//

מהו ניתוח הצוואר שיגרום לכם להיראות צעירים יותר?

הצוואר הינו אחד מחלקי הגוף החשופים והמובחנים ביותר. הזדקנות מוקדמת שלו שכיחה בקרב רבים ומשווה מראה מבוגר. למזלנו פותחו טיפולים יעודים שמטרתם להחזיר לאיבר הארוך את המראה החיוני. משאיבת שומן ועד להמסתו: כל המידע על ניתוחים למתיחת צוואר
כתבה פרסומית כתבת חסותחלק נרחב מהאוכלוסייה ניחן בהתבגרות של אזור הצוואר אף לפני הפנים. במקרים רבים, הדבר אינו ניתן להסוואה ועלול אף להפוך למסגיר גיל "מסגירת גיל". בעבר לא היה טיפול ייעודי לצוואר רופס ומקומט, והאיבר נזנח או טופל במסגרת ניתוח פנים. 


המטרה העיקרית של הפרוצדורה הינה העלמת סימני הזדקנות מהאזור, כמו קמטים, קפלי עור, שומנים תת עוריים. מדובר בהליך חדשני וייחודי הנועד לשוות מראה צעיר יותר ואף חשוב מכך, לשפר את הדימוי העצמי. קיבצנו עבורכם את כל השאלות החיוניות- והתשובות על הניתוח שיגרום לצווארכם להראות כחדש. לצווארכם להיראות מתוח, רענן וצעיר.


באילו מצבים מומלץ לבצע מתיחת צוואר?

קיימות שלוש בעיות עיקריות להן ניתוח מתיחת הצוואר מספק מענה. בעיות אלה עלולות להופיע בנפרד או בשילוב.

עודף עור 
במצבה הקל, הבעיה מתאפיינת בקיום עודף עור על פני קו הלסת אשר גורם לטשטושו. במצבים מתקדמים יותר, קיימים שיירי עור ניכרים על פני הצוואר כולו.


עודף שומן 
נובע מהיווצרות פימה, מעין סנטר כפול, על פני אזור רצפת הפה. התופעה מתהווה על ידי הצטברות עודפי שומן. חשוב להדגיש כי לעתים היא עשויה לאפיין מבנה פנים מסוים, ולכן עלולה להופיע גם בגיל צעיר ולעוות את תווי הפנים. 


רפיון שריר
תופעה זו נובעת מרפיון של שריר יריעת הצוואר (פלטיסמה ). בעיקרה, מאופיינת במעין "גידים" אשר מופיעים במרכז הצוואר, לעתים, יכולה להופיע גם א-סימטריה באורכם.


מיהו קהל היעד של הליכים אלה?

לרוב, מתיחת צוואר תבוצע בנשים וגברים מעל גיל 45, המעוניינים להרגיש ולהיראות צעירים יותר. מידת הרפיון אינה פונקציה של התבגרות בלבד, אלא תלויה גם בגנטיקה, עישון לאורך השנים, שינויי משקל וחשיפה לשמש.מתיחת צוואר מתבצעת במספר טכניקות ייעודיות כדיי להעניק לו מראה צעיר וחיוני 


מהן הטכניקות הייעודיות למתיחת צוואר?

קיימות טכניקות שונות לביצוע מתיחת צוואר, היעילות ביותר הן ניתוח שאיבת שומן, פרוצדורה פלסטית, המסת שומן ללא ניתוח. ברוב המקרים התוצאה הסופית תראה תוך כ-3 חודשים. 


בחירת השיטה לביצוע המתיחה תלוית מצב ולכן משתנה מאדם לאדם. אם הבעיה העיקרית הינה עודף שומן, תתבצע שאיבה או המסת שומן בלבד. הליכים אלה אינם מערבים פעולה כירורגית. במצבים בהם יש גם רפיון משמעותי של העור או השרירים הפתרון האידאלי יהיה ניתוח למתיחת צוואר.


קראו עוד: בחזה מורם: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזה 


שאיבת שומן

הליך זה כולל ביצוע חתכים זעירים מתחת לסנטר, דרכם מחדירים צינורית קטנה (קנולה) המחוברת למכשיר שואב שומן אשר מרוקן אותו למיכל חיצוני. כשבוע לאחר ההליך יש ללבוש רצועת לחץ אלסטית סביב האזור כדי למנוע נפיחות, לסייע בהידוק העור ולשמור על האפקט אשר הושג באמצעותו.


