלי עקב וסנדלים ללא צורך בהוספת מידה, כך שלמעשה הם הופכים כל נעל לאורתופדית. למי מתאים המדרס?

נהוג לחשוב שמדרסים מתאימים לאנשים הסובלים מבעיות שונות בכף הרגל, כגון פלטפוס או דורבן, בלבד. אולם, לדברי אמסלם, מדרסי NewStep מתאימים לכל אדם שמעוניין לשפר את איכות חייו. "רוב האנשים לא דורכים על הרגל בצורה האופטימלית, ובשל כך מעמיסים עומס רב על כפות הרגליים, הנחשבות לבסיס של גוף האדם. מסיבה זו, מדרסים עשויים להקל על תופעות רבות כגון, עייפות בלתי מוסברת,כאבי גב, צוואר, רגליים, ברכיים ובעיות נוספות הנגרמות מחוסר איזון.


האם זה אומר שמדרסים יכולים לרפא מחלות כמו פריצת דיסק? לדברי אמסלם לא מדובר בתרופת פלא: "לא ניתן להגיד באופן חד משמעי כי שימוש במדרסים מרפא בעיות רפואיות כפריצת דיסק, וכמובן שכל מקרה לגופו, אך ברוב המקרים המדרס משפר את מנח כף הרגל וכתוצאה מכך מקל על הכאב ", הוא מסכם.


קראו עוד: דורבן – האם הרגל תכאב לנצח?עדיין מתלבטים? להתייעצות עם לוסיאן אמסלם השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מדרסים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
מדרסים ושאר שאלות .......... ס 05/08/2020 09:54
 • שלום בת 45, בריאה רזה ולא מעשנת. עקב כאב באצבע ליד האגודל ברגל שמאל, אורטופד כף רגל שלח אותי לצילום רנטגן בשתי כפות הרגליים עם שלושה מנחים ובנוסף אולטראסאונד לכף הרגל. הוא החליט שיש לי פרייברג ושעליי לקנות מדרסים אצל מישהי ושזה יקנה לי הנחה מקופח ובנוסף ניתן לעשות זריקת קורטיזון. הבנתי מאורטופדים של כף רגל אחרים שהוא היה צריך לשלוח לסיטי. האם הבדיקות שביצעתי לא מתאימות באמת? למה משמשים המדרסים? האם נעלי נייק ללא מדרסים טובים להליכה? הבנתי שמדרסים מיועדים לנעל סגורה ובקיץ אני הולכת עם סנדלים, האם סנדל של טבע נאות טוב לי? מה הקשר לקשת גבוהה ולפרייברג? האם המחלה הזו יכולה להסתבך? מהם הסיבוכים? איזה ספורט מומלץ לעשות בשביל להזרים דם? הליכה יוצרת עומס על האצבע? הבנתי שאין לי הזרמת דם תקינה באצבע תודה

 • + הוסף תגובה
בעיות בכף הרגל ותשובות אורתוטיסט שמואל להב 05/08/2020 15:46
 • היי, חלק מהשאלות שלך לא מיועדות אלי. בגדול הבעיה הרפואית שלך גורמת לכאבים באזור כריות/בסיס האצבעות בכף הרגל, קשת אורכית גבוהה מידי מוסיפה לחץ לאותו אזור כמו גם עומס הליכה יכול ליצור עומס על האצבע. המדרסים מיועדים לתמוך בקשתות כך שהם יורידו לחץ מהאזור הכואב. כל נעל ולו היקרה ביותר מכילה רפידה טובה יותר או פחות אך לא מכילה מדרס שנבנה לפי צורת הקשתות שלך ולפי הצורך שלך ולכן לכל נעל וכפכף את צריכה מדרסים. ישנם מדרסים לפעילויות שונות (עמידה ממושכת, פעילות ספורטיבית, ועוד) וישנם מדרסים המותאמים לסוגי נעליים (אלגנטי, סנדל/כפכף, ספורט) . המחלה יכולה לגרום לסיבוך בפני עצמה וגם בעקיפין, למשל, בגלל כאב את משנה את צורת הדריכה ומעמיסה ביתר על הברך. כשמגיעים אלי בכדי לעשות מדרסים אני נוהג לבדוק במחשב דריכה את יקום ועוצמת הלחצים, לבחון את מהות הכאבים, את מצבי העומס על הרגל ביום יום, בודק את סוגי הנעליים ולפי כל אלו ממליץ/בונה מדרסים. בריאות מלאה

 • + הוסף תגובה
טופס הכרת מעמד והתמחות אושרי 28/06/2020 16:08
 • שלום! רציתי לשאול איך אני יכול לזהות את טופס הכרת מעמד, האם אתה יכול לשלוח העתק שלו? ודבר שני רציתי לשאול באיזה תחום אמור להתעסק האדם שמתמחה לעשות את המדרסים(אורתוטיסט/כירופרקט/אורטופד וכו)

 • + הוסף תגובה
הכרת מעמד אורתוטיסט שמואל להב 28/06/2020 18:06
קישור לתעודה אורתוטיסט שמואל להב 28/06/2020 18:28
מדרס רב שכבתי או חצי קשיח? שלומית 21/06/2020 15:35
 • שלום רב, אורטופד ילדים הפנה אותנו לרכישת מדרס רב שכבתי לפי מידת גבס לרגל אחת עבור ביתנו בת ה12 עקב הפרש גובה בין 2 הרגליים של 1 ס"מ שגורם לבעיות ביציבה. שאלתי היא- כיצד יודעים שהמדרס אכן רב שכבתי ובאיכות טובה (מה לבדוק כדי להיות בטוחה שלא מוכרים לי סתם מדרס)? במכון מסוים גם נאמר לי שאין להם מדרס רב שכבתי אלא רק קשיח למחצה. מה ההבדל בין השניים? תודה מראש

 • + הוסף תגובה
מדרס בגלל קיצור אורך רגל אורתוטיסט שמואל להב 21/06/2020 16:00
 • שלום, מוזר לי. מדרסים זה משהו מסויים והגבהה זה משהו אחר. לקיצור צריך הגבהה ולא מדרס ומחומר קשיח ולא רב שיכבתי. אשמח אם תגיעו אלי למכון ואשמח לעשות את מה שצריך. בהצלחה, שמוליק. מכון אורטופדי ברזילי-להב 036121070

 • + הוסף תגובה
תודה רבה על המענה המהיר ושאלה נוספת שלומית 24/06/2020 13:02
 • היכן אתה מקבל? ולידע כללי- מאיזה חומר רפידת ההגבהה הזו צריכה להיות? קשיח? חצי קשיח? סיליקון? מה הקריטריונים שחשוב לדעת לגבי רפידת הגבהה שתהיה אפקטיבית ולא סתם הגבהה "על הנייר" שלא תעשה כלום ואולי ההיפך.

 • + הוסף תגובה
הגבהה אורתוטיסט שמואל להב 24/06/2020 14:57
 • היי שלומית, הגבהה חייבת להיות מחומר קשיח שאם לא כן תהיה שקיעה ואז אין הגבהה, אם צריך גם מדרסים ניתן לשלב את ההגבהה במדרסים. אנחנו: מכון אורטופדי ברזילי-להב ביאליק 79 רמת גן לתיאום: טלפון 03-6121070 בריאות שלמה

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!