מהו ניתוח הצוואר שיגרום לכם להיראות צעירים יותר?

הצוואר הינו אחד מחלקי הגוף החשופים והמובחנים ביותר. הזדקנות מוקדמת שלו שכיחה בקרב רבים ומשווה מראה מבוגר. למזלנו פותחו טיפולים יעודים שמטרתם להחזיר לאיבר הארוך את המראה החיוני. משאיבת שומן ועד להמסתו: כל המידע על ניתוחים למתיחת צוואר

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 19/12/2016


חלק נרחב מהאוכלוסייה ניחן בהתבגרות של אזור הצוואר אף לפני הפנים. במקרים רבים, הדבר אינו ניתן להסוואה ועלול אף להפוך למסגיר גיל "מסגירת גיל". בעבר לא היה טיפול ייעודי לצוואר רופס ומקומט, והאיבר נזנח או טופל במסגרת ניתוח פנים. 


המטרה העיקרית של הפרוצדורה הינה העלמת סימני הזדקנות מהאזור, כמו קמטים, קפלי עור, שומנים תת עוריים. מדובר בהליך חדשני וייחודי הנועד לשוות מראה צעיר יותר ואף חשוב מכך, לשפר את הדימוי העצמי. קיבצנו עבורכם את כל השאלות החיוניות- והתשובות על הניתוח שיגרום לצווארכם להראות כחדש. לצווארכם להיראות מתוח, רענן וצעיר.


באילו מצבים מומלץ לבצע מתיחת צוואר?

קיימות שלוש בעיות עיקריות להן ניתוח מתיחת הצוואר מספק מענה. בעיות אלה עלולות להופיע בנפרד או בשילוב.

עודף עור 
במצבה הקל, הבעיה מתאפיינת בקיום עודף עור על פני קו הלסת אשר גורם לטשטושו. במצבים מתקדמים יותר, קיימים שיירי עור ניכרים על פני הצוואר כולו.


עודף שומן 
נובע מהיווצרות פימה, מעין סנטר כפול, על פני אזור רצפת הפה. התופעה מתהווה על ידי הצטברות עודפי שומן. חשוב להדגיש כי לעתים היא עשויה לאפיין מבנה פנים מסוים, ולכן עלולה להופיע גם בגיל צעיר ולעוות את תווי הפנים. 


רפיון שריר
תופעה זו נובעת מרפיון של שריר יריעת הצוואר (פלטיסמה ). בעיקרה, מאופיינת במעין "גידים" אשר מופיעים במרכז הצוואר, לעתים, יכולה להופיע גם א-סימטריה באורכם.


מיהו קהל היעד של הליכים אלה?

לרוב, מתיחת צוואר תבוצע בנשים וגברים מעל גיל 45, המעוניינים להרגיש ולהיראות צעירים יותר. מידת הרפיון אינה פונקציה של התבגרות בלבד, אלא תלויה גם בגנטיקה, עישון לאורך השנים, שינויי משקל וחשיפה לשמש.מתיחת צוואר מתבצעת במספר טכניקות ייעודיות כדיי להעניק לו מראה צעיר וחיוני 


מהן הטכניקות הייעודיות למתיחת צוואר?

קיימות טכניקות שונות לביצוע מתיחת צוואר, היעילות ביותר הן ניתוח שאיבת שומן, פרוצדורה פלסטית, המסת שומן ללא ניתוח. ברוב המקרים התוצאה הסופית תראה תוך כ-3 חודשים. 


בחירת השיטה לביצוע המתיחה תלוית מצב ולכן משתנה מאדם לאדם. אם הבעיה העיקרית הינה עודף שומן, תתבצע שאיבה או המסת שומן בלבד. הליכים אלה אינם מערבים פעולה כירורגית. במצבים בהם יש גם רפיון משמעותי של העור או השרירים הפתרון האידאלי יהיה ניתוח למתיחת צוואר.


קראו עוד: בחזה מורם: 6 דברים שחשוב לדעת על ניתוח הרמת חזה 


שאיבת שומן

הליך זה כולל ביצוע חתכים זעירים מתחת לסנטר, דרכם מחדירים צינורית קטנה (קנולה) המחוברת למכשיר שואב שומן אשר מרוקן אותו למיכל חיצוני. כשבוע לאחר ההליך יש ללבוש רצועת לחץ אלסטית סביב האזור כדי למנוע נפיחות, לסייע בהידוק העור ולשמור על האפקט אשר הושג באמצעותו.


המסת שומן

יתרונו העיקרי של ההליך – הוא אינו פולשני, ולכן נחשב לפשוט יותר, ובנוסף הוא לא מצריך הרדמה וההחלמה מטיפול זה מהירה יותר.  


