מהו ניתוח הצוואר שיגרום לכם להיראות צעירים יותר?

הצוואר הינו אחד מחלקי הגוף החשופים והמובחנים ביותר. הזדקנות מוקדמת שלו שכיחה בקרב רבים ומשווה מראה מבוגר. למזלנו פותחו טיפולים יעודים שמטרתם להחזיר לאיבר הארוך את המראה החיוני. משאיבת שומן ועד להמסתו: כל המידע על ניתוחים למתיחת צוואר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 19/12/2016
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם דר' יואב אברהמי
כירורג פלסטי בכיר במרפאות Care
הצג טלפון מספר מקשר
i


חלק נרחב מהאוכלוסייה ניחן בהתבגרות של אזור הצוואר אף לפני הפנים. במקרים רבים, הדבר אינו ניתן להסוואה ועלול אף להפוך למסגיר גיל "מסגירת גיל". בעבר לא היה טיפול ייעודי לצוואר רופס ומקומט, והאיבר נזנח או טופל במסגרת ניתוח פנים. 


המטרה העיקרית של הפרוצדורה הינה העלמת סימני הזדקנות מהאזור, כמו קמטים, קפלי עור, שומנים תת עוריים. מדובר בהליך חדשני וייחודי הנועד לשוות מראה צעיר יותר ואף חשוב מכך, לשפר את הדימוי העצמי. קיבצנו עבורכם את כל השאלות החיוניות- והתשובות על הניתוח שיגרום לצווארכם להראות כחדש. לצווארכם להיראות מתוח, רענן וצעיר.


באילו מצבים מומלץ לבצע מתיחת צוואר?

קיימות שלוש בעיות עיקריות להן ניתוח מתיחת הצוואר מספק מענה. בעיות אלה עלולות להופיע בנפרד או בשילוב.

עודף עור 
במצבה הקל, הבעיה מתאפיינת בקיום עודף עור על פני קו הלסת אשר גורם לטשטושו. במצבים מתקדמים יותר, קיימים שיירי עור ניכרים על פני הצוואר כולו.


עודף שומן 
נובע מהיווצרות פימה, מעין סנטר כפול, על פני אזור רצפת הפה. התופעה מתהווה על ידי הצטברות עודפי שומן. חשוב להדגיש כי לעתים היא עשויה לאפיין מבנה פנים מסוים, ולכן עלולה להופיע גם בגיל צעיר ולעוות את תווי הפנים. 


רפיון שריר
תופעה זו נובעת מרפיון של שריר יריעת הצוואר (פלטיסמה ). בעיקרה, מאופיינת במעין "גידים" אשר מופיעים במרכז הצוואר, לעתים, יכולה להופיע גם א-סימטריה באורכם.


מיהו קהל היעד של הליכים אלה?

לרוב, מתיחת צוואר תבוצע בנשים וגברים מעל גיל 45, המעוניינים להרגיש ולהיראות צעירים יותר. מידת הרפיון אינה פונקציה של התבגרות בלבד, אלא תלויה גם בגנטיקה, עישון לאורך השנים, שינויי משקל וחשיפה לשמש.מתיחת צוואר מתבצעת במספר טכניקות ייעודיות כדיי להעניק לו מראה צעיר וחיוני 


מהן הטכניקות הייעודיות למתיחת צוואר?

קיימות טכניקות שונות לביצוע מתיחת צוואר, היעילות ביותר הן ניתוח שאיבת שומן, פרוצדורה פלסטית, המסת שומן ללא ניתוח. ברוב המקרים התוצאה הסופית תראה תוך כ-3 חודשים. 


בחירת השיטה לביצוע המתיחה תלוית מצב ולכן משתנה מאדם לאדם. אם הבעיה העיקרית הינה עודף שומן, תתבצע שאיבה או המסת שומן בלבד. הליכים אלה אינם מערבים פעולה כירורגית. במצבים בהם יש גם רפיון משמעותי של העור או השרירים הפתרון האידאלי יהיה ניתוח למתיחת צוואר.


