הכירו את "מד"א שלי": האפליקציה החדשה שמצילה חיים

ממד הזמן הינו מרכיב חשוב בהגשת עזרה ראשונה והצלת חיים. בעקבות זאת מד"א משיקים את האפליקציה החדשה "מד"א שלי", שמטרתה לקצר את זמני הגעתם של צוותי ההצלה של מד"א אל מקום האירוע. אז איך זה עובד?
כתבה פרסומית כתבת חסות


"העיקר הבריאות"- הינו צירוף המילים המסכם את הדבר החשוב ביותר בחיים. עם זאת, לצערנו, מדי יום אנשים רבים נתקלים בסיטואציות שאינן נעימות וכוללות מחלה או פציעה שלהם או של בני משפחותיהם, כאשר הפנייה הראשונית תמיד נעשית אל מוקד מד"א


פעמים רבות זמן הינו הפרמטר החשוב ביותר בבואם של צוותים רפואיים להגיש לחולה או פצוע סיוע ראשוני אשר עשוי להציל את חייהם. מתוך הבנה כי הזמן משפיע על הצלחת הטיפול, מד"א משיקה את "מד"א שלי", אפליקציה המביאה בשורה ענקית לציבור הרחב.עזרה בלחיצת כפתור

"מד"א שלי" זהו חייגן חירום למוקד מד"א עם יתרון משמעותי וראשוני מסוגו: לחיצה אחת פשוטה על האפליקציה מאפשרת למוקד מד"א לקבל מידע חשוב אודות החולה והמיקום המדויק בו הוא נמצא ובכך מקצרת משמעותית את הליך התשאול של המוקדן. 


קראו עוד: איך להתנהג בזירת פיגוע ולהציל חיים בכמה פעולות פשוטות


כמו כן, היתרון הינו בהנגשת המידע הרפואי: האזרח מזין מראש פרטים רלוונטיים באפליקציה ובזמן חירום, הפרטים מוצגים בפני הפרמדיק והמוקדן. כך לדוגמא, במידה ומישהו מעוניין להזמין עבור אמו המבוגרת סיוע רפואי בזמן חירום, הרקע הרפואי שלה, הכולל צילום אק"ג למשל, יתקבל במוקד מד"א דרך האפליקציה. כפועל יוצא, הסיוע יוצא לדרך מהר יותר ועם האינפורמציה הדרושה.


עם הכניסה לאפליקציה (אייקון ב-IOS או ווידג'ט באנדרואיד) ניתן בלחיצה אחת להפעיל שיחה למוקד מד"א אשר נפתחת באופן אוטומטי על רמקול. בנוסף, ניתן לבחור גם באופציה של שיחת וידאו, שיחה המתבצעת גם היא בלחיצה דרך האפליקציה ומאפשרת למוקד את היכולת לראות את זירת האירוע, דבר שיכול לסייע באבחון המצב.


לחיצה אחת פשוטה על האפליקציה מאפשרת למוקד מד"א לקבל מידע חשוב אודות החולהזהו המידע אותו תתבקשו להכניס בשימוש הראשון באפליקציה. מידע זה נשמר במערכת, לכן יש להכניסו פעם אחת בלבד:

•פרטים אישיים – פרטים ביוגרפיים (שם וכדומה) + כתובת (שיתוף הכתובת חוסך כ-30 שניות בתשאול).

•פרטים רפואיים (הרלוונטיים לשימושים של רפואת חירום בלבד) – מחלות לב/נשימתיות, אלרגיות, כבד שמיעה, כבד דיבור.

•פרטים של בני משפחה/קרובים (בדומה לפרטים האישיים).


המידע הנ"ל הינו בגדר בחירה בלבד ואין שום חובה להכניס אותו למי שחושש משיתופו.פורומים הפרעות קצב לב

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
הולטר לב/התייחסותך לממצאים. צבי 20/01/2020 09:51
  • עברתי בדיקת הולטר במשך 24 שעות. להלן הממצאים: הקצב הבסיסי: סינוס מהירת מינימלית: 47 לדקה מהירות מקסימלית: 117 לדקה מהירות ממוצעת: 65 לדקה הפערות חדריות, APCS : בכמות לא משמעותית, 309 בהקלטה צמד בודד. הפרעות קצב על חדריות APCS: בכמות של 4 בהקלטה. הפרעות הולכה: אין שינויים משמעותיים בקטע ST: אין. אודה מאד להתייחוסותך לממצאים ותודה מראש.

  • + הוסף תגובה
לב נוגה 22/12/2019 17:15
  • החסרת פעימה תחושה של עילפון רגעי. חרוזי לנשום.

  • + הוסף תגובה
תגובה דר' גיא רוזן 19/01/2020 23:36
  • ראיתי עכשיו שכנראה התגובה המקורית שלי לא נקלטה. מה שאת מתארת מתאים ל״פעימות מוקדמות״. לרוב אלו לא מסוכנות אך במידה וגורמות לתסמינים משמעותיים או תדירותן גבוהה, יש צורך בטיפול. ממליץ להתייעץ איתי או עם כל מומחה אחר בתחום כדי לקבל המלצות מסודרות להמשך בירור וטיפול בבעיה.

  • + הוסף תגובה
תוצאות הולטר בת 19/01/2020 21:30
  • הפרעת קצב חדריות מעטות בודדות pvc's הפרעות על חדריות מעטות בודדות pac,s קצב בסיסי סינוס קטעים עם סינוס אריטימיה תודה w

  • + הוסף תגובה
תגובה דר' גיא רוזן 19/01/2020 23:33
  • מדובר בפעימות מוקדמות בודדות, ממצא שכיח ותקין. בסה״כ הבדיקה תקינה. חשוב להדגיש כי אין לי שום פרטים עליך ועל התלונות שהובילו לביצוע הבדיקה. בדיקת הולטר מתעדת רק מה שקרה ביום שהיית מחוברת ופעמים רבות, במטופלים עם הפרעות קצב מופיעות וחולפות לסירוגין יכולה להיות תקינה. חשוב להיבדק על ידי מומחה להפרעות קצב לב שיבחן את הדברים וימליץ על המשך בירור לפי הצורך. את מוזמנת לפנות אלי או לכל מומחה אחר בתחום לייעוץ.

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!