הטיפול המפתיע שמצעיר את הפנים: הרמת גבות

לא רק העפעפיים צונחים: גם הגבות שלנו צונחות עם הזמן ומשוות לפנים מראה מבוגר ועייף. כיצד מבצעים הרמת גבות, כמה זמן זה מחזיק ומה עדיף: ניתוח או הזרקות? לפניכם מידע על הרמת גבות

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 21/04/2019
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם דר' יואב אברהמי
כירורג פלסטי בכיר במרפאות Care
הצג טלפון מספר מקשר
i


עם הגיל, אנו מאבדים את האלסטיות של העור שלנו וחווים ירידה בנפח הרקמות בפנים. בין יתר האיברים שמושפעים מכוח הכבידה, גם הגבות שלנו סובלות מצניחה בשל הרפיית הרצועות המקבעות את הגבה למקומה. לרוב, הצניחה נובעת ממשיכה חוזרת ונשנית במשך השנים של השרירים המורידים את הגבה, היחלשות שרירי המצח ו/או כתוצאה מירידה בכמות השומן באזור שמתחת לגבות. תופעה זו, אשר נפוצה בעיקר מגיל 45 ואילך, משווה לפנים מראה מבוגר ועייף.


כיום, הרפואה האסתטית מציעה מגוון טיפולים שמאפשרים להרים את הגבה, לפתוח את העיניים, להדגיש אותן ולשוות לפנים מראה צעיר ורענן יותר. במקרים קלים ניתן לבצע טיפול קצר שאינו ניתוחי ואילו במקרים קשים יותר ניתן לבצע ניתוח להרמת הגבות, שמטרתו לתקן את צניחת הגבות על העפעפיים העליונים. 


לרוב, ניתוח להרמת גבות מהווה ניתוח משלים לניתוחים אחרים כגון הרמת עפעפיים או מתיחת מצח, וניתן לביצוע במקביל. ההליך המשולב מביא לטשטוש או העלמות הקמטים באזור המצח והעיניים.צניחת הגבות משווה לפנים מראה מבוגרבמה צניחת הגבות מפריעה לנו? 

צניחת גבות יכולה להפריע לנו הן במישור האסתטי והן במישור הרפואי. זוהי עובדה ידועה שהגבות משליכות על ההבעה שלנו באופן ניכר ובעקבות זאת על האופן שבו אנשים תופסים אותנו. כאשר הגבות צונחות הן משפיעות על כמות העור העודף שנמצא בעפעפיים העליונים, והעיניים מקבלות מראה עייף, מבוגר ובמקרים מסוימים אפילו "כועס". כמו כן, אצל נשים צעירות החלק הצדדי של הגבה נמצא גבוה יותר יחסית לחלק הקרוב לשורש האף. כשיחס זה משתנה בגלל הצניחה של החלק הצדדי, מתקבל מראה זקן ואפילו גברי. ניתן להתרשם מול המראה מהצניחה הזאת, ומהשינוי הדרמטי שחל במראה הפנים כשמרימים עם האצבע את החלק הצדדי שצנח. 


בפן הרפואי, צניחת הגבות והעפעפיים עלולה להקטין את שדה הראייה שלנו וכתוצאה מכך לפגוע באיכות חיינו.אילו שיטות קיימות להרמת הגבות?

כאמור, הגישה הטיפולית נקבעת בהתאם לחומרת המצב, כאשר יש שתי אפשרויות עיקריות:


הזרקות

במקרים של צניחה קלה של החלק הצדדי של הגבות, ניתן לבצע הרמה באמצעות בוטוקס או חומר מילוי. הבחירה נעשית בעיקר על פי האנטומיה והפיזיולוגיה של המטופל/ת , שגרמה מלכתחילה לצניחת הגבה.


הבוטוקס הוא חלבון שמשתק שרירים באופן זמני, וניתן באופן מושכל להשתמש בו רק כדי לשתק את השרירים המושכים את הגבה כלפי מטה.  בצורה כזאת פועלים על הגבה רק שרירי המצח שמושכים אותה כלפי מעלה ללא התנגדות וכך גורמים להרמה שלה. אצל אנשים עם פעילות חזקה של השרירים המורידים את הגבה תתקבל תוצאה מצוינת.


אצל אנשים בהם צניחת הגבה היא בעיקר כתוצאה מהידלדלות שכבת השומן שתחתיה ניתן  להשתמש בחומר מילוי. למשל חומר מילוי על בסיס חומצה היאלורונית, שהוא חומר זמני, בטוח ומכיל בעיקר מים. החומר מוזרק לקצה החיצוני של הגבה ולמעשה מרים אותה, מעניק לאזור המטופל נפח ועיבוי, פותח את כל אזור העיניים ומשווה לפנים מראה אסתטי וצעיר.


בשיטות אלו ניתן לטפל בצניחת הגבה ללא ניתוח, ללא צלקות, עם תופעות לוואי זניחות לרוב, והתוצאה מתקבלת בתוך מספר ימים.


ניתוח להרמת גבות

במקרים בהם יש צניחת גבות קשה יותר, תתבצע הרמה של הגבות באמצעות הליך ניתוחי. קיימות מספר טכניקות שיכולות להיות פשוטות כמו הסרת עור מעל הגבה ועד ניתוח מורכב יותר שכולל גם הרמת מצח ועפעפיים. הרופא יתאים את הניתוח למטופל/ת לפי פרמטרים רבים כמו מין, גיל, אנטומיה, מחלות רקע והעדפת המנותח/ת. 


