כדאי שתכירו: הרמת סינוס בשיטה זעיר-פולשנית

זקוקים להרמת סינוס כחלק מתהליך השתלת שיניים אך חוששים מהפרוצדורה המורכבת? לא עוד. שיטה חדשנית מאפשרת פעולה קלה ובטוחה המלווה בהחלמה מהירה. כיצד מתבצעת הרמת סינוס בשיטה זעיר-פולשנית ובאילו מקרים זה מתאים? כל הפרטים

כתבה פרסומית כתבת חסות
מאת:


תאריך עדכון: 06/12/2016
הכתבה בהשתתפות מימונית של גורם חיצוני
בשיתוף עם ד"ר ניצן שלזינגר
מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסטתיקה במרכז יהלום
הצג טלפון מספר מקשר
i

השתלת שיניים נחשבת לאחת מהפרוצדורות הנפוצות ביותר בתחום בריאות הפה והלסת, ומהווה פתרון פונקציונאלי ואסתטי לחוסר של שיניים. אם בעבר, הפתרון לאובדן שיניים היה התקנת תותבת נשלפת חלקית או שלמה שנדרש להוציאה לאחר כל ארוחה, כיום באמצעות שתלים ניתן לקבל שיקום קבוע בדומה לשיניים הטבעיות שאבדו. 


לצורך התקנת שתל יש צורך בנפח עצם מסויים. לעתים, בחלק האחורי של הלסת העליונה נפח העצם הקיים אינו מאפשר התקנת שתל. במקרים אלו ניתן להוסיף נפח של עצם באמצעות הרמת סינוס.


שיעור ההצלחה של בניית העצם בהרמת סינוס הינו גבוה במיוחד. על פי הדמיית CT, ניתן לאבחן את הנפח הקיים של העצם ולהעריך כמה עצם נדרש להוסיף על מנת שתתאפשר התקנה של שתלים. בדרך זו ניתן לקבוע את סוג הרמת הסינוס המתאימה לכל מקרה. 


כאשר יש צורך בתוספת של עד 3-4 מ"מ של עצם ניתן לבצע הרמת סינוס סגורה. אולם, במקרים בהם נדרשת כמות גדולה יותר של עצם, יש צורך בהרמת סינוס פתוחה - הליך כירורגי מורכב הכרוך בהחלמה ממושכת. במהלך הרמת סינוס פתוחה מבצעים פתח בדופן הסינוס ודרכו מחדירים את העצם. בשיטה זו קיימת סבירות גדולה יותר לתופעות לוואי, כגון שטפי דם ונפיחות. על מנת לצמצם את תופעות הלוואי – עלה הצורך למצוא דרך שתפשט את ההליך.


שיטה חדשנית הופכת את התמונה לאופטימית הרבה יותר: הרמת סינוס א-טראומטית בשיטה זעיר-פולשנית מהווה פסגה רפואית נוספת בתחום הדנטלי: היא מאפשרת מילוי הסינוס בצורה קלה ובטוחה אשר מלווה בהחלמה מהירה - גם במקרים בהם יש צורך במילוי נפח גדול של עצם בסינוס.


מינימום תופעות לוואי: הרמת סינוס בשיטה זעיר פולשניתמהי בכלל הרמת סינוס?

מדובר בהליך כירורגי שבמהלכו דוחקים מעלה את רצפת חלל הסינוס, הנמצאת מעל השיניים הטוחנות העליונות, לשם יצירת כיס אליו יוכנס תחליף עצם מלאכותי שיהפוך תוך מספר חודשים לעצם טבעית. כאשר מתקבל נפח העצם הרצוי ניתן יהיה לבצע את השתלת השיניים.


מתי מבצעים הרמת סינוס ובאילו שיטות?

הרמת סינוס תתבצע במצבים בהם נדרשת השתלת שיניים טוחנות עליונות. במקרים אלה, כאשר אין די עצם בלסת שתאפשר את החדרת השתלים עליהם יורכבו כתרים או גשר. זוהי פעולה כירורגית עם שיעור הצלחה גבוה, היא מתבצעת בטכניקות שונות, ביניהן הרמת סינוס פתוחה, הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס בשיטה זעיר-פולשנית.


הרמת סינוס סגורה

בשיטה זו משתמשים כאשר יש צורך בתוספת קטנה יחסית של עצם. בהליך זה, יוצרים קדח אל הסינוס (אותו הקדח דרכו מחדירים את השתל), דרכו מוכנסת עצם גרגירית וזו דוחקת את הרירית של הסינוס. כך מתקבלת הגבהה של רצפת סינוס. לאחר מכן, מחדירים את השתל ובשלב הריפוי נוצרת מסביב לקצה השתל עצם חדשה. כאמור, הליך זה יכול להתבצע רק במקרים בהם קיים נפח עצם ראשוני משמעותי.


הרמת סינוס פתוחה

בשיטה זו משתמשים כאשר חסר נפח גדול של עצם (אפילו במקרים בהם יש מילימטר אחד בלבד של עצם קיימת). שיטה זו כוללת גישה צדית אל הסינוס, שבמהלכה פותחים מעין חלון בדופן החיצונית שלו ודרכו מרימים את רירית הסינוס וממלאים את המקום בעצם. 


