משחקי וידאו מפתחים את החשיבה? 6 טיפים לחיזוק המוח

המוח האנושי הוא האיבר המרכזי והמסתורי ביותר בגופינו. למעשה הקופסה שבתוך הראש אמונה על כל הפעולות אותנו מבצעים, ועל כן חשוב מאוד לטפח אותה. אספנו עבורכם 6 דרכים פשוטות שיסייעו לשמירה על האיבר המרכזי

כתבה פרסומית כתבת חסות


תאריך עדכון: 13/12/2016

אם יש לכם מוח, השתמשו בו ! נראה שהמשפט הנפוץ הוא אינו רק קלישאה. תפעולו של המוח מסייע בשמירה עליו. אנשים שמבצעים פעולות מאתגרות מבחינה מנטלית, מסתמנים כבעלי הסתברות גבוהה להישאר חדים. קריאת ספר, הקשבה למוזיקה ואף ביקור במוזיאון, הן פעילויות שממריצות את האיבר המרכזי במערכת העצבים ומסייעות לו להישאר חד. 1. נסו דפוסי חשיבה חדשים

זוכרים את שפת הב' בה השתעשענו כילדים? דפוסי חשיבה חדשים מסייעים באימון האיבר החשוב בגוף. חמשת החושים שלנו הינם מרכיבי המפתח ללמידה, אותה ניתן לתרגל במגוון צורות: אם אתם ימניים, נסו לכתוב בשמאל במשך כמה שעות, סעו לעבודה בדרך שאינה מוכרת לכם, או זהו את ארוחת הצהריים בה הצטיידתם רק על פי חוש הטעם. השתמשו בפעולות אלה כדיי לתרגל את מוחכם למצבים חדשים להם הוא אינו רגיל.


2. התמידו בפעילות גופנית 

פעילות גופנית, בעיקר כזו אשר מגבירה את קצב פעימות הלב, כמו הליכה ושחייה, אינה מסייעת רק לירידה במשקל אלא מלאה גם ביתרונות מנטליים רבים. פעילות גופנית מגבירה את אספקת הדם למוח ומשפרת את הקשרים בין התאים הנמצאים בו. אימון שגרתי וקבוע עשוי לסייע בשיפור הזיכרון יכולת הדמיון ואף ביכולת תכנון המשימות.


3. שחקו במשחקי וידאו 

כנראה שאקס בוקס ופלייסטישן, לא צריכים להיות רק נחלתם של נערים מתבגרים בגילאי תיכון. מחקרים מסוימים הוכיחו כי משחקי וידאו מגרים את החלק במוח אשר אמון על התנועה, הזיכרון, התכנון והמוטוריקה העדינה.


4.  אמצו נגינה בכלי מסוים כתחביב 

נגינה בכלי מסוים, כמו פסנתר וגיטרה, בגיל צעיר מסייעת בפיתוח חשיבה חדה יותר בתקופת ההתבגרות. החוויה המוזיקלית ממריצה את התפקוד המנטלי, ולמעשה יתרונות האחרונה כלל אינם קשורים למוזיקה. התחביב התרבותי, מסייע בפיתוח הזיכרון ויכולות תכנון וארגון. בנוסף, טיפוחם של כישורים מוזיקליים תורם גם לקואורדינציית הידיים. 


5. טפחו את מעגל החברים שלכם 

אנשים חברותיים אינם רק שמחים יותר אלא גם התפקוד המוחי שלהם טוב יותר. בין עם החברים מעבודה, החברים מהאוניברסיטה או חבורת הילדות שלכם, מחקרים מראים כי פעילות חברתית משפרת את התפקוד הקוגניטיבי.

6. הקפידו על שינה מספיקה 

אם אתם לומדים למבחן, משננים חומר חדש בעבודה או סתם החלטתם לקחת איזה קורס להעשרה, הקפידו לישון מספיק שעות לפני קליטת חומר חדש. 


7. שמרו על תזונה מאוזנת ובריאה 

עשו למוח שלכם טובה וצרכו מזונות דלים בקלוריות וטובים ללב שלכם. השמנת יתר, לחץ דם גבוה, ורמת כולסטרול גבוהה בגיל העמידה מכפילה את הסיכוי ללקות בדמנציה בהזדקנותכם.
פורומים, נוירולוגיה ילדים

הודעה
מחבר
תאריך/שעה
חשש לניתוקים התקפים אפילפטיים ואוטיזם דוד לוי 06/12/2019 01:17
  • יש לנו ילדה בגיל 7 שחשבנו שיש לה רק הפרעת קשב אבל יותר ויותר נראה לנו שיש לה דברים נוספים אולי מה שמניתי למעלה . קבעתי תור לנוירולגית ילדים . האם זה מספיק ? בינתיים יש לה התקפים היא מחפרקת את הבית

  • + הוסף תגובה
טיקים רחלי חג'ג' 02/10/2019 01:00
  • תינוק בין חצי שנה .כשהו נינוח הכתפחים שלו עולות לשניה כזה ממש כמו טיקים ובאותו רגע גם האם באמת זה טיקים שמאפיניים משהו .או שזה חולף

  • + הוסף תגובה
כאב ראש אחורי לנערה בת 16 אילנית 15/09/2019 14:57
  • מזה כחודש כאבים שלא עוזבים מאחורי הראש. עברה בדיקת עיניים. תור לנירולוג רק בדצמבר. איך מקבלים תור דחוף?

  • + הוסף תגובה

הצטרפו לאינדקס הרופאים!