טרם ביצוע הניתוח מתקיימת פגישת ייעוץ מקדימה עם המומחה, במהלכה מתבצע תשאול ובדיקה גופנית, לצורך הערכת המצב ובחירת הגישה הניתוחית המתאימה. מה יקרה לי לאחר הניתוח?

ניתוח להרמת גבות אינו מצריך אשפוז ברוב המקרים, אלא שהייה של מספר שעות בלבד, במהלכה מונחים קומפרסים קרים על אזורי הניתוח להפחתת שטפי הדם והבצקות. 


ההתאוששות מהניתוח היא מהירה יחסית ואורכת כשבוע-שבועיים לכל היותר, במהלכם תופעות כגון נפיחות ותחושת נימול הן נפוצות למדיי. לעתים, לשטפי הדם לוקח זמן רב יותר להחלים. עם זאת, תהליך ההחלמה אינו כרוך בכאבים חזקים מאוד.האם יישארו לי צלקות?

ברוב המקרים, החתכים משאירים צלקות עדינות מאוד, אשר מיטשטשות כמעט לחלוטין תוך מספר חודשים. במקרים נדירים ביותר נותר סימן או קרחת קטנה באזור הניתוח אם החתכים היו בעור הקרקפת.עד כמה הפעולה מצליחה והאם אצטרך לחזור עליה?

הרמת גבות גורמת ל"פתיחה" משמעותית של אזור העיניים ולמראה רענן וצעיר יותר – מבלי ליצור מראה מלאכותי או "עשוי". 


האפקט של הטיפול בהזרקה מחזיק מעמד למספר חודשים ולאחר שהשפעתו של החומר מתפוגגת, ניתן לחזור על הפעולה בהתייעצות עם הרופא מטפל. התוצאה של הרמת גבות, לעומת זאת, נשמרת לטווח ארוך יותר - אפילו עד עשר שנים, כאשר התוצאות תלויות בגורמים מתערבים שונים שאינם בשליטת המנתח, כגון גיל, טיב העור, עישון, חשיפה לשמש, מחלות רקע, תרופות ועוד. מאמרים נוספים של ד"ר יואב אברהמי :
6 דברים שאתם חייבים לדעת על שאיבת שומן
המדריך המלא: 7 שלבים בדרך למתיחת פנים
חושבים על מתיחת בטן? 5 דברים שחשוב שתדעו


עדיין מתלבטים? להתייעצות עם דר' יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מתיחת פנים

ד"ר אסף אולשינקה

ד"ר אסף אולשינקה
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית מטעם משרד הבריאות. חבר בהסתדרות הרפואית ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בוגר בית הספר לרפואה ״הדסה״, באוניברסיטה העברית בירושלים ובעל רישיון לרפואה מטעם משרד עוד...

 בת שבע בייטש

בת שבע בייטש
בת שבע בייטש מנהלת תחומים ב CARE LASERמנהלת תחום פלסטיקה, השתלות שיער ותחום עיצוב הגוף,במסגרת תפקידי הנני נותנת מענה וליווי למנהלות הסניפים ולצוות הרפואי עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • לשים לב שהיעוץ הופך ל 2000 שח בגלל ששינו לו את השם לחוות דעת
 • חברה של....
 • 21/05/2019 10:18
 • שלום- לאחרונה עברה חברתי ניתוח הרמת פנים אך הניתוח לא הצליח ולא היתה הרמה כלל. פנתה החברה בתכתובת למספר פלסטיקאים ובאחת משיחות הטלפון ממרפאה בעלת שם שהתקשרו אליה אמרו לה כך- " את תצטרכי לשלם 20000 (אלפיים) שח לפגישה עם הפלסטיקאי ( או זה הקורא לעצמו פלסטיקאי) שלא יתקזזו גם במקרה ניתוח מתקן". כאשר תהתה חברתי מניין המחיר המופרז הוסבר לה כך:" את במצוקה(!!!) אז תשלמי זאת." ראו הוזהרתם. לא נציין כאן את שם הפלסטיקאי( או זה הקורא לעצמו פלסטיקאי) מחמת לשון הרע אך כך הדברים נראים כיום...

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • מתיחת פנים
 • אירינה
 • 18/05/2019 15:49
 • מתיחת פנים מיני
 • זוהר
 • 13/05/2019 07:46
 • שלום לכם- לפני חודשיים וחצי עברתי מיניפייס ליפט. אין תוצאות וכל מה שהבטיחו לא קרה. הלסת הנפולה נשארה נפולה. ועוד התווספו 2 גושי שומן בסנטר.. פניתי לקליניקה והם הציעו 1-שאיבת שומן בלסת.. - האם באמת זה מה שצריך לעשות?למה לא למתוח מעט ממש שוב את כל העור ללא הפרדה הפעם? 2- את הגושים תחת הסנטר הם תירצו כנוזל לימפאטי ועברתי עיסויים לימפטיים שלא עזרו בדבר. 3- לבסוף דרשתי את הכסף בחזרה והם שוקלים. 4-האם יהיה רופא אחר שיסכים לתקן מה שמישהו אחר עשה או לא עשה..?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר אסף אולשינקה ד"ר אסף אולשינקה
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית, ניתוחי פנים... קרא עוד
בדיקות קשורות
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