המסת שומן

יתרונו העיקרי של ההליך – הוא אינו פולשני, ולכן נחשב לפשוט יותר, ובנוסף הוא לא מצריך הרדמה וההחלמה מטיפול זה מהירה יותר.  


קיימות מספר שיטות להמסת השומן, כמו המסה על ידי לייזר, גלי רדיו וקירור. המשותף לכולן הינו ההליך עצמו שבמהלכו מתבצע הרס של תאי השומן ואלה מפונים באמצעות דרכי הלימפה. לאחרונה פותח חומר על בסיס מלחי מרה שניתן בזריקות לצוואר שגם הוא ממיס את השומן ומטפל ב"סנטר כפול". לא ניתן עדיין להשיג את החומר הזה בארץ.


ניתוח פלסטי

הליך זה הוא גולת הכותרת של הצערת הצוואר, במהלכו מלבד שאיבת שומן מתבצע גם הידוק של השרירים וכריתת עודפי עור. לאחריו יש ללבוש רצועת לחץ למספר שבועות להשגת תוצאה מקסימלית.


מהן תופעות הלוואי האפשרויות לאחר ביצוע מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת צוואר נחשב לפשוט יחסית ואינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות במידה ומבוצע על ידי מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה. עם זאת, מדובר בהליך כירורגי פולשני העלול לגרור השלכות שונות.


רפיון חוזר 

כאמור, ניתן יהיה להבחין בתוצאות הסופיות של ההליך רק לאחר מספר חודשים, עם ירידה מוחלטת של הנפיחות. בשלב זה עלול להופיע רפיון קל באזורים המנותחים אשר נובע מתנועה טבעית של הראש ומאלסטיות ירודה של העור המקומי. 


א-סימטריה 

למעשה פנינו לעולם אינם סימטריים לחלוטין ותופעה זו אפשרית גם לאחר הניתוח. מאידך, כמו במצב הטבעי מדובר בא- סימטריה מזערית שאינה בולטת לעין.


בלוטות רוק צוואריות בולטות  

תופעה זו נחשבת כנדירה לאחר הניתוח, ולמעשה כלל אינה מוגדרת כסיבוך. במצב הטבעי, בלוטות הרוק אינן בולטות, עקב היות עור הצוואר רפוי יחסית. עם מתיחתו, עשויות הן להתבלט. 


קילוף/יובש בעור 

לאחר ביצוע ההליך הניתוחי, האזור מאופיין בחלוקת תאי עור מוגברת ומשכך עלולים להיווצר קילופים. מדובר בתופעה חולפת ויש להזין את עור הצוואר עד להיעלמותה.  


קראו עוד: חושבים על מתיחת בטן? 5 דברים שחשוב שתדעו 


הפרעות בתחושה

העצב אשר נמצא בשכיחות הגבוהה ביותר להינזק במהלך מתיחת צוואר הוא זה האמון על התחושה באפרכסת האוזן. פגיעה בו תגרום לירידה ולעתים גם לאי נוחות במגע באזור. חשוב לציין, כי היעדר תחושה באזור הצוואר, הלחיים וסביב האוזן הינה תופעה נפוצה לאחר הפרוצדורה ולרוב תחלוף לאחר מספר שבועות. תיתכן גם פגיעה בעצבוב שרירי הפנים אשר אחראיים להנעת שרירי הפנים והצוואר, אשר נוצרת ממתיחת העצב, דקירתו בזמן ההרדמה או לחץ המופעל עליו עקב הנפיחות. גם מצב זה אינו קבוע ולרוב יחלוף ללא טיפול תוך חצי שנה עד שנה.


דימום 

קהל המטופלים בעל הסיכון הגבוה יותר לדימום הינם גברים ומטופלים בעלי יתר לחץ דם. במקרה של דימום מסיבי יש לבצע הליך כירורגי לשם ניקוזו. 


זיהום

גם סיבוך זה אינו שכיח כלל במסגרת ניתוח למתיחת צוואר. זיהום עלול להתפתח בקרב מטופלים המאופיינים בגורמי סיכון מסוימים, לרבות סכרת, עישון או אי הקפדה על היגיינה. במקרה זה יש לפנות לייעוץ רפואי לצורך קבלת אנטיביוטיקה וכמו כן יש לרחוץ את האזור הנגוע במים וסבון פעמיים ביום ולהימנע מגירוד החתכים הניתוחיים. 