קראו עוד: בחזה מורם: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזה 


שאיבת שומן

הליך זה כולל ביצוע חתכים זעירים מתחת לסנטר, דרכם מחדירים צינורית קטנה (קנולה) המחוברת למכשיר שואב שומן אשר מרוקן אותו למיכל חיצוני. כשבוע לאחר ההליך יש ללבוש רצועת לחץ אלסטית סביב האזור כדי למנוע נפיחות, לסייע בהידוק העור ולשמור על האפקט אשר הושג באמצעותו.


המסת שומן

יתרונו העיקרי של ההליך – הוא אינו פולשני, ולכן נחשב לפשוט יותר, ובנוסף הוא לא מצריך הרדמה וההחלמה מטיפול זה מהירה יותר.  


קיימות מספר שיטות להמסת השומן, כמו המסה על ידי לייזר, גלי רדיו וקירור. המשותף לכולן הינו ההליך עצמו שבמהלכו מתבצע הרס של תאי השומן ואלה מפונים באמצעות דרכי הלימפה. לאחרונה פותח חומר על בסיס מלחי מרה שניתן בזריקות לצוואר שגם הוא ממיס את השומן ומטפל ב"סנטר כפול". לא ניתן עדיין להשיג את החומר הזה בארץ.


ניתוח פלסטי

הליך זה הוא גולת הכותרת של הצערת הצוואר, במהלכו מלבד שאיבת שומן מתבצע גם הידוק של השרירים וכריתת עודפי עור. לאחריו יש ללבוש רצועת לחץ למספר שבועות להשגת תוצאה מקסימלית.


מהן תופעות הלוואי האפשרויות לאחר ביצוע מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת צוואר נחשב לפשוט יחסית ואינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות במידה ומבוצע על ידי מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה. עם זאת, מדובר בהליך כירורגי פולשני העלול לגרור השלכות שונות.


רפיון חוזר 

כאמור, ניתן יהיה להבחין בתוצאות הסופיות של ההליך רק לאחר מספר חודשים, עם ירידה מוחלטת של הנפיחות. בשלב זה עלול להופיע רפיון קל באזורים המנותחים אשר נובע מתנועה טבעית של הראש ומאלסטיות ירודה של העור המקומי. 


א-סימטריה 

למעשה פנינו לעולם אינם סימטריים לחלוטין ותופעה זו אפשרית גם לאחר הניתוח. מאידך, כמו במצב הטבעי מדובר בא- סימטריה מזערית שאינה בולטת לעין.


בלוטות רוק צוואריות בולטות  

תופעה זו נחשבת כנדירה לאחר הניתוח, ולמעשה כלל אינה מוגדרת כסיבוך. במצב הטבעי, בלוטות הרוק אינן בולטות, עקב היות עור הצוואר רפוי יחסית. עם מתיחתו, עשויות הן להתבלט. 


קילוף/יובש בעור 

לאחר ביצוע ההליך הניתוחי, האזור מאופיין בחלוקת תאי עור מוגברת ומשכך עלולים להיווצר קילופים. מדובר בתופעה חולפת ויש להזין את עור הצוואר עד להיעלמותה.  


קראו עוד: חושבים על מתיחת בטן? 5 דברים שחשוב שתדעו 


הפרעות בתחושה

העצב אשר נמצא בשכיחות הגבוהה ביותר להינזק במהלך מתיחת צוואר הוא זה האמון על התחושה באפרכסת האוזן. פגיעה בו תגרום לירידה ולעתים גם לאי נוחות במגע באזור. חשוב לציין, כי היעדר תחושה באזור הצוואר, הלחיים וסביב האוזן הינה תופעה נפוצה לאחר הפרוצדורה ולרוב תחלוף לאחר מספר שבועות. תיתכן גם פגיעה בעצבוב שרירי הפנים אשר אחראיים להנעת שרירי הפנים והצוואר, אשר נוצרת ממתיחת העצב, דקירתו בזמן ההרדמה או לחץ המופעל עליו עקב הנפיחות. גם מצב זה אינו קבוע ולרוב יחלוף ללא טיפול תוך חצי שנה עד שנה.


דימום 

קהל המטופלים בעל הסיכון הגבוה יותר לדימום הינם גברים ומטופלים בעלי יתר לחץ דם. במקרה של דימום מסיבי יש לבצע הליך כירורגי לשם ניקוזו. 