קיימות מספר שיטות להמסת השומן, כמו המסה על ידי לייזר, גלי רדיו וקירור. המשותף לכולן הינו ההליך עצמו שבמהלכו מתבצע הרס של תאי השומן ואלה מפונים באמצעות דרכי הלימפה. לאחרונה פותח חומר על בסיס מלחי מרה שניתן בזריקות לצוואר שגם הוא ממיס את השומן ומטפל ב"סנטר כפול". לא ניתן עדיין להשיג את החומר הזה בארץ.


ניתוח פלסטי

הליך זה הוא גולת הכותרת של הצערת הצוואר, במהלכו מלבד שאיבת שומן מתבצע גם הידוק של השרירים וכריתת עודפי עור. לאחריו יש ללבוש רצועת לחץ למספר שבועות להשגת תוצאה מקסימלית.


מהן תופעות הלוואי האפשרויות לאחר ביצוע מתיחת צוואר?

ניתוח מתיחת צוואר נחשב לפשוט יחסית ואינו גורם לתופעות לוואי משמעותיות במידה ומבוצע על ידי מנתח פלסטי מקצועי ומנוסה. עם זאת, מדובר בהליך כירורגי פולשני העלול לגרור השלכות שונות.


רפיון חוזר 

כאמור, ניתן יהיה להבחין בתוצאות הסופיות של ההליך רק לאחר מספר חודשים, עם ירידה מוחלטת של הנפיחות. בשלב זה עלול להופיע רפיון קל באזורים המנותחים אשר נובע מתנועה טבעית של הראש ומאלסטיות ירודה של העור המקומי. 


א-סימטריה 

למעשה פנינו לעולם אינם סימטריים לחלוטין ותופעה זו אפשרית גם לאחר הניתוח. מאידך, כמו במצב הטבעי מדובר בא- סימטריה מזערית שאינה בולטת לעין.


בלוטות רוק צוואריות בולטות  

תופעה זו נחשבת כנדירה לאחר הניתוח, ולמעשה כלל אינה מוגדרת כסיבוך. במצב הטבעי, בלוטות הרוק אינן בולטות, עקב היות עור הצוואר רפוי יחסית. עם מתיחתו, עשויות הן להתבלט. 


קילוף/יובש בעור 

לאחר ביצוע ההליך הניתוחי, האזור מאופיין בחלוקת תאי עור מוגברת ומשכך עלולים להיווצר קילופים. מדובר בתופעה חולפת ויש להזין את עור הצוואר עד להיעלמותה.  


קראו עוד: חושבים על מתיחת בטן? 5 דברים שחשוב שתדעו 


הפרעות בתחושה

העצב אשר נמצא בשכיחות הגבוהה ביותר להינזק במהלך מתיחת צוואר הוא זה האמון על התחושה באפרכסת האוזן. פגיעה בו תגרום לירידה ולעתים גם לאי נוחות במגע באזור. חשוב לציין, כי היעדר תחושה באזור הצוואר, הלחיים וסביב האוזן הינה תופעה נפוצה לאחר הפרוצדורה ולרוב תחלוף לאחר מספר שבועות. תיתכן גם פגיעה בעצבוב שרירי הפנים אשר אחראיים להנעת שרירי הפנים והצוואר, אשר נוצרת ממתיחת העצב, דקירתו בזמן ההרדמה או לחץ המופעל עליו עקב הנפיחות. גם מצב זה אינו קבוע ולרוב יחלוף ללא טיפול תוך חצי שנה עד שנה.


דימום 

קהל המטופלים בעל הסיכון הגבוה יותר לדימום הינם גברים ומטופלים בעלי יתר לחץ דם. במקרה של דימום מסיבי יש לבצע הליך כירורגי לשם ניקוזו. 


זיהום

גם סיבוך זה אינו שכיח כלל במסגרת ניתוח למתיחת צוואר. זיהום עלול להתפתח בקרב מטופלים המאופיינים בגורמי סיכון מסוימים, לרבות סכרת, עישון או אי הקפדה על היגיינה. במקרה זה יש לפנות לייעוץ רפואי לצורך קבלת אנטיביוטיקה וכמו כן יש לרחוץ את האזור הנגוע במים וסבון פעמיים ביום ולהימנע מגירוד החתכים הניתוחיים. 


נמק בעור הצוואר והפנים 

מדובר בתופעה נדירה מאוד הנגרמת עקב הפרעה באספקת הדם לעור. היא עלולה להתרחש בשל יצירת מתח רב על העור בזמן סגירת החתך הניתוחי. כמו כן, חשוב להימנע מעישון כחודש אחרי הניתוח זאת כדי לבלום פגיעה נוספת באספקת הדם. 