נמק בעור הצוואר והפנים 

מדובר בתופעה נדירה מאוד הנגרמת עקב הפרעה באספקת הדם לעור. היא עלולה להתרחש בשל יצירת מתח רב על העור בזמן סגירת החתך הניתוחי. כמו כן, חשוב להימנע מעישון כחודש אחרי הניתוח זאת כדי לבלום פגיעה נוספת באספקת הדם. 


צלקות מעובות 

לעתים רחוקות הצלקות לאחר ניתוח מתיחת צוואר מתעבות (צלקת היפרטרופי / קלואיד), בעיקר מאחורי האוזניים. התופעה נובעת לרוב בשל תכונות הריפוי של הגוף. במקרה זה ניתן לטפל עם חבישה מיוחדת והזרקת סטרואידים מקומית. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים מתיחת פנים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
לאחר ניתוח פנים רוית 30/03/2019 18:40
 • לאחר שבוע מניתוח מיניליפט,קיימת תחושה בצוואר מצד אחד של האוזן לשניה, כאילו יש חבל שחונק חזק. רק באזור הספציפי. כואב ומקשה על הבליעה, הנשימה ואפילו הדיבור. האם זה נורמלי?

 • + הוסף תגובה
מתיחת צוואר גליה 25/06/2020 18:06
 • אחרי ניתוח למתיחת צוואר יש תחושה של חנק ואין תחושה של העור והאזור. האם העדר תחושה זהו משהו מקובל ? וכמה זמן זה אמור להימשך . 4ני כבר שלושה שבועות אחרי ניתוח ואין לי תחושה

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים גליה 02/01/2019 08:45
 • הי, אני מעוניינת לעשות ניתוח מתיחת פנים. קראתי על זה קצת. יהיה לי קל יותר להחליט שאקבל תשובות לשאלות כמו: איך זה עובד? נשארות צלקות? כדאי לעשות בחורף. בקיץ יותר? כאבים. החלמה ולאיזה תוצאות לצפות תודה לעונות :) בבקשה רק מניסיון

 • + הוסף תגובה
המלצה למתיחת פנים אילנה 02/01/2019 10:57
 • הי, אני עשיתי ניתוח מתיחת פנים לפני כשנה. די חששתי לפני שהחלטתי ובדקתי והשוויתי כל מיני שיטות ומרפאות. לי לא נשארו צלקות. לא יודעת לומר אם יותר כדאי בחורף או בקיץ.. כאב לי ביומיים הראשונים. אחרי כשבוע חזרתי לעבודה והרגשתי בנוח ומרוצה לצאת החוצה. אני מרוצה מהתוצאות ויש מי שפרגן לי מאד והיו כאלה שכמעט ולא שמו לב. הכי חשוב שאני ממש מרוצה!!

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים מי המנתח/מנתחת אני 12/08/2019 12:50
 • הי אשמח לקבל את שם המנתח/מנתחת ומה העלות פחות או יותר של ניתוח מתיחת פנים וצוואר כולל הזרקת שומן . תודה irisbnz50@gmail.com

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים פרח 10/01/2020 07:51
 • הי אשמח לקבל את שם המנתח/מנתחת ומה העלות פחות או יותר של ניתוח מתיחת פנים וצוואר

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים יעל 19/11/2019 12:58
אצל מי עשית אילנה? לילך 14/12/2019 18:39
המלצה על רופא תמי 04/01/2020 10:34
 • היי, אשמח לקבל מימך את שם הרופא/ה שטיפל/ה בך תודה

 • + הוסף תגובה
נתיחת פנים פרח 10/01/2020 07:50
אחרי שבוע לא יצאת בוודאות מוחלטת עינת 23/01/2020 11:22
 • מוזר שאת כותבת זאת, החלמה של ניתוח פנים היא לפחות חודש וניתן במקרה הטוב לצאת החוצה לאחר שבועיים לפחות

 • + הוסף תגובה
ממליצה בחום על מתיחת פנים אצל ד"ר נמרוד פרדימן נועה 26/05/2019 14:00
 • ממליצה בחום על מתיחת פנים אצל ד"ר נמרוד פרדימן

 • + הוסף תגובה
ד"ר פרידמן אאא 12/08/2019 12:52
 • תוכלי לפרט מעט על ההליך שעברת ומה היו העלויות (אפשר לפרטי: irisbnz50@gmail.com

 • + הוסף תגובה
שלום, אפשר בבקשה לשאול מיכל 04/02/2020 20:58
 • היי, אפשר בבקשה לשאול בת כמה את ומי היה הכירורג? תודה

