//

פורום Reboot: מאתחלים את בריאות העתיד

העומס על מערכת הבריאות הציבורית הולך וגדל. העלייה בתוחלת החיים, ובהתאמה העלייה בתחלואה כרוניות, המחסור במשאבים, הקידמה הטכנולוגית המואצת ועוד. אתגרי הבריאות של היום מאיימים על הקיימות של מחר. קהילת בכירים ומומחים הקימה פורום שמנסה להתמודד עם נושא הקיימות באמצעות חדשנות "מעשית", כלומר עידוד יוזמות שיכולות להתחיל היום ולהשפיע על מערכת הבריאות של המחר
כתבה פרסומית כתבת חסות
תאריך עדכון: 19/09/2017


העתיד צופן לנו אתגרים רבים, כאלה שמוטב ונתכונן אליהם מראש. אחד האתגרים הגדולים הניצבים בפנינו הוא בתחום הבריאות. התחזיות הדמוגרפיות לעשורים הקרובים צופות עלייה מתמדת בתוחלת החיים והזדקנות של האוכלוסייה, ובהתאמה עלייה בתחלואה במחלות כרוניות ובצורך בהגדלה של תקציב ומשאבים של מערכת הבריאות בכללותה. כל אלו מסכנים את קיימותה של מערכת הבריאות בשנים הבאות ומציבים בפני הציבור הישראלי בכלל, ובפני מובילי מערכת הבריאות בפרט את אתגר "בריאות בת-קיימא" (Sustainable Healthcare).


קראו עוד: איך מצטרפים לקהילת פורום Reboot


"כדי לקדם בריאות בת קיימא בישראל נדרשים שיתוף פעולה וידע, חדשנות ונקיטת צעדים ממשיים אשר יכולים להשפיע על החולים ומערכת הבריאות כבר היום, וזאת כדי להבטיח את בריאות המחר". 


פורום Reboot נוסד בשנת 2014 כיוזמה לתועלת הציבור שמטרתה לקדם את נושא הבריאות לראש סדר העדיפויות הלאומי, ולהבטיח בריאות בת-קיימא בישראל. 


הפורום הוא למעשה קהילת בכירים ומומחים מקצועית מגוונת, שמנסה להתמודד עם אתגר זה על ידי קידום מודעות, שיח ציבורי ושיתופי פעולה חוצי מגזרים ותעשיות. לשם כך, מחבר הפורום בין מומחים ובכירים בתחום בריאות הציבור, האקדמיה, התעשייה והניהול, יחד עם בעלי עניין נוספים אשר בכוחם לסייע באיסוף נתונים, מחקר ומימון של יוזמות התומכות במימוש מטרה זו. בנוסף, הפורום משתף פעולה עם גופי תקשורת ומדיה כדי להבטיח חשיפה ציבורית ראויה לפעילותו והתנהלות שקופה ואתית.
במהלך השנים האחרונות פעל הפורום על מנת לזהות ולמפות את האתגרים העתידיים שעלולים לסכן את הקיימות של מערכת הבריאות, כדי לבחון כיצד ניתן להיערך לקראתם. הדבר התבצע על ידי שיתוף הפעולה המיוחד של קהילת משתתפי הפורום, המונה כ-200 איש. 


הפורום פועל על פי עקרונות של חדשנות מעשית, המכוונים לקדם את השיח האקדמי לכדי יישום מיידי של תכניות ופרויקטים התומכים בביסוס מערכת בריאות בת-קיימא בישראל.


קהילת משתתפי הפורום היא רב-תחומית ורב-מגזרית, וכוללת מומחים ובכירים מתחומי הבריאות, הכלכלה, האקדמיה, התעשייה והניהול, ביניהם: רופאים מומחים, מובילי דעה, נושאי משרות ציבוריות, עמותות ונציגי ציבור, חברות וארגוני תעשייה, יועצים ואנשי מקצוע בעלי שם מתחומים אחרים. קהילה זו העלתה רעיונות יצירתיים שונים להתמודדות עם האתגר המתואר. רעיונות שבחלקם התגבשו לידי קונספטים קונקרטיים אותם ניתן ליישם, חלקם אף הוצגו בפני מקבלי החלטות במערכת הבריאות בישראל והתפרסמו באמצעי התקשורת. הם זמינים ציבורית גם באתר הפורום או בקישור זה. 


