לא סתם טיפול שיניים: הצערת הפנים על ידי דנטל פייס ליפטינג

מתיחת פנים זהו לא הטיפול היחידי שמצעיר את מראה הפנים: "דנטל פייס ליפטינג", טיפול שיניים חדשני אשר מתמודד עם שחיקת השיניים, אובדן העצם ותופעות נוספות שמגיעות עם הגיל – משקם ומצעיר את כל אזור הפה. למי זה מתאים וכיצד זה מתבצע? מומחית מסבירה
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 26/03/2017במשך השנים, לא רק הפנים שלנו מזקנות, גם הפה שלנו מזדקן. הזדקנות הפה נובעת, בין היתר, משחיקת שיניים, אובדן שיניים, מחלת חניכיים ואובדן העצם. כמו כן, מצב של שיניים אחוריות חסרות גורם לאובדן התמיכה של השליש התחתון של הפנים, דבר שמשווה לפנים מראה מבוגר ועייף. גם במידה ואיננו סובלים מבעיות שיניים חמורות, ככל שאנו מתבגרים, השיניים הופכות לצהובות ושחוקות יותר ומאבדות את האמייל והשקיפות. 


כל התופעות הללו גורמות להזדקנות הפה, וברגע שאנו חשים חסרי ביטחון בנוגע לשיניים שלנו, הדבר משפיע על האופן שבו אנו מחייכים באופן אוטומטי. מסיבה זו, ניתן להבחין באנשים רבים אשר מעוותים את זוויות פיהם בזמן שהם מחייכים, על מנת להסוות את הפגמים. 


במקרים בהם אדם זקוק לשיקום פה מלא, עומדות בפניו שתי אפשרויות: השיטה הרגילה ושיטת ה"דנטל פייס ליפטינג" (הרמת פנים דנטלית בעברית). לרוב, לא ניתן לבצע סגירה מלאה של הסגר והצערת חלל הפה באמצעות השיטה הרגילה, ולכן שיטת ה"דנטל פייס ליפטינג" מספקת מענה מלא לסוגיית הזדקנות הפה.


"דנטל פייס ליפטינג" זוהי שיטה לביצוע שיקום פה מלא, אשר לא מתייחסת לחלל הפה בלבד, אלא לכל השליש התחתון של הפנים. בשיטה זו, ניתן להחזיר את הסגר של הלסת, לחזק את שרירי הלעיסה והשפתיים, להשיב את מראה השיניים שנים רבות אחורה, ובכך להצעיר את מראה הפנים.  למידע נוסף על דנטל פייס ליפטינג צפו בסרטוןפורומים השתלות שיניים ביום אחד

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כאבים אחרי חשיפת השתלים לאה 25/07/2020 00:35
 • שלום דר׳ לפני 7 חודשים עברתי השתלה ביום אחד בהרדמה כללית : 16 שתלים ונתנו לי 2 תותבות ( לא גשר זמני קבוע ). לפני שבועיים עשו לי חשיפת שתלים עם הרדמה מקומית , לאחר חשיפת השתלים של לסת עליונה הרופא אמר לבוא עוד פעם לחשיפת השתלים של לסת תחתונה . לפני שבוע עברתי חשיפה של השתלים של לסת תחתונה . נאמר לי שהשתלים נקלטו תודה לאל. הבעיה שלי היא שיש לי כאבים בחניכיים ואני קוראת שלא צריכים להיות כאבים.. אני מאוד דואגת לא יכולה ללעוס ולא יכולה לאכול, רוב הזמן בלי התותבות .. האם זהו דבר טיבעי ? אני לא יודעת מה לחשוב. אודה על התייחסותך

 • + הוסף תגובה
כאבם לאחר חשיפת שתלים דנטליים ד"ר ניצן שלזינגר 28/07/2020 23:32
 • לאה שלום, לעיתים לאחר חשיפה של שתלים יהיו כאבים בעיקר אם הפתיחה של החניכיים היתה גדולה או שחלק מן החניכיים הוזזו- בד"כ לאחר מספר ימים הכאבים נעלמים. ממליץ על שטיפה עם כלורהקסידין ( תארודנט, קורסודיל, PD וכו') בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
הרמת סינוס זעיר פולשנית עליזה 24/07/2020 14:21
 • שלום, שיטת הבלון להרמת סינוס זעיר פולשנית זו שיטה מצליחה? במצב שצריך להכניס הרבה עצם. מי עובד בשיטת המקדח ההפוך?