 • + הוסף תגובה
מיני פייסליפט זוהר 13/03/2019 19:11
 • שלום- לפני כ 10 ימים עברתי מיניפיימליפס מיתרי גרון ולסת. כעת 10 ימים אחרי אני רואה שעל הלסתות עדיין נשארה נפילה והלסת לא מתוחה כפי שבהבטיחו. והשאלה- האם יש תיקון לניתוח כזה? כי ההחלמה די ארוכה בברכה זוהר

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים ד"ר אסף אולשינקה 14/03/2019 10:01
 • שלום זוהר, במרבית המקרים יש אפשרות לניתוח משלים או מתקן לאחר מיני מתיחת פנים. אבל 10 ימים לאחר ניתוח זה זמן קצר מאוד כדי להתרשם ולהגיע להחלטות. התקופה הראשונה היא תקופת החלמה בה יש בצקת ונפיחות, לעיתים גם אסימטריה, וזה נורמלי. מציע עוד להתעזר בסבלנות ולהתייעץ עם המנתח הפלסטי שלך לגבי תוצאות הניתוח.

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים ותיקון זוהר 01/04/2019 21:49
 • תודה לתגובות .. אכן צדקתי. שילמתי ונראה שהניתוח כלל לא קרה למעט שחתכו ותפרו. לא הלסתות הנפולות עלו ולא מיתר אחד בגרון שנשאר. חזרתי לקליניקה להראות להם .. 1- מה עושים עכשיו? תוך כמה זמן מותר לחתוך שוב ולמתוח את הלסתות? 2 לגבי המיתר- האם מותר לחתוך שוב ולמתוח?

 • + הוסף תגובה
המשך מתיחת פנים ובקשה לעזרה זוהר 10/11/2019 15:25
 • שלום- ובכן עברו כ 9 חודשים מהרמת פנים ויש נפילה של הלסת וגרון וסנטר.. הקליניקה מוכנה לבצע ניתוח נוסף אך רק לאחר שאסכי0 לחתום שלא אתבע אותם אחרי הניתוח המתקן 1- האם זה הוגן לחתום לפני שבכלk ניסו לבצע תיקון ? 2- מה פירוש החתימה הזו. עד כמה היא תופסת במקרה וניתוח 2 לא יצלח? בברכה

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים לירון 16/03/2019 18:04
 • היי, עברתי מתיחת פנים, מיני פייסטליפט לפני כשלושה שבועות, אצל פלסטיקאי עם ניסיון רב בעלות גבוהה ואני חייבת לשתף שההחלמה קשה מאוד , בנוסף לא מכינים אותך להחלמה ככ קשה ולעובדה שיש שינוי מהותי של הפנים, כולל שינוי בהבעות. אני ממש לא ממליצה לנשים צעירות באופן יחסי (אני בת 49) זה ללא ספק גרם לי דיכאון ורצון לא לצאת מהבית. היייתי אצל מספר רופאים וכולם תיארו את ההחלמה כמשהו מהיר וכולם אמרו שאת נדארת מאוד דומה לעצמך ורעננה. זה לא היה נכון. מהניסיון שלי ושל עוד כמה, לצערי בדיעבד. שורה תחתונה, לא מומלץ, כדאי להסתפק בהזרקות.

 • + הוסף תגובה
מיני פייס ליפט זוהר 17/03/2019 07:30
 • תודה על התגובות והניסיון לעזרה. הבעיה בהזרקות שהן לא עושות מה שצריך לעשות. לענין של עודפי עןור להבנתי אין פתרון אחר מאשר לחתוך. כל ה" מיצוק" " חומצות" וכו לא עושות כמו ההסרה של עור עודף תןודה בכל זאת לכם

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים טלי 09/11/2019 19:47
 • הי,לירון.יש לי שאלה-עברתי ניתוח כזה לפני כשבועיים.ההחלמה היא באמת לא קלה!מה שמפריע לי בעיקר-זה חוסר תחושה בצוואר ובאוזניים.ומטריף אותי ברמות הרגשה של נוזל באוזן הפנימית!!!היתה לך כזאת הרגשה?

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים דליה 19/11/2019 12:56
 • אני רוצה לעבור מתיחת פנים, קראתי את התגובה שלך וחשוב לי לדעת אחרי כמה חודשים איך את מרגישה והאם משהו השתפר מאז..

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!