כ-25% ממשתתפי הפורום הם יזמים, אנשי רוח ואקדמיה, יוצרים ואמנים, עתידנים, מומחים לחדשנות וחשיבה יצירתית, ואפילו מדען טילים אחד... 


הקהילה הרחבה והמגוונת ממלאת תפקיד חשוב בפעילות הפורום. היא שותפה בדיונים ובקבלת החלטות שונות וכן לוקחת חלק בארועים, כנסים וקבוצות עבודה מיוחדות. המשתתפים מקבלים גישה לפרסומים, מחקרים ונתונים בלעדיים הנאספים במסגרת הפעילות וערך מוסף של הרצאות מרתקות, הזדמנות להיכרות אישית עם חברי הקהילה האחרים, במה מקצועית וציבורית ראויה והזדמנות לתרומה משמעותית לקידום שיח הבריאות בישראל.


הידע, התובנות ותוצרי העבודה המשותפת של הפורום מועברים לדרג מקבלי ההחלטות, ומשמשים גם לקידום העניין התקשורתי והשיח הציבורי סביב הנושא.


ב-2017, יתכנס הפורום, זו השנה הרביעית. השנה הוא מתעתד לקדם יוזמות חדשות לצד איתור מתמיד של צרכים חדשים, שללא ספק ימשיכו להתפתח בקצב מהיר ומאתגר. פרטים אודות פעילויות אלו יתפרסמו במדור זה, בהמשך.  

__________________________


הצטרפות לקהילת הפורום

אם אתם עובדים בתחום הבריאות (גוף ציבורי, עמותה או חברה פרטית בתחום) או תחומים משיקים ומעוניינים להצטרף לפורום, נא הירשמו כאן 


את אתם כבר חברים בקהילת הפורום, כלומר השתתפתם בקבוצות עבודה, ארועים וכנסים של הפורום, תקבלו עדכונים ישירות לדואר האלקטרוני. אם מסיבה כלשהי, דיוור זה לא הגיע או אם אתם רוצים להצטרף לקהילת הפורום – יש להירשם בשנית. לידיעתכם, רישום בקישור זה אינו מבטיח הצטרפות לקהילת הפורום, ונתון לשיקול דעת המארגנים. 


מידע נוסף אודות הפורום, באתר: http://www.reboot.org.il/


קישור לחומרי הפורום המשותפים ציבורית, כולל חומרים מחקריים ופרסומים מן התקשורת: Linkקראו עוד: פורום Reboot: דו"חות וחומרים מקצועייםפורומים חיסונים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
כלבת קובי 08/08/2020 21:39
  • ד״ר אודי קלינגר שלום רב , לפני כחצי שנה הייתי בטיול בדרום אמריקה במהלך טרק בפרו הגיע כלב שלא מוכר וליקק אותי או שהוא שרט אותי אציין שלא היו סימנים ברגל ולא הייתה התגרות מצידי כלפי הכלב, הוא בא מאחורי מבלי ששמתי לב נ.ב שזה אזור תיירותי , ועשיתי את שלושת החיסונים לפני הטיול של כלבת האם יש צורך לעשות את החיסון ה4 וה5 אזכיר שעבר כבר חצי שנה

  • + הוסף תגובה
נפיחות בזרוע לאחר חיסון אורה 06/08/2020 21:37
  • אתמול קיבלתי חיסון לדלקת ריאות שזו לא הפעם הראשונה שאני מקבלת..אך הזיקה כאבה ממש שזה היה לי קצת מוזר ושעתיים אחכ התחילה תחושה של אי נוחות בזרוע ולפנות ערב כבר היה לי ממש קשה להרים את הזרוע והיתה נפיחות על חצי הזרוע ללא חום! לקחתי אקמול פורטה והלכתי לישון אך הכאבים גברו למרות התרופה ובבוקר מצאתי שכל החלק העליון של הזרוע מהמרפק ומקום הזריקה נפוח ואדום וחם למגע! אני כבר יותר מ24 שעות לאחר הזריקה וציפיתי שהנפיחות תרד או שתהיה הקלה בכאב אך אני מרגישה עדיין כאב וחום נמוך של 37 מעלות! לא רוצה ללכת למיון בגלל הקורונה אז מה עלי לעשות וכיצד לנהוד?? תודה אורה

  • + הוסף תגובה
חיסון שינגריקס ראובן 28/07/2020 23:38
  • שלום רב, האם חיסון שינגריקס סוף סוף אושר בארץ?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!