הרמת סינוס פתוחה מיועדת למקרים בהם יש צורך בתוספת של למעלה מ-3 מ"מ. בשל הפתיחה  הגדולה ויצירת ה"חלון", תהליך הריפוי מורכב יותר וכרוך ביותר תופעות לוואי, כגון נפיחות, שטפי דם וכאבים.


הרמת סינוס עם בלון בשיטה זעיר פולשנית

שיטה המשלבת את היתרונות של שתי הטכניקות: הרמת הסינוס מתבצעת דרך הקדח דרכו מחדירים את השתל - בדומה להרמת סינוס סגורה, אך בדומה להרמת הסינוס הפתוחה, ניתן להוסיף כמות גדולה מאוד של עצם.


בשיטה הזעיר פולשנית, הרמת רירית הסינוס מתבצעת על ידי בלון (בדומה לצנתור) או באמצעות שימוש בשתל מיוחד שדרכו ניתן להחדיר נוזל - אשר על ידי לחץ הידרוסטאטי מרים את רירית הסינוס - אז מחדירים את העצם ומתקינים את השתלים. הלחץ המבוקר של הנוזל או הבלון מפחית משמעותית את הסכנה בקריעת רירית הסינוס.מהם היתרונות של הרמת סינוס בגישה זעיר פולשנית?

כפי שהליכים אנדוסקופיים החליפו את ניתוחי הבטן הפתוחים, אשר אופיינו במורכבות וסיבוכים רבים, כך גם הרמת סינוס א- טראומטית בשיטה זעיר פולשנית מביאה לשינוי דומה. השיטה החדשה, מאפשרת לא רק צמצום רוחב החתך, אלא גם קיצור משמעותי של משך הפרוצדורה, אשר עומד בה על כחצי שעה. בנוסף, ישנה הפחתה משמעותית של תופעות הלוואי, כגון נפיחות, שטפי דם וסבל למטופל והיא מאופיינת בסיכון נמוך יותר לזיהומים. מאמרים נוספים של ד"ר ניצן שלזינגר:
10 דברים שחשוב לדעת לפני שעוברים השתלת שיניים
המדריך המלא: כל מה שצריך לדעת על השתלת שיניים ביום אחד
השתלת שיניים ביום אחד – חיוך מושלם ללא חתכים
הסוף לתפרים: כל המידע על השתלות שיניים ממוחשבותעדיין מתלבטים? להתייעצות עם ד"ר ניצן שלזינגר השאירו פרטים

שם מלא: טלפון:
קראתי והסכמתי לתקנון שלחו עכשיו >פורום השתלות שיניים ביום אחד

ד"ר ניצן שלזינגר

ד"ר ניצן שלזינגר
ד"ר ניצן שלזינגר מנהל מרכז להשתלות שיניים ואסתטיקה במרכז יהלום ,ראש העין, בעל ניסיון רב בהשתלות שיניים ושיקום לסתות בשיטות שונות ALL ON 4-6 שתלים מוטים, שיקום לסתות ביום אחד, בנית עצם בשיטת SONIC עוד...

 • הודעה
 • מחבר
 • תאריך / שעה
 • שתלים
 • שלמה
 • 19/05/2019 14:21
 • שלמה שלום, ניתן לשלוח אלי - סיטי ולהתייעץ - בדף הרופא באינפומד מופעים אפשרויות ההתקשרות כולל האתר שלי - שם גם ניתן להשאיר הודעה בברכה ותודה :-)

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • שתלים
 • שלמה
 • 19/05/2019 14:18
 • שלמה שלום, הרמת סינוס או השתלה ממוחשבת?- אלו שני דברים שלא בהכרח נמצאים הניגוד - . אני מניח כי קיימת אשפרות לביצוע של שתלים בהטיה ע"י הדרכה של סד כירורגי או ביצוע של הרמת סינוס ושתלים ישרים. כמובן שכל מקרה לגופו. ישנם מקרים בהם ניתן לבצע שתלים בהטיה ( עם או בלי הדרכה של סד)ואז לחסוך את הצורך בהרמת סינוס ואילו מקרים אחרים שעדיף יהיה לבצע הרמת סינוס ולהמתין כ 9 חודשים ורק אז לשקם-הדב תלוי במצב הלסת , גדול הסינוס , מה יש בלסת הנגדית? חזק שרירים ועוד... כאמור יש צורך בצילומים - פנורמי וסיטי - על מנת לקבוע איזו משתי האופציות תהיה מתאימה יותר. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
 • הדפס
 • השתלת שיניים ביום אחד
 • גילה
 • 07/05/2019 12:35
 • גילה שלום, במידה והמצב הבריאותי הכללי תקין ,הרי שאין כל מניעה לבצע את כל העקירות שנדרשות וכל השתלים הנדרשים בבת אחת , כולל שיקום של הלסתות . כמובן שיש לבצע צילומים ובדיקה מקדימה ואז להחליט על הטיפול. בהצלחה :-)

 • + הוסף תגובה
 • הדפס

רופאים בתחום
ד"ר אבידן לרון ד"ר אבידן לרון
מומחה לשיקום הפה מנהל מרכז מומחים לרון קרא עוד
ד"ר טל אליהו ד"ר טל אליהו
רופא שיניים כללי המתעסק בעיקר בתחום האסתטיקה... קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