זיהום

גם סיבוך זה אינו שכיח כלל במסגרת ניתוח למתיחת צוואר. זיהום עלול להתפתח בקרב מטופלים המאופיינים בגורמי סיכון מסוימים, לרבות סכרת, עישון או אי הקפדה על היגיינה. במקרה זה יש לפנות לייעוץ רפואי לצורך קבלת אנטיביוטיקה וכמו כן יש לרחוץ את האזור הנגוע במים וסבון פעמיים ביום ולהימנע מגירוד החתכים הניתוחיים. 


נמק בעור הצוואר והפנים 

מדובר בתופעה נדירה מאוד הנגרמת עקב הפרעה באספקת הדם לעור. היא עלולה להתרחש בשל יצירת מתח רב על העור בזמן סגירת החתך הניתוחי. כמו כן, חשוב להימנע מעישון כחודש אחרי הניתוח זאת כדי לבלום פגיעה נוספת באספקת הדם. 


צלקות מעובות 

לעתים רחוקות הצלקות לאחר ניתוח מתיחת צוואר מתעבות (צלקת היפרטרופי / קלואיד), בעיקר מאחורי האוזניים. התופעה נובעת לרוב בשל תכונות הריפוי של הגוף. במקרה זה ניתן לטפל עם חבישה מיוחדת והזרקת סטרואידים מקומית. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם דר' יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום מתיחת פנים

ד"ר אסף אולשינקה

ד"ר אסף אולשינקה
מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית מטעם משרד הבריאות. חבר בהסתדרות הרפואית ובאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בוגר בית הספר לרפואה ״הדסה״, באוניברסיטה העברית בירושלים ובעל רישיון לרפואה מטעם משרד עוד...

 בת שבע בייטש

בת שבע בייטש
בת שבע בייטש מנהלת תחומים ב CARE LASERמנהלת תחום פלסטיקה, השתלות שיער ותחום עיצוב הגוף,במסגרת תפקידי הנני נותנת מענה וליווי למנהלות הסניפים ולצוות הרפואי עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • מתיחת פנים
 • אירינה
 • 18/05/2019 15:49
 • מתיחת פנים מיני
 • זוהר
 • 13/05/2019 07:46
 • שלום לכם- לפני חודשיים וחצי עברתי מיניפייס ליפט. אין תוצאות וכל מה שהבטיחו לא קרה. הלסת הנפולה נשארה נפולה. ועוד התווספו 2 גושי שומן בסנטר.. פניתי לקליניקה והם הציעו 1-שאיבת שומן בלסת.. - האם באמת זה מה שצריך לעשות?למה לא למתוח מעט ממש שוב את כל העור ללא הפרדה הפעם? 2- את הגושים תחת הסנטר הם תירצו כנוזל לימפאטי ועברתי עיסויים לימפטיים שלא עזרו בדבר. 3- לבסוף דרשתי את הכסף בחזרה והם שוקלים. 4-האם יהיה רופא אחר שיסכים לתקן מה שמישהו אחר עשה או לא עשה..?

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • חוסר סימטריה
 • דוד
 • 10/05/2019 21:13
 • יש לי חוסר סימטריה בגבות אחת יותר גבוה משניה אני מבין ששום דבר בגוף שלנו לא סימטרי אבל אבל האיסמטריה הזאת בולטת וזה מפריע לי יש אפשרות להרים רק גבה אחת עם בוטוקס או חומצה האילורנית? כשאני מרים את הגבה טיפה עם האצבע הם שוות ובאותו הגובה.

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שלום רב, אכן חוסר סימטריה (אסימטריה) היא דבר טבעי, אבל במידה ויש הבדל בולט לעיתים יש מקום להתערב. במצב של אסימטריה קלה במיקום הגבות אפשר לטפל גם שמרנית ע"י הרמה (או הורדה) של גבה באמצעות בוטוקס ו/או חומצה היאלורונית. ממליץ לפנות למומחה בתחום כדי שיסביר מה האפשרויות הנכונות ויבצע באופן בטוח. בהצלחה, ד"ר אולשינקה

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
ד"ר אלכס אלטס ד"ר אלכס אלטס
מומחה לרפואת עור. דרמטולוגיה אסתטית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