צלקות מעובות 

לעתים רחוקות הצלקות לאחר ניתוח מתיחת צוואר מתעבות (צלקת היפרטרופי / קלואיד), בעיקר מאחורי האוזניים. התופעה נובעת לרוב בשל תכונות הריפוי של הגוף. במקרה זה ניתן לטפל עם חבישה מיוחדת והזרקת סטרואידים מקומית. עדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר יואב אברהמי השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >
פורומים, מתיחת פנים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
המלצה על רופא טלי 13/08/2019 12:14
 • אשמח אם תמליצו לי על רופא שמבצע טיפול עם חוטים...

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים גליה 02/01/2019 08:45
 • הי, אני מעוניינת לעשות ניתוח מתיחת פנים. קראתי על זה קצת. יהיה לי קל יותר להחליט שאקבל תשובות לשאלות כמו: איך זה עובד? נשארות צלקות? כדאי לעשות בחורף. בקיץ יותר? כאבים. החלמה ולאיזה תוצאות לצפות תודה לעונות :) בבקשה רק מניסיון

 • + הוסף תגובה
המלצה למתיחת פנים אילנה 02/01/2019 10:57
 • הי, אני עשיתי ניתוח מתיחת פנים לפני כשנה. די חששתי לפני שהחלטתי ובדקתי והשוויתי כל מיני שיטות ומרפאות. לי לא נשארו צלקות. לא יודעת לומר אם יותר כדאי בחורף או בקיץ.. כאב לי ביומיים הראשונים. אחרי כשבוע חזרתי לעבודה והרגשתי בנוח ומרוצה לצאת החוצה. אני מרוצה מהתוצאות ויש מי שפרגן לי מאד והיו כאלה שכמעט ולא שמו לב. הכי חשוב שאני ממש מרוצה!!

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים מי המנתח/מנתחת אני 12/08/2019 12:50
 • הי אשמח לקבל את שם המנתח/מנתחת ומה העלות פחות או יותר של ניתוח מתיחת פנים וצוואר כולל הזרקת שומן . תודה irisbnz50@gmail.com

 • + הוסף תגובה
ממליצה בחום על מתיחת פנים אצל ד"ר נמרוד פרדימן נועה 26/05/2019 14:00
 • ממליצה בחום על מתיחת פנים אצל ד"ר נמרוד פרדימן

 • + הוסף תגובה
ד"ר פרידמן אאא 12/08/2019 12:52
 • תוכלי לפרט מעט על ההליך שעברת ומה היו העלויות (אפשר לפרטי: irisbnz50@gmail.com

 • + הוסף תגובה
חוטים נספגים מה זה? חגית 10/09/2015 14:48
 • שמעתי על טכניקה חדשה למתיחת פנים באמצעות חוטים נספגים. האם אתה ממליץ?

 • + הוסף תגובה
חוטים נספגים דר' יואב אברהמי 10/09/2015 14:55
 • חגית שלום, יש סוגים רבים ומגוונים של חטים אשר יכולים לתת אפקטים שונים. החוטים אינם באים להחליף מתיחת פנים, אך בתחילתה של הנפילה ניתן להשיג אתם תוצאות מרשימות. החוטים שאני ממליץ ואוהב לעבוד אתם הם חוטי HAPPY LIFT, המעומדים הטובים ביותר הם נשים וגברים לרוב בגילאי 30-50 השואפים למראה צעיר יותר. החוטים פועלים בשני אופנים: 1- הרמה ומתיחה של העור באופן מכני. 2- ייצור של פיברוזיס אשר מייצר גם מתיחה ורעננות של העור. התוצאה נשמרת בממוצע בין 3-4 שנים. בהצלחה.

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים ללא ניתוח עם חוטים לבת 62 שושי 06/08/2019 08:12
 • האם זה אפשרי בגילי (62) לעבור מתיחת פנים ללא חוטים? תודה. אשמח לתשובה

 • + הוסף תגובה
מתיחת פנים לבת 62 ד"ר אסף אולשינקה 07/08/2019 06:11
 • שלום, ככלל אצבע, ניתוח מתיחת פנים אפשרי בגיל 62. אבל התשובה היא מאוד כללית. הגיל יכול להיות רק מספר. חשוב יותר להתייחס למצב הבריאותי הכללי ולנתונים הגופניים הספציפיים של המטופלת ולפי זה להחליט איזה ניתוח מתאים ( אם בכלל). אם את מעוניינת בטיפול מסוים אני מציע לך לפנות ליעוץ אצל מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בהצלחה!

 • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!