 • + הוסף תגובה
הרמת סינוס זעיר פולשנית ד"ר ניצן שלזינגר 28/07/2020 23:30
 • עליזה שלום, כאשר חסרה עצם באזור האחורי של הלסת העליונה יש צורך בבנית עצם ולכן מבצעים הרמת סינוס - בעבר היו שתי חלוקות להרמת סינוס: הרמת סינוס סגורה - אשר בה מגיעים אל הסינוס דרך הקדח אשר אותו מכינים עבור השתל ודרכו מחדירים עצם ומרימים את הרירית המצפה את הסינוס ואז מחדירים את השתל - השיטה הזו מוגבלת לתוספת של כ2 -3 מ"מ . החשש הוא שהרירית( הקרום המצפה את הסינוס ) יקרע ואז העצם שמחדירים תגיע ישירות לסינוס. ולכן מחדירים כמות קטנה של עצם. היתרוןן הגדול בשיטה הזו היא בכך שיש מעט מארוד תופעות לוואי של כאב , נפיחות ושטפי דם. הרמת סינוס פתוחה- כאשר חסרה עצם מרובה ורוצים להכניס כמות גדולהש לעצם - פותחים את הסינוס מן הדופן החיצונית ואז מרימים את הרירית מחדירים בין הרירית לרצפת הסינוס עצם - במקרה כזה , ניתן להחדיר כמות גדולה מאוד של עצם . הסיכוי לנפיחות , שטפי דם וכאבים גדול יותר במקרה של הרמת סינוס פתוחה. בשנים האחרונות התפתחה טכניקה של הרמת סינוס זעיר פולשנית - שבה משלבים את שתי הטכניקום הנ"ל - הגישה לסינוס היא כמו בהרמת סינוס סגורה אבל ניתן לבצע תוספת גדולה של עצם - הדבר נובע מכך שהרמת הרירית של הסינוס מבוצעת באופן מבוקר עם סיכוי קטן לקריעה של הרירית ולכן ניתן להכניס כמות גדולה של עצם.- יש מספר טכניקות - האחת היא ע"י בלון שמכניסים כמו בצינתור ומנפחים אותו לאט וכך מרימים את הרירית של הסינוס ללא קריעה ואז מחדירים את העצם. טכניקה אחרת היא ע"י מקדחים מיוחדים אשר כאשר מופעלים בסיבוב הפוך לכיוון השעון - הם יוצרים דחיקה של העצם ומרימים את הרירית מבלי לפגוע בה מהנסיון שלי הטכניקה הזו עובדת יפה מאוד . ישנם עוד טכניקות אשר ברובן מתבססות על הרמה לע ידי לחץ מים ( לחץ הידרוסטאטי). היתרון בשיטה של הרמת סינוס זעיר פולשנית היא שניתן להחדיר עצם בכמות גדולה עם מעט מאוד תופעות לוואי. מקווה שהייתי לעזר :-)

 • + הוסף תגובה
איזה חומר לבחור עליזה 24/07/2020 13:28
 • שלום רופא שיניים הציע לי גשר על כל הלסת מקומפוזיט במקום חרסינה או זרקוניה (בנוסף לסד לילה). ההסבר שלו הוא שאני חורקת שיניים והקומפוזיט נשחק וניתן להחליף בזמן שגשר מחרסינה או זרקוניה יכול להישבר. הייתי רוצה זרקוניה. מה דעתך?

 • + הוסף תגובה
חרסינה או קומפוזיט - איזה כתר עדיף? ד"ר ניצן שלזינגר 28/07/2020 23:16
 • עליזה שלום, במידה והינך שוחקת שיניים - עדיף לבצע גשר מקומפוזיט. לחרסינה יש יתרונות של אסטטיקה יפה וכן מראה יפה שנשאר לאורך זמן , מצד שני החרסינה בהיותה חומר קשה וחזק ( בדומה לזכוכית) עלולה להשבר - לא ניתן לתקן חרסינה אשר היתה בפה זמן רב כי היא עלולה להסדק ולהשבר בהכנסה לתנור לצורך תיקון ( דבר שבכל מקרה מחייב מעבדה), חומר קומפוזיטי גמיש יותר ולכן פחות שביר , וגם כאשר נשבר ניתן לתקן בקלות יחסית , כמו כן קל לבצע חידוש של גשר שכזה - החיסרון של הקומפוזיט הוא שלאורך זמן המראה שלו נראה פחות יפה אבל כאמור ניתן לחדש אותו בקלות יחסית. שחיקת שינים או הידוק שיניים יותר לחצים גדולים מאוד על הכתרים וגורמים לסדקים ושברים בחרסינה ובזירקוניה ולכן עדיך לבצע שיקום קומפוזיט ובכל מקרה להשתמש בסד לילה . בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!